Skocz do zawartości
Pinki

Arctic Silver 5 - "nie przewodzi prądu"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ta paste, jest cool i troche sie dziwie ze w recenzji http://www.oc-serwis.pl/?page=testy&id=84 pisza ze "Ważną zaletą pasty jest to że nie przewodzi prądu i nawet przy nieprawidłowym naniesieniu jej na jądro procesora żadne niechciane uszkodzenie po prostu się nie przytrafi."

 

Dotad myslalem ze pasty ze srebrem wlasnie przewodza prad... Co wy o tym myslicie? Prawda czy falsz :?: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli myslisz ze odpowiedz brzmi prawda wyslij sms na numer 7227 o tresci Tak jesli mysisz ze falsz to sms o tresi Nie ;) mam ja ale nie packalem po innych mniejscach jak die i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

http://www.arcticsilver.com/as5.htm

 

Może by tak przeczytać?

 

Not Electrically Conductive:

Arctic Silver 5 was formulated to conduct heat, not electricity.

(While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli to do mnie nie dociera ale z tego co zrozumialem to pisze

 

'Pasta zostala zrobiona aby przewodzic cieplo, nie elektrycznosc"

 

a pozniej chyba pisze zeby trzymac z daleka od elektrycznych czesci, pinow

 

Wiec moglibyscie napisac czy przewodzi prad? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyli ciastoliny Plejdoł :twisted: A tak serio to w chemi jest tyle ciekawostek i wyjatkow od regoly ze sa bardziej dziwne rzeczy jak chociazby to ze woda w temp 10*C wkol turbiny zacznie wrzec jezeli ta badzie sie obracac odpowiednoi szybko . Ale bardziej mnie ciekawi to co podal w tescie sirius ze z badania wynika ze ta pasta nie zawiera srebra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze teoria jest tak zawila ze nienadaje sie na tak powazne forum :P ale ma to duzo wspolnego z przemianą fazową , kiszeniem truskawek i browarnictwem wysokogórskim(z przewodnikiem ktorego z tego miejsca pozdrawiam).

Bo tak naprawde wszyscy wiemy ze Polakom smakują pasty :wink: bez srebrowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o Arctic Ceramique. Przy wyciskaniu z tubki pasta jest w miarę elastyczna, ale po chwili robi się trochę twarda ( zaznaczam trochę ). Czy to normalny objaw? :) I jeszcze coś: pasta mocno łączy rdzeń mojego R9500Pro z miedzianym radiatorem Revolteca. Tak mocno że obawiałem się czy kiedykolwiek uda mi się zdjąć ten radiator. Sytuacja miała miejsce po 15 minutach od nałożenia. Boję się za dwa miechy radiator oderwie się razem z rdzeniem :D ( rdzeń wyczyściłem przez nałożeniem pasty acetonem - chyba dobrze zrobiłem :)). Wybaczcie moje pytania ale dotychczas używałem pasty stworzonej przez firmę Titan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://oc-serwis.pl/?page=testy&id=84

 

Prosze zajrzec... Hmmm - zwykla pasta versus AS = ytlko 3 stopnie roznicy? Chyba nie warto przeplacac :/

u mnie w praktyce miedzy titanem a as3 wyszlo 5-6st, wiec IMO warto wydac te 30pln na dobra paste, bo starcza ona na bardzo dlugo. posmarowalem z 20prockow i z 56duzych powierzchni (gpu-nb) i zeszla dopiero polowa pasty.

 

co do szczegolow wydajnosci AS5 to prosze sie zglaszac do Power By AMD bo ma teraz ta paste na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie Arctic Silver sprawie czym predzej bo jade narazie na papce od Zalmana ;)

 

Jak kupie to sprawdze czy przewodzi kabelkami, bateryjka, lampka i kropelka AS5 :) Ale nawet jesli przewodzi to przeciez nie po to jest pasta zeby packac cala MoBo tylko powierzchnie procka badz GPU. I nie lejemy pol tubki tylko warstewka byle wypelnic mikronierownosci. I po klopocie. Jakby byla taka straszna to by jej uzytkownicy dawno pozegnali juz ze swoimi sprzetami ;)

 

Co do wydajnosci to na pewno wazne jest jaki cooler jest na to nalozony i czy pasta byla dobrze nalozona.

 

A dla tych co podpieraja sie o przewodzenie tym ze zawiera srebro to gdzies mi sie obilo o uszy ze tam jest jakis tlenek srebra czy cos takiego. I to chyba ma wplyw na przewodnictwo.

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprzewodzi prądu. Sprawdzałem miernikiem obie silvera i ceramique. Obie identycznie sie zachowują - czyli sąi zolatorami.

Hehe.. a ja jak niechcacy upaćkałem AS5 jeden element na procu bez IHS'a to startować nie chcial... Wg. mnie coś tam przewodzi :D

 

Dla mnie róznica już 1-2 stopni jest warta doplacenia :wink:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwalilem athlona 64 3400 mobile ta AS5 jak w pajaku podlaczalem zeby sprawdzic czy rusza :)

sie troche nia upackal

co prawda walone mobile maja rdzen na wierzchu i miedzy nozki chachow nawlazilo jej troche :(

BTW: jak sadzicie padl proc na amen czy zlapac za szpilke i wydlubac wszystkie resztki pasty (chociaz nic juz tam nie widze ) z miedzy nozek cachow

 

gdy wsadze proca w plyte i odpalam to po sekundzie wylacza sie zasilanie

plyta jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwalilem athlona 64 3400 mobile ta AS5 jak w pajaku podlaczalem zeby sprawdzic czy rusza :)

sie troche nia upackal

co prawda walone mobile maja rdzen na wierzchu i miedzy nozki chachow nawlazilo jej troche :(

BTW: jak sadzicie padl proc na amen czy zlapac za szpilke i wydlubac wszystkie resztki pasty (chociaz nic juz tam nie widze ) z miedzy nozek cachow

 

gdy wsadze proca w plyte i odpalam to po sekundzie wylacza sie zasilanie

plyta jak w podpisie

 

WYmyj calego proca NAFTA !!! Ona swietnie rozpuszcza AS5 !!!

 

Sprawdzone na swoich prockach :) Aka 4 sztukach :)...

 

Po takim zabiegu procek wyglada Np. Tak Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...