Skocz do zawartości
nrl

Resident Evil 4

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie chodził, gra nie ma dużych wymagań, u mnie (sig) chodzi spokojnie w 1024x768. W wersji PL patch poprawiający grafikę jest już zintegrowany, więc nie trzeba nic instalować. Przejście gry to jakieś 12h zabawy (baardzo dobrej zabawy). po przejściu odblokowują się dodatkowe scenariusze, bronie, stroje etc. więc czas gry się jeszcze wydłuża.

Ogólnie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kolejna denna konwersja , przeciez celowanie z broni w tej grze powinno na PC wygladac tak jak w Splinter Cellu :|

 

 

Znasz nazwe tego programu?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał ma już zintegrowanego patcha, tak więc masz oryginał ? :]

 

z tego co pamiętam, tak jak masz na screenie to gra wyglądała bez patcha

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli co?(to jak poprawic tą grafike?)

:lol2: :lol2: Nie tylko nikt Ci nie powie , ale znajac zycie ktos szczery zglosi twojego posta , wylapiesz bana :lol2: :lol2:

 

Podziwiam szczerosc na forum :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum i przepraszam za brak polskich czcionek, ale jestem chwilowo za granica :D.

 

A teraz do rzeczy:

Nie ma oryginała.

Niekoniecznie. Moj oryginal wyglada identycznie (zakupiony doslownie kilka dni temu, cenega, seria superseller). I w zwiazku z tym mam pytanie - czyzby cenega raczyla leciec sobie w tzw. kulki z tym wydaniem RE4?? Skoro twierdzicie, ze wyglada jak nie spaczowany a zgodnie z informacja na pudelku jest spaczowany :angry: to cos tu jest nie tak; wasza wersje potwierdzalby ponadto fakt, ze podczas instalacji wyswietla sie informacja, ze jest to wersja 1.0 gry :angry:; pogrzebalem na plytach i nigdzie nie znalazlem zadnej poprawki do doinstalowania; byl tylko jakis "cenega patch" (czy cos w tym stylu), ale z tego co sie zorientowalem, zawieral po prostu instrukcje, poradnik itp. Poza tym (ale to naprawde duzo mniej istotne), np cenega na okladce obiecuje jakies opowiadania w formie drukowanej i tez nic takiego w pudelku nie bylo :angry:. Bylbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek opinie osob, ktore tez mialy do czynienia z w/w wymienionym wydaniem RE4 (edycja superseller cenegi), bo sam nie wiem czy mam juz dzwonic do nich z awantura czy nie ?! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jeśli masz oryginalną grę (nie 'spatchowaną' jak Cenega obiecała) i zainstalujesz sobie patch'a będziesz miał 'nową' grę (czyli znacznie, ale to znacznie lepszą oprawę wizualną). Na wersje nielegalną patch nic nie daje bez 'witaminy' na wersję 'spatchowaną' (na nie jednym forum możesz informacje potwierdzające ten fakt znaleźć), co wydaje się logiczne bo musieli zmienić runtime żeby renderowała się taka grafika. Stawiam skrzynkę smirnoffa że NIE ma oryginała, albo mu się śniło, że instalował patch'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jeśli masz oryginalną grę (nie 'spatchowaną' jak Cenega obiecała) i zainstalujesz sobie patch'a będziesz miał 'nową' grę (czyli znacznie, ale to znacznie lepszą oprawę wizualną).

Czyli wystarczy, ze sciagne skads (pytanie skad?) patcha i powinno byc lepiej? Hmm, sprobuje, chociaz jak tak wstepnie przelecialem po necie, to wszedzie gdzie jest patch, prawie wszyscy pisza, ze nie instaluje sie/nie dziala itp. :angry:. Moze ktos moglby mi polecic jakiegos linka do dzialajacego patcha? A druga rzecz - moze sa gdzies w necie jakies porownania wersji pc bez patcha i z patchem? Z gory dzieki :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilkie dzieki :rolleyes:!

Z obrazkow wynika, ze faktycznie mam wersje niespatchowana :angry:. Jak to jest, ze cenega chwali sie, ze sprzedaje wersje spatchowana i z roznymi super dodatkami, a potem okazuje sie, ze g...o prawda :angry:. Czy mial ktos podobne doswiadczenia - z RE4 albo jakas inna gra od cenegi?!

Acha i jeszcze jedno - czy patch zmienia tez wyglad innych elemetow w grze (np. menu, okno inwentarza, jakosc filmikow) czy tylko grafike w gameplayu? Pytam, bo u mnie menu i inne takie wygladaja po prostu strasznie :blink: (gram na 1680x1050)...

Edytowane przez spez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić żeby RE4 na PC wyglądał lepiej niż na GameCube.

 

1.Install RE4 official 1.1 patch

 

2.Install RE4 PC Texture Patch 2.0

 

http://files.filefront.com/Resident+Evil+4...;/fileinfo.html

http://files.filefront.com/Resident+Evil+4...;/fileinfo.html

http://files.filefront.com/Resident+Evil+4...;/fileinfo.html

http://files.filefront.com/Resident+Evil+4...;/fileinfo.html

http://files.filefront.com/Resident+Evil+4...;/fileinfo.html

http://files.filefront.com/Resident+Evil+4...;/fileinfo.html

 

You need to have all the 6 part in the same folder, then execute/open part 1.exe. Install/Extract the patch in your "Resident Evil 4" or "biohazard 4" folder. This should create or overwrite xfile, xscr and ogg folders.

 

3.Install EMBSeries.ini modified

 

http://files.filefront.com/ENBSeries+for+R...;/fileinfo.html

 

Extract the files into the main game directory and press Shift+F12 to activate the mod. It deactivates upon ALT+TAB, so just press Shift+F12 again to reactivate after switching back to the game.

 

Optional:

 

Improved Cut Scenes V2.0

 

Features:

 

- Removal of the nasty vertical scanlines

- Removal of Noise/Grain

- Antialiased

- Higher Resolution (original - 512x336, reencode - 768x512)

- Encoded with x264-codec for better compression and quality (bitrate is ~ 1536kbps)

- Sound encoded with MP3 (bitrate - CBR 160kbps)

- Resolution divisible by 16 for better compression

- Script optimation for better encoding speed (if someone's interested)

- no nasty installer, just a rar-file ;-)

 

http://files.filefront.com/ICSv20+SFXpart1...;/fileinfo.html

http://files.filefront.com/ICSv20+SFXpart2...;/fileinfo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie RE5 ;] ...tylko 'stareńki' RE4, więc nie ma co dużo wymagać, spatchowany na pewno lepiej wygląda niż wersja ps2, na GC nie miałem okazji grać

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo ziomki witam wszystkich kiedy poinstalowałem te wszystkie mody to gra dostała strasznej zadyszki... czyżby zwiększały sie wymagania gry ? czy tylko u mnie sie tak dzieje ? czy moze jest na to jakies lekarstwo ? prosze o pomoc odpowiedz co kolwiek xD POZDRO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od nowa z modem ENB Series.

 

Bezpośredni link do najnowszej wersji tutaj.

 

W readme jest napisane jak zainstalować, wystarczy skopiować do katalogu z grą. Następnie edytujcie sobie enbseries.ini i wklejcie poniższe ustawienia (na takich gram). Można modyfikować je oczywiście jak się chce, opis opcji jest też w readme.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "enbseries.ini"
[PROXY]EnableProxyLibrary=0InitProxyFunctions=1ProxyLibrary=[GLOBAL]UseEffect=0AlternativeDepth=1AllowAntialias=1BugFixMode=0SkipShaderOptimization=0QuadVertexBuffer=1EnableShaders_3_0=1AdditionalConfigFile=enbseries2.ini[EFFECT]EnableBloom=1EnableOcclusion=0EnableReflection=1EnableMotionBlur=1EnableWater=1EnableShadow=1DepthBias=1EnableDepthOfField=1[INPUT]KeyUseEffect=123KeyBloom=120KeyOcclusion=121KeyReflection=122KeyCombination=16KeyScreenshot=44KeyShadow=119KeyWater=118KeyShowFPS=106[REFLECTION]ReflectionPower=15ChromePower=10UseCurrentFrameReflection=0ReflectionQuality=0ReflectionSourceSpecular=50ReflectionSourceTFactor=50UseAdditiveReflection=0ReflectionDepthBias=0UseLowResReflection=0ReflectionSinglePass=1UseEnvBump=1EnvBumpAmount=100EnvBumpOffset=100ReflectionFlip=0[BLOOM]BloomPowerDay=18BloomFadeTime=255BloomConstantDay=2BloomQuality=0BloomScreenLevelDay=27BloomCurveDay=4BloomPowerNight=18BloomConstantNight=2BloomCurveNight=4BloomScreenLevelNight=16BloomAdaptationScreenLevel=28BloomAdaptationMultiplier=9BloomAllowOversaturation=0BloomMaxLimit=100[SSAO]UseFilter=1OcclusionQuality=1FilterQuality=0DarkeningLevel=20BrighteningLevel=20IlluminationLevel=20AdditiveIlluminationLevel=30UseAmbientOcclusion=1UseIndirectLighting=1FadeDistance=50UseForAlphaTest=1UseForAlphaBlend=1UseIndirectLightning=1[COLORCORRECTION]DarkeningAmountDay=5ScreenLevelDay=50ScreenLevelNight=20DarkeningAmountNight=0GammaCurveDay=0GammaCurveNight=3ColorSaturationDay=0ColorSaturationNight=0UsePaletteTexture=0[WATER]UseWaterDeep=1WaterDeepness=20WaterQuality=0[SHADOW]ShadowFadeStart=40ShadowFadeEnd=80ShadowAmountDay=60ShadowAmountNight=30ShadowScreenLevelDay=60ShadowScreenLevelNight=20ShadowQuality=0UseShadowFilter=0FilterQuality=2ShadowBlurRange=30[ENGINE]ForceAnisotropicFiltering=0MaxAnisotropy=8ForceDisplayRefreshRate=0DisplayRefreshRateHz=60[MOTIonBLUR]MotionBlurQuality=0MotionBlurVelocity=40MotionBlurRotation=40[PERPIXELLIGHTING]SpecularColorMin=0SpecularColorMax=100SpecularColorMultiplier=100SpecularGlossinessMin=0SpecularGlossinessMax=100SpecularGlossinessMultiplier=100[DEPTHOFFIELD]DOFQuality=0DOFNumberOfPasses=2DOFFocusRange=50DOFBlurinessRange=2

Powiem, że gra wygląda fenomenalnie!! IMHO to nawet lepiej wygląda niż będzie wyglądać RE5 (przynajmniej patrząc po filmikach hd). Musiałem tylko rozdzielczość zmienić na 1680x1050 bo na 1920x1200 zwalnia.

Może nagram filmik z włączonym i wyłączonym modem i wrzuce.

 

RBEJ już podawał wcześniej link na filefront do niego, ale już nowsze wersje wyszły.

 

Z tym modem to jakby inna gra (100x lepszy wygląd niż z oficjalnym patch'em). Dodaje mase efektów: Depth Of Field, Motion Blure, Bloom!!

 

Nagrałem krótki filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sns0uImc07s

 

od 51s wyłączyłem ten mod (można w trakcie gry wyłączać). Nie zwracajcie uwagi że po wyłączeniu jest płynniej bo to fraps mi tak zamulał z tym modem ;) W grze było idealnie. I filmik nie pokazuje wszystkiego, trzeba po prostu w to zagrać. DOF wygląda ślicznie na otwartych lokacjach np. wioska itd. Dla mnie rewelacja.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Screeny"
Before:

Dołączona grafika

After:

Dołączona grafika

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta gra Strasznie Zamula i nie wiem co robić pomóście mój procek:

2.41 GHz 980 MB RAM karta Graficzna Ge Force FX 6100

a mój kolega ma podobnie bo zamiast karty 6100 ma 5200 i mu chodzi Bardzo Płynnie co mam zrobić :sad: :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam wersję S$ niby załataną na 1.1.

Grafika jednak jest imho szpetna.

Porównując screen z początku gry (kominek) niebo i ziemia.

 

Niestety łatki nie da się zainstalować, gdyż 'w systemie nie ma gry, na której możnaby zainstalować łatkę'.

 

Przykładowy screen jak to wygląda u mnie:

http://img257.imageshack.us/img257/6296/clipboard01n.png

 

Zainstalowałem mod ENBS i jest ładniej (tzn. wszystko jest tak zamazane, że tragiczne tekstury i oświetlenie nie przeszkadza tak bardzo), ale to wciąż nie to...

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...