Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Heh ja tam gram tylko w 007 nightfire przez sieć a tak to testowałem karte na GTA San andreas która chodziła pieknie na 1280x1024 AAx3 więc far cry i te inne też by pewnie ładnie chodziły, ale quake 4 ma spore wymagania więc nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przycinki występuja gdy idziesz po mapce i na chwile dysk zacznei cos wczytywac (bardzo mala chwilke:P) to znaczy ze ram. W World of Warcraft mam czasem takie "cos" na 512mb ram a na 768 juz tego nie ma:P - bo dysk nci nie doczytuje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączam jakąś gre to w trayu mam tylko avasta i D-Link AirPlus (WLAN). Winda raczej nie jest bardzo zasyfiona bo stawiałem ją jakiś miesiąc temu. Far Cry, Most Wanted, San Andreas wszystko śmiga. W Battlefield Vietnam też ładnie chodzi ale jak włącze jakąś większą mapę to przycina (zazwyczaj na standardowych mapach jest OK tylko na ściągniętych z netu przymula bo są większe). Moja teoria jest taka: za mało RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramu nigdy nie jest za mało tylko brakuje cierpliwości a jak wam się skończy cierpliwość dokupcie ram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

q4 ... w high na 1024 i plynnie?!

sorry, ale oprocz tego, ze moj radek jest mniej podkrecony to proc w moim pc jest wydajniejszy, a u mnie 1024x768 high jest KOMPLETNIE niegrywalne... nie uzywasz moze jakiegos "specjalnego" ini z jakimis cieciami? sorry, tak tylko pytam...

 

[moja gadka o ramach chybiona - zle odczytalem sig.. sorki]

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz infeony 3,3 ns to bez radiatorków się obedą 3 ns tym bardziej o ile masz jakikolwiek przewiew w budzie tak mi się wydaje po doświadczeniach z moimi 3,3 na 9500 przy 320 nie były aż takie strasznie gorące :D na 9550 fajniej się grzały mi tsopy :P nie sądze żeby do taktowania na poziomie 310 potrzebne im było cosik ekstra :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

q4 ... w high na 1024 i plynnie?!

sorry, ale oprocz tego, ze moj radek jest mniej podkrecony to proc w moim pc jest wydajniejszy, a u mnie 1024x768 high jest KOMPLETNIE niegrywalne... nie uzywasz moze jakiegos "specjalnego" ini z jakimis cieciami? sorry, tak tylko pytam...

 

[moja gadka o ramach chybiona - zle odczytalem sig.. sorki]

275mhz, a 400 robi naprawde wielka roznice, uwiez mi i procek na 2600+ (1,9mhz) a 2,4 ma tutaj mniejsze znaczenie.

Ta karta naprawde dostaje gigantycznego kopa po podkreceniu rdzenia do 400mhz, zwlaszcza ze ty masz zwyklego na 275mhz (chyba)

Jakiegos "Specjalnego " ini nie uzywam, jesli jest tam opcja soft shadows, to zapewne mialem ja wylaczona, nie pamietam za bardzo to bylo dawno, doszlem do momentu jak go przerobili na cyborga i dalej juz nie gralem. Do tego momentu bylo miodnie, lagow zero (rdzen na 400 i 1gb ramu)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No ale nie dziwicie sie że R9700 sobie już zabardzo nie radzi z tą grą, przecierz ma swoje lata... owszem niemal wszystkie gierki chodza super ale Q4, FEAR i takie tam potrzebuja już mocniejszej karty :D

Pozdro

 

p.s teraz widac że w niemal każdej nowej grze wymagane jest 1GB ramu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam karte R9700np i na nim AC rev2 i karta już na niskich obrotach lekko wyje jak odkurzacz nie wspominając o trybie high. Zamierzam kupić jakieś nowe chłodzenie w najbliższym czasie jak najtańsze i jak najlepsze gdzieś tak do 50-70 zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łatwy jest w założeniu ?

Jak masz 4 rece to tak ;).

 

Ale normalnie motoryczny czlowiek jest w stanie go zalozyc. Potrwa to troche ale da rade. Zalman instalacje swoich coolerkow lepiej wymyslil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj się przekonałem że jednak Radosława trzeba dobrze chłodzić :blink:

Gram sobie w BFV i nagle arty na pół ekranu (takie wszystkie siwe i kwadraty). Odrazu wyłączyłem kompa i włączyłem na chwile. Już przy starcie systemu były arty. Wyjąłem karte z kompa (oczywiście cała gorąca) no i wystawiłem za okno :wink: . Za około 2min włożyłem do kompa (była już normalna czyli w temp pokojowej) i wszystko normalnie chodzi :wink: . Wniosek z tego taki że ATI zrobiło bardzo grzejącą się kartę i trzeba jej założyć dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Pentka cały z miedzi będzie we wtorek. Mam pytanko jak zdjąć tego AC rev.2 odkręcić tylko ten zaczep co się trzyma na karcie i samo się odklei ? czy trzeba podwarzyć ?

 

EDIT:

 

Może gdzieś jest artykuł ze zdjęciami jak zdjąć szukałem na google ale nic nie znalazłem :?

Edytowane przez Bioły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Wniosek z tego taki że ATI zrobiło bardzo grzejącą się kartę i trzeba jej założyć dobre chłodzenie.

Ziomek to żeś ameryke odkrył :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem :D ale sory widziałeś kiedyś przypadek żeby stock'owy cooler zamontowany przez producenta nie wyrabiał w chłodzniu :blink: to przecież jest paranoja

 

EDIT

 

I teraz się zastanawiam czy taki cooler od P4 po przeróbkach mi wystarczy do OC (to będzie tymczasowe chłodzenie bo planuje chłodznie wodne i bloczek na grafe) czy może kupić pentaka Al za ~ 50zl który też będzie tymczasowy :?

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na co masz na rdzeniu - jak paste to zejdzie ;) jak jakiś klej to możesz mieć z tym małe problemy ;/

Nie wiem bo ja tego AC nie zakładałem tylko takiego kupiłem z Allegro. :-| A jak by było to klejem przyklejone to co trzeba zrobić ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A dlaczego miał by byc tam klej?? Przecierz jak ma zaczepy to niema sensu dawac kleju, na pewno jest tam pasta więc nie powinno być problemu z demontażem

 

p.s

I teraz się zastanawiam czy taki cooler od P4 po przeróbkach mi wystarczy do OC (to będzie tymczasowe chłodzenie bo planuje chłodznie wodne i bloczek na grafe) czy może kupić pentaka Al za ~ 50zl który też będzie tymczasowy

Taki radiator od P4 spokojnie wystarczy, Pentak Al też wystarczy więc możesz z powodzeniem któryś z niego załorzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...