Skocz do zawartości
BartAss

Czy ktoś ma EIZO L550?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Jak wyżej - czyli czy ktoś z Was kupił juz albo użytkował tego LCD'ka - tzn EIZO L550 ? To nowy model , chyba na matrycy TN+ i nigdzie nie znalazłem jeszce o nim opinni żadnych. Wiadomo , chciałbym wiedzieć jak z jakością obrazu, podświetleniem, smużeniem itd.

Więc, pliz - jeśłi kto widział toto w akcji proszę o opinię :)

Chyba że Możecie polecić coś innego z przyzwoitym czasem reakcji - wiadomo :) i z dobrą jakością obrazu - kolorki itp. Zdania są strasznie podzielone z tego co widziałem, a sporo już na ten temat poczytałem :):)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem nie raz polecam Ci troszke starszy model czyli EIZO FlexScan L557. Jest naprawde cudny i odjechany na maxa. A ta jakos obrazu wgniata w glebe. Tylko w niektorych szybkich grach typu Q3 widac smuzenie ale z czasem nie staje sie to az takie zauwazalne i razace. Wiec szczerze CI polecam wlasnie ten panel LCD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie padl mi stary CRT, wiec czas sie przesiasc na cos "normalnego".

 

Wskrzeszam ten topic, gdyz sam sie zastanawiam nad tym EIZO FlexiScan L550. W testach np na benchmarku.pl pisza o nim w samych superlatywach.

 

Moze ktos sie z nim zetknal blizej?

 

Poszukuje monitorka uniwersalnego, troche do pracy (office raczej niz graficzne) i troche do multimediow (dvd/divx, czasem jakas gierka) - wiem ciezki przypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie padl mi stary CRT, wiec czas sie przesiasc na cos "normalnego". 

 

Wskrzeszam ten topic, gdyz sam sie zastanawiam nad tym EIZO FlexiScan L550. W testach np na benchmarku.pl pisza o nim w samych superlatywach.

 

Moze ktos sie z nim zetknal blizej? 

 

Poszukuje monitorka uniwersalnego, troche do pracy (office raczej niz graficzne) i troche do multimediow (dvd/divx, czasem jakas gierka) - wiem ciezki przypadek :)

zanim kupiłem swojego, ogłądałem zarówno 550 i 557 i powiem Ci jedno:

jakiegokolwiek EIZO byś nie kupił - będziesz zadowolony

 

przykład:

w zestawieniu Chip'a 4 pierwsze miejsca na 77 monitorów zajmują EIZO

http://topten.chip.pl/topten_7938.html?tt_..._s=MP&&tt_id=12

 

Tomshardware USA napisał:

"Eizo is to LCD monitors what Ferrari is to cars. Its displays are always state-of-the-art."

chyba nie trzeba tłumaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolilem sobie odgrzac ten temat :roll:

 

czy ktos ma ten panelik (L550) w domciu/pracy i moze podzielic sie (niesponsorowanymi) :P wrazeniami z dluzszego uzywania

czy faktycznie te kolorki i czcionki sa tak ladne jak to opisuja w testach (jakby to nie byla mtryca TN) :?:

a moze ktos go bezposrednio porownywal z Iiyama E430/431 :?:

jak wyglada przeskalowanie w grach, jak z rwaniem obrazu :?:

interesuja mnie tez warunki gwarancyjne na pikselki itd ...

 

PS nie piszcie o ograniczonej funkcjonalnosci (budowa) bo interesuje mnie tylko jakosc generowanego obrazu

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...