Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Szkoda gadać <_< a tak pozatym to wczoraj przesmarowałem rdzeń Ceramiqiem i jestem bardzo happy ale to co ujżałem po zdjęciu chłodzenia przeraziło mnie!! Jakiś żółty glut po bokach to wszystko posmarowane jakims silikonem i małotego spód radiatora był jakby nasączony olejem czy czyms takim, wyczyściłem tylko środek czyli tam gdzie przylega rdzeń, reszty nawet nie chciałem ruszać bo musiałbym uzyć do tego śrubokręta <_<

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać <_< a tak pozatym to wczoraj przesmarowałem rdzeń Ceramiqiem i jestem bardzo happy ale to co ujżałem po zdjęciu chłodzenia przeraziło mnie!! Jakiś żółty glut po bokach to wszystko posmarowane jakims silikonem i małotego spód radiatora był jakby nasączony olejem czy czyms takim, wyczyściłem tylko środek czyli tam gdzie przylega rdzeń, reszty nawet nie chciałem ruszać bo musiałbym uzyć do tego śrubokręta <_<

Pozdro

Ja tesh przezylem szok jak zmienialem chlodzenie. A wogole to oryginalne chlodzenie 9700 bylo strasznie malo wydajne. Zmienilem je na coolera z 9800Pro i karta sie jush nie grzeje, baa nawet sie kreci rdzen na 375mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem 9700Pro 128bit ale na klasycznych pamieciach (nie BGA) :P Jak można wprowadzać na rynek taki badziew i psuć dobre imie swietnej karty:/

no to właśnie mówie że pamięci zwykłe są na TSOP a ten nawet nie ma miejsca na PCB na inne pamięci... innymi słowy kupa...

@Fredus- tez miałem silikon i radiator u[ciach!]y jakimś [ciach!]em i się świecił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Zmienilem je na coolera z 9800Pro i karta sie jush nie grzeje, baa nawet sie kreci rdzen na 375mhz

Hmm... to dziwne, przecierz cooler z 9800 jest chyba takiej samej wielkości jak w 9700 Pro, kurcze dalej nie stać mnie na nowe chłodzonko :sad: i radek dalej sie grzeje :? chetnie kupiłbym jakis stary radiator od P2 tylko że ciężko to zamontować <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to dziwne, przecierz cooler z 9800 jest chyba takiej samej wielkości jak w 9700 Pro, kurcze dalej nie stać mnie na nowe chłodzonko :sad: i radek dalej sie grzeje :? chetnie kupiłbym jakis stary radiator od P2 tylko że ciężko to zamontować <_<

Owszem jest takich samych wielkosci, ale ma wyciecia w radiatorze lepiej odprowadzajac cieplo spod rdzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Powiem tak, O/C sie nie poprawiło bo ten radiator to straszny chłam, ale karta tak jakby troszke mniej gorąca więc zawsze coś :D a teraz mały OT, czy ATI silencer też zabija radeony?? Bo ma podobna konstrukcje co VGA silencer rev.3, ale jednak troszke inny, jak to jest?? A tak pozatym to jest wersja ATI silencera która wchodzi na 9700 Pro?? Bo jak patrzyłem na cooling.pl to były tylko modele dedykowane pod 9600/Pro/XT i X800 <_<

Pozdro

 

UPDATE:

 

Znalazłem tego ati silencer co pasuje na 9700 pro ale jest jakiś taki mały (radiator) :? nie wiem czy sprosta takiemu grzejnikowi jakim jest 9700 Pro, choć cena kusząca jak narazie 10,50 zł co o tym myślicie?? oto link do aukcji Klik

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

tak ten model pasuje na moją karte, ale jest jedno ale czy ATI silencery też zabijają radeony??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na vga silencer rev3 od blisko 2 miesiecy i narazie zero problemow....w kwesti o/c to wielka kupa ale mowi sie trudno. (za niskie napiecia na rdzeniu i pamieciach - uklady sa ledwo letnie).

Co do Ati silencer -wyglada solidnie a skoro jest "firmowany" przez ati to watpie ze moglby byc "bezposrednia" przyczyna zdechniecia karty:P wiec mysle ze za ten hajs powinienes go spokojnie brac...no chyba ze sie boisz ale kto nie ryzykuje ten nie ma:P - ciekawe czy zmienilbym gadke jakby mi karta padla^^

btw. ma ktos moze linki z opisem jak zrobic v-mody na 9700pro build by ati?

pozdrawiam

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jestem otyle przekonany do tego ATI silencera 1 że jak sie troche przyjżeć to ma miejsce na kondensatory i może nie będzie sie tam to wszystko gotowac tak jak w VGA silencerze, ale dalej nie wiem czy licytowac w tej aukcji czy nie :-| boje sie o mojego radka B)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to ja zalicytuje ;) W sam raz jak dla mnie, bedzie ciszej i może wydajniej... O to że silencery zabijaja radki to sie nie martw, bo nas to nie dotyczy. To chodziło o problemy z chłodzeniem mosfetów, a my na nich mamy tą nieszczęsną płytkę którą jednak łatwo schłodzić domowymi sposobami. Ja mam na niej wysoki radiator z mobo przyczepiony na gumki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Odradzją mi tego ATI silencera, wszyscy muwią żeby zbierać na Pentaka :D ale w sumie nawet jak ten ati silencer pujdzie za 20 zeta to w sumie żadna kasa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zwolennikiem oryginalnego chlodzenia Radeonow :) Nie lubie tesh ich podkrecac bo to skraca karty zywotnosc. Mozna natomiast montowac wentylatory w obudowie i wted sie karta mniej grzeje:) ( tak jest u mnie i jest gitez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to ja zalicytuje ;) W sam raz jak dla mnie, bedzie ciszej i może wydajniej... O to że silencery zabijaja radki to sie nie martw, bo nas to nie dotyczy. To chodziło o problemy z chłodzeniem mosfetów, a my na nich mamy tą nieszczęsną płytkę którą jednak łatwo schłodzić domowymi sposobami. Ja mam na niej wysoki radiator z mobo przyczepiony na gumki :D

mylisz się :) silencery aluminiowe zabijały radeony :) czyli takie jak na 9700/9800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle pie**lenie z tym zdychaniem kart przez silencera....ale zamknijmy juz ten watek bo znow wyjdzie na to ze jedni beda mowic ze to silencer zabija a drudzy ze nie umiecie go zalozyc itp.

 

pozdro i bierz tego silencera jak nie masz hajsu a nie sluchaj glupiego [ciach!]....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe zamontowanie nie wchodzi w grę bo podobno Radki Hisa Ice-Q też padają. Co do skracalności żywotności karty to i tak przecież ją kiedyś będzie trzeba wymienić bo już nie sprosta grom, a jak się ją dobrze schłodzi to powinna jeszcze długo działać, a na standardowym chłodzeniu to nawet na defaultowych ustawieniach karta się grzeje. Jeśli chodzi o ATI Silencera to nie słyszałem żeby zabijał Radki jak VGA Silencer. Na twoim miejscu za tą cenę bym go brał i sam się zastanawiam czy by może coć takiego na swoją karte nie założyć.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

ehhh.. chyba zalicytuje, przecierz to i tak tanio, a i tak mam otwartą bude i do tego dam nawiew na bok karty więc nie powinno byc mowy o jakimś zabiciu radka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć bo nie wiem nawet jak głośno chodzi ten orginalny z 9700 bo umnie wentyl z CPU zagłusza wszystko, ale silencery z ciszy słyną. A ten silencer będzie chłodził także inne elementy gpu i czy radiatory na pamięci nie będą na nim zawadzać??? Mój kumpel ma coś podobnego zamontowane na modowalnym 6800 LE.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

i czy radiatory na pamięci nie będą na nim zawadzać???

No własnie sęk w tym że trzeba kombinowac żeby zmieścic radiatory z tym chłodzeniem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż dzisiaj włączam komputer, a tu na pulpicie, mniej wiecej po 15 sekundach zaczynaja pojawiac sie artefakty, jakies kolorowe pionowe pasy, ktore z kazda sekunda zmieniaja sie, gdy ruszam myszka to na chwile czesc z nich znika. Po zmianie karty na 9200 SE wszystko jest ok, ale ta karta to tragedia :( moj komp: Athlon 2500+, 1024 ram, radeon 9700 PRO Asus a7n8x deluxe, monitor crt belinea. bardzo prosze opomoc, nie chce kupowac nowej karty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. ma ktos moze linki z opisem jak zrobic v-mody na 9700pro build by ati?

pozdrawiam

Ja korzystałem z tego, jest chyba najbardziej przejrzysty:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/57

 

Tak troche OT, co daje i w czym wiekszego kopa, oc rdzenia czy mem'ków ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...