Skocz do zawartości
Kil

BARTON zielony czy brazowy

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam zielony niewiem jaka to seria bo na to nie patrze. wiem tylko ze kreci sie zarabiscie i ma odblokowany mnoznik. co chciec wiecej. Temperatura w stresie 55:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zablokowanego na brązowym laminacie, temp. w stresie dochodzi do 47*C na ustawieniach 11x210; 1,65V.

 

 

Wcześniej miałem na zielomym laminacie i @ się dużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne jaki kolor, byle by miał odblokowany mnożnik ;)

Kiedyś pytałem się speca od procków w "Incomie" i powiedział że kolory nie mają znaczenia, to po prostu różne fabryki. Ale czy to prawda do końca ?

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wy ........... ( niech kazdy wstawi co chce ) - ignorancja po prostu dobija

 

1 kolor jest nieistotny - zmienia sie z tygodniem produkcji i serią

 

2 bartki robia tylko w jednej fabryce - malaysia

 

3. jezeli chcecie juz sobie cos szukac to po koloze rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wy ........... ( niech kazdy wstawi co chce ) - ignorancja po prostu dobija

 

1 kolor jest nieistotny - zmienia sie z tygodniem produkcji i serią

 

2 bartki robia tylko w jednej fabryce - malaysia

 

3. jezeli chcecie juz sobie cos szukac to po koloze rdzenia

 

Dlaczego od razu ignorancja ? 8O

 

Bartki robią tylko w Malezji ? A to niby co:

 

http://www.pclab.pl/modules.php?op=modload...rticle&sid=1752

 

Może robili kiedyś ale czy Bartki......

W artukule można przeczytać że była też fabryka w Austin która na dzień dzisiejszy klepie tylko pamięci.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - aj chcialem zauwazyc ze klepanie watkow w stylu "JAK SIE WAM KRECI XXX" jest ogolnie rzcz biorac glupie - moderzy sa tolerancyjnni ale do granic :/ Naprawde - sa topici "The Best of AMD" i tam prosze pisac jak wam sie co kreci na jakich laminatach i n jakim rdzenieu, obudowie i tak dalej... Prosze was....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dodam od siebie:

 

AXDA2500DKV4D 1023675200033 AQYFA 0341 MPMW - Zielony, OC super tyle, że ma zablokowany mnożnik :| (@3200 stabilnie na 1,675)

 

AXDA2500DKV4D Y864707201207 AQXEA 0330VPMW - Zielony, OC do bani bo ma problemy na @3200 1,75v (większego napięcia nie moge bo się grzeje i wyłącza...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem dwa nowe durony 1.4 na brazowym i na zilonym laminacie . brazowy o tyle lepszy ze nie trzeba skrobac lamiantu zeby odblokowac cache , mial widoczne piny . w zielonym byly ukryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dodam od siebie:

 

AXDA2500DKV4D 1023675200033 AQYFA 0341 MPMW - Zielony, OC super tyle, że ma zablokowany mnożnik :| (@3200 stabilnie na 1,675)

 

AXDA2500DKV4D Y864707201207 AQXEA 0330VPMW - Zielony, OC do bani bo ma problemy na @3200 1,75v (większego napięcia nie moge bo się grzeje i wyłącza...)

A mi właśnie bartek 2500+ z serii AQXEA lata na 2.2GHz (10x220) przy 1.75V na soltku, no i do tego ma odblokowany mnoznik, czego chciec wiecej :)

Acha proc jest zielony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zielony niewiem jaka to seria bo na to nie patrze. wiem tylko ze kreci sie zarabiscie i ma odblokowany mnoznik. co chciec wiecej. Temperatura w stresie 55:D

co w tym zarąbistego, jak to jest zwiększenie zegara jedynie o 21% ?? rozumiem 33%-50% to jest zarąbiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zavader

 

A ja pozwole sobie zwrocic Tobie uwage na fakt iz rzadko kiedy

ktorykolwiek z moderatorow gani userow za rozpoczynanie nowego

tematu - za to TY starannie ich w tym wyreczasz widze ze masz zakusy na modera :lol:

Wyobraz sobie ze mam dobry humor i nie bede sie na Tobie wyzywal  Nie bede bluzgal za to ze zadajesz glupie pytanie i nie umiesz korzystac z opcji sszukaj... Nie bede krzyczal za to ze nie potrafisz wejsc [ klinkac] w dzial "PODSTAWOWE ZAGADNIENIA".. Naprawde - ciesz sie ze sie powstrzymalem od tego wszystkiego... Masz tu linki:  

 

http://forum.purepc.pl/viewforum.php?f=23  

 

http://forum.purepc.pl/viewforum.php?f=8  

 

http://tweak.pl/download/FAQ.pdf  

 

http://forum.purepc.pl/search.php  

 

Mam nadzieje ze Ci starczy... Pozdrawiam!  

 

Aha - ostrzegam Cie [JA nie jestem moderem] ze jak jeszcze raz zadasz tego typu pytanie to Panowie Moderzy zrobia ci takie rzeczy po ktorych ci sie odechce robic OC!  

 

Pozdroofka  

zavader

a klepanie niepotrzebnych postow wlasnie zarzucil bym

Tobie jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w danym watku to

nie zabieraj glosu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 bartki robia tylko w jednej fabryce - malaysia

Poprawcie mnie jak sie myle, ale z tego co wiem AMD robi wszystkie swoje procesory samemu w FAB30 w Dreznie

ściślej w Dreźnie AMD robi jedynie "jądra", następnie wysyła je do Malezji gdzie złączane są z podstawką Socket A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor nie ma wzgledu na o/c jednak jest bardzo wazny gdy

1. masz Applebreda lub Thortona i chcesz odblokowac mu cache

2. masz procek po 39 tygodniu z zablokowanym mnoznikiem i chcesz zmieniać mnożnik

Wybieraj wtedy kolor brązowy gdyż wtedy żeby połączyć mostki nie będziesz musiał nic skrobać przez co nie tracisz gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wam powiem ze na dzis to nawet jaderek tam nie robią - wiem bo siedze na codzien w niemczech i troche ten temat był tu unas poruszany - swego czasu duronki wyjezdzały z tej fabryki, no a dzis tłuka tam jakies pamieci i czipsety - jak nam tu ostatnio prasa donosiła, a dla procków chca postawic nowa fabryke.

 

 

Co do tego postu to Zavader ma racje - swego czasu był wałkowany temat bartonów tu - kolor tydzien osiagi itp.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=712204#712204

 

Nam juz topiki za mniejsze głupoty zamykali niz powtazanie tematu co robicie tu elokwentnie, bo jak by powiedział Benek - jest co 20 nowych postów ten temat - barton to - barton tamto

 

turtles5 - Poprawcie mnie jak sie myle, ale z tego co wiem AMD robi wszystkie swoje procesory samemu w FAB30 w Dreznie

 

A jak niemieli jeszcze fabryki w dreznie to co procków amd niebyło ???????????????????????? - jaja sobie robisz czy co - czy to jedna fabryka amd ??

 

cobex - Bartki robią tylko w Malezji ? A to niby co: ...........

Może robili kiedyś ale czy Bartki......

W artukule można przeczytać że była też fabryka w Austin która na dzień dzisiejszy klepie tylko pamięci.

 

Najpierw sprawdz date - to juz ponad rok a tu sie kupa zmienia i teraz w dreznie tłuka jakies pamiatki i czipsety

 

 

 

Czytajac ten topik czuje sie tak jak czytałem wypowiedz gostka ze czytał na stronie amd ze procki od 45 tygodnia znowu sa odblokowane :P

I jeszcze sie namnie bluzgal kiedy wsadziłem test z 47 tygodnia - oczywiscie zablokowanego bartka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego postu to Zavader ma racje - swego czasu był wałkowany temat bartonów tu - kolor tydzien osiagi itp.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=712204#712204

 

Nam juz topiki za mniejsze głupoty zamykali niz powtazanie tematu co robicie tu elokwentnie, bo jak by powiedział Benek - jest co 20 nowych postów ten temat - barton to - barton tamto

Witam...

Hmm - nie mam zakusow na modera, nic w tym rodzaju, tylko ostatnio "nowych userow jak mrowkow" i wszyscy zakladaja TE SAME POSTY o TEJ SAMEJ TRESCI i Z TYMI SAMYMI PYTANIAMI... NO mozna naprawde dojsc do wniosku ze jestescie jacys dziwni... Szkoda ze tak sie porobilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brązowe sie lepiej kręca z zablokowaym mnożnikiem ! Zauważcie ze wy na zielonym macie średnio 2300mhz albo 2430max ja mam stabilne 2570 na brązowym a nie powiedziałem ostatniego słowa bo zaasiłka 300W juz nie ciągnie !

Pozatym większość osób osiąga najlepsze wyniki na brązowych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: Ment0s

:lol: :lol:

 

Skad ty sie wziołes - 4 sztuki chodzace na 2.72 gh i do tego zielone miałem - i co ty nato - kolor laminatu ci sie widzi :lol:

 

Dawno sie tak nieusmiałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawie wam strukture koncernu AMD:

 

-> Sunnyvale, Kalifornia rozwój procesów technologicznych, SDC 200mm CMOS

 

-> Austin, Texas - FAB25 - 200mm CMOS (pamięci flash)

 

-> Frimley, UK - Europejskie Centrum Serwisowe

 

-> Amsterdam, Holandia - Europejskie centrum dystrybucyjne

 

-> Drezno, Niemcy - FAB30 200mm CMOS (procesory)

 

-> Aizu Wakamatsu, Japonia - FASL 200mm CMOS; FASL II 200mm CMOS

 

-> Suzhou, Chiny - Montaż i testy

 

-> Bangkok, Thailandia, Penang, Malaysia, Singapur - montaż i testy

 

-> Singapur - AU Pte. Ltd. 300mm CMOS

 

 

"Koncern AMD, będąc w posiadaniu mniejszej ilości fabryk, [niż intel] koncentruje produkcję procesorów w Dreźnie (Fab30 Niemcy), natomiast pamięci flash w Austin (Fab25 Texas). Rozpoczęto już budowę zakładów Fab36 nieopodal Fab30. Jednak nowa fabryka będzie wspomagać produkcję firmy dopiero w 2006 roku, i to w kolejnym wymiarze technologicznych, nie 90 nm, ale 65 nm. AMD widząc swoja kolosalna szansę związaną z wprowadzeniem 64-bitowego Hammera rozbudowuje intensywnie swoje teksaskie i niemieckie fabryki, które nie są w stanie zapewnić wystarczającej ilości chipów na rynku. AMD stara się kompensować te braki poprzez produkcję procesorów w fabrykach koncernu UMC."

 

fragment mojej pracy przejściowej "CZYNNIKI SPRZYJAJĄCE LOKALIZACJI PRZEDSIĘBIORSTW PRODUKUJĄCYCH PROCESORY" mojego autorstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego postu to Zavader ma racje - swego czasu był wałkowany temat bartonów tu - kolor tydzien osiagi itp.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=712204#712204

 

Nam juz topiki za mniejsze głupoty zamykali niz powtazanie tematu co robicie tu elokwentnie, bo jak by powiedział Benek - jest co 20 nowych postów ten temat - barton to - barton tamto

Witam...

Hmm - nie mam zakusow na modera, nic w tym rodzaju, tylko ostatnio "nowych userow jak mrowkow" i wszyscy zakladaja TE SAME POSTY o TEJ SAMEJ TRESCI i Z TYMI SAMYMI PYTANIAMI... NO mozna naprawde dojsc do wniosku ze jestescie jacys dziwni... Szkoda ze tak sie porobilo...

z tego co zauwazyle ty tez nie jestes starym wyjadaczem tweak'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie teraz nam brakuje starego podziału - terz jest tylko czas rejestracji i od tego jest naliczany status jak sie niemyle, a to niestety nieobrazuje wiedzy ludzi odwiedzajacych to forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol: Ment0s  

:lol:  :lol:  

 

Skad ty sie wziołes - 4 sztuki chodzace na 2.72 gh i do tego zielone miałem - i co ty nato - kolor laminatu ci sie widzi :lol:  

 

Dawno sie tak nieusmiałem :lol:

No wiesz... jak cos chce wymyślić to zakładam w turbo tempie okulary przeciw plamkowe (maja na szkłach różowe plamki , ktore niwelują te plamki co widze) lookam sobie na foróm , siedze, myśle , lepię bałwanka (tak okolocznościowo bo zima nie ?), zapalam fajka, ide do sklepu, wracam do doma, robie kupę patrzę na kolor i wszystko jasne... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie teraz nam brakuje starego podziału - terz jest tylko czas rejestracji i od tego jest naliczany status jak sie niemyle, a to niestety nieobrazuje wiedzy ludzi odwiedzajacych to forum

Wlasnie... Jak byl licznik postoof oraz "rodzajo userow" to byl respect, i onne stosunki troszke niz teraz:) Teraz niestety jest roszke gorzej...

 

 

z tego co zauwazyle ty tez nie jestes starym wyjadaczem tweak'a

Nie - nie jestem, ale uwazam ze TAK CZY INACZEJ zakladanie nowych tych samych watkow po 100 razy to bezsens :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beno21

 

terz jest tylko czas rejestracji i od tego jest naliczany status jak sie niemyle, a to niestety nieobrazuje wiedzy ludzi odwiedzajacych to forum

Tak tak idac dalej Twoim tropem mozna by pomyslec ze informatyk

ktory wczoraj zarejstrowal sie na Tweak bedzie cwokiem bo napisal 1 post

chyba twoje rozumowanie jest bledne nie sadzisz :?:

 

@zavader

 

Wlasnie... Jak byl licznik postoof oraz "rodzajo userow" to byl respect, i onne stosunki troszke niz teraz:) Teraz niestety jest roszke gorzej...

nigdzie nie widzialem podczas rejstracji "For ever" wiec wybacz stary ale nic na sile

zawsze mozesz zmienic forum :!:

I tu przechodze do sedna sprawy Panowie nie zapominajcie co jest celem FORUM

pomagac sobie wzajemnie ja sam jestem poczatkujacym userem i szukam

tu czasem odpowiedzi na swoje pytania ale wertujac tematy nie moge

usiedziec spokojnie czytajac takie posty:

Ty - no i o to chodzi!! GLupie pytaniai glupie odpowiedzi... nauczcie sie zadawac pytanie w taki sposob zeby - mimoze ze sa glupie - wygladaly madrze 

Wyobraz sobie ze mam dobry humor i nie bede sie na Tobie wyzywal Nie bede bluzgal za to ze zadajesz glupie pytanie i nie umiesz korzystac z opcji sszukaj... Nie bede krzyczal za to ze nie potrafisz wejsc [ klinkac] w dzial "PODSTAWOWE ZAGADNIENIA".. Naprawde - ciesz sie ze sie powstrzymalem od tego wszystkiego...

@zavader

 

pisalem juz raz nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz :!:

nudzisz sie idz na strone Lego :lol:

 

pozostalych userow przepraszam za zasmiecanie tego watku nie wytrzymalem :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No wlasnie widziz:) Zaprzeczasz sam sobie :)

I tu przechodze do sedna sprawy Panowie nie zapominajcie co jest celem FORUM

pomagac sobie wzajemnie

Jak najbardziej... Ale skoro "n" userow zada to samo pytanie to POMOC staje sie juz mniej ciekawa... I nie powiesz mi ze jak jest watek "PODKRECANIE BARTONOW" to mozna dac nizej "PODKRECANIE BARTONOW - JAKI LAMINAT" :) Zastanow sie jak to wyglada... NIe mowie tego z pretensja, zebys nie myslal ze chce sie klocic czy cos, nie lubie tak... Ale pamietaj, ze KAZDY z nas powinien dbac o "czystosc" na tym forum i TE same watki po "n"razy to lekka przesada...

 

Dobra zchodzimy z wojennej sciezki - Howgh :)

 

I Przestajemy Off-Topicowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze ten temat dotyczyl AMD Barton

wiec osoby nie chcace czegos dodac nowego i ciekawego prosze nie piszcie bo naprawde zasmiecacie to forum

Nie pytalem o osiagi procesorow na roznych plytkach ale o ich roznice chociaz nie powiem aby spostrzezenia dotyczace waszych osiagniec nie byly ciekawe i mnie nie ciekawily

 

Do ktorego tygodnia bartony mialy odblokowany mnoznik i na jakim pcb ???

 

 

Nie masz nic do dodania na temat nie pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...