Skocz do zawartości
Mr.Martin

Windows XP HOME & PROFESIONAL

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy, co bedziesz mial zamiar robic w zwiazku z tym systemem. Do czego jest Tobie potrzebny. Mysle, ze mimo wszystko Prof. jest lepszym rozwiazaniem.. ale wszystko lezy w guscie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, co bedziesz mial zamiar robic w zwiazku z tym systemem. Do czego jest Tobie potrzebny. Mysle, ze mimo wszystko Prof. jest lepszym rozwiazaniem.. ale wszystko lezy w guscie..

Hmm, co bede robil , a mianowicie :

- surfowal po internecie ( podlaczony jestem do neo+ poprzez router sprzetowy)

- od czasu do czasu w cos zagral

- ogladac bede filmy DVD jak i z DIVX

- ripowal DVD do DIVX itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między Home a Professional praktycznie nie ma róznicy w działaniu. Czasem lepiej chodzi jeden czasem drugi. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowych funkcji jakie oferuje professional (obsługa 2 procesorów, serwery www/ftp i pare innych rzeczy) to Home będzie lepszy. Praktycznie jest to jeden i ten sam system, po prostu z jednego usunieto kilka składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między Home a Professional praktycznie nie ma róznicy w działaniu. Czasem lepiej chodzi jeden czasem drugi. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowych funkcji jakie oferuje professional (obsługa 2 procesorów, serwery www/ftp i pare innych rzeczy) to Home będzie lepszy. Praktycznie jest to jeden i ten sam system, po prostu z jednego usunieto kilka składników.

a ktory lepiej sie s prawuje z procesorami P4 HT - bo slyszalem ze windows ma z tym jakis problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak obojetnie co bys robil powinienies zainstalowac sobie Prof. Jest po prostu lepszy, a jesli bedziesz chcail w przyszlosci rozszerzyc swoje wymagania co do systemu operacyjnego to Prof. mysle zapewni Ci lepsze wyniki, czyc nie najlepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było, ale zapytam jeszcze raz.

Czy jesteście pewni, że WIN XP HE wspiera technologię HT???

Zdania są na forum podzielone, a od Microsoftu otrzymałem odp że NIE ! Tyko nie wiem czy to prawda, czy chcę mnie po prostu nacięgnąć na Profesionala???

 

Może ktoś to sprawdzał???

Liczę na opinie na podstawie doświadczeń użytkowników a nie zgadywania.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem coś ciekawego, czego nie umiem wytłumaczyć.

Postawiłem dwa systemy WIN XP - jeden Home a drugi Pro na dwóch różnych partycjach w tym samym kompie.

Oba windowsy obsługują HT ( czego kolesie w Microsofcie nie wiedzą lub tą wiedzą nie chcę się podzielić - o czym przekonałem się na własnej skórze).

Ale nie to jest dziwne.

Otórz win XP HOME (!!!) wypadł w testach PC Mark i 3dM 2001 i 2003 ok. 10-15% lepiej (więcej pkt).

Także w gierkach jakby sobie lepiej radził.

A co do stabilności to jest wszystko OK - w porównaniu do 98 to jest miodzio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba windowsy obsługują HT ( czego kolesie w Microsofcie nie wiedzą lub tą wiedzą nie chcę się podzielić - o czym przekonałem się na własnej skórze).

Spójrz na linka który podalem wyżej. W dokumencie tym twierdzą że Home obsługuje HT.

 

Co do wydajności to możliwe ze to dlatego ze Home nie zawiera kilkunastu usług ale to i tak dość spora róznica w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zapoznałem się.

Ale co innego jakaś anglojęzyczna dokumentacja, a co innego pytanie "specjalisty" bezpośrednio.

Stwierdził on stanowczo, że tylko pro obsługuje HT (ciekawe dlaczego ???$???

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...