Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Radeona 9700 od Herculesa. karta lazi bez zarzutów na pamiatkach tak do 305. Wykrecalem juz ja nawet na 317 i bylo spoko , tylko jak wylacze kompa i wlanczam po jakims czasie spowrotem to artefaktow mam od zaje*****. Co jest przyczyna tego? Karta musi byc pozadnie rozgrzana? Teraz probuje wrocic do 317 ale nie moge :/

Chyba zmienie chlodzenie na to co pokazywal Jodlasty na allegro. Choc w sumie Herc ma juz radiatorki na wszystkim.

Moge je sobie od tak zerwać na chama i nic sie nie stanie?

Jak ten VGA Silencer zachodzi na radiatorki z przodu?

Czy jak to zaloze to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24817120 z przodu karty, to nie bedzie za wysokie or sth ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym moze byc spowodowany spadek wydajnosci w grze? Strasznie spadla mi ilosc fps'ow, ot tak sobie z dnia na dzien.

Zamontowalem tylko dwa dodatkowe wiatraki w budzie poza tym nic nie ruszanie. Wyniki w 3d mark 03 bez zmian, takie jak byly wczesniej. Tylko w grze taki spadek. Co to moze byc?

Gre juz przeinstalowalem i zadnych rezultatow. Chodzi o Need for Speed Underground.

Jakies wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz jakies programy dzialajace w tle , w biosie cos przestawione zwiazanego z temperaturami [ sam tak mialem ,ze po przekroczeniu 55 stopni +- komp zwalnial o 50% , troche zabawy w biosie i juz nie ma tego problemu]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyr

Jakie masz chłodzenie na radku. Bo karta jest naprawde ekstremalnie wykrecona 8O 355 na pamiatkach robi wrazenie. Ja mam od Herculesa radka i na 305-310 juz zaczynaja artefakty wyskakiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do pierwszego posta odniśnie flaszowania biosu chciałem tylko powiedzieć że bios herkulesa PRO jest boski, niewarygodny i rozpier&*(@#$ :). Działa wspaniale!

 

Szok dosłownie. Ja posiadam Radka 9700 na samsungach 2.86 ns po zmianie biosu zrobił mi się rasowy PRO. Sprawdziłem na takich samych ustawieniach (podkrecony vcore i mem bezpiecznie przy tabilnym procu 2.07GHz tylko bo przyszło lato i ciepło mam w pokoju:( na starym biosie) ile karta ciągnie w 3d marku 2003 wyniki porównałem i w zasadzie stwierdziłem wzrost 2-3 % na korzyść nowego biosu.

 

Potem pomyślałem że czas nadszedł na sprawdzenie co w RAD Clockerze piszczy 8). '

 

Odpalam i kręce dalej 351 vcore 324 mem granica na poprzednim biosie, zero artow wszystko chodzi miekko i lekko zatem ruszam jeszcze wyżej. I dopiero przy ustawieniach 364 vcore 357 mem (716 efektywnie!) zaczynaja latać arty.

 

Coś niesamowitego wspaniały bios i myśle że uda mi się jeszcze z tej karty troche wycisnąć gdyż o/c robiłem na standardowym chłodzeniu czipa i kostek (czyli żadnym). Jedynym dodatkiem który musiałem zaaplikować to wentyl prostopadle ustawiony względem karty bo jednak ciepło za bardzo kumuluje się w obrębie karty z niej samej jak i z proca.

 

Naprawde ta karta to szatan i nie oddam jej tak łatwo tj. szybko:)

 

Czy myślicie ze Vmod może w tym przypadku coś dać, czy raczej szkoda zachodu ?

 

Pozdrawiam zwolenników Ati w końcu przejrzałem na oczy po tylu latach bładzenia w lesie MX`ów i FX`ów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru testach udało mi się ustawić najlepsze taktowanie bez artów dla vcore 357 i mem 702. Z tego widać że ten bios od heculesa PRO jednak daje duże możliwości o/c względem pamięci, z czipem troche gorzej ale zawsze to coś jak na ten standardowy [ciach!]iany wiatraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

kupilem AC Silver 5, i zamierzam wciagnac artica rev.3. mam jedno pytanie: jak usunac to zolte "cos", ktore ukazuje sie po sciagnieciu wentyla? ;-)

Zmywaczem do paznokci

Albo poczekaj aż wystygnie i potraktuj ostrym nożem (oczywiście jeżeli chodzi Ci o radiator :P ). W razie jak byś coś porysował spód radiatora to weż papierek ścierny 320 600 800 granulacji i jedziesz na połysk ja sobie go przepolerowałem i zawsze zyskałemte kilka megahercy :>.

 

Co do pasty to ja używam termopox i działa git chyba najlepsza w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko dotyczące tym razem chłodzenia.

 

Co sądzicie o chłodzeniu tymi radiatorkami pamięci :http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25696673?

 

A co do czipa to czy jest coś wydajnego w cenie do 80-90 zł ?

 

Pewnie poklecicie mi VGA Silencer`a :).

Ale jeżeli jest to lepsze rozwiązanie niż np Zalman z heat pipe`m to może się na niego skusze:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem ten temat i mam pytanko :)

 

Kupilem R9700 z zablokowanym biosem na Hynixach 3.6ns... Zamontowany Silencer i radiatorki na mem i ten uklad zasilania? :) Bios Herculesa podobno ma lagodniejsze timingi pamieci dlatego lepiej sie kreca? Czy ktos porownywal spadek? wydajnosci na oryginalnym biosie a na tym Herculesa przy tym samym taktowaniu? Czy komus zdarzylo sie ze karta padla? Zawsze pozniej mozna na slepo flashowac jeszcze raz albo z pomoca PCI, ta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta

ja wgrywałem i wszystko powinno być ok, co do testów na poszczególnych biosach to nie robiłem, ale wydaje mi się, że wzrost wydajności wynikający z OC jest więszy w przypadku biosa herculesa 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej w przypadku zmiany mojego starego biosu karty zanotwałem niewielką róznice w wydajności na plus. Było to rzędu 2-3 procent czyli w granicach 80-100 punktów w 3dmarku 2003 na takich samych zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie po 2 dniach testów stwierdzam że zauważalnie spadła wydajność w grach. W testach typu 3dmark czy aquamark poprawa wydajności jest ze względu na zegary ale też nie aż tak duża jak się początkowo spodziewałem. W aqua mialem 39,100 a teraz mam 39,350 biorąc jednak pod uwage szybsze zegary wzrost powinien być większy.

 

Dlatego czas spróbować jakiegoś innego biosa.

Dobrze że mam kopie starego :)

 

Do podkręcenia bios jest niezły prawdopodobnie w zwiazku z tym że zaniżone ma timingi na pamięciach ale wydajnościowo niestety kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o przerobke tego biosu :) Zeby OC bylo odblokowane ;) Na 1 stronie jest tez link do forum futuremark chyba, sa tam odblokowane biosy ale to sa jakies MUFU ;) a ja chce zwykly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w sumie daje zmiana biosu, oprocz odblokowania OC o ile jest to w ogole zablokowane. Ja mam oryginalnego radka Herculesa nonpro. Oplaca mi sie zmieniac bios? Nigdy nie flashowalem karty. Jak mi padnie to musze druga wsadzic zeby moc naprawic. Bylby z tym problem

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sfashowałem karte to piewszym doznaniem była łatwiejsza podatność na kręcenie w szczególności pamięci.

 

Ale jest jeden minus bo po testach na maxymalnych ustawieniach dla non PRO tj 351/648 karta ciągnie praktycznie tyle samo jak na biosie herca 9700 PRO 357/702.

 

Sprawdzalem kilka biosów i efekty raczej takie same chociaż herca wydawał się minimalnie lepszy.

 

tutaj biosy które przetestowałem

 

Bez PRO (351/648):

Aqua : 39.250

 

PRO (357/702) (hercules.bin):

 

Aqua: 39.324

 

PRO (357/702) (978004p.bin):

 

Aqua: 39.256

 

PRO (357/702) (97_8003p.bin):

 

Aqua: 39.256

 

PRO Retail (351/648) (9700_man.bin):

 

Aqua: wywraca się: exeption, jednak w grach sprawuje się cieniutko, tj wyczuwalna zmniejszona wydajność

 

 

Podsumowując podkręca się swietnie ale stary bios jednak najlepiej pasuje. Jutro będe szukał jakiś innych biosów porobie na nich testy może uda się przechwycić coś dobrego, tzn aby o/c był współmierny do wydajności.

 

A co do pamięci to tak jak w podpisie 2.8 samsung :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja tez wgralem ten bios od herca , i na tych samych ustawieniach jest wydajnosc gorsza , minimalnie moze ale jednak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak wróciłem do starego biosu coś się sterownik wykrzaczył bo pokazuje mi że mam w systemie 9500PRO/9700 :]. Pewnie niedługo będzie trzeba reinstalke zrobić albo pokombinować z biosem karty. Jednak po zmianie na stary bios odczułem wiatr w grach szczególnie ostatnio przegrzewam radka na NFS:Under i po wgraniu biosu z herca nie dało się normalnie w to grać bo przy FSAA 2x i anizo 16 X (gdzie na starym smigało jak szalone) gra cięła się niemiłosiernie.

 

Tak że puki co odradzam zmiane biosu :] chyba że ktoś chce sprzedać karte jako PRO i wziąśc za to odpowiednio wiecej kaski:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak wróciłem do starego biosu coś się sterownik wykrzaczył bo pokazuje mi że mam w systemie 9500PRO/9700 :]. Pewnie niedługo będzie trzeba reinstalke zrobić albo pokombinować z biosem karty. Jednak po zmianie na stary bios odczułem wiatr w grach szczególnie ostatnio przegrzewam radka na NFS:Under i po wgraniu biosu z herca nie dało się normalnie w to grać bo przy FSAA 2x i anizo 16 X (gdzie na starym smigało jak szalone) gra cięła się niemiłosiernie.

 

Tak że puki co odradzam zmiane biosu :] chyba że ktoś chce sprzedać karte jako PRO i wziąśc za to odpowiednio wiecej kaski:]

Ja miałem taką kartę i nic takiego nie zauważyłem.

Polecam zmianę biosu, rdzen lepiej sie kreci, a wlasnie duze taktowanie rdzenia daje kopa tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś się sprecyzować ?

 

Jaka karta z jakimi pamięciami.

 

Jaki bios. Ile dała się podkręcić i przede wszystkim wyniki z aquamarka,3dmarka i ewentualnie jakieś looby z quake`a albo z unreala.

 

Bo z Twojego podpisu niestety nic nie da się wywnioskować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś się sprecyzować ?

 

Jaka karta z jakimi pamięciami.

 

Jaki bios. Ile dała się podkręcić i przede wszystkim wyniki z aquamarka,3dmarka i ewentualnie jakieś looby z quake`a albo z unreala.

 

Bo z Twojego podpisu niestety nic nie da się wywnioskować :)

Mialem R9700 kupionego ze sklepu TWEAK na pamieciach 2,86ns

Bios wgrany taki jak na pierwszej stronie tematu.

Karta poszla na 390/700

A wyniki to

17,147-3D Marków 01==5906-3D Marków 03==41,005 AquaMark3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ladnie ale jakie zegary na poprzednim biosie i male porownannko na tych samych zegarach obu biosow? :) Wogule to slabe wyniki troche :D Ja na 9500@PRO 64MB mialem 16500/4850/39500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy ja wiem czy niedużo w sumie 6000 w 3d marku 2003 to chyba granica tej karty w aqua też nie widziałem aby ktoś pojechał wieciej niz 42,000

 

a co do 390 na chipie to czy na standardowym chłodzeniu czy jakiegoś silent`a zapodałeś ?

 

Pytanie z innej beczki co sądzicie jakie stety są najwydajniejsze ?

Ja ostatnio testowalłem różne tj 4.2 4.4 i 4.5 (oczywiście omegi :) ) raczej dużych różnic nie wyczułem chociaż 4.2 w grach całkiem szybko pomykały.

 

A wy jak myślicie jakei stery są obecnie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...