Skocz do zawartości
noose

Sopot [niedaleko 1LO] | Kto potrzebuje net?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :]

Razem z kumplem chcemy zaczac w okolicach 1LO w Sopocie stawiac stale lacze :]

Install - 299zl

Abonament - 50zl

Jak masz wiecej niz 1 komp w mieszkaniu to placisz 1x50zl + (kolejne kompy)*25zl

Zainteresowanych zapraszam na noose@poczta.wp.pl | na priv | na 503 066 117 :]

pozdro :]

 

wpisywac sie, jezeli chcecie ten net :] jak sie zbierze 10 osob to zaczynamy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie bedzie tak:

- karlikowa (ale tylko ten kawałek od książąt pomorskich do końca w strone gdańska)

- książąt pomorskich

- okrzei

chyba, ze sie zbierze >= 10 osob to przeskoczymy gdzie indziej :]

 

Paranoik: ile z nich by chcialo ?? gdzie mieszkaja ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noose: na jakich laczach bedziecie robic to BGP do tej sieci? I jeszcze na jakim routerku, CISCO 72xx?

 

 

[to taki maly joke bo mi sie nudzi :>]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no bez jaj :> na Monciaku jest net za frikacza? Tylko wziac laptopa, kij baseballowy (to na zuli dresiarzy potocznie nazywanych festerami i gitara) :] :] :] ciekawe jakie transf :>

 

noose ;] widze, ze interes rozkrecasz. Popieram, popieram. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolem troche kijowo jetst, bo HomeNet ludzi obstawil..... Na stronie www.hnet.pl maja zasieg a ma sie on nijak do tego, gdzie z ludzmi podpisali umowy i ich zamrozili :? nie moga zrezygnowac bo $$ :? ale shit :?

 

BiAłY: bedzie chodziło zajebiscie :] ja mam na razie 8 kompow na neo+ u mnie i jakos nikt nie narzeka :D a ludzie sie chca podpinac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiAłY: bedzie chodziło zajebiscie :] ja mam na razie 8 kompow na neo+ u mnie i jakos nikt nie narzeka :D a ludzie sie chca podpinac :D

Ja wiem, że moja wiedza odnośnie sieci komputerowych ich dzielenia itp, jest bardzo skromna, będę się starał ją sukcesywnie poszerzać bo bardzo mnie to interesuje, ale nie o tym miałem pisać;

Naeo ma 640kb/s to przy podziale na 8, rozumiem że każdy dostaje tyle samo tak? To mamy po 80kb/s(dla każdego usera) czyli szybciej niż isdn na jednym kanale, które ma 64kb/s, dobra do oglądania stron, poczty itp to ok, wystarczy do w miare wygodnego śmigania, ale co jeżeli ktoś lubi ściagać dane z p2p? Rozumiem, że to jest tylko oferta dla zwykłego "szaraczka"?

I powiedz mi jak to jest, że hmm możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na siebie ile chcesz umów na Neo+? Tzn 1 umowa na 8 osób, przybywa userów kolejna umowa Neo+ i też na Ciebie? Sorry jeżeli lol pytanie, no chyba że ten DSL 512 to od jakiegoś innego providera niż tpsa, ale czy wtedy też można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ileś tam umów na siebie?

 

Pozdrawiam :)

ps: Sorry jeżeli lolowe pytania, ale to tak z ciekawości, a kto pyta nie błądzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podziału to istnieje coś takiego jak dynamiczny przydział. Jak ktoś inny nie używa swojego pasma a ty potrzebujesz to dostajesz. Poza tym nie wszyscy siedzą 24/7 więc 512 powinno się spokojnie sprawdzić przy dobrym podziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiAłY: bedzie chodziło zajebiscie :] ja mam na razie 8 kompow na neo+ u mnie i jakos nikt nie narzeka :D a ludzie sie chca podpinac :D

Ja wiem, że moja wiedza odnośnie sieci komputerowych ich dzielenia itp, jest bardzo skromna, będę się starał ją sukcesywnie poszerzać bo bardzo mnie to interesuje, ale nie o tym miałem pisać;

Naeo ma 640kb/s to przy podziale na 8, rozumiem że każdy dostaje tyle samo tak? To mamy po 80kb/s(dla każdego usera) czyli szybciej niż isdn na jednym kanale, które ma 64kb/s, dobra do oglądania stron, poczty itp to ok, wystarczy do w miare wygodnego śmigania, ale co jeżeli ktoś lubi ściagać dane z p2p? Rozumiem, że to jest tylko oferta dla zwykłego "szaraczka"?

I powiedz mi jak to jest, że hmm możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na siebie ile chcesz umów na Neo+? Tzn 1 umowa na 8 osób, przybywa userów kolejna umowa Neo+ i też na Ciebie? Sorry jeżeli lol pytanie, no chyba że ten DSL 512 to od jakiegoś innego providera niż tpsa, ale czy wtedy też można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ileś tam umów na siebie?

 

Pozdrawiam :)

ps: Sorry jeżeli lolowe pytania, ale to tak z ciekawości, a kto pyta nie błądzi :).

to jest tak:

ja u siebie mam tak postawiona siec, gdzie dziele neo+ (legalnie czy nie, to nie wazne :P). Musisz pamietac, ze zadko kiedy siedzi 100% ludzi... Zazwyczaj siedzi u mnie 2-3 wiec jak widac 640/2 czy nawet na 3 to jest duuuuuzo :] tak samo jest w takich sieciach :]

poza tym... DSL 512 bedzie juz brany na firme. Mozna wziazc ich dowolnie wiele na firme, tyle, ze beda rozne numery telefonow (tzn w roznych miejscach bedzie modem :]). tak to wyglada :]

jak jeszcze jakies pytania to wal :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bialy teraz Cie zaszokuje :) u nas w sieci jest 1mbit polpak na ok 70 osob :> i ciagne sobie z mulka 20KB/s :] szok? Po prostu zazwyczaj siedzi ok 15 osob, przy czym niektorzy tylko otwieraja strony i potem czytaja, czytaja, czytaja. Tak wiec dla ssaczy tez starcza. Niestety admin nie chce sie zgodzic na dynamiczny podzial lacza. (moze nie umie :] ).No ale coz. I tak sobie go cenie, bo chlopak szanuje prace i nie odwala takich swinstw jak wielu innych providerow.

 

Btw Bialy wg. tego co pisales to DSL = Neostrada+. A imho tak nie jest :] to dwie rozne uslugi. Neo+ masz zmieniajace sie IP (co jakis czas), przy DSL masz stale :]

 

pozdr

MeHow

 

BTW2 :] Paranoiku, czy masz moze jakies linki (na stanie :] ) odnosnie dynamicznego podzialu lacza pod linuxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw Bialy wg. tego co pisales to DSL = Neostrada+. A imho tak nie jest :] to dwie rozne uslugi. Neo+ masz zmieniajace sie IP (co jakis czas), przy DSL masz stale :]

pozdr

MeHow

Nieno nie zszokowałeś mnie tak bardzo ;), zdaje sobie sprawe, ze nie każdy ssie jak maniak, hmm to rzeczywiście dość ciekawa propozycja :).

Co do DSl a Neo+ to wiem że to są dwie różne usługi, w DSL mamy stałe IP, i chyba tylko to? A i można poza lokal dzielić, tak wyczytałem na..tweak :).

Mam taki mały ot: czy IP może wpływać na osiągane transfery? Jestem ciekawy, bo u mnie jak widze to zmienia się czwart rząd cyferek reszta z tego co pamiętam zawsze jest stała 80.50.61.xxx.

Właśnie jak to jest z tymi podziałami co? :), przez podział dynamicny rozumiem, że jak ktos mało używa łącza to ta niewykorzystana część przechodzi na reszte userów tak? W ten sposób na chłopski rozum należy to tłumaczyć? :), jeżeli nie to prosze mnie uświadomić :). Narazie tylko tyle pytań, jak coś mi wpadnie do głowy to napewno napisze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...