Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki...

 

Czy mogę bez obaw odłączyć od karty standardowy wiatrak, i podłączyć zamiast niego jakiś inny np 80mm tak aby zasilanie pobierane było ( 12V ) bezpośrednio z karty, nie z płyty głównej, bez narażania grafiki na ewentualne szkody ?

W zasadzie przeciwskazan nie widac ale sprawdz jaki amperaz ma oryginalny wiatrak na karcie a jaki ma ten 80x80. Jesli bedzie ten sam to problemow nie powinno byc. Jesli wiekszy amperaz bedzie na wentylku to mozesz spalic gniazdo zasilania na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Omegi 5.4 są napewno lepsze od 62. to wiem, bo mogłem sie przekonać pewnego razu, nie muwie że Omegi 5.4 sa złe i napewno są dobre tylko napisałem że wynik w 3d marku nie podskoczył, a tak wogule to zostaje przy Omegach 5.6 wszytsko pięknie śmiga więc niema co kombinować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spox, tylko mialem te 5.4 gralem w cod2 i chcialem sprawdzic te 5.6 ktore polecasz, no i dostalem wielkich jaj bo w cod2 nie dalo sie praktycznie grac, wrocilem na 5.4 i roznice widac golym okiem, nie wiem jak z pozostalymi grami, na razie zostaje na 5.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 6.1 i 6.2 mam po prostu zwiechy :blink: w GTA:SA i Opowiesci z narni i pewno w niejednej grze by sie jeszcze przytrafily, a na 5.4 zero zwisu, ale moze tylko moj przypadek tak ciezki. Kazda maszyna inna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radeona 9700 ktory nie uruchamia sie na plytach glownych z Sempronem 2800+ s754.

Probowalem na nastepujacych mobo z chipsetem Nforce 3:

 

Gigabyte GA-K8NS s754, nVidia Crash K8S

 

oraz:

 

Epox EP-8KDA3I

 

W obu przypadkach komputer nie startuje, na pol sekundy zakreca sie wiatraki na procku, grafice, w zasilaczu i cisza. Gdy na probe odlacze dodatkowe zasilanie od grafy to komputer sie uruchamia, pokazuje sie komunikat zebym je podlaczyl oraz sa sygnaly w glosniczku - czyli normalka.

 

Ta sama karta chodzi z powodzeniem na moim starym konfigu: Jetway ViaKT266 AGPx4, Duron 700. Zadnych zwisow, artefaktow, problemow.

Zasilacz w obu przypadkach CHIEFTEC GPS-400AA-101A, wczesniej mialem CHIEFTEC GPS-350EB-101A i bylo tak samo.

Wszystko dobrze podlaczone i zamontowane.

 

Radeon 9700 jest od Sapphire, niepodkrecany.

 

W pierwszej plycie glownej nie bylo wyboru trybow AGP, domyslam sie ze startowala domyslnie w trybie x8, natomiast w Epoxie byly opcje AGP 3.0 oraz 2.0.

Do testow uzywalem rowniez Radeona 9000 i na obu konfigach oraz tym starym komputer uruchamial sie i pracowal normalnie.

Startujac na R9000 probowalem ustawiac AGP 20. w tryby x1, x2 i x4 , wylaczalem Fastwrite, Sideband, zapisywalem ustawienia i montowalem R9700 jednak bez rezultatu.

W Epoxie zasilanie AGP jest 1,5V i da sie zmienic tylko w gore - jednak tego nie probowalem. W Gigabyte nie bylo w ogole regulacji.

Powoli trace pomysly co jest nie tak.

Widze ze wiele osob ma R9700 na platformie s754 i nie ma zadnych problemow.

Patrzylem w specyfikacji na www ze R9700 obsluguje AGP 3.0

Czy na pewno moj R9700 jest 'dziwnie' uszkodzony? Co jeszcze mozna sprawdzic? Czy raczej odpuscic sobie s754 i kupic cos starszego z Athlonem XP?

Grafy nie chcialbym sie pozbywac bo jak na moje potrzeby jest wystarczajaca.

Bardzo prosze o jakies wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosiarz_wawa@

Witaj

 

Widzę że dołączyłeś do nielicznego grona ludzi którzy mają problem który opisujesz. W tym linku piszę dokładnie tą samą historie.

 

Ciesze się ze wyprowadziłeś mnie z błędu że winna może być tutaj tylko płyta EPOX'a EP-8KDA3I, skoro na Gigabajcie też nie działa prawidłowo.

 

Moim zdaniem cały problem jest spowodowany przez zasilacz oraz płyty główne oparte na nForce3 Gb.

 

Mój problem rozpoczął się tak samo jak w Twoim przypadku na Radeonie 9700 PRO All In Wonder, co ciekawe miałem możliwość przetestowania dwóch takich kart różniących się tranzystorem tuż przy zasilaniu. Mój miał kolor zielony, kolegi - niebieski, spośród kilku znajdujących się przy dodatkowym wtyku zasilania. Karta z zielonym tranzystorem sprawiała właśnie problemy które opisujesz ( uruchomienie na jedną sekundę i odcięcie zasilania ). Po podłączeniu drugiej karty komputer się uruchamiał, choć od czasu do czasu zauważyć można było taki sam efekt, np przy włączeniu komputera rano, jednak podczas następnej próby uruchomienia komp startował bez problemu.

 

Przeczytałem na pomocy technicznej ATI że karty z rodziny 9700 PRO mogą nie współpracować poprawnie z pewną grupą zasilaczy, wymieniłem karte zatem na nowszy model z nadzieją że będzie wszystko OK, niestety myliłem się. Na Radeonie 9800 PRO All In Wonder jest identycznie taki sam efekt, i już mnie to troche zaczyna irytować :)

 

Jakiekolwiek modyfikacje w biosie nie dadzą tutaj niestety żadnej poprawy, zwiększanie częstotliwości magistrali AGP, podnoszenie napięcia i inne tutaj nie pomagają.

 

Dodam że:

- karta jest od Sapphire ( Build by ATI )

- pamięci SAMSUNG 2.8ns

- kupiony od ATI-Radeon (Ruseq)

- karta to AIW z tunerem TV

 

Proponuje abyśmy spisali swoje numery seryjne (PN na laminacie) który znajdziesz na laminacie. Wszystkie biosy są pisane dla wersji o początowych liczbach 113, mój model to 109, jak u Ciebie to wygląda ?

 

Ostatnia rzecz która chciałbym poruszyć to wygląd mojego 9800 PRO AIW, łudząco podobnydo 9700 PRO AIW.

Powiedźcie mi jak mogę poznać czy karta jest zmodowana, i czy faktycznie mój 9800 to 9800 a nie 9700 z biosem 9800.

 

9800 PRO AIW 256bit 128 MB jaki posiadam wygląda tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 9800 mają inny radiator raczej (taki jak tu http://allegro.pl/item89668521_ati_all_in_...lt_by_ati_.html ) No chyba że to już inwencja producenta :-) . Najlepiej jakbyś zdjął radiator i przekonał się jaki tam jest rdzeń. Chociaż z drugiej strony wątpię by 9700 uzyskał takie taktowania jak 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na polozenie elementow tego 9800 co podal gremlin a twojego 9800,

chyba ze to jakas hybryda 9800 na plytce od 9700, bo zwykle tak wychodzily :D, a moze to bylo na odwrot 9700 na plytce od 9800, w kazdym razie jakos tak to bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 9800 mają inny radiator raczej (taki jak tu http://allegro.pl/item89668521_ati_all_in_...lt_by_ati_.html ) No chyba że to już inwencja producenta :-) . Najlepiej jakbyś zdjął radiator i przekonał się jaki tam jest rdzeń. Chociaż z drugiej strony wątpię by 9700 uzyskał takie taktowania jak 9800.

R300 nie potrafi uzyskać po podkręceniu tyle co R350 nie mówiąc o R360...

Małe OT: Kupiłem GeiLe, teraz brak floty na koncie lecz teraz hardcore cała kasa leci do 9700... Mysle że tego mojego "Ultra Mega Hiper 0,5 Ns Hardcore OC 405@450" sprzedam za 220 zł może jakiś łoś się znajdzie ;P to tylko wbrew pozorom 100 zł więc może być fajnie... Jak kupie 9700 to wtedy druga kość Geila i chyba na tym skończe.... LLong way to go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem radiator, rdzeń wyczyściłem z białej bardzo niechlujnie nałożonej pasty, i faktycznie to R350.

 

Postanowiłem zrobić małą samoróbę i zamontować nowy alu radiator. Nałożyłem nową pastę, starannie przymocowałem nowy radiator do rdzenia tak aby dociskał go z każdej ze stron, niestety Radek sypał artami w teście kosmicznie. Gdzieś musiałem popełnić błąd, docisk był, pasta również, wiatrak pracował ( 80 mm ) mimo tego musiałem pozostać przy starym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, godzinne wygrzewanie po przywróceniu starego chłodzenia nie wykryło żadnych artefaktów.

 

W momencie gdy zapodałem wykrywanie artefaktów na nowym aluminiowym radiatorze 2 razy większych rozmiarów niż stary, już przy starcie status wyświetlił jakąś kosmiczną liczbę, więc od razu zrezygnowałem aby nie przegrzać rdzenia.

 

W tej chwili korzystam narazie ze starego chłodzenia + nawiew 80mm z boku na rdzeń + chipset THEATRE ( który też grzeje się niemiłosiernie ). Powoli przymierzam się do pentaka... którego używasz Drake. Jesteś zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Elo panowie jest taka sprawa, być może kupie stare chłodzenie od 9800 Pro AiW ale nie jestem na 100% pewny że spasuje, nie będzie zawadzać o kondensatory?? i jeszcze jedno chłodzenie to nie zawiera kołków i tez nie jestem pewny czy spasują te od starego chłodzenia 9700 Pro, aha noi mam nadzjeje że będzie wystarczająco wydajne B) co wy na to??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś przekonany że to pamiątki ? Przeważnie awaria pamięci powoduje że radek pada całkowicie, obecność artów to raczej sprawa przetaktowanego rdzenia z nieodpowiednim chłodzeniem.

 

A jeśli już mowa o serwisie to polecam MTEC Electronics:

http://www.mtec.com.pl/index.php

hmm czyli co proponujesz ? zmienic chlodzenie rdzenia i sprobowac ?

bo na pamieciach mam radiatory pentagrama

(karta nie byla podkrecona...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredus: a co ty zmieniasz chlodzenie od 9700 na 9800, w jakim celu ?

 

s0named: zmniejsz taktowanie do standardu zwyklego 9700 i zobacz co sie bedzie dzialo.

Tez polecam Mtec, podadza ci cene i jak sie nie zgodzisz na naprawe to tylko koszty przesylki ponosisz

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów:)

Mam taki problem. Mianowicie pół roku temu kupiłem na allegro radka 9700 z 4 miesięczną gwarancją. Niestety wczoraj karta wyzionęła ducha :mur: Jak odpalam kompa widać tylko biało czarne paski i kropki i nic więcej. Płytra napewno jest OK, bo na innym kompie karta robi to samo.

Dodam jeszce że karty nie kręciłem.

Co może być tego przyczyną??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

a co ty zmieniasz chlodzenie od 9700 na 9800, w jakim celu ?

Podobno chłodzonko od 9800 jest wydajniejsze i gęściej użebrowane, nie spodziewam sie extra O/C tylko chciałbym żeby karta mniej sie grzała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, godzinne wygrzewanie po przywróceniu starego chłodzenia nie wykryło żadnych artefaktów.

 

W momencie gdy zapodałem wykrywanie artefaktów na nowym aluminiowym radiatorze 2 razy większych rozmiarów niż stary, już przy starcie status wyświetlił jakąś kosmiczną liczbę, więc od razu zrezygnowałem aby nie przegrzać rdzenia.

 

W tej chwili korzystam narazie ze starego chłodzenia + nawiew 80mm z boku na rdzeń + chipset THEATRE ( który też grzeje się niemiłosiernie ). Powoli przymierzam się do pentaka... którego używasz Drake. Jesteś zadowolony ?

ALCU :) U mnie na 9600 po v-modzie łazi na pasywie :) Ma może ze 35 c :P

 

Witam, w moim Radku 9700PRO built by ati na samsungach 2.8ns pamieci sie uwalily i wszedzie sypie artami.

Mam takie pytanie - ile mogłaby wynieść naprawa tego ?

20-30 zł + kulki... mtec.pl Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno chłodzonko od 9800 jest wydajniejsze i gęściej użebrowane, nie spodziewam sie extra O/C tylko chciałbym żeby karta mniej sie grzała icon_biggrin3.gif

nie lepiej zamontowac jakies chlodzenie z procesora ?? koszt niewielki a bedzie sie bdobrze spisywalo np http://allegro.pl/item90356470_oryginal_wi...ooper_shim.html stosunkowo niski i powinien pasowac sam kupilem podobny (podstawa miedziana finy alu za 1zl na alegro :D ) z mysla zamontowania go na moim 9700 no ale jednak kupilem pentka i stwierdzam ze to bylo niepotrzebne wydanie pieniedzy lepiej bym na tym wyszedl montujac ten wentylator od amd

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz fredus silencera - na pentagrama zbierasz juz z 3 miesiace i dozbierac nie mozesz to ci do glowy przychodza jakies po[ciach!]e pomysly ktore sa 100razy gorsze od silencera - nasluchales sie roznych opowiesci i teraz tracisz tylko na tym;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...