Skocz do zawartości
kazik2000

Jak OBNIŻYĆ mnożnik w applebredzie???

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele było na temat drut-modów i tym podobnych. Ale ja mam d1600 i wolalbym zakrecic wyzej magistrala bo wiem ze ten ECS na fsb190 pojdzie na pewno, a chłodzenie mam jakie mam :)

 

Czy zmiana na Mobile (mostek L5) cos zmieni?

 

W starych durakach bylo latwiej... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele było na temat drut-modów i tym podobnych. Ale ja mam d1600 i wolalbym zakrecic wyzej magistrala bo wiem ze ten ECS na fsb190 pojdzie na pewno, a chłodzenie mam jakie mam :)

 

Czy zmiana na Mobile (mostek L5) cos zmieni?

 

W starych durakach bylo latwiej... :(

A co ? masz z zablokowanym mnożnikiem ? Jeśli tak - to zostaje ci tylko mobile-MOD (mostek L5) i CPUMSR, ta płyta ponoć radzi sobie z CPU MSR wyśmienicie.

 

jak założysz na NB zalmana ZM32NB (koszt około 20 zł) - to płyta spoko i 200 FSB wyrabia (patrz mój podpis - duraka mam zielonego z 38 tygodnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy, dodam jeszcze ze udana proba L5 objawia sie wykryciem procka jako "Nieznany Procesor" i obnizeniem domyslnego napiecia z 1.55 na 1.5 , są tego wszystkiego jednak pewne niuanse - poczytaj sobie , był taki topic na forum - Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar napisał:

zostaje ci tylko mobile-MOD (mostek L5) i CPUMSR, ta płyta ponoć radzi sobie z CPU MSR wyśmienicie.

Czytalem topic o tym modzie ale dalej nie wiem co tak naprawde robi CPUMSR oprocz zmian z poziomu windowsa. Jaki mnoznik zobaczy bios? (zworki na plycie sa) I podobo mobile pracuje na 1.5V (w przypadku athlonow), tyle ze nominalnie ten durak chodzi na 1.5. :?:

 

Co sie zmieni i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar napisał:

zostaje ci tylko mobile-MOD (mostek L5) i CPUMSR, ta płyta ponoć radzi sobie z CPU MSR wyśmienicie.

Czytalem topic o tym modzie ale dalej nie wiem co tak naprawde robi CPUMSR oprocz zmian z poziomu windowsa. Jaki mnoznik zobaczy bios? (zworki na plycie sa) I podobo mobile pracuje na 1.5V (w przypadku athlonow), tyle ze nominalnie ten durak chodzi na 1.5. :?:

 

Co sie zmieni i jak?

Sorki z tym napieciem to różnie bywa, w kazdym razie jakbys mogl zmieniac bisem czy zworkami to by ci nie byl potrzebny ten program (możesz w nim zmieniać mnożnik i teoretycznie napięcie z poziomu windows)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli proc masz zablokowany pozostaje ci tylko mobile mod. Z tego co czytałem na anglojęzycznych forach to ten mod działa na tym ecsie.

Kurcze co ja pisze. Dopiero teraz pomyślałem że przecież ten mod Ci się nie przyda. No chyba że jest jakiś program do softwarowej zmiany FSB w tym ECSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co ja pisze. Dopiero teraz pomyślałem że przecież ten mod Ci się nie przyda. No chyba że jest jakiś program do softwarowej zmiany FSB w tym ECSie

A po co??? Przeciez spod biosu jest regulacja od 133-200 a w cheepo nawet do 233 8)

 

Przeciez jakos do 1900 musialem dojsc bez mnoznika, prawda? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli proc masz zablokowany pozostaje ci tylko mobile mod. Z tego co czytałem na anglojęzycznych forach to ten mod działa na tym ecsie.

Kurcze co ja pisze. Dopiero teraz pomyślałem że przecież ten mod Ci się nie przyda. No chyba że jest jakiś program do softwarowej zmiany FSB w tym ECSie.

Megabyte jeżeli chłopak twierdzi ze na tym ECS da sie ustawic 190 MHz to ma podstawy zeby probowac soft moda, tylko najpierw to musi dac porzadne napiecie zeby uruchomic w ogole windowsa 8) - u mnie idzie jak w podpisie na 1.9 na magistrali 191 wiec sa szanse ... o ile w windzie zadziala mu zmiana napiecia - o ile pamietasz pisalem ze u mnie nie dziala :?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli proc masz zablokowany pozostaje ci tylko mobile mod. Z tego co czytałem na anglojęzycznych forach to ten mod działa na tym ecsie.

Kurcze co ja pisze. Dopiero teraz pomyślałem że przecież ten mod Ci się nie przyda. No chyba że jest jakiś program do softwarowej zmiany FSB w tym ECSie.

Megabyte jeżeli chłopak twierdzi ze na tym ECS da sie ustawic 190 MHz to ma podstawy zeby probowac soft moda, tylko najpierw to musi dac porzadne napiecie zeby uruchomic w ogole windowsa 8) - u mnie idzie jak w podpisie na 1.9 na magistrali 191 wiec sa szanse ... o ile w windzie zadziala mu zmiana napiecia - o ile pamietasz pisalem ze u mnie nie dziala :?

Pozdrawiam

No właśnie ja nie przypominam sobie żeby ktokolwiek pisał że zmiana napięcia chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli proc masz zablokowany pozostaje ci tylko mobile mod. Z tego co czytałem na anglojęzycznych forach to ten mod działa na tym ecsie.

Kurcze co ja pisze. Dopiero teraz pomyślałem że przecież ten mod Ci się nie przyda. No chyba że jest jakiś program do softwarowej zmiany FSB w tym ECSie.

Megabyte jeżeli chłopak twierdzi ze na tym ECS da sie ustawic 190 MHz to ma podstawy zeby probowac soft moda, tylko najpierw to musi dac porzadne napiecie zeby uruchomic w ogole windowsa 8) - u mnie idzie jak w podpisie na 1.9 na magistrali 191 wiec sa szanse ... o ile w windzie zadziala mu zmiana napiecia - o ile pamietasz pisalem ze u mnie nie dziala :?

Pozdrawiam

No właśnie ja nie przypominam sobie żeby ktokolwiek pisał że zmiana napięcia chodzi.

No i właśnie to są te nieszczęsne niuanse całej metody ... ja bym poradził inaczej - kupic na np. allegro odblokowany i po sprawie ... a ten procek pchnąć i niewiele się straci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się zorientowałem, mobile-mod jest bezużyteczny do obniżania mnożnika, bo najpierw przecież musi sie załadować windows... No, chyba że mamy możliwość zmiany FSB z poziomu windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko musze zaopatrzyc sie w "cos" przewodzoce prad, bo ten lakier grafitowy to jakas sciema :(

lakier grafitowy to jedno wielkie g....

 

jak kupowałem sobie electona (lakier na bazie srebra) i powiedziałem facetowi, ze wczesniej byl grafitowy - to gosc odparl:

praw fizyki sie nie oszuka

 

i teraz lece na electonie i jest git. Lakier wymiata (ludzie kupuja grafitowy bo jest tanszy - a potem zonk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drut-modzik by dal rade?? ;)

drut moda odradzam - ja modowalem mobo, metoda lepsza (obylo sie bez lutowania) - napecie dla tego duraka mam w granicach 1,75 do 1,85 - ustawilem na 1,75V i spoko dziala na 200FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...