Skocz do zawartości
MeHow

Czym przyczepic wentyl do radiatora?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w tym kraju ludziki stwazaja sztuczne problemy !

Dlaczego ?

Bo nie mysla !

BTW u mnie nic nie drga !

Mam przykreconego wentyla (coolermaster) na standardowe srubki do mojego enlighta i jedyna rzecza ktura drga to czasami cd-rom jak mu wpakuje jakas zepsiuta plytka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

sama uszczelka nic nie da jezeli gwint srubki styla sie z obudowa -

no nie powiesz mi ze gwinty srubek (nawet jak jest usczelka miedzu obudowa wentyla a obudowa kompa) przenosza jakies wielkie islyszalne drgania?, takie drgania to chyba tylko myszy slysza :), bez paranoi

a slyszales o czyms takim jak "prog bolu" przy glosnych dzwiekach - tak sie sklada ze kazdy czlowiek ma inny - podobnie jest z halasem z kompa mi przykladowo przeszkadza 28dB a inni moga pracowac komfortowo przy 40dB Volcano6+ 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyczepic wiatrak do coolera (GF2 MX200) moge normalnie go jakimis gumkami przyczepic? MOze sie plastik wentyla z radiatorem stykac? Czy moge go kropelka przykleic w jakims jednym miejscu?

Ja na swoim gf2mx przykrecilem wiatrak z PC486. Idealnie pasuje na nieprzystosowany radiator :)

Poprostu zeberka w radiatorze sie same nagwintowaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co takie kretynskie wentyle kupowac ? 

Eh  z debilnego tematu polalo sie jak z wodospadu ! 

I tez chyba zalezy jak ciezka masz byde i z jakiej blachy jest wykonana ?

o libero moj ulubiony malkontent :), a mowilem zeby skonczyc ten durny temat..., ale nie..., wiec gadamy o drganiach przenoszonych przez gwinty srubek...,ehhh...

Super... czuje sie dowartosciowany... ta karta to jest GF2 MX200 i na dodatek kumpla... spytalem sie go dzisiaj ile ma tego radiatora i powiedzial, ze malo tak wiec... bede musial wejsc w silikon. Aha... i jedno pytanie od lamera dla was. Czy jezeli bedzie nawiew wentylatorka i to powietrze nie bedzie mialo potem gdzie wyplywac to moze tak byc? Rozumiecie o co mi chodzi? Nawiewa, ale nawiane nigdzie nie ucieka, bo jest taśma. Kapujecie? Mam nadzieję, że wystarczająco jasnoe wytłumaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super... czuje sie dowartosciowany... ta karta to jest GF2 MX200 i na dodatek kumpla... spytalem sie go dzisiaj ile ma tego radiatora i powiedzial, ze malo tak wiec... bede musial wejsc w silikon. Aha... i jedno pytanie od lamera dla was. Czy jezeli bedzie nawiew wentylatorka i to powietrze nie bedzie mialo potem gdzie wyplywac to moze tak byc? Rozumiecie o co mi chodzi? Nawiewa, ale nawiane nigdzie nie ucieka, bo jest taśma. Kapujecie? Mam nadzieję, że wystarczająco jasnoe wytłumaczyłem.

Nie bardzo rozumiem to co napisałeś .

 

A swoją drogą to ciekawy ten topic - takie proste pytanie a tyle pytań i odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jezeli bedzie nawiew wentylatorka i to powietrze nie bedzie mialo potem gdzie wyplywac to moze tak byc? Rozumiecie o co mi chodzi? Nawiewa, ale nawiane nigdzie nie ucieka, bo jest taśma.

Musisz nauczyc sie skladni troszke :):):)

 

Musi uciekac to powietrze poniewaz ono jest gorace. Na tym polega praca coolera, ze radiator przejmuje cieplo z proca, a wiatrak go schladza przedmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ac zebra. Jezeli nie ujdzie to przedmuchane, gorace powietrze to lipa z chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Rozumiecie o co mi chodzi? Nawiewa, ale nawiane nigdzie nie ucieka, bo jest taśma. ...

przeciez pisalem ze w tym wypadku nie musisz obklejac tasma jak to robil koles z coolerem Alpha w przytoczonym przeze mnie art. - tam "ubytki" strumienia powietrza mialy wplyw na wydajnosc chlodzenia - w przypadku radiatora na karcie ktorej wystarcza "psywne" chlodzenie (sam radiator) takie ubytki nie wiele zmienia - zreszta odleglosc miedzy wentylem a radiatorem ma byc minimalna (ok. 1 mm) tak zeby wiatrak nie stykal sie z radiatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

o libero moj ulubiony malkontent :), a mowilem zeby skonczyc ten durny temat..., ale nie..., wiec gadamy o drganiach przenoszonych przez gwinty srubek...,ehhh...

ejjjj bardzio ciekawe i pouczajace :) napisze to w pamietniku i pokaze wnuka :)

I tak oto na tym forum kolejny mit zostal obalony. Srobki przeszly do lamusa, a wszystko to o dupe rozbic... Tak z ciekawosci nakiego wala montowac wentylator na GF2MX200 skoro to badziewie i tak sie wiecej nie podkreci, a nawet jesli to i tak to gowno da w przypadku tej karty. Topic przerodzil sie w calkowicie bezzsensowna paplanine i pare osob - nie bede wymienial, pokazalo tutaj swoja "inteligencje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejjjj bardzio ciekawe i pouczajace :) napisze to w pamietniku i pokaze wnuka :)

Topic przerodzil sie w calkowicie bezzsensowna paplanine i pare osob - nie bede wymienial, pokazalo tutaj swoja "inteligencje"

moze jestem niekumaty ale do czego i kogo pijecie chlopaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ejjjj bardzio ciekawe i pouczajace :) napisze to w pamietniku i pokaze wnuka :)

Topic przerodzil sie w calkowicie bezzsensowna paplanine i pare osob - nie bede wymienial, pokazalo tutaj swoja "inteligencje"

moze jestem niekumaty ale do czego i kogo pijecie chlopaki?

Holman nie martw sie ty akurat odpowiadales na temat, ale kilka osob ladowalo takie posty, ze glowa boli. Totalus kretynizmus... I pozatym tak jak mowilem to bezzsensowne - tej karcie nie pomoze zadne dodatkowe chlodzenie, ona z zasady jest wolniejsz nawet od TNT2 m64... :twisted:

:):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... tak... skladnia boli. Nie umiem na komputerze pisac poprawnie po polsku. :evil: A teraz szczerze. qmpel sie uparl, zeby mu podkrecic karte graficzna ma wlasnie tego gf2 mx200 i chce go puscic na gf2 mx400. To jest podobno mozliwe. Jakis gosciu z forum THG tak zrobil montujacy tylko wiatraczek na radiator. Aaa... wlasnie... na ile pracuje gf2 mx400,bo taki ostatnio mialem ale juz zapomnialem na ile pracowal. Pomozecie?

-pomozemy (???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam jedno pytanko do Holmana (niezwiązane z tematem).

 

Jeszcze jedna rzecz do tych ram od zalmana, mianowicie, jak myślisz, czy warto by było przykręcić drugą ramę na przeciwko pierwszej (czyli do ramy od dysków) tak, żeby dmuchała bo ja wiem, na ram, chipset czy co tam będzie miała po drodze? W ogóle to zmieszczą się dwie takie ramy obok siebie w midi towerze?

Tak tylko pytam, bo mi do głowy przyszło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... tak... skladnia boli. Nie umiem na komputerze pisac poprawnie po polsku.  :evil: A teraz szczerze. qmpel sie uparl, zeby mu podkrecic karte graficzna ma wlasnie tego gf2 mx200 i chce go puscic na gf2 mx400. To jest podobno mozliwe. Jakis gosciu z forum THG tak zrobil montujacy tylko wiatraczek na radiator. Aaa... wlasnie... na ile pracuje gf2 mx400,bo taki ostatnio mialem ale juz zapomnialem na ile pracowal. Pomozecie?

-pomozemy (???)

Taktowanie to moze i beda zblizone, ale GF2MX 200 ma obcieta magistrale do pamieci na 64bity i bodajze potok renderujacy, wiec i tak wydajnosci GF2MX400 nie uzyskasz. Szkoda zachodu, zwlaszcza, ze dobry GF2MX400 kosztuje okolo 200 zl... w sklepie... Niech kolega sobie dozbiera, sprzeda na allegro karte i kupi lepsza... W tym przypadku bedzie tylko lepiej... MX200 sucks... :(

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...