Skocz do zawartości
Certino

RATUNKU bo kompa wyj**** za okno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Pisałem już o tym raz w innym temacie. Nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi. Mój problem to zawieszanie się kompa. W windzie wszystko chodzi spoko (XP Professional). Odpalam tylko np. grę lub jakiś benchmark (np.3DMark) kilka sekund do minuty i zwis. Z tego problemu wykluczyć można pamięć, procek i grafę bo te urządzenia chodzą stabilnie(różne testy, drugi egzemplarz grafy). Co więc powoduje te zwisy. POMOCY. Dzięki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tak drastycznie... Zeby aż od razu za okno... Ale faktycznie dobrze by było gdybys sprawdził czy to samo bedzie sie działo na innym zasilaczu... Pożycz jakiś od kumpla i sprawdz czy tez sie bedzie pod wiekszym obciazeniem wywalał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz paste na procku?! moze poprsotu Ci sie procek przegrzewa... ale bardziej obstawiam na zasilac z: pozycz od kogos jakis lepszy zasilacz i sprawdz czy bedzie stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% zasilacz i w poprzednim temacie była taka odpowiedź ale każdy chciałby, żeby wystarczyło przeinstalować windowsa czy sterowniki bo "przecież zasilacz jest 300 lub 350W" :lol:

obniżasz taktowanie --> zmniejszasz pobór prądu --> nie ma zwisów. wypi.... go przez okno i kup na allegro fortona 300W albo już chiefa 360W na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za podpowiedzi. zauwazylem pewna anomalie. Gdy obnize taktowanie procka do 900 mhz (100*9) to koncza sie zwisy. Apropo napiecia nie moge ziwekszyc to ECS  :x

 

Hm nie wiedziałęm ze na ECS można zmniejszać Mnożnik nawet po zmianie BIOS'a. Chyba coś przeoczyłem ;) Looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gibon - nie nabijaj bezsensownych postów... 

Gdzie Certino napisał że obniżył mnożnik ?? Napisał że obniżył taktowanie (a dokładnie to FSB z 133 do 100)

ma racje na ecs nieda sie zmienic mnoznika ani z nowym ani stary biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzwyczajniej w swiecie masz niestabilny procek.

Zasilacz zasilaczem, ale ten TB to najgorszy chyba proc do podkrecania. Do tego kijowa plytka antyOC, pamieci dziwolagi jakies, pomieszanie z poplataniem.

To nie sprzet do fajnego OC. Jeszcze jakbys te Vcore delikatnie chociaz zwiekszyl to OK. Ale za tym idzie schlodzenie tego kaloryfera. Dasz lepsze chlodzenie z dodatkowa cyrkulacja powietrza (czyli dodatkowe wiatraki) to Ci zasilacz juz na bank nie wyrobi. Chociaz kto wie. Wielu ma na kijowych 300W powykrecane takie wyniki, ze w teorii nie mozliwe a jednak.

Powodzenia przy Vmodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W jakiejs powyzszej odpowiedzi zauwazylem cos z pasta termoprzewodzaca. Pasty jest wystarczajaco. Na procku chlodzenie Cooler Master Aero 7 Lite. Proc w stresie 55 stopni max. Teraz to juz nawet nie chce mi chodzic na standardowym taktowaniu 1200 (wiesza sie). Jak obnize do 900 to chodzi wporzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W jakiejs powyzszej odpowiedzi zauwazylem cos z pasta termoprzewodzaca. Pasty jest wystarczajaco. Na procku chlodzenie Cooler Master Aero 7 Lite. Proc w stresie 55 stopni max. Teraz to juz nawet nie chce mi chodzic na standardowym taktowaniu 1200 (wiesza sie). Jak obnize do 900 to chodzi wporzo.

Sprawdz jakims programem napiecia np.MBM - szczegolnie 5V i 3,3V bedziesz mial pewnosc czy to zasilka. Ale na moje to chyba przetaktowales wczesniej proca i teraz pada powoli :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Pisałem już o tym raz w innym temacie. Nie uzyskałem zadowalającej odpowiedzi. Mój problem to zawieszanie się kompa. W windzie wszystko chodzi spoko (XP Professional). Odpalam tylko np. grę lub jakiś benchmark (np.3DMark) kilka sekund do minuty i zwis. Z tego problemu wykluczyć można pamięć, procek i grafę bo te urządzenia chodzą stabilnie(różne testy, drugi egzemplarz grafy). Co więc powoduje te zwisy. POMOCY. Dzięki   :(

Mialem taki sam problem gdy kupilem sobie GF4MX440 po kilku benchmarkach 3dmark 2001 sie zawieszal -problem nie lezy po stronie np. za bardzo podkreconego procesora , tylko plyta główna "gryzie sie " z karta graficzną - rozwiazanie update biosu karty graficznej i łyty głównej. Jak ja updatowalem swój bios od plyty to przestalem miec zwiechy, druga rzecz : w biosie musisz ustawic parametry zwiazane ze szczeliną AGP a konkretnie napiecie AGP SIGNAL DRIVING oraz wyłącz FAST WRITE i Video bios cacheable, gdyz GForce 3 i 4 mialy z tym problem na niektórych plytachi to u mnie pomogło, tylko nie wiem czy masz te opcje w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MBM 5 skoki napiec sa nawet do 1 volta. Przewaznie jest za nisko. Na 3.3 mam 3.01, 2.98. Na -12 ma czasami nawet -11.

No tak to zmienia postac rzeczy, Jakbys jeszcze podal napiecia +5v i +12v ale generalnie mysle ze to tez moze byc sprawa zasilki- masz prądozerną karte i procesor+ te rzeczy ktore ci napisalem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 opcje:

zasilacz,temperatura,agp/pci

mam podobny konfig do ciebie a nawet troszke lepszy i moj zasilacz(300) zyje.ale jak juz sprawdziles za na fsb 133 tez sie wiesza to opcje pozostaja dwie.jezeli masz gainwarda Ti ktory moim zdaniem troszke mocno sie grzeje to moze byc temperatura.

ale mimo to tak jak poprzednicy tawiam na zasilacz.

szkoda tylko ze nie napisales czy mocno podkreciles karte.

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam problem gdy kupilem sobie GF4MX440 po kilku benchmarkach 3dmark 2001 sie zawieszal (...) tylko plyta główna "gryzie sie " z karta graficzną ....

Co do tego to sie niezgodze. Mam te plytke od 1.5 roku na GF4 mx440 i jakos nie mialem nigdy takich problemow jak opisales w swoim poscie! "Objawy" podobne do Certino zaczolem miec jakis miech temu i na 100000% mowie ze to byla zasilka, a nie "gryzienie się" plyty z grafa.

 

Swoja drogą GZ Certino za rozwiazanie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...