Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

dobra fachowcy potrzebuje rady:

Tak mnie cos naszlo przed chwila i zbadalem maxymalne krecenie mojego radka.

 

Moje wyniki to : gdy ustawie pamiec na dafult czyli 270MHz to maxymalna szybkosc dla rdzenia jaka moge ustawic bez artefaktow to 389MHz, przechodzi caly Marek bez problemu, jak dam 394MHz sa juz kropki ale tez Marek przechodzi bez problemu jak dam 400MHz Marek robi czarny obraz i zawiesza kompa

 

Co do Pamieci to jestem zachwycony: jak mam ustawiony rdzen na deafult 275MHz to pamiec moge podkrecic do 344MHz bez artefaktow przechodzi Marek, jednak jak dam 350 to jest taka kaszana na ekranie ze nic nie widac, ale marek dziala (dziwne co? ), kurcze podobno mam Hynixy 3,6ns a tak sie kreci??? kurde to przeciez 688MHz na tych pamieciach

 

Problem sie zaczyna gdy chce krecic pamieci razem z rdzeniem wtedy max to rdzen 380 pamiec 330 i sa pojedyncze kropeczki-ale marek przechodzi i gry dzialaja. Jest to zwiazane z timingami tak?? czy jest jakis na to sposob, moze jakis bios?? A moze v-mod, czy lepsze chlodzenie

 

aha, jak dotykam radiatorow na pamieciach to sa ledwo cieple, rdzen jest goracy, pamieci wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesety tak to jest jak się sięga granicy fizycznej układu. To tak jak było z rivami TNT kiedy to w pewnym momencie podkręcanie było niemozliwe i to nie z powodu ciepła a poprostu granicy układu.

 

Zatem pewnie osiągneliśmy te granice układów i posczgólnych typów pamięci.

 

A szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej no co jest z tym Markiem 2003 zrobilem jak mowiles Hasky i dalej nie moge umiescic wynikow na stronie, z 2001 nie ma problemow, a z 2003 sa. zainstalowalme najnowszego patcha 340 i wypisuje mi ze mam bledny key (kod), widze ze duzo osob ma jednak te wyniki na stronach a nie wierze ze macie oryginalnego Marka (ze go kupiliscie)

Zrobilem test na procesorze Xp1700 (1466MHz) szyna 133MHz 512MB radek 9700 nie krecony (270/275) omegi 4,5 i wyskoczylo mi 4352punktow, na cat. 3,7 mial bym zapewne wiecej, osobiscie uwazam ze 3.7 sa najlepsze do markow na radkach 9700

 

wczoraj robilem na XP 2100MHz szyna 200 512MB radek 9700 podrecony do 370/630 omegi tez 4,5 i mialem 5573 pkt

 

wiesz Hasky chce ci udowodnic ze zrobie te 5900 jak mam w opisie ;) ale cos przestal byc komp stabilny w tych ustawieniach jakie mam w podpisie, nie wiem czemu, tamte wyniki robilem zaraz po kupnie czesci a to bylo pare dobrych miesiecy temu, nie wiem moze zasilka sie konczy albo juz sie troche zuzyly materialy :), jeszcze pomecze, tylko jak zapisac te wyniki na stronie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do compare 3DMark03 to usun kod z rejestru i rob test na wersji nie zarejestrowanej :)  

 

Hehe, a ja dzis albo jutro wymieniam grafe na 9800 :D

Zazdroszcze Ci Pink :P a co do tego keya to fakt ze pewnie podales jakis piracki ktory miesci sie w ich bazie jako zastrzezony. Sprobuj wykasowac z rejestra a jak to nie da to wpisz jakis inny.

 

Raczej keya do marka znajdziesz wszczedzie. Polecam szukac na emulu kazzie.. etc.

 

Jordi pracuj pracuj bo ja tez twardo niedlugo podjade i mysle ze dosiegne tych cholernych 6000 markow :P, Ciekawe kto bedzie peirwszy :>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zmieniać grafy na r9800? Po co? Żeby miec te 500 pkt. więcej w 3Dmarku?? Nie lepiej poczekac i zakupić x800? Wydajność 2* wieksza, niedluga stanieją. A jak na razie to mój radek łyka wszystie gierki na max. detalach i nie wiem co to przycinanie. To chyba o to chodzi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zmieniać grafy na r9800? Po co? Żeby miec te 500 pkt. więcej w 3Dmarku?? Nie lepiej poczekac i zakupić x800? Wydajność 2* wieksza, niedluga stanieją. A jak na razie to mój radek łyka wszystie gierki na max. detalach i nie wiem co to przycinanie. To chyba o to chodzi nie?

no wiesz mnie raczej nie bedzie stac na X800 przynajmnmiej na razie bo domsylam sie ze najtansza wersja bedzie w granicach 1600 - 2000zl

za pro placimy 2000-2500 a za XT to juz ok 3000 wiec przestan to nie dla mnie

 

a co do 9800 to niestety nie masz racji wzej jest moj post, podalem tam linka do porownania karty 9700pro i 9800pro (ustawionej zegarami tak samo jak 9700pro) zeby porownac ile jest szybszy procesor R350 od R300 kliknij sobie i poczytaj, (jest to bardzo dobry i zetelny serwis komputerowy jeden z lepszych na swiecie). Wiesz jak dla mnie 30% szybciej w w wysokich rozdzialkach (od1024 wzwyz) z 4xFSAA i wysokim Anizo to super sprawa, fakt bez FSAA i Anizo karta biega tak samo ale to akurat jest dla mnie niewazne - bo kto majac takie karty gra bez FSAA i Anizo???? Wiec trakie 9800 moze sie udac krecnoc wysoko i wtedy super

Wiadomo ze X800 miazdzy w butach 9800XT ale mnie na to nie stac

 

Hasky no nie sadze zebym przeskoczyl 6000, jak pamietam gdy bawilem sie w te MArki (to bylo gdy zakupilem sprzecik - wiadomo podnieta :P) to max dochodzilem do 5900 i nie moglem dalej wiec teraz tym bardziej, no chyba ze sie wkoncu zdecyduje (bo mam taki zamiar) zakupic tego fajnego Bartona 2500+Mobile i puscic go bez problemu na 2600MHz (bo tak podobno to kazdy lata, a moze uda sie wiecej) na wysokiej szynie wyzszej niz 200MHz, to wtedy mysle ze na pewno bedzie ponad 6K

Bo z mojego 1700+ wiecej niz w podpisie nie moge uzyskac nawet dajac napiecie ponad 2v winda nie jest stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawdze z tymi programami w tle, a co do porowania R300 do R350 to znalazlem bardzo fajne, http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1794&p=3 jest to na anandzie ktory dla mnie jest jednym z lepszych (czyt. wiarygodnych) serwisow technologicznyc. I jak widac jest roznica miedzy 9700pro a 9800pro ustawionym na tych samych zegarach.

I ta roznica jest spora 30% - ale tylko w trybach wysokiej rozdzielczosci i wysokich AA i Anizo a wlasnie o to chodzi. Ciezko mi juz uruchamiac gry bez AA i Anzio, wiec chyba sie zdecyduje na wymiane, chlip chlip mojego ukochanego herculesika 9700 :), dlugo  juz go mam  -  prawie rok

Kwestia jest taka, że wszelkie dopałki, którymi mógł poszczycić się R350 ma i R300... Lecz jakoś ATI wprowadziło je dopiero w CAT 3.7... I jak się okazuje różnica na niekorzyść R300 (zegar w zegar) wynosi teraz maks. 2-3 % ... Ale oczywiście, co niektórzy wiedzą lepiej i podają tekst sprzed roku z użyciem CAT 3.1 ech.... Hehe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawdze z tymi programami w tle, a co do porowania R300 do R350 to znalazlem bardzo fajne, http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1794&p=3 jest to na anandzie ktory dla mnie jest jednym z lepszych (czyt. wiarygodnych) serwisow technologicznyc. I jak widac jest roznica miedzy 9700pro a 9800pro ustawionym na tych samych zegarach.

I ta roznica jest spora 30% - ale tylko w trybach wysokiej rozdzielczosci i wysokich AA i Anizo a wlasnie o to chodzi. Ciezko mi juz uruchamiac gry bez AA i Anzio, wiec chyba sie zdecyduje na wymiane, chlip chlip mojego ukochanego herculesika 9700 :), dlugo  juz go mam  -  prawie rok

Kwestia jest taka, że wszelkie dopałki, którymi mógł poszczycić się R350 ma i R300... Lecz jakoś ATI wprowadziło je dopiero w CAT 3.7... I jak się okazuje różnica na niekorzyść R300 (zegar w zegar) wynosi teraz maks. 2-3 % ... Ale oczywiście, co niektórzy wiedzą lepiej i podają tekst sprzed roku z użyciem CAT 3.1 ech.... Hehe. ;)

no jezeli tak jest to zeczywiscie nie ma sensu kupowac 9800, tylko ze jezeli masz jakis test/porownanie tego najakims serwisie to milo by bylo to zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi pracuj pracuj bo ja tez twardo niedlugo podjade i mysle ze dosiegne tych cholernych 6000 markow :P, Ciekawe kto bedzie peirwszy :>>

Jakby to powiedzieć, 6000 zostało już dawno złamane przeze mnie i Raptora i Turzola

To jeszcze stary screen

 

Dołączona grafika

 

A co do czyszczenia: tylko benzyna ekstrakcyjna i aceton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu Hanu chodzilo mi o to że i ja i Jordi23 nie siegnal jeszcze granicy 6000 i w sumie tutaj toczy sie batalia o te cenne punkty tak dla zasady

 

Co do acetony to zrozumialem i odmeldowuje :P.

 

Boze co spiryt potrafi zmieniac ludzi to masakra :P

 

Pozdrawiam Hanu i jeszcze pytanie jak goscie nabili az taki wynik ??

 

Splendid kultury troche sam rozpętałeś wojne i teraz się dziwisz szanuj słowa i bedzie gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to walczcie, walczcie, powodzenia życzę....

 

O jakich gości z wynikami ci chodzi?

No powalcze jak mi karta z serwisu wroci :P juz mam zaplanowane co i jak na nia zapodam chociaz tak patrzac po pogodzie to cholera marzy mi sie WC :(.

 

A co do wynikow to chodzi mi o te 6120 na obrazku, co gosc taki wynik wykrzesał węglem podrzucał pod AGP :P?

jakiego mial proca i jakie podkrecenie moze gdzieś jest coś wiecej o tych wynikach na czym tak podjechali ??

Jak cos byś wyłapał HANU to podrzuc mi bo chetnie zobacze co jescze musze zmienic aby tak przecisnac sie przez te 6k :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w pizd.... :> ale masz rdzenia skreconego 410 ! i to na articu silent ? hmm.... moze nie jest taki zly ale chyba jednak miedzia podjade :)

 

Hm..... w sumie fakt ze 6120 bo masz niezle proca w sumie skreconego chociaz to duzo nie daje w marku jak podkrecenie VPU.

 

Niezle niezle. GRATULUJE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hassky: a co powiesz na moje wyniki? mam co prawda r9500 ale w pelni modowalne na 9700....

 

3d2k3 - 6710

3d2k1 - 20106 (orb nie przyjal), 20044 udokumentowane

 

:D

 

teraz masz motywacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, co tu gratulować, zwykły wynik.

Obecnie obowiązuje jednak 6224, ale screena nie mam w robocie skąd klepię na forum tylko w domciu. Zresztą zapodam linka tylko zapiszę wynik jako projekt 3DMark i podeślę z roboty na ORBa. powinien chwycić.

 

A co do 3Dmark 2001 to do 20000 trzeba zajebiszczej FSB na niskich timingach przy wysokim taktowaniu procka ( dla AMD jakieś 2,6 GHz, Raptor złamał 20k, ale na P4 3,4 GHz FSB 275), no i grafa powyżej 400/700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6K w 2k03 juz dawno przebilem - na starym steppingu i gorszych pamiatkach - jak tylko zamkne sesje i bede mial czas to robie atak na 6100

 

19K w 2k01 - http://service.futuremark.com/compare?2k1=7148686. Tu podziwiam Raptora ze wytargal 20K 8O Tez bede walczyl, ale wszystko po sesji i jak postawie system na nowo + obowiazkowo musze wyczaic punktodajne stery ATI ( :arrow: http://www.rage3d.de/catalyst_vergleich_p1.php)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiazkowo musze wyczaic punktodajne stery ATI

no wedlug mnie najbardziej punktodajne stery to cat 3.7 dla naszych radkow

 

hej powiedzcie mi jeszcze lepiej dla marka 2003 krecic rdzen grafy nie ??? niz pamieci??? obecnie mam 5600pkt na procku 2100MHz szyna 200 grafa 350/340 , myslicie ze przeskocze 6000 na procku 2300 szyna 220 grafa 390/300 ???? to niby 400pkt ale w 2003 to duzo. Max co zrobilem to to co mam w podpisie 59xx na takich ustawieniach jakie mam, tylko cos ostatnio proc nie chce juz byc stabilny na tych ustawieniach, a wczesniej chcial, wiec tak jak Husky napisal - MY WALCZYMY :)

Husky - bede gral fair i poczekam az Ci karta wroci ;), bo i tak narazie sesja wiec czasu brak na zabawe w o/c

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Husky napisal - MY WALCZYMY :)  

Husky - bede gral fair i poczekam az Ci karta wroci ;), bo i tak narazie sesja wiec czasu brak na zabawe w o/c

pozdrawiam

Hehe no no no czekaj czekaj bo jak zrobisz falstart to pojade do Ciebie i potraktuje Twoja karte z wiadra spirytem :P

 

Mam nadzieje że cholera nie dostane jakiegoś złomiastego radka heh bo ten co mialem niezle smigał. Ale czas pokaze. Mi najwiecej udalo sie wyciagnac 5600 na 2.07 procu i 351/351

 

na 2.28 juz cholera niestabilna była wiec pewnie trzeba bedzie pomyslec o WC ehh.. i znowu te koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi pracuj pracuj bo ja tez twardo niedlugo podjade i mysle ze dosiegne tych cholernych 6000 markow :P, Ciekawe kto bedzie peirwszy :>>

Jakby to powiedzieć, 6000 zostało już dawno złamane przeze mnie i Raptora i Turzola (...)

 

Radek też przełamał :D Ja do 6k potrzebuję mobo i proca. Na kumpla A7N8X zrobiłem 5600 (nie było jeszcze "granicy" dla VPU), proc max 1,8Ghz, bo A0 :/

 

Miłej walki!!! :wink:

 

(PS. Powodzenia w sesji :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23, do 6k potrzeba niestety rdzenia ok. 400. Pamięć już nie musi być ostra, wystarczy jakieś 340. Schody zaczynają się przy złamaniu 6200. IMHO nie ma bata, by dało się u mnie wyżej bez Vmodów.

Moje 6224 miałem na tym co w podpisie, ale karta jechała na 412/ 710. Więcej niestety nie mogę, bo juz na 410/ 715 pojawiają się arty. Niby mam radiatory na pamięciach z dwóch stron, ale myślę, że brak jednak napięcia i nawet Mega chłodzenie nic nie da. Ale muszę przyznać, że jakoś obawiam się Vmoda, bo karta jest z Siriusa, a tam próbować reklamować martwą grafę to prawie pewne, że nie uznają, nawet jak padłaby bez podkręcania i modowania. Zawsze ci wcisną, że coś kombinowałeś.

 

A co do 20k w 3DMark2001 Raptora. FSB, FSB i jeszce raz FSB, bo grafę z tego co pamiętam miał taktowaną 398/700. IMHO dla ludzi z AMD szansą na 20k jest jedynie mocne bicie taktowania grafy, jakieś 430/740.

 

Nie wiem dlaczego mody u Kucyka nie dały sensownego razultatu. Myślę, ze to raczej "gorszy" egzemplarz. W końcu niby jakim sposobem ludzie na ORBie mają 22-23k w 3DMark2001 i 7k w 3DMark03? Mody i jeszcze raz mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...