Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy moga wypowiedziec sie uzytkownicy Asusa A7V880, ktorzy uzytkowali na tej plycie grafy Ati 9500/9500pro/9700/9700pro. Poniewaz musze zmienic grafike a ta karta oferuje naprawde niezle osiagi i jest w calkiem przyzwoitej cenie. W instrukcji od Mobo pisze ze serie 9500 i 9700 nie sa w pelni kompatybilne z ta Mobo wiec prosze o wypowiedz na ten temat uzytkownikow 9500 i 9700 roznych odmian i masci. Pamietam ze forestkillazbilla? mial chhyba 9500@9500prona tym Asusie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol a myslalem ze to tylko problemy z asusem p4p800 i tymi kartami... :blink: , za pare dni bede mial tego r9700 wlasnie w wersji ktora to niby moze sprawiac problemy xxx-xxxxx-"01" (jakie wersje dzialaja poprawnie pisalem kilka postow wyzej) , jak nie bedzie chciala chodzic stabilnie to najwyzej odsprzedam komus kto ma mobo inne niz asus, gdzies na innym forum przeczytalem ze mozna obejsc problemy ze starszymi wersjami wylaczajac fast write, niby spadku wydajnosci nie ma, a karty podobno chodzily stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie BIOS zgrany z mojego Radeona 9700 (Komputronik, made by ATI) i znajduje się tam taka linijka:

 

Effective mem: 180.00 MHz (SDR; 128 bit bus)

 

Chodzi właśnie o to 128 bit bus - czy nie powinno być 256?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Otoz mam juz tego r9700 (277GPU/270pam) od tygodnia. Czym sie rozni wersja pro od non pro?? Bo w everescie mi pokazuje ze jest pro, 256bit pam. Ale glownie to chcialbym zapytac o jedna rzecz. Przy starcie windy czasami obraz jest zawalony krechami roznokolorowymi(przy starcie biosu czasami czcionka rowniez jest rozmazana), robie restarta i wtedy przed pojawieniem sie wyboru profilu uzytkownika monitor mi sie resetuje , tak jakby GPU sie restartowal..., a wtedy juz nie ma tych kolorowych krech(chyba to nazywacie artami...). Po takim niby restarcie GPU(czy jakim kolwiek innym powodzie) winda chodzi juz normalnie, gry smigaja az milo bez zadnych problemow, ( bez jakichkolwiek artow), ogolnie grafa jest juz wtedy stabilna etc. Chcialbym wiedziec czy ten problem jest spowodowany owa niekompatybilnoscia z moim asusem p4p800 (mowilem o niej kilka postow wyzej) ?? Czy to moze chodzic o cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Otoz mam juz tego r9700 (277GPU/270pam) od tygodnia. Czym sie rozni wersja pro od non pro?? Bo w everescie mi pokazuje ze jest pro, 256bit pam. Ale glownie to chcialbym zapytac o jedna rzecz. Przy starcie windy czasami obraz jest zawalony krechami roznokolorowymi(przy starcie biosu czasami czcionka rowniez jest rozmazana), robie restarta i wtedy przed pojawieniem sie wyboru profilu uzytkownika monitor mi sie resetuje , tak jakby GPU sie restartowal..., a wtedy juz nie ma tych kolorowych krech(chyba to nazywacie artami...). Po takim niby restarcie GPU(czy jakim kolwiek innym powodzie) winda chodzi juz normalnie, gry smigaja az milo bez zadnych problemow, ( bez jakichkolwiek artow), ogolnie grafa jest juz wtedy stabilna etc. Chcialbym wiedziec czy ten problem jest spowodowany owa niekompatybilnoscia z moim asusem p4p800 (mowilem o niej kilka postow wyzej) ?? Czy to moze chodzic o cos innego??

1537358[/snapback]

Mialem identycznie , z tym ,ze dochodzily problemy ze stabilnoscia. Karta sie okazala uszkodzony i wymienilem na nowa. Wersja 9700non-pro od pro rozni sie taktowaniem pamieci i rdzenia , innych roznic o ile wiem nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie co może być przyczyną wieszania się R9700 po wgraniu biosu od wersji pr0? Na różnych wersjach biosu zwiechy następowały w różnych odstępach czasu. Na niektórych po 20/30 minutach, aż do biosu z herca na którym karta mogła chodzić po kilka dni bez zwiechy... Proszę o pomoc.

 

Problem rozwiązał zmodyfikowany bios 9700 np...

Edytowane przez Snow131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to lepiej kupic cos nowszego:) Chodź jeżeli interesuje cię ten przedział cenowy to te radki są dobrym wyborem. Pograsz praktycznie we wszystko w 1024x786 w med lub high detalach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na kupnie Power Booka G4 w którym jest Ati mobility 9700 64 mb, mam pytanie - czy ta karta ma zablokowane potoki bo w opisce widzę że są tylko 4? Jeśli tak prosze o instrukcję jak je odblokować jeśli nie ma zablokowanych potoków to też prosze o info.

 

Dziękuję i pozdrawiam

ZED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do czlowieka z allegro, ktory to sprzedaje.

Powiedzial, ze zza granicy ale nie sa to serwisowe na 100%.

Sam ma swoja karte ponad miesiac (identyczne jakie sprzedaje) i podkreca. Nic mu nie padlo.

Ta aukcja - http://allegro.pl/show_item.php?item=62349803

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Mam Radeona 9700 PRO (Maya Gigabyte)od około 3 lat, kupowałem nowego.

Kilka dni temu miałem podobne objawy - na ekranie pojawiły mi się żółte, pionowe pasy, a po ruszaniu myszą, wskaźnik zostawiał za sobą takie same żółte ślady.

Raz nawet w biosie miałem między menusami zera i różne znaczki.

Generalnie problem pojawia się jak komp dłużej popracuje, choć faktycznie czasami pojawiało się to krótko po starcie...

Zastanawiam się czy jest w ogóle sens wymieniać wentylator na karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do czlowieka z allegro, ktory to sprzedaje.

Powiedzial, ze zza granicy ale nie sa to serwisowe na 100%.

Sam ma swoja karte ponad miesiac (identyczne jakie sprzedaje) i podkreca. Nic mu nie padlo.

Ta aukcja - 1622027[/snapback]

Jeśli gość z tej aukcji twierdzi że nie są poserwisowe, to wytłumaczcie mi dlaczego niektóre kondensatory na tej karcie różnią się od pozostałych???

Edytowane przez kuchar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to normalne.

Pokaz mi R9700pro ze wszystkimi identycznymi kondziorami :P

1622192[/snapback]

Na mojej są wszystkie jednakowe. Więc niech Ci ten gość z Allegro nie wciska kitu że nie są poserwisowe, bo te kondzioły napewno były wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie wentylatora na radeonie 9700. Może nie jest słaby, ale ma beznadziejną taką żółtą pastę-klej, która jest świetnym izolatorem cieplnym :P. Radzę wymienić to żółte g**** na jakiegoś Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku moja konfiguracja:

Płyta główna: ASRock K7S8X BIOS M2.52

Procesor: Sempron 2200+(166x9 - 1500MHz)@mobile AMD Athlon XP-M (LV) 2400+(183x11 - 2040MHz) 1.7V

Pamięć: 2x256 (Hynixa i Elixir) DDR 333MHz

Zasilacz: DELTA Electronics DPS 350 PB 2C

Karta graficzna: GeForce 2MX 400 64MB

 

I ja mam taki problem z Radeonem 9700Pro Herculesa, a mianowicie rozchodzi się o to że nie chce mi iść. Po włożeniu karty do AGP nie startuje mi monitor - tylko lampka czuwania :mur: (ale tak jaby komp się odpalał i ładował windę)Sprawdzałem ją na 4 kompach nie starszych niż rok czasu, na płytach głównych MSI i ASUS-a i we wszystkich to samo - lampka czuwania. Doradzili mi żebym zmienił zasiłkę, więc z Codegen-a 300 zmieniłem na ten co w opisie - brak funduszy na lepszy, ale z tego co wiem to tę kartę spokojnie powinna zasilić.

A najlepsze jest to że port AGP mam sprawny (GeForce normalnie chodzi) i karta też jest sprawna, bo na drugim moim kompie (dureń 900 na Solteku, 256ram i zasilacz Codegen 300W AGPx4) normalnie chodzi :blink:

Karta ma wszytkie całe kondensatorki, żaden nie wylał. A zauważyłem jeszcze coś dziwnego, monitor nie startował na starym Radeonie 7000 (ale też jest sprawny i chodził u mnie przez kwiecień i maj). Tak jaby komp miał opory przed Radeonami, ale to od nie dawna.

Już były próby zmieniania opcji w Biosie (fast write, "coś tam" spectrum, AGP również, wyjmowanie pamięci, zmieniałem FSB, ale bez skutku, może ja coś źle robię.

Proszę o jakąś pomoc bo sfiksuję zaraz, bo mam taką kartę i nie mogę w nic pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mLipa wczytaj Load Bios Defaults. Sprawdź dodatkowe zasilanie (czy jest podłączona poprawnie i najlepiej jeśli karta będzie sama na kabelku)

 

Jako że ten temat to kompendium dodam że optymalne ustawienia to 4xaa 16xAF (tyczy się też GF 6xxx 7xxx Radeon 9xxx 8xxx). Do niedawna jechałem na 8 AF jednak zauważyłem że np. w UT i NFSU tekstury w dalszym planie na podłodze-jezdni wyglądają znacznie mniej irytująco rozmazane w trybie 16 a spadek wydajności względem 8 AF nie przekracza 5%. Nie polecam 6x aa ponieważ jest niesymetryczny i czasem wygląda gorzej niż 4 aa !!!

 

rdzeń 277 pamięć 540 (stand.) Barton 2500+ 1833 Mhz KT880 1 kanał DDR 400 1 GB

 

3D mark 2005 1280x1024 85hz jakość max 4xaa 8 af q

 

1) 909 3D Marks

 

to samo tylko 16 af q

2) 871 3D Marks

 

Czyli warto 16 af.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy radeonów 9700 non-pro.

Czy po wgraniu biosu od 9700 Pro karta działa normalnie? Żadnych resetów, zwisów itp? Prosze o odpowiedź:)

Pozdrowienia

1645392[/snapback]

Mam takiego radka już dwa lata i kiedyś próbowałem go podkręcać bez zmiany biosu. Skończyło się to uszkodzeniem karty mimo, że nie kręciłem za wysoko. dostałem nową na gwarancji! Po zmianie biosu (na nowej)wszystko było ok i działam (i gram) już tak około 1,5 roku. Jesli masz dobry egzemplarz (a nie jakieś ponaprawcze cuda z allegro) to śmiało wrzucaj bios od herca. Tylko wcześniej zrób bacup starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszytko u mnie się wyjaśniło. Odesłałem tę kartę człowiekowi od którego kupiłem na allegro i co się okazało, że jest ona uszkodzona - tylko nie wiadomo co :blink:

W poniedziałek lub we wtorek będę miał zastępczego Radeona 9700Pro tylko nie Herculesa a ATI. Może nareszcie coś zacznie normalnie chulać na moim kompie :twisted2:

No to ja na tyle i jak już ją dostanę to npewno się odezwę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego radka już dwa lata i kiedyś próbowałem go podkręcać bez zmiany biosu. Skończyło się to uszkodzeniem karty mimo, że nie kręciłem za wysoko. dostałem nową na gwarancji! Po zmianie biosu (na nowej)wszystko było ok i działam (i gram) już tak około 1,5 roku. Jesli masz dobry egzemplarz (a nie jakieś ponaprawcze cuda z allegro) to śmiało wrzucaj bios od herca. Tylko wcześniej zrób bacup starego.

To musiałeś mieć jakiś dupny egzemplarz:DD W tej karcie juz było tyle biosów że hoho i na szczęście działa:D Wczoraj wgrałem jakis nowy bios i wszystkie marki przeszła bez resetu!:D WIet teraz testuje w grach:) Mam nadzieje ze bedzie działało;>

Popatrzcie sobie na to:

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=4251931

Radek z 256 MB?:DDDDDDDDD

I 5800 na taktowaniu R9700Pro? Bez krecienia proca?:D Nowe biosy czynią cuda xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś mieć jakiś dupny egzemplarz:DD W tej karcie juz było tyle biosów że hoho i na szczęście działa:D Wczoraj wgrałem jakis nowy bios i wszystkie marki przeszła bez resetu!:D WIet teraz testuje w grach:) Mam nadzieje ze bedzie działało;>

Popatrzcie sobie na to:

1649562[/snapback]

link się nie otwiera...

 

A egzemplarz jak egzemplarz - ciężko powiedzieć jaki był. Radek miał blokadę przed podkręcaniem i tak się skończyły experymenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszał ktoś z Was o takim Radku 9700pro ale taktowanie 300/540(!), szukałem w necie ale żadnego info, jedynie na forum pclab ktoś wspominał, że takiego miał. Pytam bo mam możliwość kupić ale jakieś to dziwne mi się wydaje. Na radku oryginalna naklejka, że jest to 9700pro, pamięci samsung 3,3ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszał ktoś z Was o takim Radku 9700pro ale taktowanie 300/540(!), szukałem w necie ale żadnego info, jedynie na forum pclab ktoś wspominał, że takiego miał. Pytam bo mam możliwość kupić ale jakieś to dziwne mi się wydaje. Na radku oryginalna naklejka, że jest to 9700pro, pamięci samsung 3,3ns.

1660274[/snapback]

coś mi świta że takie taktowania miał medion 9600 TX czyli 9500pro

ale napewno to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem wystawić na allegro Herculesa Radeon 9700. W opisie aukcji chciałbym dokładnie i wiarygodnie podać specyfikację tej karty ale nie wiem ile ns mają jej pamięci. Czy istnieje jakiś sposób programowego sprawdzenia tego typu parametrów ? Na pamięciach są firmowo założone radiatorki i wolę ich nie ściągać.

Podobno w tych kartach używane były różne typy pamięci więc chciałbym sprawdzić jak to wygląda w tym konkretnym egzemplarzu tym bardziej że jest to jakaś edycja specjalna.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...