Skocz do zawartości
yar68

posiadacze 19'' (i 17'' LCD 25ms) - da się grać w FPP ?

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na LCD tez rwie obraz, smuzenie minimalne - ledwo zauwazalne, poszedlem na CRT no i obraz rwie, smuzenie praktycznie nie do wychwycenia

a jaki masz LCD?

 

do wszystkich:

czy ktoś z was kupował LCD przez internet?

jeżeli tak, to w którym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 19" Mag Innovision, ten najwyzszy model, z numerem jakos mam problem. Kosztowal 3200 pln, generalnie zayedwabisty, ale smuzenie w Call of Duty jest. W testach nie ma o dziwo. Za to praca na tym to pelen komfort, no i jakosc obrazu zyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testow na smuzenie znalazlem jeszcze  :arrow: http://www.prad.de/new/tests/schlieren2.html

 

U mnie wystepuje minimalne.

turzol:

w tym linku co podałeś nic się nie dzieje

tylko szara plansza nonstop

- niestety nie znam niemieckiego - osochosii ?

 

do wszystkich:

Pytanie w wątku było - czy da się grać, a nie czy smuży - ja twierdzę że na moim LCD da się grać (i nie wrócę już do CRT) - that's it !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testow na smuzenie znalazlem jeszcze  :arrow: http://www.prad.de/new/tests/schlieren2.html

 

U mnie wystepuje minimalne.

turzol:

w tym linku co podałeś nic się nie dzieje

tylko szara plansza nonstop

- niestety nie znam niemieckiego - osochosii ?

 

do wszystkich:

Pytanie w wątku było - czy da się grać, a nie czy smuży - ja twierdzę że na moim LCD da się grać (i nie wrócę już do CRT) - that's it !

 

Flashplayera masz zainstalowanego? U mnie chodzi ten test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashplayera masz zainstalowanego? U mnie chodzi ten test

jestem dopiero co po drive image'u - dlatego zapomniałem o flash player'ze

 

faktycznie za tym szybkim czerwonym goowienkiem jakiś niewielki smrodek się ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo bliskiej przyszłości planuję kupno LCDeka 19" i mam nie lada problem co kupić, a nie stać mnie na chybiony zakup.

Przeglądając cenniki znalazłem coś takiego - Philips 190B4CG albo 190B4CS - LCD 19".

Kosztuje to około 3000 PLN (kres moich możliwości finansowych) i zastanawiam się nad jego kupnem. Cena jak i firma mi odpowiada tylko że nigdzie nie widziałem jego recenzji a dokładniej jak sprawuje się podczas FPP oraz filmów. Brak smużenia i rwania obrazu to jedne z najistotniejszych czynników jakie musi spełniać monitor. To jaka jest zamontowana matryca to nie wszystko. Liczy się i jakość podświetlenia i cala elektronika.

Z tego co wylazłem w sieci (nie na stronie Philipsa) to prawdopodobnie zbudowali go w oparciu o panel Super IPS o symbolu LM190E01 ale to nic pewnego.

Modele różnią się od siebie tylko kolorem

w/g Philips posiadają:

Wyświetlacz : 19-calowy monitor LCD SXGA TFT czyli brak sensownej informacji o matrycy, taka nastała moda :(

Jasność (cd/m2) : 250

Zalecana rozdzielczość : 1280 x 1024

Poziomy kąt widzenia (CR>5) : 170 (85/85)

Czas reakcji : <25 ms

Współczynnik kontrastu : 500:1

Złącza wideo : D-Sub i DVI-D albo tylko D-Sub (zależy jaką ulotkę się czyta) mogą to być inne modele w tej samej obudowie, cenie oraz innej elektronice i panelu. Spece z Philips polska oczywiście o niczym nie wiedzą.

To co zebrałem w sieci są to zerowe informacje i to można napisać o każdym LCD z 19" (może poza tymi z kontrastem 700)

Liczę na odpowiedz tych co takowy monitor (najlepiej ten z wejściem DVI-D) posiadają albo maja z nim styczność.

Dzięki za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo bliskiej przyszłości planuję kupno LCDeka 19" i mam nie lada problem co kupić, a nie stać mnie na chybiony zakup.

Przeglądając cenniki znalazłem coś takiego - Philips 190B4CG albo 190B4CS  - LCD 19".

Kosztuje to około 3000 PLN (kres moich możliwości finansowych) i zastanawiam się nad jego kupnem.

Philips 190B4CG albo 190B4CS - są one prawdopodobnie na matrycy PVA Samsunga

Brak smużenia i rwania obrazu to jedne z najistotniejszych czynników jakie musi spełniać monitor. To jaka jest zamontowana matryca to nie wszystko. Liczy się i jakość podświetlenia i cala elektronika.

za 3000 zł to niestety nie możesz poszaleć w LCD 19to calowych (najniższa półka)

Z tego co wylazłem w sieci (nie na stronie Philipsa) to prawdopodobnie zbudowali go w oparciu o panel Super IPS o symbolu LM190E01 ale to nic pewnego.

jeżeli uda Ci się znaleźć jakikolwiek LCD 19'' na matrycy S-IPS za 3 000 zł to nie patrz na parametry i na markę, tylko bierz w ciemno

w/g Philips posiadają:  

Wyświetlacz : 19-calowy monitor LCD SXGA TFT czyli brak sensownej informacji o matrycy, taka nastała moda  

Jasność (cd/m2) : 250  

Zalecana rozdzielczość : 1280 x 1024  

Poziomy kąt widzenia (CR>5) : 170 (85/85)  

Czas reakcji : <25 ms  

Współczynnik kontrastu : 500:1

to mi wygląda na matrycę VA

nowe SISPy przeważnie mają kąt widzenia 176 lub 175 w poziomie i czas reakcji 16ms (9 ms narastanie i 7 ms na opadanie)

na współczynnik kontrastu nie patrz

Złącza wideo : D-Sub i DVI-D albo tylko D-Sub (zależy jaką ulotkę się czyta) mogą to być inne modele w tej samej obudowie, cenie oraz innej elektronice i panelu. Spece z Philips polska oczywiście o niczym nie wiedzą.

musi mieć DVI (nie ma znaczenia czy DVI-D czy DVI-I)

znalazłem w sieci recenzję monitora Philips 200P4 - 20 cali i matrycę SISPa

- jeżeli podobne parametry mają matryce 19'' SISP Philipsa to jest to ciekawa propozycja (pytanie tylko za ile?)

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że monitorek Philips 190B4CG zbudowano na matrycy S-ISP produkcji LG - Philips.

tu opis samej matrycy http://www.lgphilips-lcd.com/en/product/mo...tg=view&idx=165

Patrząc na opis to jedynie kąt widzenia w opisie matrycy podano 176 a monitora 170.

Pozostałe dane są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji danych o Philips 190B4CG

Informacje tą uzyskałem w Philips Polska

W monitorach Philips 190B4CG występują wymiennie matryce S-ISP produkcji LG - Philips oraz PVM robione przez Samsunga.

Monitory nie posiadaja żadnej widocznej cechy która informuje o tym którta matryca siedzi w środku. Obydwie matryce mają ten sam czas reakcji 25 ms.

Niestety nie widziałem nigdzie testów porónawczych matrycy S-ISP z PVM i ciężko mi powiedziec która z matryc jest lepsza.

Natomiast w serwisie Philips poinformowano mnie o warunkach gwarancji na te monitory. Maksylalna liczba martwych pikseli to 4 pojedyńcze subpiksele albo 2 podwójne albo 1 pełny. Przekroczenie tej ilości owocuje wymiana monitora albo matrycy na nowy i tak przez 3 lata. Brak tylko opcji Dor-dor ale to można olać i samemu monitor do serwis odwiedzić.

Powoli przychylam ku temu monitorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacji danych o Philips 190B4CG  

Informacje tą uzyskałem w Philips Polska

W monitorach Philips 190B4CG występują wymiennie matryce S-ISP produkcji LG - Philips oraz PVM robione przez Samsunga.

Monitory nie posiadaja żadnej widocznej cechy która informuje o tym którta matryca siedzi w środku. Obydwie matryce mają ten sam czas reakcji 25 ms.  

Niestety nie widziałem nigdzie testów porónawczych matrycy S-ISP z PVM i ciężko mi powiedziec która z matryc jest lepsza.

Natomiast w serwisie Philips poinformowano mnie o warunkach gwarancji na te monitory. Maksylalna liczba martwych pikseli to 4 pojedyńcze subpiksele albo 2 podwójne albo 1 pełny. Przekroczenie tej ilości owocuje wymiana monitora albo matrycy na nowy i tak przez 3 lata. Brak tylko opcji Dor-dor ale to można olać i samemu monitor do serwis odwiedzić.

Powoli przychylam ku temu monitorowi.

trochę to dziwne, że Philips daje do 20'' SISPy z 16ms a do 19" SISPy z 25ms

pamiętaj, żeby przed kupnem dokładnie się przyjrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos ty tak sie uparl na tego philipsa??? firma ci odpowiada czy co?

 

za 2850 masz 19" belinee albo neovo czy jeszcze pare innych.

ja bym sie nie pchal w monitor o ktorym nie mozesz sie dowiedziec od samego producenta :-).

 

co do tej nowej matrycy to daje ona o pare stopni wiekszy kat widzenia i nic wiecej. ciagle jest 25 ms. tak se mysle ze jak jakis producent podaje ze w jego monitorze 19"- 20" jest mniejszy czas to poprostu nie podaje prawdy. zapewne podaje tylko jedna wartosc zapalania albo gaszenia.

 

ps. na neovo masz gwarancje wymiany monitora przez 30 dni przy jednym spalonym pixelu i wymiane door to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Philipsa ? Chyba dlatego że mogę ko kupić troszkę taniej od ceny rynkowej w jednej hurtowni. Poza Philipsem jest jeszcze Belinea LG NEVO i Samsung. Te trzy ostatnie pomimo niższej ceny i tak są poza moim finansowym zasięgiem.

Z wyborem monitora mam całkiem niezłą zabawę, która powoli zaczyna mnie męczyć.

Po kilku dniach szukania dochodzę do wniosku, że w Warszawie właściwie nie ma sklepu gdzie można by było zobaczyć jak oferowane przez dany sklep monitory LCD działa. Myślę tu o przetestowaniu i zobaczeniu jak wygląda obraz w czystym Windows, jakiś film, demo szybkiej gierki FPP i po przejechaniu programem diagnostyczny do LCD.

Kilka dni temu wybrałem się do jednego ze sklepów sieci MM co by zobaczyć jak owe monitory wyglądają w pracy. Ceny w tym sklepie znacznie odbiegały od przyjętych normy. Nigdzie, w żadnym innym sklepie tak wysokich cen nie widziałem jak w MM Wszystkie przekraczały SPR (sugerowana „czytaj maksymalna” cena sprzedaży ustalona przez producenta) o kilkaset złotych. Przybyłem tam pooglądać a nie kupować wiec cen nie powinienem się czepiać. Monitory tam eksponowane były podłączone do jednego komputera z rozwaloną kartą graficzną. Widoczny na nich obraz ładnie migotał niczym kiepski stroboskop w podrzędnym lokalu. Kilkunasto sekundowy film w formacie AVI fatalnej jakości skutecznie zniechęca od kupna jakiegokolwiek monitora LCD czy CTR. Od sprzedawcy dowiedziałem się że owa karta graficzne wyświetlająca obraz ma cztery latka a od dwóch jest popsuta. Oczywiście żadnego z monitorów niemożna było sprawdzić czy działa nawet w chwili kupna. Na jakiekolwiek pytanie tamtejszy spec bezradnie rozkładał ręce. Nie wiedział kompletnie nic na temat tego co sprzedaje, może poza ceną i miejsca w którym się znajdował.

Tego powinni zabronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lorien (przy Kijowskiej na pewno, chyba tez na Ptasiej) da sie przetestowac monitor, przynajmniej ja testowalem. Podlaczaja go do przygotowanego kompa, zapuszczaja 3DMarka, test na piksele - a wszystko na egzemplarzu, ktory masz zabrac do domu. Generalnie - polecam.

 

Ceny maja kapke wyzsze niz sklepy w internecie, ale bez przesady. Od nich kupilem moja iiyame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiryt czegos tu nie rozumiem. podalem ci 2 marki LCD gdzie cena wlasnie nie przekracza 3000 zl !!! i na dodatek mozesz je kupic w warszawie!!! jezeli bedziesz zainteresowany to daj znac to podam adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Belinee 101920 nie pytam się bo informacji o niej mam wystarczającą ilość a monitor ten jest jednym z faworytów. Dokładnie wybieram pomiędzy Philipsem a Belinea.

Jeśli niczego sensownego o Philipsie się nie dowiem kupuje Belinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie nastawialem na belinee (cena 2850 zl) ale poczytalem, poszukalem i wybralem neovo f419 (cena 3000 zl) a wiesz dlaczego juz tlumacze: 1) bo masz w gwarancji ze przez 30 dni jak sie wypali 1 pixel to panowie przyjada zabiora i dadza nowke ! po 30 dnia przez reszte gwarancji obowiazuje norma iso..... cos tam. 2) bo masz w kpl. kabel DVI. 3) bo teoretycznie ma lepsze parametry. belinea ci tego nie zapewnia a tymbardziej philips. philips ma matryce z kontrastem cos okolo 450 (nie pamietam dokladnie) i jasnosc 250. belinea kontrast 600 i jasnosc 250, neovo kontrast 700, jasnosc 300. neovo ma matryce mvap, belinea pvm a philips ???? nikt nie wie nawet philips polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem nad kupnem właśnie tego neovo f419 ale recenzja na www.mva.pl skutecznie mnie zniechecila. Dokładnie podświetlenie - migotanie lampy. Opisz jak ten monitorek sprawuje sie u Ciebie, czy potwierdzasz minusy jakie podano w tej recenzji.

Możliwe że testowany egzemplarz był wadliwy a pozostałe działają poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego pewny ze mieli jakis walniety monitor !!!

nic takiego jak migotanie nie ma miejsca a wczoraj specialnie testowalem go pod katem drżenia, kolorow.

 

 

...."Testowany egzemplarz posiadał generalną wadę objawiającą się w postaci drżenia całego obrazu."

 

> szczerze mowie nic a nic nie drży. (specjalnie zmniejszalem do minimum i zwiekszalem do max jasnosc lamp i zadnego drżenia nie ma)

 

...."Testowany egzemplarz posiadał kolejną wadę, zakłócenia obrazu występujące jedynie na wejściu cyfrowym, w postaci pojawiających się i znikających, chaotycznie rozstawianych zielonych i czerwonych kropek, po lewej stronie matrycy"

 

> nic takiego nie ma miejsca na DVI obraz zyleta.

 

..."Monitor nie posiada ani regulacji jasności (wogóle), ani kontrastu (dostępna tylko dla sygnału analogowego), a jedynie regulacje mocy lamp."

 

> stary ja nie wiem co za monitor testowali :-) ale chyba nie neovo. oczywiscie ze jest ustawianie kontrastu i jasnosci (luminosity - tak pisze oryginalnie)

 

..."Minimalna jasność generowanego obrazu nie do zaakceptowania, koniecznie trzeba ją zmniejszyć"

 

> powtorze sie. albo sie dupneli w testach albo jakis nadwrazliwiec go testowal. kiesy zmniejszysz na minimum jasnosc obraz jest ciemny, za ciemny do jakiejkolwiek pracy ! ja mam ustawiona jasnosc ok 40 %.

 

..."Brak regulacji wag kolorów podstawowych dla sygnału cyforwego (DVI). "

 

> tak tu o dziwo mowia prawde. przy DVI ustawianie RBG jest nieaktywne ale jezeli przejzales testy innych monitorow na ich stronie to pewnie zauwazyles ze i tak proponuja aby ustawiac identyczne wartosci RBG wiec nie wiem czy brac to za wade.

 

a z moich subiektywnych wrazen. monit wyglada na lekki (cienkie ramki, mala grubosc) jest ladny. za to stopka jest troche za mala i jak trącisz monitor to tak przez 1 sek sie lekko chwieje. z tylu monitora jest taka klapka ktora zamykasz gniazdka monitorowe i wtedy tylko kable wystaja z obudowy. co do obrazu to poprostu lcd ze swymi zaletami i wadami.

ja osobiscie polecam.

 

ps. skoro doczytales sie testu to i do ich adresu sklepu pewnie tez dotarles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpująca odpowiedz.

Po namyśle i długich poszukiwaniach kupuję Neovo F419.

Myślę, że te kilka postów pomoże jeszcze komuś przy wyborze monitora LCD o omawianej przekątnej obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...