Skocz do zawartości
porywacz_zwlok

EPoX 8RDA+ vs. Elixir (też noname)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

w sposób darowizny stałem się posiadaczem EPoX'a 8RDA+, postanowiłem bez zbędnego nakładu finansowego wyciągnąć troszkę więcej ze swojego sprzętu (EPoX 4BEA533 + Intel 1.8GHz + Elixir 2x 256MB 333MHz), puściłem płytę z procesorem zostawiając pamięci i kupiłem Bartona 2500 + TT Volcano 12.

 

no i zaczęły się schody. skręcam sprzęt, pstryk i wszystko wystartowało, bios, robię ustawienia (dla pamięci też), save i resecik. a komputer tylko startuje i cisza ... nawet grafa nie wystartowała. no to robię resecik biosu a tutaj niemiłe zaskoczenie ... nadal cisza :(. troszkę dolina, więc wyciągam wszystko i zostawiam proca, grafę i pamięci. reset biosu i cisza :(. wyciągam pamięci oraz grafę i podłączam speakera. w speakerze cisza po resecie, ale jak włożyłem pamięci to speaker odezwał się piiiii piiiiii pipipipipipi :?

myślę sobie, że to pamięci, więc dryń do kumpla i przyszedł z Geil'ami (2x 256@433). komp wystartował robiąc save biosu dopiero. na Geil'ach zmieniłem ustawienia na optymalne dla pamięci i włożyłem znowu Elixiry. komputer wystartował. zainstalowałem XP PRO, sterowniki, potem SP1, następnie chwyciłem się za DX9b i po resecie system za każdym razem się poprostu wyłącza jak startuje powłoka xp. w trybie awaryjnym komp wstaje. dziś podskoczyłem pożyczyć jakieś pamięci 333MHz (noname) i sru do domku. ale system nadal tak samo się restartuje przy starcie.

 

teraz pytanko

czy jest jakakolwiek szansa na postawienie systemu na tych pamięciach noname lub Elixir ??

 

biorę możliwość, że nie ma takiej metody, to polećcie mi dla EPoX 8RDA+ proszę pamięci - dobre i tanie (isnieje taka możliwość??)??

 

 

 

dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie dziś testowałem Elixiry na kościach Nanya DDR400 Cl3. Po pierwsze ta pamięć ma kłopoty ze wstaniem na FSB 190 z timingami 11-2-2-2, pomyślałem 8-3-3-2 ale też tylko beep w głośniku. Dopiero przy Cl 2,5 chciała wejść do windy. Ustawiłem Turbo - ustawiło się 7-2-2-2,5 i tak odpaliła się winda na FSB200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw te elixyri na "by spd" i nie bedziesz mial klopotu.

 

u kumpla tak zrobilem i biera to to na epox rda+, duron1400@12,5*166 bez problemu. z tymi pamiecami nie proponuje sie bawic w zmiane timingow itp, bo to totalny low end i moga byc cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Cytat

ustaw te elixyri na "by spd" i nie bedziesz mial klopotu.

 

u kumpla tak zrobilem i biera to to na epox rda+, duron1400@12,5*166 bez problemu. z tymi pamiecami nie proponuje sie bawic w zmiane timingow itp, bo to totalny low end i moga byc cyrki.

na 166 MHz pracują kości w windzie w trybie awaryjnym

 

jak ustawiam by SPD (200MHz), to komp milczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kości są po prostu cieńkie - miałem takie 2x256 - udało sie mi je odpalic na 200 dopiero przekładając je do slotó 2i3 - BEZ duala - to ruszyły... w dualu dochodziły max do ok 175 FSB na napięciu 2,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kontynujemy krucjatę

jestem ciekaw, czy ktoś ma tyle cierpliwości, żeby przeczytać te moje wypociny :)

 

postanowiłem kupić pamięci Kingston HyperX DDR 256MB PC-433 (KHX3500/256) CL2

 

Dołączona grafika

 

no ale w sklepie dziś ich nie było, więc pożyczyłem Geil'e 2x 256@400MHz. Zmieniłem pamiątki i odpalam kompa licząc na to, że system grzecznie wystartuje, a tu [gluteus maximus] :(. Nadal windows się wyłącza w momencie załadowania powłoki graficznej. No to [gluteus maximus], postanowiłem przeinstalować system (Win XP PRO), ponieważ wtedy zaczął się cały problem po zainstalowaniu DirectX 9.0b.

 

Instaluję teraz Ghosta, żeby sobie zrzucić system i za chwilkę startuję z DirectX'em.

 

Powiedzcie mi, czy te Kingstony to dobry wybór ?? Słyszałem, że Geile są dobre, wypracowały sobie dobrą markę, lecz jeśli chodzi o przetaktowanie są troszkę słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...