Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Troche dziwne że odleciała mu ta blaszka, i z tego co wiem to tam gdzie jest ta blaszka znajduje sie odpromiennik zasilana :D A tak wogule to tutaj teraz każdy zajęty jest O/C :D

 

UPDATE:

 

Właśnie bawiłem sie jeszcze opcjami w ATT i znów mam nowy rekordna standartowych ustawieniach w smarku 03 :lol2: wyniki w sygnaturce :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie ? :) Nie bawiliscie sie tym ?

Te dwa elementy to kondensatory lub rezystory smd. Prawdopodobnie są tak samo wysokie jak regulatory napięcia które chłodzi ta blaszka- dlatego wycięto w niej otwory aby elementy te nie stykały się z nią. Taki styk powodował by zwarcie.

IMO warto założyć tam radiator- przez regulatory płynie prąd zasilający GPU albo MEM (nie pamiętam- można sprawdzić w opisie v-moda do R9700). Grzeją się mocno dlatego warto zaopatrzyć je w chłodzenie.

Jeśli będziesz robił radiator wystarczy powiercić (nawet nie na wylot) jego podstawę w miejscu tych elementów- "schowają" się one w powstałe wgłębienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupie Pentagrama XC-80 AlCu to nie będzie on zaczepiał o sloty PCI?

nie na bank nie będzie haczył, ja miałem pentag. al i 9800pro a to prawie idento na bank wejdzie te dłuższe listki mają być skierowane do górnej częsci karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego producenta :-). Podaj producenta i czas dostępu pamięci (ewentualnie pełne ich oznaczenie).

 

oki thx za zianteresowanie juz mam - usuwam posta :D

 

wesolego nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanko a w zasadzie problem :wink:

Niedawno nabylem 9700pro + silencer + radiatorki na pamiatki. Z bananem na twarzy myslalem, ze pora pobawic sie w o/c a tu d*pa!

Otoz niewazne jakim programem podkrecam (powerstrip, riva, itd) i nie wazne o ile podkrecam NIE ZAUWAZAM WZROSTU WYDAJNOSCI.

np. 325@370/310@350 daje tylko ok 20pktow w 3dmarku05 :mur:

spotkaliscie sie kiedys z taka sytuacja?

thx odpowiedzi/podpowiedzi

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem taki happy, mój radek 9700pro żyje !!!

Problemy z AGP skonczyly sie po podniesieniu czestotliwosci z 66mhz na 73mhz :blink:

Czemu ja nie wpadlem na to wczesniej.

Wszystko smiga jak nalezy. Tylko OC slabiutko bo 370/335, ale niedlugo v-mod'y - 3d mark 2005 jak na razie 2695 :( przy procu 11,5x166

 

a tutaj moje boje http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162237&hl=

nikt nie potrafil pomoc, z zalamania wystawilem karte na allegro.

A dzisiaj cos mnie podkusilo i mowie o nie - albo spale albo bedzie dzialala - pojechalem z Agp volt z 1,5 na 1,8 co nic nie dalo.

Potem Agp frequency na 99 - zwiecha, a mowie sprawdze w polowie :D i ku mojemu zdziwieniu smartgart wykryl mi wszystkie opcje na on :D

To jakis cud sylwestrowy pomyslalem :D

 

PS. czyzby nforce2 zmienial cos oprocz predkosci AGP podczas podnoszenia, wczesniej nawet PCI read/write w smartgart robilo mi zwieche, nie wspominajac o AGP read/write.

A teraz wszystko lata ja ta lala :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem taki happy, mój radek żyje !!!

Problemy z AGP skonczyly sie po podniesieniu czestotliwosci z 66mhz na 73mhz :blink:

Czemu ja nie wpadlem na to wczesniej.

Wszystko smiga jak nalezy. Tylko OC slabiutko bo 370/335, ale niedlugo v-mod'y - 3d mark 2005 jak na razie 2695 :( przy procu 11,5x166

 

a tutaj moje boje http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162237&hl=

nikt nie potrafil pomoc, z zalamania wystawilem karte na allegro.

A dzisiaj cos mnie podkusilo i mowie o nie - albo spale albo bedzie dzialala - pojechalem z Agp volt z 1,5 na 1,8 co nic nie dalo.

Potem Agp frequency na 99 - zwiecha, a mowie sprawdze w polowie :D i ku mojemu zdziwieniu smartgart wykryl mi wszystkie opcje na on :D

To jakis cud sylwestrowy pomyslalem :D

 

PS. czyzby nforce2 zmienial cos oprocz predkosci AGP podczas podnoszenia, wczesniej nawet PCI read/write w smartgart robilo mi zwieche, nie wspominajac o AGP read/write.

A teraz wszystko lata ja ta lala :D

 

Słabe o/c? bez v-moda 370 to źle? pamięci też dobrze... Ja uzyskiwałem w 3dmarku 2005 okolo 2400 z biedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe o/c? bez v-moda 370 to źle? pamięci też dobrze... Ja uzyskiwałem w 3dmarku 2005 okolo 2400 z biedą

z 325 na 370 to dobrze, wydaje mi sie ze zadna rewelka.

 

Odnosnie moda: http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/57

 

czy VGPU i VDD starczy, czy koniecznie trzeba robic te 2 pozostale VREF i VDDQ ???

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Chłodzenie mnie ogranicza grzeje sie jak cholera :? Standartowe chłodzenie ledwo co wystarcza do normalnego działania a co dopiero do O/C choc nie zmienia to faktu że niektórzy podkecają dobrze na tym chłodzeniu, na standartowym chłodzeniu poszedł na 345 :lol2: pamięci na 680 (bez radiatorków) :D Cały czas zbieram na Pentagrama XC-80 AlCu który jest coraz blizej, jak go zamontuje to spodziewam sie godziwych wyników wyników w kręceniu :wink:

 

p.s może mu jeszcze zmienie paste na Arctic Ceramiqa ale nie wiem czy to cos da

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni też się wziołem za podkręcanie mojego Radka 9700. Na standardowym chłodzeniu osiągnołem 370 na rdzeniu i 350 na pamięciach z radiatorami. Wiecej już go nie chciałem katować bo się strasznie grzeje, ale jak tylko założe jakieś wydajniejsze chłodzenie to myślę, że jeszcze się pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Coś mi sie jednak wydaje ze z moim nie jest tak źle, bo wersje Pro tak jakby gorzej sie podkręcają a 9700 deczko lepiej, a pozatym ostatnio to tu piszą tylko pisiadacze zwykłych 9700 cos nie ma zabardzo mowy o Pro :? ale obiecuje że jak kupie Pentaka to powalcze, aha noi może teraz jeszcze zmienie paste

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Powinien styknąć ale nie jest to za bardzo wydajne chłodzenie lepiej kup Pentagrama jakiegos albo Silencera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...