Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzis zalozylem na swoj 9700 by ati arctic vga silencer i radiatarki alu na pamiatki i postanowilem zrobic male o/c

doszlo tak jak w podpisie ale w 3dmarku03 tylko 4038 - troche malo bo wydaje mi sie ze juz wczesniej mialem pod 5 tys ale ostatnio zmienialem stery no i system zasmiecony i byc moze dlatego tak malo,

jakbyscie spojrzeli na liczby i sie wypowiedzieli czy robic reinstall czy wiecej nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś po prostu przeczytać wyniki wcześniej :wink: Ale reinstall konieczny, stawiaj od nowa system i spróbiuj na Omegach (wg mnie najlepszych -> 3.7 i 4.2) 4k to standart dla 9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zalozylem na swoj 9700 by ati arctic vga silencer i radiatarki alu na pamiatki i postanowilem zrobic male o/c

doszlo tak jak w podpisie ale w 3dmarku03 tylko 4038 - troche malo bo wydaje mi sie ze juz wczesniej mialem pod 5 tys ale ostatnio zmienialem stery no i system zasmiecony i byc moze dlatego tak malo,

jakbyscie spojrzeli na liczby i sie wypowiedzieli czy robic reinstall czy wiecej nie bedzie

zrob reinstal ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zalozylem na swoj 9700 by ati arctic vga silencer i radiatarki alu na pamiatki i postanowilem zrobic male o/c

doszlo tak jak w podpisie ale w 3dmarku03 tylko 4038 - troche malo bo wydaje mi sie ze juz wczesniej mialem pod 5 tys ale ostatnio zmienialem stery no i system zasmiecony i byc moze dlatego tak malo,

jakbyscie spojrzeli na liczby i sie wypowiedzieli czy robic reinstall czy wiecej nie bedzie

No ja mam żałosnego Celerona i nabijam 4500 :D A system jest bardzo zaśmiecony do tego. Sam się dziwię, bo w 2001 wynik jest nie za fajny :D

 

PS Po podniesieniu rdzenia na 360 ilość fpsów w teście proxycona podniosła się o około 24%, z 28,5 na chba 35 czy jakoś tak :D :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK... Allright panowie. :D Oto wynik nie z tej ziemii jak dla nie modowanego Radka, ze standardowym chłodzeniem, na kiepskim procesorze:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2337547

 

:D 407/339 MHz z czystym obrazem. :) Specjalnie włączyłem Sound Storma by zrobić teścik z 64 kanałami dźwięku. Dajcie mi P4 / Athlona64, Silencera i jeszcze jakiegoś zdolnego moddera, a pojawiłoby się pewnie z 6700-7000 punktów. Karta ma potencjał. W moim kompie jednak nigdy go nie ukaże. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zalozylem na swoj 9700 by ati arctic vga silencer i radiatarki alu na pamiatki i postanowilem zrobic male o/c

doszlo tak jak w podpisie ale w 3dmarku03 tylko 4038 - troche malo bo wydaje mi sie ze juz wczesniej mialem pod 5 tys ale ostatnio zmienialem stery no i system zasmiecony i byc moze dlatego tak malo,

jakbyscie spojrzeli na liczby i sie wypowiedzieli czy robic reinstall czy wiecej nie bedzie

a nie masz ty może R9500PRO ;) bo wynik strasznie podobny do R9500pro,lepiej zrób porządek z systemem i się obaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK... Allright panowie. :D Oto wynik nie z tej ziemii jak dla nie modowanego Radka, ze standardowym chłodzeniem, na kiepskim procesorze:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2337547

 

:D 407/339 MHz z czystym obrazem. :) Specjalnie włączyłem Sound Storma by zrobić teścik z 64 kanałami dźwięku. Dajcie mi P4 / Athlona64, Silencera i jeszcze jakiegoś zdolnego moddera, a pojawiłoby się pewnie z 6700-7000 punktów. Karta ma potencjał. W moim kompie jednak nigdy go nie ukaże. :D

Wy to macie GIGANTYCZNE wyniki :D Ja ze swoim prockiem to sobie moge tylko pomarzyć o dużej płynności w nowych grach. Mam nadzieję że szybko nadejdzie jakaś kasa to sobię coś dokupię. Co byście radzili, aby pasowało do mojego radka i działało dobrzę na najnowszych grach, no i ile by mnie to wyszło, bo nawet jak podkręcę dobrze kartę to i tak mało mi to da bez dobrej reszty kompa ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zalozylem na swoj 9700 by ati arctic vga silencer i radiatarki alu na pamiatki i postanowilem zrobic male o/c

doszlo tak jak w podpisie ale w 3dmarku03 tylko 4038 - troche malo bo wydaje mi sie ze juz wczesniej mialem pod 5 tys ale ostatnio zmienialem stery no i system zasmiecony i byc moze dlatego tak malo,

jakbyscie spojrzeli na liczby i sie wypowiedzieli czy robic reinstall czy wiecej nie bedzie

a nie masz ty może R9500PRO ;) bo wynik strasznie podobny do R9500pro,lepiej zrób porządek z systemem i się obaczy.

1) nie, na 100% to 9700, ale z pamiecia u mnie krucho wiec nie pamietam ile mialem bez krecenia miesiac temu, zrobie reinstal

 

2) a swoja droga cos malo pamiatki ida, czy wgranie biosu od PRO pomoze (jakies timingi lepsze ma?)

i wogole czy wgrywac bios od pro?

 

3) jest jakis test stabilnosci gpu? bo 3dmarka przeszedl a w gra mi sie raz zawiesila i nie wiem czy to wina grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zalozylem na swoj 9700 by ati arctic vga silencer i radiatarki alu na pamiatki i postanowilem zrobic male o/c

doszlo tak jak w podpisie ale w 3dmarku03 tylko 4038 - troche malo bo wydaje mi sie ze juz wczesniej mialem pod 5 tys ale ostatnio zmienialem stery no i system zasmiecony i byc moze dlatego tak malo,

jakbyscie spojrzeli na liczby i sie wypowiedzieli czy robic reinstall czy wiecej nie bedzie

a nie masz ty może R9500PRO ;) bo wynik strasznie podobny do R9500pro,lepiej zrób porządek z systemem i się obaczy.

1) nie, na 100% to 9700, ale z pamiecia u mnie krucho wiec nie pamietam ile mialem bez krecenia miesiac temu, zrobie reinstal

 

2) a swoja droga cos malo pamiatki ida, czy wgranie biosu od PRO pomoze (jakies timingi lepsze ma?)

i wogole czy wgrywac bios od pro?

 

3) jest jakis test stabilnosci gpu? bo 3dmarka przeszedl a w gra mi sie raz zawiesila i nie wiem czy to wina grafy

u mnie na standartowym biosie mialem tak

 

bez krecenia ok 4400 pkt w 3dmarku 03

po podkreceniu 324/310,5 ok 4900-5000 pkt w 3dmarku 03

po wgraniu biosu od r 9700 pro mam cos pomiedzy 4700-4800 ( mniej pkt bo ten bios ma podobno "spokojniejsze" timingi od orginalnego ) ...

 

biosa wgralem bo robily sie czasem rozne jaja VPU recover robil cyrki u Ciebie moze byc tak samo ...

 

wgraj biosa najwyzej wrocisz spowrotem do starego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie GIGANTYCZNE wyniki :D Ja ze swoim prockiem to sobie moge tylko pomarzyć o dużej płynności w nowych grach. Mam nadzieję że szybko nadejdzie jakaś kasa to sobię coś dokupię. Co byście radzili, aby pasowało do mojego radka i działało dobrzę na najnowszych grach, no i ile by mnie to wyszło, bo nawet jak podkręcę dobrze kartę to i tak mało mi to da bez dobrej reszty kompa ?? :D

zmien samego procka na jakies P4 lub za cene P4 kup plyte i Athlona i bedzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wy to macie GIGANTYCZNE wyniki :D Ja ze swoim prockiem to sobie moge tylko pomarzyć o dużej płynności w nowych grach. Mam nadzieję że szybko nadejdzie jakaś kasa to sobię coś dokupię. Co byście radzili, aby pasowało do mojego radka i działało dobrzę na najnowszych grach, no i ile by mnie to wyszło, bo nawet jak podkręcę dobrze kartę to i tak mało mi to da bez dobrej reszty kompa ?? :D

zmien samego procka na jakies P4 lub za cene P4 kup plyte i Athlona i bedzie super

No tylko że jakbym kupował nową płytę główną to od razu muszę wymienic tez RAM bo mam na 266 a chciałbym na 400 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie GIGANTYCZNE wyniki

Bo trzeba wiedzieć co kupić, żeby poszczególne elementy w komputerze nie ograniczały się nawzajem.

Zmień procka na przynajmniej PIV albo Athlona i dodatkowe 256MB, a bedziesz wyniki miał podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wy to macie GIGANTYCZNE wyniki :D Ja ze swoim prockiem to sobie moge tylko pomarzyć o dużej płynności w nowych grach. Mam nadzieję że szybko nadejdzie jakaś kasa to sobię coś dokupię. Co byście radzili, aby pasowało do mojego radka i działało dobrzę na najnowszych grach, no i ile by mnie to wyszło, bo nawet jak podkręcę dobrze kartę to i tak mało mi to da bez dobrej reszty kompa ?? :D

zmien samego procka na jakies P4 lub za cene P4 kup plyte i Athlona i bedzie super

No tylko że jakbym kupował nową płytę główną to od razu muszę wymienic tez RAM bo mam na 266 a chciałbym na 400 :/

sprzedaj to co masz dolozysz pare zl i kupisz nowy zlom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wy to macie GIGANTYCZNE wyniki :D Ja ze swoim prockiem to sobie moge tylko pomarzyć o dużej płynności w nowych grach. Mam nadzieję że szybko nadejdzie jakaś kasa to sobię coś dokupię. Co byście radzili, aby pasowało do mojego radka i działało dobrzę na najnowszych grach, no i ile by mnie to wyszło, bo nawet jak podkręcę dobrze kartę to i tak mało mi to da bez dobrej reszty kompa ?? :D

zmien samego procka na jakies P4 lub za cene P4 kup plyte i Athlona i bedzie super

No tylko że jakbym kupował nową płytę główną to od razu muszę wymienic tez RAM bo mam na 266 a chciałbym na 400 :/

sprzedaj to co masz dolozysz pare zl i kupisz nowy zlom :)

Kilka złotych ?? :D Boję się że te kilka złotych przerośnie moje możliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie moj pierwszy post tutaj , tak ze witam wszystkich ;) Do rzeczy : kozystajac z waszych rad zabralem sie od wczoraj za overlocking i sa pierwsze efekty : zaczynalem od 4300 w 3dmarku2003 teraz dobilem do 5600 dzieki zmianie fsb proca 166 @ 200 oraz pamieci z 333 @ 400. No ale najwazniejsze to mi sie wydaje , ze dzieki biosowi herculesa na moim his radku 9700 udalo mi sie go wykrecic jak narazie do C366/M342 i co mnie zaczyna dziwic to przy standardowym chlodzeniu dalej nie mam artefaktow ani zwiech , ale sie juz troche boje krecic go dalej czy mu sie cos nie stanie?:D [hid excelibur 9700 , z tego co tu wyczytalem to pamieci sa samsunga 2.86 ale nie jestem pewny]. Byloby fajnie wyciagnac magiczne 6000 3dmarkow ale to chyba nierealne jak mam 5600 teraz ,a juz leci karta dosc wysoko.Jak myslicie jest jeszcze bezpiecznie ciagnac karte np. do 380/345 albo 350 ? [standardowe chlodzenie]

ps. procek mi leci na 55 stopni w spoczynku i 63-65 w stresie , czy to jeszcze bezpieczne? [ dziala full stabilnie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6k jest jak najbardziej realne , zwlaszcza ze masz takie fajne pamiatki. walnij cos lepszego na gpu i jazdaaa. stac sie raczej nic nie stanie , chyba ze pamiatki ci siada ale to juz musialoby byc b.ostre oc /vmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanelo na 370 rdzen i 700 pamiec , jak podnosilem wyzej rdzen to pojawialo sie juz mrowienie bialymi pikselami , malo ale juz widoczne , a jak pamiec ponad 700 to dziwne rzeczy sie dzialy , np z samolotow w game 1 dziwne czarne trojkaty wystawaly itp ;D Teraz 370/700 jest 100% stabilne , 3 loopy 3dmarka i zero artefaktow ani innych atrakcji ;) Jak troche kasy wpadnie to sie zainteresuje jakims dodatkowym chlodzeniem i mam nadzieje ze upragnione 6000 padnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twoje wyniki dochodzę to wniosku, że lepiej kręcić rdzeniem niż pamięciami

Radek 9700 i tak ma niezłą przepustowość, trzeba mu dać kopa na rdzeniu, zaczynam myśleć o jakimś WC :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo 419 na rdzeniu nie moge dobic do 6k - moze reinstal systemu pomoze (mam jeszcze od czasow GF3) - dziwnie malo mam w Test1 (tam gdzie liczy sie w duzej mierze proc)

Za słaby procesor. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i prosze o to ktorys raz z kolei ;) Mozecie mi pomoc z tym:

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic, dokupic? nie jest na gwarancji pomoze mi ktos czy nie bardzo?? prosze o kontakt 2280902 (oczywiscie chodzi o R9700 supergrace )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i prosze o to ktorys raz z kolei ;) Mozecie mi pomoc z tym:

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic, dokupic? nie jest na gwarancji pomoze mi ktos czy nie bardzo?? prosze o kontakt 2280902 (oczywiscie chodzi o R9700 supergrace )

Można wykonać taki zabieg, zobacz temat berkuta bodajże BGA extreme resolving (ale nie gwarantuję że to ten).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i prosze o to ktorys raz z kolei ;) Mozecie mi pomoc z tym:

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic, dokupic? nie jest na gwarancji pomoze mi ktos czy nie bardzo?? prosze o kontakt 2280902 (oczywiscie chodzi o R9700 supergrace )

ja bym reklamowal, kiedys mialem radka 9000pro 64mb, i system raz widzial go jako 32mb innym razem prawidlowo jako 64mb.

okazalo sie ze pamieci sa po prostu walniete i wymienili mi karte na nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9700 i tak ma niezłą przepustowość, trzeba mu dać kopa na rdzeniu, zaczynam myśleć o jakimś WC  :roll:

Ja mam blok wodny na rdzeniu i chłodnicę za oknem co daje niską temperaturę wody, ale nie mogę ustawić rdzenia na 400Mhz.

Trzeba trafić na dobrą karę i tyle czasami WC nic nie da.

No może nie tak do końca nic nie daje bo:

-skutecznie obniża temp. rdzenia przedłużając jego żywotność.

-wiatraczek przestaje nam hałosować, bo go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...