Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chciałem kupić Arctica i TweakMonsterChrome ale najprawdopodobniej będę miał troszkę więcej pieniądzy, ok 250, czy pownienem zastanowić się nad czymś innym ?

Kup Arctica. Za te pieniadze nic lepszego nie dostaniesz. Do tego dobre radiatory i masz pelen wypas za 60zl(Arctic) + 80zl(8Radiatorow)=140 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem kupić Arctica i TweakMonsterChrome ale najprawdopodobniej będę miał troszkę więcej pieniądzy, ok 250, czy pownienem zastanowić się nad czymś innym ?

Kup Arctica. Za te pieniadze nic lepszego nie dostaniesz. Do tego dobre radiatory i masz pelen wypas za 60zl(Arctic) + 80zl(8Radiatorow)=140 zl
To zostanie jeszcze kupa kasy :D Zbieram na upgarde kompa przyda się :wink: A te TweakMonstery moga być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250 możesz złożyć WC :)

Spokojnie starczy na

-pompke od-38zł

-blok na CPU od-49zł + zapinka 20zł

-blok na GPU od-39zł + zapinka 20zł

-zbiorniczek od-10zł

-chłodnica od-50zł

-wiatrak na chłodnice od-20zł

 

Chłodnicę wywalasz na zewnątrz i temperaturki spadają Ci o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radek 9700 i tak ma niezłą przepustowość, trzeba mu dać kopa na rdzeniu, zaczynam myśleć o jakimś WC  :roll:

Ja mam blok wodny na rdzeniu i chłodnicę za oknem co daje niską temperaturę wody, ale nie mogę ustawić rdzenia na 400Mhz.

Trzeba trafić na dobrą karę i tyle czasami WC nic nie da.

No może nie tak do końca nic nie daje bo:

-skutecznie obniża temp. rdzenia przedłużając jego żywotność.

-wiatraczek przestaje nam hałosować, bo go nie ma.

Ja właśnie nie wiem jak to jest z tymi radkami, może trzeba je wygrzać porządnie żeby ładnie się rdzeń kręcił? Choć w sumie kucyk (z tego co pamiętam) robił moda i zwięszenie V nie wpłynęło zbytnio na podatność do o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym reklamowal, kiedys mialem radka 9000pro 64mb, i system raz widzial go jako 32mb innym razem prawidlowo jako 64mb.

okazalo sie ze pamieci sa po prostu walniete i wymienili mi karte na nowa :)

 

Tez bym ja reklamowal ale nie jest na gwarancji :( ale dzieki ze chociaz napisales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i prosze o to ktorys raz z kolei ;) Mozecie mi pomoc z tym:

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic, dokupic? nie jest na gwarancji pomoze mi ktos czy nie bardzo?? prosze o kontakt 2280902 (oczywiscie chodzi o R9700 supergrace )

Można wykonać taki zabieg, zobacz temat berkuta bodajże BGA extreme resolving (ale nie gwarantuję że to ten).

Frstjob a kostke skad moglbym wytrzasnac?? na temat zaraz lookne ;) i jest jakies ryzyko ze sie nie uda ? ( i zepsuje k. graf)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250 możesz złożyć WC :)

Spokojnie starczy na

-pompke                  od-38zł

-blok na CPU            od-49zł + zapinka 20zł

-blok na GPU            od-39zł + zapinka 20zł

-zbiorniczek              od-10zł

-chłodnica                od-50zł

-wiatrak na chłodnice od-20zł

 

Chłodnicę wywalasz na zewnątrz i temperaturki spadają Ci o połowę.

Tylko że nie wiem za bardzo jak takie rzeczy sie zakłada itp. A to od razu będzie też na procesor ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was i prosze o to ktorys raz z kolei ;) Mozecie mi pomoc z tym:

jedna kostka 64 mb dziala a druga kostka jest wylaczona(czyt.zepsuta) 64 mb mozna to jakos naprawic, dokupic? nie jest na gwarancji pomoze mi ktos czy nie bardzo?? prosze o kontakt 2280902 (oczywiscie chodzi o R9700 supergrace )

Można wykonać taki zabieg, zobacz temat berkuta bodajże BGA extreme resolving (ale nie gwarantuję że to ten).

Frstjob a kostke skad moglbym wytrzasnac?? na temat zaraz lookne ;) i jest jakies ryzyko ze sie nie uda ? ( i zepsuje k. graf)?

Mozesz skorzystac z uslug firmy http://www.pccenter.pl/index2.html , oni sie takimi rzeczami zajmuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem kupić Arctica i TweakMonsterChrome ale najprawdopodobniej będę miał troszkę więcej pieniądzy, ok 250, czy pownienem zastanowić się nad czymś innym ?

Kup Arctica. Za te pieniadze nic lepszego nie dostaniesz. Do tego dobre radiatory i masz pelen wypas za 60zl(Arctic) + 80zl(8Radiatorow)=140 zl
To zostanie jeszcze kupa kasy :D Zbieram na upgarde kompa przyda się :wink: A te TweakMonstery moga być ?
Moga byc. Ale jak nie masz przewiewu w budzie to lepsze beda OCZ BGA alu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamawiam VGA Silencer'a... (boje sie juz krecic na standardowym chlodzeniu)

Mam w zwiazku z tym pytania.

1. Lepiej zamowic do niego paste Arctic Silver 5, czy Arctic Ceramique?

2. Czy mozna miedzy rdzeń a radiator wlozyc razem z pastą jakis czujnik temperatury, tak zeby wyswietlalo temperature karty w Motherboard Monitor? I ile cos takiego kosztuje?

3. W jaki sposob odkleic oryginalny radiator (ATI) od rdzenia? Łatwo schodzi, czy nalezy uzyc jakich magicznych sztuczek? Chodzi o to czy pasta mocno trzyma radiator.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamawiam VGA Silencer'a... (boje sie juz krecic na standardowym chlodzeniu)

Mam w zwiazku z tym pytania.  

1. Lepiej zamowic do niego paste Arctic Silver 5, czy Arctic Ceramique?

2. Czy mozna miedzy rdzeń a radiator wlozyc razem z pastą jakis czujnik temperatury, tak zeby wyswietlalo temperature karty w Motherboard Monitor? I ile cos takiego kosztuje?

3. W jaki sposob odkleic oryginalny radiator (ATI) od rdzenia? Łatwo schodzi, czy nalezy uzyc jakich magicznych sztuczek? Chodzi o to czy pasta mocno trzyma radiator.

Pozdrawiam

ja mam ceramiqu

 

z czujnikiem miedzy rdzeniem a radiatorem nie polecam kombinowac ( przy dokrecaniu jeszcze cos sie ukruszy , pozatym bedzie nierowno ) za to obok rdzenia jest sporo miejca ...

orginalny radiator schodzi dosc latwo trzyma sie rdzenia na " gume do zucia " tylko pamietaj wyjac koleczki bo sa magicy ktorzy je np : ucinali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jak sie zrobi cieplej? przykleic chlodnice do zimnego kaloryfera? :D

Jak sie robi cieplej to i tak WC bedzie wydajniejsze.

 

A to od razu będzie też na procesor ?? :)

Tak

 

Tylko że nie wiem za bardzo jak takie rzeczy sie zakłada itp.

 

 

A nie znasz kogoś to już ma WC?

Jak nie to polecam lekture na naszym forum o WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jak sie zrobi cieplej? przykleic chlodnice do zimnego kaloryfera? :D

Jak sie robi cieplej to i tak WC bedzie wydajniejsze.

 

A to od razu będzie też na procesor ?? :)

Tak

 

Tylko że nie wiem za bardzo jak takie rzeczy sie zakłada itp.

 

 

A nie znasz kogoś to już ma WC?

Jak nie to polecam lekture na naszym forum o WC.

A co myślicie o tych produktach:

 

http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=p...=TWRADZM80HPOP1

 

http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=p...od=TWRADTGIANT2

 

http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=p...od=TWRADTGIANT3

 

Proszę o opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_TVS mogę o jedno spytać ?? po co Ci tak kręcić tą grafę i wydawać 150zł na chłodzenie ?? ja na standardowym mam 355/330 i żadnego rekordu tym nie ustanawiam to wiem, ale po co więcej. Po 2 nawet jak przekręcisz ją na 450/350 powiedzmy z super extra chłodzeniem co Ci to da jeśli masz Celerona ktoś Ci już chyba pisał, że lepiej teraz zainwestować w procka kosztem chłodzenia i wtedy na procesorze dasz ładne wysokie fsb, podkręcisz grafikę na standardzie i napradę o wiele lepiej na tym wyjdziesz, ale to tylko moja dygresja. :D

 

A tak na marginesie Wesołych świąt Wielkanocnych mokrego Śmingusa dyngusa i obyście żyli długo i szczęśliwie hehhehe i Wasze sprzęty za szybko nie siadały od ostrego O/C. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_TVS mogę o jedno spytać ?? po co Ci tak kręcić tą grafę i wydawać 150zł na chłodzenie ?? ja na standardowym mam 355/330 i żadnego rekordu tym nie ustanawiam to wiem, ale po co więcej. Po 2 nawet jak przekręcisz ją na 450/350 powiedzmy z super extra chłodzeniem co Ci to da jeśli masz Celerona ktoś Ci już chyba pisał, że lepiej teraz zainwestować w procka kosztem chłodzenia i wtedy na procesorze dasz ładne wysokie fsb, podkręcisz grafikę na standardzie i napradę o wiele lepiej na tym wyjdziesz, ale to tylko moja dygresja.  :D  

Tylko że o to chodzi że ja bym chciał kupić Athlona, więc od razu musiałbym zmienić płyte główną i RAM (na 400MHz) a zapewne także zasilacz (teraz mam jakieś 300W badziewie bezfirmowe :D ) a to by już troszkę kosztowało :( Nie mam w tej chwili takich funduszy (na radka poszły) więc pomyślałem że można by coś tańszego czyli chłodzenie do karty:) Nie wiem nawet czy ktoś kupi ode mnie ten złom co mam teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam całe grono!

 

Mam mały problem mam tego radka z Komputronika zmieniłem mu bios na ten od herculesa 9700pro no z lenistwa nie zrobiłem backup starego BIOSu. Z powodu braku funduszy musiałem narazie sie wstrzymać z zakupem lepszego chłodzenia wiec zainstalowałem PowerStrip i zmiejszyłem czestotliwości na 270/270 no i było wszystko spoko przez tydzień czasu. Teraz przy tych ustawieniach po 30 minutach grania(obojetnie jaka gra) wyskakują pionowe pasy/jakieś cyferki itp.. ogólnie musze dać reset (dziwne troche ale tak jest i nic nie poradze) stery mam omegi 2536a

Wiec moja prosba jest taka czy mógłby ktoś mi na maila podesłać orginalny bios od radka 9700 tego z Komputronika ??

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy na wydajność karty ma wpływ zasilacz w komputerze ??

 

2. No i ciągle nie wiem czy kupić chłodzenie do karty czy zostawić ta kase i zbierac do lepszej reszty configu ale wtedy dużo by było do wymiany, jak jedną rzecz to od razu wszystkie :/ Ile bym mógł dostać za Celerona 1,7, 256 RAM ddr 266 i Epoxa 4BEA ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy na wydajność karty ma wpływ zasilacz w komputerze ??

Chyba na stabilność.

Czyli do podkręcania przyda się lepszy zasilać ? :/

Zdecydowanie tak.

To ja chyba jednak poczekam z tym chłodzeniem i podkręcaniem aż będą nowe części. Musze tylko jakoś opylić ten złom co mam teraz :D:D i oczywiście troszkę kas nazbierać bo na pewno dużo bedzie trzeba dopłacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poradzcie na to ze np gry nba2004, ut2004, nfs:u wychodza mi na pulpit po jakims czasie

Zasilacz ? System ?

Mam Feel 300W (montowany w tanszych obudowach modecoma)

Różne stery spróbuj, powtarzam się ale Omegi 3,7 i 4,2 wg mnie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poradzcie na to ze np gry nba2004, ut2004, nfs:u wychodza mi na pulpit po jakims czasie

Zasilacz ? System ?

Mam Feel 300W (montowany w tanszych obudowach modecoma)

zasilacz ... tez taki mialem i musialem zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy na wydajność karty ma wpływ zasilacz w komputerze ??

 

2. No i ciągle nie wiem czy kupić chłodzenie do karty czy zostawić ta kase i zbierac do lepszej reszty configu ale wtedy dużo by było do wymiany, jak jedną rzecz to od razu wszystkie :/ Ile bym mógł dostać za Celerona 1,7, 256 RAM ddr 266 i Epoxa 4BEA ? :(

a ten Twoj celek sie nie kreci ani troche ??? podkrec go ile sie da i zobacz jak bedzie z wydajnoscia ... wiem ze moze nie osiagniesz jakies super wydajnosci ale moze bedzie chociaz troche lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...