Skocz do zawartości
yotomeczek

Kręcenie 9800SE

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swoim hercu AiW 9800se/Pro mam wyniki następujące(standardowe zegary):

3DMark 2001se - 16533 3D marks

 

Game 1 Car Chase - Low Detail 217.8 FPS

Game 1 Car Chase - High Detail 76.1 FPS

Game 2 Dragothic - Low Detail 323.4 FPS

Game 2 Dragothic - High Detail 170.5 FPS

Game 3 Lobby - Low Detail 200.7 FPS

Game 3 Lobby - High Detail 87.9 FPS

Game 4 Nature 121.2 FPS

 

3DMark 2003

3DMark Score 5590 3DMarks

CPU Score 568.0 CPUMarks

 

Game Tests

GT1 - Wings of Fury 181.0 fps

GT2 - Battle of Proxycon 37.7 fps

GT3 - Troll's Lair 33.6 fps

GT4 - Mother Nature 33.4 fps

CPU Tests

CPU Test 1 59.8 fps

CPU Test 2 10.7 fps

Feature Tests

Fill Rate (Single-Texturing) 1667.5 MTexels/s

Fill Rate (Multi-Texturing) 2604.8 MTexels/s

Vertex Shader 18.1 fps

Pixel Shader 2.0 48.0 fps

Ragtroll 24.1 fps

Sound Tests

No sounds 45.6 fps

24 sounds 41.3 fps

60 sounds 37.1 fps

 

Coś mały ten wynik w marku 2001 może wina fsb??

Apamiątki na karcie to Samsungi 3.3ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gent, chyba nie poszukales niczego o tych kartach.. 9800SE jest prockiem 9800, tyle, ze mial problemy przy testach

i dlatego chodzi na nizszych czestotliwosciach oraz ma wylaczone 4 potoki... szansa na odblokowanie - 40% ponoc egzemplarzy

 

zas 9800pro to te najlepsze z serii, co wytrzymuja pelen speed, i dzialaja na 100% przy tym spedzie

 

soiya wkrecil swojego SE na 390/623

pro ma 380/680 standard, idzie wkrecic do poziomu xt przy dobrym chlodzeniu to chyba 410/710-20 (OTES)

przy WC pewnie lepiej nawet

 

tak wiec.. pro, nic wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci powiem ze duuuzo sie naczyztalem o 9800 se ;)

np. to ze sie lepiej kreca od 9800 pro... (chodzi o 9800se z pamieciami hynixa... )

da sie je wykrecic bezproblemowo do taktu 9800 XT :wink:

dodam ze widzialem 9800 SE ktore chodza na 8 potokach bezblednie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem ze 2 odblokowałem i chodz bezbłednie - przyszła nowa seria i z dwuch zadnej nieodblokowałem - w dodatku jedna padła na amen i pamiatki hynixa max 380 mhz i tez nie wszystkie bo te z nowej seri tyko 260 dalej juz krzaczki

wez z 20 sztuk i przetestuj sobie pogadamy

teraz zabieram sie za odblokowywanie nastepnych dwu - ciekawe co z tego wyjdzie = jak odsyłac to wiecej niz jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z 3 sztuk które dotarły do mnie wczoraj 2 się moduję bez problemu a trzecia kraczy w szachownice. Ciekawe jest to, że mój się kręci zpokojnie na 390/623, a kumpel ma sztukę która na rdzeniu przy 360 już krzaczy ale za to pamiętki przy 640 chodzą bez problemu! Ciekawe te karty, muszę znowu poczekać na kolejne sztuki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzecie te karty testujecie i oddajecie spowrotem do sklepu ktore sie nie daja przerobic ? A co robicie jak macie pare ktore sie dadza przerobic ?

sprzedajecie ? :lol:

 

i jeszcze sie spytam cos :lol: :

Pamiatki hynixa mozna podciagnac do poziomu 9800xt.. A jak sie kreca samsungi ? lepiej czy gorzej :?: :wink:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzecie te karty testujecie i oddajecie spowrotem do sklepu ktore sie nie daja przerobic ? A co robicie jak macie pare ktore sie dadza przerobic ?

sprzedajecie  ?  :lol:

Też się sprzedadzą, może trochę trudniej ale jak ktoś nie zna się na tym to kupuje bo jest w nazwie karty "9800, a kolega mu powiedzial że to są dobre szybkie karty". A poza tym to nie są złe karty - wydajność na poziomie mniej więcej 9600PRO + może kilka innych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Jak niedaja sie przerobic to ida jako nominay

jak daja to jako przerobione

A jak wezmniesz 5 sztukw sklepie i wszystkie bedziesz chciał oddac to cie wysmieja :D

 

Mam dwie serie = niby te same karty ale kazda inny laminat - nowe sa troche wieksze i niedaja sie odblokowac - stare z pazdziernika 2003 ida bez problemu, nowe sa z stycznia 2004

 

Co ciekawqe mam jedna kart która ma pare błedów na belce z windy ale w grach i bechemarkach chodzi bez zazutu i to najlepiej z ustawieniami na maxa, na dzis została mi jeszcze jedna karta do testów ale tez niepowinno byc problemów

 

Musze zamuwic jwszcze kilka starszych modeli = najlepsze to ze laminat i budowa karty inna a oznaczenia te same = w tamtym roku była na rymku jako C3L a teraz jako C3 ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ciekawe, moja karta otatnio jeszcze krzaczyła przy mem@630, a teraz bez problemu działa na 640! Może się wygrzała, ale muszę ją bardziej pomęczyć bo chyba drzemie w niej większa moc... Może do wartości 9800PRO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem na dwuch kartach nowe omegi i wizardy

leprzy efekt był na wizardach - mniej błedów w grach i bnechemarkach

 

Mi i chyba jest to fakt po meczeniu przez 4 godziny karty zaczeła lepiej się krecic i pokazywac mniej smieci w testach, ogulnie efekt pozytywny

2 karty zaliczone na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilniejsze napewno - mniej kropek t tym podobnych błedów przy kreceniu kart - co do szybkosci to akurat jakos niesprawdzałem - 100 punktów w ta czy w tamta duzej ruznicy niezrobi jak masz miec błedy w obrazie

zreszta kazda karta lubi inne stery co udało ni sie zauwazyc - jedna chodzi lepiej na starszych druga na nowychj - po prostu trzeba potestowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa grzeje się niesamowicie na odblokowanych 8 potokach

ta blaszka czerwona na stabilizatorach (?) w 3DMarku miała 66 stopni,

pamięci 50, radiator na GPU gorący (taktowanie 430/365) wynik lekko ponad 6000 w 3DMarku 2003

 

Jak sprawdziłeś tęperature grafiki ? jak -do ile wasze sie kręcą ?

Mój AIW 9800SE@PRO spokiojnie dziłał na 390/640 więcej nie próbowłem ale spróbuje do ilu dojdzie ?

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herkules którego ostatnio odblokowałem 9800se All in One chodził stablo bez błedów 395/365 - pamiec powyzej sypała błedami - rdzen do 420 szedł wszedzie czysto tylko natura smieciła w 3dmarku2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...