Skocz do zawartości
Gość

Nie kupujcie Hawk'ow - sa do...duszy

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyzej...ne polecam plyt Hawk (moze tylko tych w supermarketach) oznaczone jako SPECIAL EDITION...tydzien temu kupilem Cake 10...zamiast max pr. nagrywania 48 nagrywaly sie max 24x , pozatym trudnosci z odczytem...dzis musialem znow kupic i (z glupoty chyba nie wiem, a obiecywalem sobie ze juz tych plyt nie kupie) kupilem Hawki Cake 25...i [gluteus maximus]...niektore sie nagrywaja oki, ale niektore z nich staja na 4% i CDRW rozkreca sie i zwalnia...i tak do usranej smierci...jednym slowem badziew jakich malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, te płyty to najgorszy smiec na jakim zdazyło mi sie nagrywac. Nagrywają się, wszystko jest ok, tylko potem płytka jest nie do odczytania.

 

Podobnie jest z niektórymi płytami Mediasonic, albo Msonic, (jedno i to samo tylko nazwe zmienili ) na 10 płyt tylko 3 działały

 

Moim zdaniem te tanie płyty to jest odrzut z produkcji markowych płyt, dlatego są takie tanie, i są małe szanse, że będą działać normalnie. I żeby było śmieszniej, cały czas są na te płyty promocje w supermarketach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej...ne polecam plyt Hawk (moze tylko tych w supermarketach) oznaczone jako SPECIAL EDITION...tydzien temu kupilem Cake 10...zamiast max pr. nagrywania 48 nagrywaly sie max 24x , pozatym trudnosci z odczytem...dzis musialem znow kupic i (z glupoty chyba nie wiem, a obiecywalem sobie ze juz tych plyt nie kupie) kupilem Hawki Cake 25...i [gluteus maximus]...niektore sie nagrywaja oki, ale niektore z nich staja na 4% i CDRW rozkreca sie i zwalnia...i tak do usranej smierci...jednym slowem badziew jakich malo...

Stary - nie od dzisiaj wiadomo że biedny 2 razy traci. Ja już się nauczyłem kupować dobre płyty. Kupuję tylko Verbatim DataLifePlus, ze szpindla kosztują 1,5 pln. W ostateczności jakieś inne Vaerbatimy, a na koniec jak nic innego nie ma - to Dysany.... Na CD nie opłaca się oszczędzać - a co do LiteOna, to na Plextorze miałem problemy z Hawkiem, X-Power i Esperanzą (jeden platinum rozpadł się w napędzie, który cudem przeżył)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy syf to SIGMY . To jest dopiero patent. Jeżeli uda się wam już na tym coś nagrać to po około miesiącu cała płytka się utleni , no i płytka wraz z danymi do kosza :cry:

Popieram ze na płytkach nie ma co oszczędzać. Kupuje mniej płyt ale za to Verbatim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do Hawkow nic nie mam. Mam nagrywarke Lite-On'a i nagrywaja mi sie normalnie, ale ja raczej wole plytki Vakossa czy tam Akossa ;) Ja zawsze jak gdziess kupuje plytki to biore te n ajtansze i jestem zadowolony bo zadna jeeszcze na tej nagrywarce mi sie nie zwalila.

 

Pozdrawiam Harry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszecie to nie jestem sam...juz w pewnym momencie myslalem ze nagrywarka mi sie wali...

 

a co do plyt to jak na razie (oprocz verbatimow ktore sa cholernie drogie:/), super sa(przynajmniej u mnie): SONY(kupilem w sylwka 2x50Cake i wszystkie dzialaja), Memorexy(tez super) no i MMORE (tylko ze te maja kijowa "gore": nie sa matowe tylko pokryte takim czyms ze zostaja slady paluchow)

 

aha: czy Hawki sa produkowane moze w Polsce przez Mante Multim.???? bo takie cos mialem na tych Hawkach na opakkowaniu...i teraz nie wiem czy to tylko importer czy producent...

 

ehhh...a kiedys hawki byly naprawde dobre..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu ale przekonalem sie do AKOSS'ow , wszystkie plytki chodza , nie ma zadnych problemow z odczytem i nagraniem. Czasami tez używam plyt Esperanzy. Ostatio sie przejachalem na plytach LG i ARITA , LG sie rozsypal a Arita niby 700Mb 48x a bylo 670MB 16x . Czasami jeszcze kupie inne plytki np. Hity, Sigma. Memorex i tez nie mialem z nimi problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIT i Datex to tez kicha na moim Lite-On'ku wypalaja sie jedynie na 32x, a Nero 6, nie chce ich nagrywać w trybie overburning, jako te tańsze płytki dobre a wszystko polecam platinum, esperanze, i jesli chodzi o wypalanie na 52x to tez na mediatechach idzie spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam platiniumy bo praktycznie zawsze na moim LG nagrywałem je. Teraz na Lite-On idą spokojnie x40 :)

Od wczoraj mam Lite-On 401s@411s i moge z czystym sumieniem powiedzieć że płyty DVD to esperanza ma do [gluteus maximus]. Szczególnie dvd-r, bo dvd+r to jeszcze znośnie. Co do dvd+rw to też są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu ale przekonalem sie do AKOSS'ow , wszystkie plytki chodza , nie ma zadnych problemow z odczytem i nagraniem. Czasami tez używam  plyt Esperanzy. Ostatio sie przejachalem na plytach LG i ARITA  , LG sie rozsypal a Arita niby 700Mb 48x a bylo 670MB 16x . Czasami jeszcze kupie inne plytki np. Hity, Sigma. Memorex i tez nie mialem z nimi problemow.

yup ja tez uwazam ze akossy to dobre plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie ja mialem z hawkami wieksze przerzycie , jak progowalem nagrac wyzsza predkoscia to system mi sie zawieszal , i do tego nagrywara tak ruszala kompem ze pare rzeczy z niego spadlo , ehh te wiebraje , myslalem ze cos strzelilo , aa i udalo sie nagrac ale nie szybciej jak 8 bo cos powyzej to tylko dragania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDR marki Hawk jest kilka odmian. Te z żółtym czy złotym laminatem to badziew do entej potęgi RADZE NIE KUPOWAĆ TEGO SHITU!!! Natomiast srebrne Hawki to płyty porównywalne nawet takie same jak niektóre Platinumy gdyz ja mam takie płyty robione przez firme RITEK CORPORATION na płytce napis 40x ale idą na moim LITE-ON nawet 52X, ale lepiej nagrywać max 48!!! Najlepsze płyty na jakich dotychczas nagrywałem to płytki SONY SUPREMAS. Bez żadnego problemu te płyty nagrywają sie 52x i nie ma żadnych błedów w zapisie jak i odczycie. Polecam te płyty gdyż do niedawna cake 50 kosztował 49,99 teraz już niestety jest drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam Memorexow za 0.97zł. :P

I wszystko jest z nimi ok. Slyszalem ze ta firma jest dobra, kupilem opakowanie i jak narazie zadnej jeszcze nie spalilem.

Trzeba szukac okazji i kupowac opakowanie zbiorcze nawet jezeli niema sie narazie pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie raz zraziłem do Dysanów, ale to chyba "jednostkowy" przypadek: po jakimś czasie "sreberko" zaczęło odchodzić od płyty. Gdzieś czytałem że najlepsze są te czarne, ew. złote (np. Kodaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDR marki Hawk jest kilka odmian. Te z żółtym czy złotym laminatem to badziew do entej potęgi RADZE NIE KUPOWAĆ TEGO SHITU!!! Natomiast srebrne Hawki to płyty porównywalne nawet takie same jak niektóre Platinumy gdyz ja mam takie płyty robione przez  firme RITEK CORPORATION na płytce napis 40x ale idą na moim LITE-ON nawet 52X, ale lepiej nagrywać max 48!!! Najlepsze płyty na jakich dotychczas nagrywałem to płytki SONY SUPREMAS. Bez żadnego problemu te płyty nagrywają sie 52x i nie ma żadnych błedów w zapisie jak i odczycie. Polecam te płyty gdyż do niedawna cake 50 kosztował 49,99 teraz już niestety jest drożej.

bzdury gadasz , najwiekszy sit jaki mialem to srebrne hawki , wg mnie nie jest wazny kolor tylko partia z jakiej pochodza , moze na te ktore trafilismy byly robione przy zle skalibrowanej maszynie czy cus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie partia jest najwazniejsza tylko producent nosnika. Dla CD-RW marki Lite-On jaet taki programik który nazywa się SmartBurn (dla innych nagrywarek pewnie tez sa takie programy) który pokazuje jaka firma zrobiła dany nosnik. Większość płyt Platinum z reguły choć nie zawsze robiona jest przez Ritek Corporation i te Hawki które mam również są robione przez tą firmę, więc są to te same płyty CDR tylko z innym nadrukiem. A do płyt Platinum na Riteku nia mam żadnych zastrzeżeń!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio 50 CD Hawk i pomijając ze w pudełku 3 CD były od razu uszkodzone z pozostałymi nie ma zadnych problemów.

Polecam Esperanzy jedne z najlepszych obecnie płyt.

 

Tak jak już ktoś napisał wazna jest partia z jakiej płyty pochodzą.

Miałem kiedyś płyty które kupowałem wiele razy(nazwy juz nie pamiętam) i nigdy nie było z nimi problemów. Kiedyś kupiłem kilka tych płyt(wszystkie z jednago pudełka) i po kilku miesiącach ze wszystkich zaczęło schodzić sreberko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos ja niemialem żadnych problemów z żadnymi płytami a przewaznie kupuje najtansze no chyab ze chce jakas muze nagrac na hi-fi ale ogólnie hawki, eperanzy,msonic itp nagrywaja sie łądnie i zero problemów z odczytem , nie raz sie juz spotkałem ze np hawki nagrane na liteonie w kazdym napedzie były źłe czytane albo wogole na litoeni niedalo sie na nich czegokolwiek nagrac , kiedys nawet taka cd kumpel i dal bo powiedzial ze to sa fatalne plytki i niemoze na nich nagrywac(liteon), ja je wziolem podchodząc do nagrywania na nich ostroznie i okazało sie ze wypalaja sie wyśmienicie, zero problemów, zreszta sgj wie cos na ten temat, oboje słyszelismy o płytkach -marki niepamietam , które na liteonie nei nagrywaly sie , albo przerywalo nagrywanie a u sgj jak i um nie na LG chodzą pięknie. No offense ! ale CD-RW Lite-On to największy shit jaki widziałem pod kazdym względem(no i bedzie zaraz znowu wojna :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam preferuje ESPERANZE , dla mnie najlepsze no i oczywiście tanie (1.10zł w CB 10szt 12zł)

popieram kolege wypalam na tych plytkachy juz ok 2 lata i jeszcze nie mialem przypadq ze ktoras nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy syf to SIGMY

nie bo BTC ;]

ja zawsze uzywam plytek za 1,10 zł ale mintów, hitów ;] jeszcze mnie nie zawiodly ale oczywiscie jesli plyta ma byc duzo uzywana to tylko verbatim/dysan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...