Skocz do zawartości
spinex

Użytkownik XLR8R to uszust? - POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakis czas temu w dziale SPRZEDAM ukazalo sie ogloszenie o GeForce4 Ti4200@4600... Jako, ze moj kolega chce sobie kupic karte graficzna, zaproponowalem mu wlasnie ta. Skontaktowalem sie z ogloszeniodawca (XLR8R - tutaj jego profil), zaproponowalem 300 zl plus przesylka 10 zl i dobilismy targu. XLR8R podal swoje namiary, nr konta itp. i przelalem pieniazki (to byla sobota). W niedziele napisal, ze nr konta nie zgadza sie z wlascicielem, bo to konto jest jego kuzyna... Wiec zmienilem dane w przelewie (z Łukasz Szymański na Łukasz Szafrański, ADRES KAZAL POZOSTAWIC TEN SAM). Mial wyslac w poniedzialek (karte graficzna), nie dal rady... mial zadzwonic we wtorek po tym jak wysle we wtorek. Od wtorku przepadl jak kamien w wode. Pod adresem, ktory mi podal, pani mowi ze u nich w rodzinie nie ma zadnego Łukasza... Komorka jest wylaczona. Co mam robic? Naprawde niewiele dzieli mnie od zlozenia sprawy do prokuratury - mam dane jego konta, zapis rozmowy z GG, nr IP - czy to wystarczy? Zainteresowanym podam wiecej informacji. Blagam, pomocy...

PS. Czy moge liczyc na administratorow (ewentualna wspolpraca z prokuratura?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ostrzezenie.Ale swoja droga to niespodziwalem sie ze ktorys z uzytkownikow tego forum moze byc oszustem :evil:

 

 

PS.Mam nadzieje ze odzyskasz hajs :)

fakt forum to zacne ale ma 12k uzytkownikow i tylko ktos naiwny nie wezmie pod uwage ze w tak duzej ilosci userow moga znalesc sie 'perełki'... trzeba było powiedziec temu gosciowi zeby wystawił na allegro o umuwionym czasie kup teraz byś zapoda i bys miał jakotaką gware , IMO juz na pierwszy rzut oka wałkiem smierdzi ti4200(jeszcze taki fajowy w o/c @ti4600) za 300zł!! przecie to se neda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ostrzezenie.Ale swoja droga to niespodziwalem sie ze ktorys z uzytkownikow tego forum moze byc oszustem :evil:

 

 

PS.Mam nadzieje ze odzyskasz hajs :)

 

fakt forum to zacne ale ma 12k uzytkownikow i tylko ktos naiwny nie wezmie pod uwage ze w tak duzej ilosci userow moga znalesc sie 'perełki'... trzeba było powiedziec temu gosciowi zeby wystawił na allegro o umuwionym czasie kup teraz byś zapoda i bys miał jakotaką gware , IMO juz na pierwszy rzut oka wałkiem smierdzi ti4200(jeszcze taki fajowy w o/c @ti4600) za 300zł!!

 

No fakt w kazdej wiekszej spolecznosni znajda sie ludzie ktorzy nie sa uczciwi :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, ze koles nie wygladal na przekret. Czasami pisal cos na forum (ma sto paredziesiat postow)... Chetnie chcialbym by wypowiedzialy sie obydwie strony, ale kontkat z nim sie urwal... Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie - blagam o pomoc.

PS. Sprawa o tyle mnie boli, ze to miala byc karta dla mojego kolegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Chyba nie ma co czekac. Mial wyslac w poniedzialek, nie wyslal. We wtorek mial zadzwonic po wysylce, nie zadzwonil... I jeszcze adres mi podal niewlasciwy - jestem glupi, ze nie sprawdzilem wczesniej (latwowiernosc i wiara w ludzka uczciwosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, ze koles nie wygladal na przekret. Czasami pisal cos na forum (ma sto paredziesiat postow)... Chetnie chcialbym by wypowiedzialy sie obydwie strony, ale kontkat z nim sie urwal... Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie - blagam o pomoc.

PS. Sprawa o tyle mnie boli, ze to miala byc karta dla mojego kolegi...

no i co stego chocby mial 150 pozytywoow na allegro to zawsze jest ryzyko

 

P,S, opcja zmien sie klania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh.

nie sadzcie na zapas    (.)  wiele sie moze zdazyc,  tylko idiota robil by syf za 300zł      ;-)

Nie koniecznie. Gdzieś kiedyś czytałem, że 300zł to magiczna kwota, powyżej której sprawa jest inaczej traktowana przez policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja bym wolal zawsze poprosic o wystawienie przedmiotu na allegro :> bo zawsze masz wiekszy dowod na to ze cos kupiles ;] bo wiesz rozmowy z gg to mozna podrobic i duzo roboty to nie jest :]

przypominam ci zebys avatarek zapisał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby dodac pikanterii sprawie powiem, ze spinex nie jest jedyną osobą, ktora byla jego "klientem"...

Tez bylem posrednikiem miedzy tym panem, a znajomym z mojego miasta. Odpada wiec chyba juz czekanie (jak niektorzy pisza, ze mogl wyjechac czy cos...), bo nie sprzedaje sie jednego przedmiotu kilku osobom (wcale bym sie nie zdziwil gdyby znalazl sie jeszcze ktos, kto kupowal tego GF'a). Mam o tyle przerypana sprawe, ze ja wylozylem za kumpla kase i teraz nie wiem co mam mu powiedziec...

Adres jego mam, choc podejrzewam, ze moze byc on falszywy (aczkolwiek podana ulica pasuje do podanego kodu pocztowego - sprawdzalem).

Jak sprawa sie nie wyjasni bedzie trzeba chyba faktycznie skorzystac z pomyslu reed'a...

 

ps. jesli to cos da to mam kilka zdjec z jego pokoju, moze ktos rozpozna (choc z drugiej strony kto wsypie kolege? :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z gdanska .. i ide w sobote i w niedziele na ten zlot w krewetce

podajcie mi na pm albo na forum jego adres ktory podal powiem wam czy taki adres istnieje wgoule w gdansku :D

moze go spotkam na zlocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo proszę o powstrzymanie się od dywagacji, ponieważ kolega XLR8R odpowiedział na mojego maila. Poleciłem mu pojawić się w tym wątku. Dopóki to nie nastąpi, starajmy się nikogo nie obrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi sie, ze jest to przesada - forum nie jest do zalatwiania osobistych porachunkow! Karte wyslalem, i nie wiem w czym jest klopot! Doprawdy jesli ktos chce kogos obrazac - to niech pogada sam z soba - bo wcale nie jest mi milo slyszec czytac takie posty na moj temat.. W tym momencie nic dodac - nic ujac! Jesli ktos wszczyna taka dyskusje niech lepiej zastanowi sie 2x co pisze.. Juz nie wiem co napisac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa chyba wyjasniona... kase bede mial spowrotem (a przynajmniej tak powiedzial), przeprosiny zlozone i przyjete (jak dojdzie kasa).

Ale nadal niewyjasniona sprawa dlaczego wyszlo tak, ze karte sprzedal 2 razy... na drugi raz takich rzeczy sie nie robi.

W kazdym razie duzy plus za to, ze miales na tyle odwagi i honoru, zeby odwrocic to wszystko (choc hop powiem dopiero jak zobacze kase na koncie :>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez odetchne jutro, jak dostane karte i bedzie sprawna (!).

wiec sprawa jest wciaz aktualna...

rzeczywiscie dziwne sprawy sie dzialy:

1. sprzedal ta sama karte dwa razy (dwukrotnie inkasujac kase na konto).

2. mi podal niewlasciwy adres, pod ktorym go nie mozna bylo zastac (imie i nazwisko - czyli wlasciciel konta nie zgadzal sie z adresem).

3. i wiele innych o ktorych nie chce pisac, a napisze, o ile sprawa nie znajdzie pozytywnego rozwiazania...

ehhh - dziwna sprawa. po co krecic? ja tylko prosze o uczciwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi sie, ze jest to przesada - forum nie jest do zalatwiania osobistych porachunkow! Karte wyslalem, i nie wiem w czym jest klopot! Doprawdy jesli ktos chce kogos obrazac - to niech pogada sam z soba - bo wcale nie jest mi milo slyszec czytac takie posty na moj temat.. W tym momencie nic dodac - nic ujac! Jesli ktos wszczyna taka dyskusje niech lepiej zastanowi sie 2x co pisze.. Juz nie wiem co napisac..

Mi nie wydaje sie to przeasada.

Skorzystales z dzialu forum i zalatwiales interes z userem (nawet dwoma) tego forum.

W kazdej innej sprawie wyskakujecie na forum (nieszcselne bloczki itp) wiec dlaczego to nie mialoby sie tez tu znalezc ??

Jezeli bys zalatwil to normalnie to nie byloby gadki, ale Ty namaciles, podales falszywe dane, wzieles kase od 2 ludzi za ten sam przedmiot oglaszany na forum i twierdzisz ze przesadzamy ? ze jestes tym obrazony ?

Postaw sie w sytuacji tych 2 ludzi, co oni maja powiedziec ??

Moze lepiej Ty sie na nastepny raz 2 x zastanow co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi sie, ze jest to przesada - forum nie jest do zalatwiania osobistych porachunkow! Karte wyslalem, i nie wiem w czym jest klopot! Doprawdy jesli ktos chce kogos obrazac - to niech pogada sam z soba - bo wcale nie jest mi milo slyszec czytac takie posty na moj temat.. W tym momencie nic dodac - nic ujac! Jesli ktos wszczyna taka dyskusje niech lepiej zastanowi sie 2x co pisze.. Juz nie wiem co napisac..

Mi nie wydaje sie to przeasada.

Skorzystales z dzialu forum i zalatwiales interes z userem (nawet dwoma) tego forum.

W kazdej innej sprawie wyskakujecie na forum (nieszcselne bloczki itp) wiec dlaczego to nie mialoby sie tez tu znalezc ??

Jezeli bys zalatwil to normalnie to nie byloby gadki, ale Ty namaciles, podales falszywe dane, wzieles kase od 2 ludzi za ten sam przedmiot oglaszany na forum i twierdzisz ze przesadzamy ? ze jestes tym obrazony ?

Postaw sie w sytuacji tych 2 ludzi, co oni maja powiedziec ??

Moze lepiej Ty sie na nastepny raz 2 x zastanow co piszesz.

Tez tak uwazam.

XLR8R skoro namieszales to niemow ze ludze ktorym niby miales sprzedac grafike cie obrazaja przeciez gdybys zalatwil sprawe jak trzeba (a przede wszystkim niesprzedal jednej karty dwom osobom :!: )to spinex niemusialby pisac o tobie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnilo sie. Dzisiaj przyszla karta, czekam jeszcze na kabelki i gry, ktore mialy przyjsc z karta, ale XLR8R zapomnial o nich (ma je doslac).

Pozostaje jeszcze sprawa FIDO, ktory czeka na zwrot pieniazkow... FIDO, tez wpisz tutaj sprostowanie, jezeli pieniazki sie pojawia na koncie.

 

Szkoda, ze to tak wyszlo... najadlem sie nerwow.

Na przyszlosc radze wszystkim:

Przed wplaceniem pieniazkow zebrac wszystkie dane, sprawdzic czy sie zgadzaja (zadzwonic do biura numerow). Porozmawiac z dana osoba osobiscie (telefonicznie, a nie przez email badz GG). Rozwazyc "przepuszczenie towaru" przez Allegro.

 

Mimo wszystko pozostaje mi jakis niesmak.

Po pierwsze - dlaczego karta zostala sprzedana dwa razy?

(FIDO zaplacil za nia wczesniej niz ja)...

 

Po drugie - dlaczego dostalem zle dane adresowe, a FIDO dobre (inne).

 

Na wysylke czekalem od soboty do czwartku... (calkiem dlugo).

 

Wczoraj podczas rozmowy na GG, XLR8R powiedzial, ze za wysylke zaplacil 11 zl i ze karta jest juz wyslana, po czym pozniej zadzwonil i powiedzial, ze dopiero wyslal i ze kosztowalo to 6 zl. Sama informacja o koszcie wysylki 11 zl potwierdzala fakt, ze nie wyslal jeszcze (paczka musialaby przeciez wazyc 5 kg), wiec po co klamac...

 

Pojawilo sie jeszcze troche niespojnosci - moze kwestia przypadku.

 

Osobom sprzedajacym cos moge polecic bycie rzetelnym i zapewnienie kupujacego o swojej uczciwosci (rozmowa telefoniczna), zreszta to sie chyba wie.

 

Dziekuje wszystkim za wsparcie.

Tak wiec, karta jest, dziala, kreci sie na 310/615 (a moze i wiecej). Przypominam - jest to MSI GeForce4 Ti4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...