Skocz do zawartości
AndyN

Sony Ericsson P800/P900 - złote rady, codzienne problemy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucajcie tu wszelkie informacje na temat tych telefonów.

 

Linki do recenzji, list dyskusyjnych, opinie UŻYTKOWNIKÓW :evil: :twisted: (a nie komentarze w stylu: "chooyowy telefon - nie chciałbym go mieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to pachnie chwalipietstwem :) - wg mnie takie dzialy zaklada sie odnosnie sprzetow POPULARNYCH a nie takiej zabawki jak p800 ktora posiada moze 0.1 % tego forum.

Do chwalenia sie sluzy dzial prezentacje

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to pachnie chwalipietstwem :) - wg mnie takie dzialy zaklada sie odnosnie sprzetow POPULARNYCH  a nie takiej zabawki jak p800 ktora posiada moze 0.1 % tego forum.

Do chwalenia sie sluzy dzial prezentacje

Pozdrawiam :)

Popieram w całej rozciągłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze nie posiadam tago telefonu to popieram zalozenie wlasnie takiego tematu, zamierzam go kupic i interesuje mnie wszystko : wady, zalety, gdzie moznna do niego pobrac jakies fajne tapetki motywy gry itp. P800 to jest cos ale kiedys tak samo myslalem o T68i do czasu kiedy go nie kupilem, wiec bardzo prosze o wypowiedzi ludzi ktorzy posiadaja P800.Zapomnalem dodac, mialbym prosbe o to byscie sie wypowiedzieli jakie programiki sa potrzebne do komunikacji z pc zeby np. wgrywac gry , muzyke , tapety. Co warto posiadac razem z tym telefonem, przepraszam z P800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do: Worms14

 

P800 mam od niedawna ale to co zauważyłem:

 

zalety: niesłychana funkcjonalność. Instalując oprogramowanie możesz dodawać funkcje do telefonu. W tej chwili mam mini worda i excela, program do przechowywania numerów kart kredytowych, Operę, gierkę 3D :!: i program w rodzaju GG. Dokupiłem kartę 128MB i mogę korzystać z odtwarzacza mp3. Oprogramowania jest wiele, dużo znajdziesz na stronie www.my-symbian.com (jest tam dobre forum na temat tych fonów, także po polsku). Dużo softu znajdziesz też w sieciach peer-to-peer (niestety, choć to oczywiste). Co do fukcji telefonu, ściągnij i poczytaj instrukcję od niego.

 

wady: dla niektórych wymiary. To nie jest telefon wielkości t39 czy t610 - choć mając w sobie tyle funkcji można to wybaczyć. Bateria - gdy fon jest włączony i sobie leży na półce - wytrzyma ponad 400 h. Gdy używasz wyświetlacza (czyli coś robisz z fonem) lub co gorsza używasz podświetlenia bateria starcza na 2-3 dni. Niestety, takie są koszta bardzo dużego (jak na telefon) kolorowego wyświetlacza z podświetleniem oraz procesora taktowanego zegarem 156MHz

 

Rady: od razu po kupnie kupić folię na wyświetlacz Brando, poczytać na my-symbian.com jak ją założyć i zrobić to. Szkoda żeby się wyświetlacz porysował. Warto kupić większą kartę pamięci - standardowo jest 16MB

 

Moje odczucia: jestem zadowolony, gdyż teraz w jednym miejscu mam telefon, pamięć kodów, arkusz excela, odtwarzacz mp3, rozkłady jazdy autobusów, budzik, gry jak na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dziek extra forum, juz przegladam, instrukcje zamowilem na allegro za 4 zl pdf-mimo ze jeszcze nie posiadam p800, slyszalem ze w plusie nie maja do niego polskiej, juz sie nie moge doczekac, ale bedzie zabawa ten telefon raczej mi sie nie znudzi tak szybko jak inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz polskiej nie ma

AFAIK nie ma polskiej wersji nakładki systemu na P800 przygotowanej przez SE. Jest zrobiona przez www.psiloc.com za którą trzeba dodatkowo zapłacić. Podobno jest też polska nakładka innej firmy ale nie znam adresu.

 

Na Allegro ceny P800 zaczynają schodzić do przyzwoitego poziomu bo pojawił się P900, który w mojej opinii jest tylko upgrade'm P800 zbyt drogim na Allegro biorąc pod uwagę różnicę w funkcjonalności w porównaniu z P800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdazylem wyczytac ze sa malutkie niedociagniecia z nakladka systemu pl, mimo to jak znam siebie to przez dlugi czas bede chorowal na wszystko co jest zwiazane z p800 i sam sie przekonam jak wielkie sa to ubytki.

Pytanko do kolegi AndyN, skoro jestesmy z tego samego miasta to czy jak juz bede w posiadaniu SE P800 moglibysmy sie spotkac, napewno bys mi duzo pomogl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema też mam ten telefonik od listopada. mam takie same odczucia do tego telefonu jak AndyN, teraz szukam jakiego Flashplayera bo nie uruchamiam plików swf.

 

do wad tego telefonu dopisuje jakość zdjęc - poprostu PASKUDA

 

zalety to jak AndyN

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Pytanko do kolegi AndyN, skoro jestesmy z tego samego miasta to czy jak juz bede w posiadaniu SE P800 moglibysmy sie spotkac, napewno bys mi duzo pomogl?

Nie ma problemu, możemy się też komunikować przez maila albo GG

 

do wad tego telefonu dopisuje jakość zdjęc - poprostu PASKUDA

Fakt, najlepsze nie są. Ale to samo można powiedzieć o jakości zdjęć z innych aparatów z telefonów. Do MMS'a mogą być ale nic więcej. To telefon a nie aparat cyfrowy ... - choć znając szybkość postępu technicznego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE atakuje ;) dzis miala miejsce premiera nowych modeli S700 http://mobile-review.com/articles/2004/ima...700halfopen.jpg Triband

- wyświetlacz 260k 320x240

- Edge

- karty pamięci

- aprat CCD 1.3 mpx

- bluetooth, irda

- gry 3d, mp3

- waga 137g

- Maksymalny czas rozmów: 7H, czuwania: 12dni

- 40 tonowa polifonia

K700 http://mobile-review.com/articles/2004/ima.../k700camdog.jpg triband

- duży wyświetlacz (65k) 176 x 220

- aparat VGA (4.1mm)

- radio FM

- 32mb pamięci

- Java 3d, GPRS

- Mp3 player

- wymiary 99x46.5x19.5mm , waga 93g

z500 http://mobile-review.com/articles/2004/ima...00/z500open.jpg wyświetlacz wewnętrzny 65k, zewnętrzny 4k

- aparat VGA

- Edge (240kbps), Push to Talk,

- java3d

- wymienne obudowy

jak dla mnie telfony wymiataja szczegulnie s700 :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.my-symbian.com - forum na temat róznych zaawansowanych telefonów

 

Fajne zabawka ten P800, mnóstwo softu, jestem zadowolony

:D

Niedawno zamieniłem Nokię 3650 na P800 i chociaż telefon supet to softu jest dużo mniej niż na Nokię.

 

Możesz napisać co warto zainstalować na P800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.my-symbian.com - forum na temat róznych zaawansowanych telefonów

 

Fajne zabawka ten P800, mnóstwo softu, jestem zadowolony

:D

Niedawno zamieniłem Nokię 3650 na P800 i chociaż telefon supet to softu jest dużo mniej niż na Nokię.

 

Możesz napisać co warto zainstalować na P800?

Napiszę, co mam zaintalowane:

* Advanced English Dictionary - słownik angielsko-angielski - bardzo rozbudowany, wiele słówek ale raczej nie proste definicje

* Handy Safe - progs do przechowywania numerów PIN, kont, haseł, itd

* miniGPS - niby GPS działający na bazie BTS'ów operatora

* Opera - wiadomo

* PDF - wiadomo

* Philips Camcoder - do nagrywania krótkich filmików

* Quicksheet, Quickword - mini word i excel z podstawowymi funkcjami. Mnie się przydaje przede wszystkim excel

* Screen Saver - wygaszacz z różnymi zegarami

* SMan - progs do zarządzania m.in. pamięcią telefonu

* TipicME - coś w rodzaju GG - ale coś nie chce działać ostatnio

* Gry: lemingi, tetrisy, Stunt Run

 

Jeśli słuchasz muzyki na mp3 warto rozważyć kupno dodatkowej karty pamięci, najlepiej 128MB

 

Jest już zapowiadany P910 -> lepszy wyświetlacz, obsługa kart pamięci do 1GB, klawiatura alfanumeryczna. Poszukaj info na www.my-symbian.com na forum tej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem P910 i wygląda super. Bardzo mi się podoba dodatkowa klawiatura qwerty, ale pewnie cena będzie z kosmosu.

 

Można przez TipicME pogadać z ludzmi na GG? Przez jaki profil to działa?

 

Da się przeglądać WAP w telefonie podłączonym do kompa przez bluetooth, ale kożystając z internetu, a nie GPRS'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem P910 i wygląda super. Bardzo mi się podoba dodatkowa klawiatura qwerty, ale pewnie cena będzie z kosmosu.

 

Można przez TipicME pogadać z ludzmi na GG? Przez jaki profil to działa?

 

Da się przeglądać WAP w telefonie podłączonym do kompa przez bluetooth, ale kożystając z internetu, a nie GPRS'u?

1. Chyba na forum my-symbian.com jest wytłumaczenie jak skonfigurować. Już nie pamiętam szczegółów, ale chyba tak

 

2. No idea, spróbuj przejrzeć forum ma my-symbian.com - bardzo dobrze forum z dużą ilością informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wapem byloby troche bezsensu.

W druga strone rozumiem ale w ta co Ty chcesz to przeciez sa emulatory WAP i zamiast na komorce klepac to se mozesz wygodnie na klawiaturze posiedziec.

Chyba, ze traktujesz to jako ciekawostke. Nie robilem tak a to dlatego, ze ... patrz wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey zastanawiam sie nad zakupem noki 6600 lub SE p900.

Mam may dylemat bo smartfon kópóje po to by sciagac na niego soft.

Wiem ze na noki 6600 da sie uruchomic gry z N-Gage.

Czy jest taka mozliwosc by na SE p900 uruchomic gry napisane dla noki n-gage [3300]??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...