Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz pamięci ustawione na 275 i przy normalnej pracy w Windowsie sa autentycznie gorące  :!:  8O Czy to nie jest czasem dziwne. Boję się że coś sie spali. Nie jest to czasem wina tego biosu z Herculesa 9700 Pro ?

 

A poza tym czy jakby mi sie teraz spaliła karta z tym biosem nowym to mógłbym ja jeszcze dać na gwarancji ?? W jakim wypadku utracę gwarancję ??

Nawet po założeniu radiatorów na pamięci można się od nich oparzyć. Oczywiście wtedy tylko na benchmarkach ale i tak zawsze grzeją sie niemiłosiernie :) .

Samo podkręcanie tak bardzo nie podnosi temperatury. Dopiero przeróbki typu Vmod.

 

Jeśli chodzi o gwarancję to chyba masz świadomość, że wszelkie przeróbki wiążą się z jej utratą :!:

Chyba, że je usuniesz i nikt się nie zorientuje :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wynik w 3D Marku'01?

Kliknij na odpowiedni link podpisie. 17800 ... CPU tylko na 2.2 GHz z powodu słabego chłodzenia. I tak sądzę, że ten wynik jest OK. :) Nie sądzę by pobicie 18k było jakimkolwiek problemem. To tylko kwestia taktowania procka. +50 MHz i będzie gotowe. :)

Jaki masz config sprzętu?

Ja osiągam tylko około 14,5tyś. w 3D2k1 i 5,1tyś w 3D2k3, w Aquamarku 33tyś.pkt.

No ale przy KT400 to normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dac, choc nie musi. Spowoduje to spowolnienie dostepu do danych w pamieci karty, ale dzieki temu powinien wzrosnac prog MHz bez wykazywania bledow w transmisji. Z tym, ze pomimo wzrostu oc w MHz, wydajnosc moze nie wzrosnac, a czasem nawet istotnie spasc. Ale sprobowac nie zaszkodzi :) podobny motyw jest w podmiani biosu oryginalnego na radku9700 'komputronik' na biosik od Herca9700pro - ustawia on ciut gorsze timingi dla pamieci niz oryginalny z tego radzia9700, i dzieki temu u mnie z max 621 podskoczylo do 700 :) Ale wydajnosc wzrosla minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie pamięci to znaczy czy zmiana tegoż parametru CS2>CS3http://www.mmj.pl/~stanley/snap003.bmp pozwoli na wyższe taktowanie a co za tym idzie podwyższenie wydajności.

ja jak to zmienilem na CAS3 to po restarcie kompa zobaczylem tecze kolorow na ekranie i obraz byl kompletnie nieczytelny, balem sie juz ze cos zwalilem ale po wgraniu "na slepo" biosu z normalnym ustawieniem (CAS2) wszystko wrocilo do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiedzcie sie na temat temp samej karty ... u mnie nawet z arctikiem na gpu i miedzianymi radiatorami na pameciach sama karta jest mocno ciepala ... teraz niemam zadnych bledow w wyswietlaniu ale interesuje mnie to jak dlugo grafa moze tak chodzic czy to ja nie uszkodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiedzcie sie na temat temp samej karty ... u mnie nawet z arctikiem na gpu i miedzianymi radiatorami na pameciach sama karta jest mocno ciepala ... teraz niemam zadnych bledow w wyswietlaniu ale interesuje mnie to jak dlugo grafa moze tak chodzic czy to ja nie uszkodzi ???

Nie od teraz wiadomo, że R9700/R9700 Pro bardzo mocno się grzały. Ale... U mnie karta jest co najwyżej ciepła. Pamięci są raczej bardzo ciepłe, ale trudno stwierdzić by parzyły mój palec, gdy sprawdzam temperaturę organoleptycznie.

Jak wiadomo karta składa się z elementów, których żywot skraca się w wyniku pracy przy wysokiej temperaturze. Jednakże wątpię by działały one krócej niż 3-4 lata. :P Do tego jednak czasu pewnie nie będziesz już posiadał tego Radka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo grzeje blaszka odprowadzjąca ciepło z małych scalaczków. Tak bardzo że przyczepiłem tak na wszelki wypadek radiator.

u mnie ta blaszka tez zdrowo sie grzeje ... musze jakis radiator na nia przylepic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od teraz wiadomo, że R9700/R9700 Pro bardzo mocno się grzały. Ale... U mnie karta jest co najwyżej ciepła. Pamięci są raczej bardzo ciepłe, ale trudno stwierdzić by parzyły mój palec, gdy sprawdzam temperaturę organoleptycznie.

Jak wiadomo karta składa się z elementów, których żywot skraca się w wyniku pracy przy wysokiej temperaturze. Jednakże wątpię by działały one krócej niż 3-4 lata. :P Do tego jednak czasu pewnie nie będziesz już posiadał tego Radka. :D

chcialem sie upewnic czy to grzanie sie jest w normie , przed zmiana biosu tego nie sprawdzalem i dlatego te niepewnosci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podkręcać do oporu jeśli to normalne ? :D :twisted:  

Znaczy się rdzeń do zwisów a pamięci do artefaktów ? :D

A jak? :wink: Ale pamiętaj, że jak raz przejdzie Marka to potem po graniu może być zwis albo arty - karta zdąży się nagrzać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podkręcać do oporu jeśli to normalne ? :D :twisted:  

Znaczy się rdzeń do zwisów a pamięci do artefaktów ? :D

A jak? :wink: Ale pamiętaj, że jak raz przejdzie Marka to potem po graniu może być zwis albo arty - karta zdąży się nagrzać :D

To może dwa razy zapuszcze tego 3dmarka to na nim się zawiesi. Co wy na to ?:)

 

A jak np. mam tego biosa Herculesa i by mi sie karta spaliła to w serwisie wykryli by to? Albo moga wykryć że była podkręcana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie udalo mi sie pokonac "usterke" :twisted:

Troche sie z tym napocilem, ale koniec koncow wazne ze wszystko jest OK. Nawet nie bardzo wiem co tak naprawde zadzialalo, bo namieszalem ostro :)

Mam jescze tylko jedno pytanie.

Jaka powinna byc ustawiona czestotliwosc odswiezania ekranu?

(Radek 9700@BIOS PRO, monitor 17 cali "Dream" - nie smiac sie :) )

Teraz mam 75Hz, dobra czy dac na 85Hz? ( przy czym na 85 Hz w tescie CPU w 3dMark 03 znieksztalca sie geometria obrazu - ale to wina monitora)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyżej tym lepiej :?: , aczki 8O mniej się męczą.Zaznacz tryby jakich nie obsługuje monitor i ustaw najwyższą. Po za tym możesz jeszcze zmienić w DxDiag wartość domyślną na zastępczą 85Mz. TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauwazylem w czym tkwi naprawde problem. Po wejsciu do gry odswiezanie mi spada spowrotem do 60Hz.

Probowalem juz w ATi Refresh Fix ustawic i w DxDiag na 75, ale jak tylko wejde w gre to znowu 60Hz.

Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis zaczalem dzialac na 9700

Wczesniej mialem min. 8500LE, ti4200, Medion 9600TX, Herc 9600pro, fx5200, fx5700 itp :P

Karta jak karta-nie powalila mnie na kolana swoja wydajnoscia ale jestem zadowolony.

Na standartowych ustawieniach 3dmark01 ma 14000 a na 364|324 (narazie standartowe chlodzenie i bez radiatorow na pamieciach) pokazal ponad 15000pkt. a w 3dmark2003 w standardzie pokazal 4410 (na podkreconej juz nie testowalem bo sie grzeje:P)

Zamierzam niedlugo kupic artica+jakies radiatorki ktore by sie zmiescily pod tego arctica:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis zaczalem dzialac na 9700 

Wczesniej mialem min. 8500LE, ti4200, Medion 9600TX, Herc 9600pro, fx5200, fx5700 itp :P

Karta jak karta-nie powalila mnie na kolana swoja wydajnoscia ale jestem zadowolony.

Na standartowych ustawieniach 3dmark01 ma 14000 a na 364|324 (narazie standartowe chlodzenie i bez radiatorow na pamieciach) pokazal ponad 15000pkt. a w 3dmark2003 w standardzie pokazal 4410 (na podkreconej juz nie testowalem bo sie grzeje:P)

Zamierzam niedlugo kupic artica+jakies radiatorki ktore by sie zmiescily pod tego arctica:)

A te FX 5200 i 5700 po po karcie 9600TX?

To widze że miałeś drogę przez mękę :)

Twoja karta nie pokazała jeszcze swojej mocy.

Po prostu nie umiesz jej jeszcze wykożystać

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5200 i 5700 po 9600TX

Wykorzystac ?:P

Znaczy sie podkrecic ?

Bo odpalam se nfs:u 1024x768 i pokazuje mi srednio 30-50fps a dla mnie to nie jest plynnie :/

Ma byc 50-70 :)

Testy 3dmark03 (proxycon, nature, trolls) nie smigaja za plynnie a w nature jak sie zolw pokazuje do zwalnia do 10fps :/

Napewno ta karta nie jest warta 950 czy tam 999zl bo roznica miedzy 9600pro nie jest wielka. Na szczescie mam ja za mniejsze pieniadze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5200 i 5700 po 9600TX 

Wykorzystac ?:P 

Znaczy sie podkrecic ?

Bo odpalam se nfs:u 1024x768 i pokazuje mi srednio 30-50fps a dla mnie to nie jest plynnie :/

Ma byc 50-70 :)

Testy 3dmark03 (proxycon, nature, trolls) nie smigaja za plynnie a w nature jak sie zolw pokazuje do zwalnia do 10fps :/

Napewno ta karta nie jest warta 950 czy tam 999zl bo roznica miedzy 9600pro nie jest wielka. Na szczescie mam ja za mniejsze pieniadze :>

Między 9600Pro jest znaczna różnica, poza tym jakiej Ty karty oczekujesz 8O żeby w mother nature wszystko chodziło z 50-70 FPS? Ja odczułem różnicę po zmianie z 9600TX na 9700. Niestety ta karta potrzebuje DOBREGO proca no i rzecz jasna arctica :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczekuje 50-70 np w nfs:u w 1024x768...

a w mother nature i innych zeby fps nie spadaly do 10-15 fps

ale spoko poczekam az bede mial arctica to wtedy pewnie podkrece i bedzie mnie satysfakcjonowala bo bez chlodzenia grzeje sie MOCNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na standardowym biosie i standardowych czestotliwościach nabijałem na moim WYPASIONYM ( :lol: ) sprzęcie 9000, a teraz znowu wgrałem oryginalnego biosa i tylko 6500, a po zakręceniu rdzenia na 350 mam 7250. Czy to czasem nie za mało ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5200 i 5700 po 9600TX 

Wykorzystac ?:P 

Znaczy sie podkrecic ?

Bo odpalam se nfs:u 1024x768 i pokazuje mi srednio 30-50fps a dla mnie to nie jest plynnie :/

Ma byc 50-70 :)

Testy 3dmark03 (proxycon, nature, trolls) nie smigaja za plynnie a w nature jak sie zolw pokazuje do zwalnia do 10fps :/

Napewno ta karta nie jest warta 950 czy tam 999zl bo roznica miedzy 9600pro nie jest wielka. Na szczescie mam ja za mniejsze pieniadze :>

Ja za swoją dałem 780 z kosztami wysyłki. Cena po odliczeniu VAT, mogła być mniejsza ale zastrzegłem sobie doręczenie na 10,00.

Jak bedziesz miał dobre pamięci to wykręcisz ja bez łaski na 9800pro (zegary)

Jak za tą cenę to nie widzę lepszej karty.

Wiec nie marudź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lead to widze masz marną resztę sprzętu jak Ci w nature do 10 spada mi minimum 17 ale to też tylko przez kilka sekund a przy żółwiu to akurat u mnie leci w górę a potem jak motyl leci spada do okolic 20 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TEGO próbowałeś.

Tez nic nie dalo.

Dopiero reinstalka sterow pomogla.

PS. Przetestowalem najnowsze Omegi 2.5.30 (na Catalys 4.3) - uczucia mieszane. Rzeczywiscie w Pixel Shader wzrost klatek o ok 5-7 w 3d marku 03, ale wynik i tak gorszy niz na 2.5.22 (Catalys 4.2), co prawda o bardzo niewiele ale zawsze. Poza tym na nowych sterach przycinalo mi w Need for Speed Underground.

Wrocilem spowrotem do 2.5.22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...