Skocz do zawartości
Rudeboy

ata 100. jak to zrobic

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

dlaczego dysk wd 400JB dziala mi tylko w ata 66. nie moge go w zaden sposób ustawic na ata 100. mam plyte shuttle ak32vn i win xp home edition. jak to zrobic. podejrzewam, ze w biosie trzeba cos ustawic ale nie wiem co. kombinowalem juz tydzien i nic. nie mam pojecia. prosze o pomoc

rudeboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda bios w tej płycie ale poszukaj czegoś podobnego do tego: IDE Primary/Secondary Master/Slave PIO lub UDMA i tam sprawdż. Jak w biosie ustawione jest dobrze to w windowsie wejdż do menadżera urządźeń ->Kontrolery IDE ATA/ATAPI i odinstaluj sterownik. Po restarcie windows powinien zainstalować kontorler od nowa i powinno być ok (ja tak kiedyś zrobiłem i było ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

dlaczego dysk wd 400JB dziala mi tylko w ata 66. nie moge go w zaden sposób ustawic na ata 100. mam plyte shuttle ak32vn i win xp home edition. jak to zrobic. podejrzewam, ze w biosie trzeba cos ustawic ale nie wiem co. kombinowalem juz tydzien i nic. nie mam pojecia.  prosze o pomoc

rudeboy

Na 100 % masz kabel od ATA 66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable ATA 66 i ATA100-133 niczym sie nie różnią  :) mają po 80 żył, może taśme masz uszkodzoną albo płyta nie obsługuje ATA 100

Tak ? Coś ci się chyba jednak pomyliło. ATA 66 ma 40 żył, a ATA 100/133 ma 80 żył - a właściwie tylko ekran.

Możesz oczywiście kabla 80 żyłowego użyć do podłączenia ata 66, ale jak podłączysz kabel 40 żyłowy pod ATA 100 to będzie działał tylko jako ATA 66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ? Coś ci się chyba jednak pomyliło. ATA 66 ma 40 żył, a ATA 100/133 ma 80 żył - a właściwie tylko ekran.

Możesz oczywiście kabla 80 żyłowego użyć do podłączenia ata 66, ale jak podłączysz kabel 40 żyłowy pod ATA 100 to będzie działał tylko jako ATA 66.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Jak sgj

 

40 zył ma ATA33.

ATA 66/100/133 mają 80 zył. -jeden i ten sam kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

dlaczego dysk wd 400JB dziala mi tylko w ata 66. nie moge go w zaden sposób ustawic na ata 100. mam plyte shuttle ak32vn i win xp home edition. jak to zrobic. podejrzewam, ze w biosie trzeba cos ustawic ale nie wiem co. kombinowalem juz tydzien i nic. nie mam pojecia.  prosze o pomoc

rudeboy

Rudeboy:

Powiedz, czy już w biosie wykrywa go jako ATA66, czy tylko windows. Obstawiam to pierwsze - jeżeli tak, pobierz sobie programik caviara do ustawiania trybu dysku

http://support.wdc.com/download/sata/siig-sata-win.zip

i sprawdź, co nim zwojujesz.

 

A jak nie, to proszę, cała lista programów WDC, baw sie, a nóż coś znajdziesz :)

http://support.wdc.com/download/index.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...