Skocz do zawartości
YoSHi

Neostrada 655,2kb/s - co to [ciach] ma byc?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Oni z całym szacunkiem do ich osób wiedzą - to niech udowodnią ten "fakt", i zapewniam Cie to nie jest sprawa wiary a jedynie wiedzy.

 

Stawiam skrzynke piwa temu kto udowodni że jest tak jak ParanoiK/Noose piszą... nie robiłbym tego ale smutek mnie ogarnia kiedy felerne informacje się przenoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynka browara czeka na szczęśliwca.

ehhhh daj se loozu - teraz tylko tak piszesz bo Ci sie glupio zrobilo zebys na durnia nie wyszedl

ja tez sie pomylilem - bo zapomnialem o tym kompletnie....

nie wazne z reszta po co z tego taki wielki problem robic to nie rozumiem??? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przestudiowałem kilka rfc i standard ITU G.992.1 to by wynikało na to, że strata (a właściwie nie strata bo w przyrodzie nic nie ginie tylko jest wykorzystywane do wyższych celów) jest powodowana przez nagłówkowanie w warstwie ATM która wisi tuż nad warstwą fizyczną i jest używana do przesyłu danych od DSLAM'a. A długość nagłówka adresowego wynosi mniej więcej 1/9.

I mam nadzieję, że się nie mylę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dzieli sie przez 9 - to jest wlasnie wada systemu adsl - jest 8 bitow danych i bit stopu - a te 640 to przepustowosc w kilobitach - potrzeba przeslac 9 bitow zeby przeslac 1 bajt danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynka browara czeka na szczęśliwca.

ehhhh daj se loozu - teraz tylko tak piszesz bo Ci sie glupio zrobilo zebys na durnia nie wyszedl

ja tez sie pomylilem - bo zapomnialem o tym kompletnie....

nie wazne z reszta po co z tego taki wielki problem robic to nie rozumiem??? :idea:

hmm nie zrobiło mi się głupio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dzieli sie przez 9 - to jest wlasnie wada systemu adsl - jest 8 bitow danych i bit stopu - a te 640 to przepustowosc w kilobitach - potrzeba przeslac 9 bitow zeby przeslac 1 bajt danych.

a ty znowu swoje. nie ma żadnego bitu stopu. chyba bit stopu w twojej głowie się pojawił :P no offence.

 

--dodane

 

9 bitów to nie jeden bajt w jakimkolwiek przypadku... powód ? jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przestudiowałem kilka rfc i standard ITU G.992.1 to by wynikało na to, że strata (a właściwie nie strata bo w przyrodzie nic nie ginie tylko jest wykorzystywane do wyższych celów) jest powodowana przez nagłówkowanie w warstwie ATM która wisi tuż nad warstwą fizyczną i jest używana do przesyłu danych od DSLAM'a. A długość nagłówka adresowego wynosi mniej więcej 1/9.

I mam nadzieję, że się nie mylę ;]

uproszcze ci sytuacje. 640 (dla 512 kbps/IP) powstało przy założeniu najgorszej możliwości czyli najmniejszych pakietów. i tu masz stratę:

 

8 bajtów zbiera ci AAL5 (ATM)

następne 8 bajtów zżera nagłówek bridga (rfc1483b)

dalej 8 bajtów nagłówka dla PPP

a na końcu 14 bajtów (6 bajtów src-addr, 6 bajtów dst-addr, 2 bajty typ) nagłówka ethernetowego.

 

stąd prędkość fizyczna ustawiona jest na większą niż założone 512.

 

1/9 nijak się tutaj nie ma do niczego, więc _BARDZO_ błędnym założeniem jest dzielenie przez 9

 

a wyimaginowany BIT STOPU niech pozostanie wyimaginowany...

 

A dokładniejsze info moge przedstawić na priva bo szkoda forum :P

 

-ED

to co wyżej napisałeś oczywiście jest prawdziwe (narzut samego ATMu), jednak nie ma się nijak do cyfry 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp: jak ja nie cierpie takich debili :!: czytaj co ludzie do Ciebie pisza :!:

 

normalnie bajt ma 8 bitow

w ADSL zeby otrzymac BAJTY musisz podzielic predkosc przez 9 (8 na bajt + 1 bit stopu)

w SDI zeby otrzymac BAJTY musisz podzielic predkosc przez 10 (8 na bajt + 2 bity kontrolne);

nie znasz sie to sie nie wypowiadaj, ok :?:

 

Asynchroniczna transmisja   -  przesył danych, w którym czas pomiędzy przesłaniem znaków może być różny. Innymi słowy nie używa się sygnału zegarowego, lecz sterowanie transmisją odbywa się przez bit startu na początku każdego znaku i przez jeden lub dwa bity stopu na końcu każdego przesłanego znaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp: jak ja nie cierpie takich debili :!:  czytaj co ludzie do Ciebie pisza :!:

dziękuje. czytam.

 

normalnie bajt ma 8 bitow

w ADSL zeby otrzymac BAJTY musisz podzielic predkosc przez 9 (8 na bajt + 1 bit stopu)

następny mądry...

 

nie znasz sie to sie nie wypowiadaj, ok :?:

bez komentarza

 

"http://www.enter.pl/slownik/index.asp?lit=a. Asynchroniczna transmisja   -  przesył danych, w którym czas pomiędzy przesłaniem znaków może być różny. Innymi słowy nie używa się sygnału zegarowego, lecz sterowanie transmisją odbywa się przez bit startu na początku każdego znaku i przez jeden lub dwa bity stopu na końcu każdego przesłanego znaku.

Niestety nie o taką asynchroniczność, panie mądry, tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci taką głupote powiedział ?

 

Jaki bit stopu o czym Ty człowieku mówisz ? Niby według Ciebie bajt ma 9 bitów ? Weź sie zastanów co piszesz.

Kolego, słyszłeś o czymś takim jak CRC???

A może słyszałeś o błędach transmisji i bitach parzystości?

Jeśli nie, to dalej dziel przez 8 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie EOT

A dla mnie nie, bo lepiej pisać prawde niż nieprawde....

 

Dzieli sie przez 9 o tym wiedza na forum wszyscy oprocz pmp, wiec nie ma sie co klocic

To że powtarzają jak małpy w głuchym telefonie, nie oznacza że źródło mówi/piszę prawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w sumie też się nad tym zastanawiam bo dotychczas wyliczenia mi źle wychodziły, więc może coś w tym jest... Przestańcie się wyzywać bo ja chcę wiedzieć jak to jest na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy wypisujecie to rece opadaja.Prawda jest ze bajt ma 8 bitow ale zeby przeliczyc predkosc lacza z kilobitow na kilobajty dzielimy przez 10 dlatego ze trzeba doliczyc sekwencje wstepna i CRC a tak ze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage pewien stopien kolizji pakietow,pozatym dzielnik 10 jest o wiele latwiej przeliczyc i tak neo ma (w moim przypadku) 640Kbps/10 to daje nam rowne 64 kilobajty.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknac to powinnenes sie ty i nie palcem tylko cegla w ten pusty leb.Jak narazie negujesz wszystkie wypowiedzi w tym watku a sam nie napisales nic konkretnego skoro uwazasz ze jest inaczej to napisz jak wlasciwie powinno sie przeliczac tylko nie pisz ze bajt ma 8 bitow bo to juz wszyscy wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o co to tyle klutni nawet dziecko na informatyce w podstawowce dowiadoje sie bajt ma 8 bitow...

 

Szczeze mowiac nie wiem skad wziely sie jakies nowe sposoby przeliczania jednostek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o co to tyle klutni nawet dziecko na informatyce w podstawowce dowiadoje sie bajt ma 8 bitow...

 

Szczeze mowiac nie wiem skad wziely sie jakies nowe sposoby przeliczania jednostek...

pierw to przeczytaj o co chodzi, bo zdaje sie ze nie wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem i widze cale form probuje wmowic pmp jaki to on jest glupi a jednym argumentem to jest bo cale forum tak mowi..... A ja do forum jestem tez coraz bardziej sceptycznie nastawiony po przejsciach z radkiem kiedy nikt z forumowiczow nie potrafil mi powiedziec dlaczego mi nie dziala tv-out na radku na przejsciowce z gf. Kazdy pier... rozne glupoty a okazalo sie tv-out ma inny uklad przewodow w gf a inny a ati.

 

Oczywiscie nie odnosi sie to do kazdego forumowicza jednak przy kilku tysiacach userow powstaja pseudo fachowcy a w zasadzie papugi, ktore nie majac zadnej wiedzy meryorycznej opieraja sie jedynie na mniej lub bardziej madrych wypowiedziach innych forumowiczow czesto probujac dolozyc wlasne teorie...

 

Btw ciekawe kiedy pmp straci skrzynke piwa ;]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o kolejny post do przodu tylko o fakt że jak to u nas w narodzie każdy powtarza za drugim nie mając pojęcia o tym o czym mówi.

 

a dyskusja uważam jest słuszna tak długo aż każdy kto myśli że przelicza się przez 9? lub 10? zrozumie że jest w wielkim błędzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...