Skocz do zawartości
spinex

Użytkownik XLR8R to uszust? - POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ? swoją droga jak tak okradł ludzi to chyba ktoś musi sie tym zainteresować :/

 

to nie takie proste-jesli nie ma dowodow na pismie, nielatwo go pociagnac do odpowiedzialnosci prawnej, a ludzie tu tez nie chca miec do czynienia z policja, dokladnie tak jak u nas- dlatego to wszystko uchodzi mu na sucho.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Heh ja nie moge ale to prawo jest głupie...Szkoda ze nikt nie wie gdzie on jest dokladnie :D wtedy bys mogl mu "z kolegami" przypomniec co mu jestes winien na miejscu :)

 

Nie cierpie takich ludzi...dlatego u mnie na allegro nie wchodzi w gre kupno niczego co kosztuje powyzej 50zł, ewentualnie jak ktos jest super sprzedawca i ma 5000 komentarzy i jest zaufana osoba...oczywiście tylko i wyłącznie pobranie pocztowe...ja jakos sie chronie moim rozsądkiem przed takimi kiepami. Pozdrawiam

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przepraszam za ten archeologiczny wystepek, ale wydaje mi sie, ze stalo sie cos waznego w tym temacie..

 

Dostalem w tygodniu odpis wyroku z sadu w tej sprawie jako, ze bylem jednym z poszkodowanych i zglosilem to na Policje. Z odpisu wynika, ze kolega Lukasz zostal uznany winnym i podlega karze pozbawienia wolnosci jednak niestety w zawieszeniu na 4 lata, wiec prawdopodobnie zadnej odsiadki nie bedzie. Co ciekawsze zostal tez zobowiazany do naprawienia szkod (tj. zwrot kasy poszkodowanym) w terminie 6 miesiecy od uprawomocnienia sie wyroku (kiedykolwiek to jest...). Do tego jeszcze koszty postepowania sadowego w wysokosci 300zl - nie wiem jak oni to licza, ale rozpraw bylo kilka, bo dostawalem "zaproszenia", a nie sadze, zeby sedzia za grosze pracowal. W kazdym razie ciekaw jestem jak to zadziala.. Lista poszkodowanych w tej sprawie to przynajmniej kilka osob z tego forum, wiec jak ktos dostanie kase to dajcie znac.

 

Ciagnelo sie to dlugo... od 2004 roku praktycznie (jeszcze za Tweak'a), widac sprawnosc dzialania naszych sadow jest oszalamiajaca... Dobrze, ze nie jezdzilem na te rozprawy, bo bym pewnie stracil wiecej kasy na podroz, niz stracilem w efekcie oszustwa. BTW te wyroki to jakis anaflabeta pisze, przekrecone nazwiska, o nazwach wlasnych nie wspomne.

 

Mam jeszcze jedna ciekawostke, konto naszego oszusta tutaj na forum jest caly czas aktywne i ciagle generuje posty.. Ostatnie logowanie i posty sprzed kilku(nastu) dni...

 

PS. z pierwszej strony tematu:

[...] tylko idiota robil by syf za 300zł ;-)

 

Na tej liscie poszkodowanych jest rowniez osoba z kwota 5zl :D Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Gdzieś kiedyś czytałem, że 300zł to magiczna kwota, powyżej której sprawa jest inaczej traktowana przez policję.

 

Nie. Oszustwo, ani wyłudzenie nie jest czynem przepołowionym, co innego kradzież. Kradzież do 250 zł jest wykroczeniem, powyżej 250 zł - przestępstwem. Wyłudzenie, czy oszustwo (jak zwał tak zwał), i kradzież z włamaniem jest zawsze przestępstwem (występkiem), nawet jeżeli ktoś nabił gości na 20 groszy. Zawsze przestępswem jest też kradzież materiałów wybuchowych, amunicji, karty kredytowej, itd.

Edytowane przez Yaevinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac za malo narozrabial i nie oszukal nikogo z ekipy PPC (w zasadzie to Tweak'a jeszcze wtedy).

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzyskalem reszte kasy... po 7 latach :)

 

No to grartulacje. :)

 

Swoją drogą - ten temat jeszcze się ciągnie!? Dobrze pamiętam, jak się zaczął na T.pl. W życiu bym nie pomyślał, że to potrwa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie sie juz zakonczyl, bo w lutym zapadl wyrok, ale na oddanie kasy bylo 6 miesiecy od jego uprawomocnienia sie.

W sumie zapomnialem o tym, dopiero niedawno mi sie przypomnialo, ze te 6 miesiecy to juz chyba minelo, wiec napisalem PM do winowajcy i kilka dni pozniej kasa byla (ciekawe czy reszta tez swoja czesc odzyskala).

W 2004 po tej calej akcji nie wierzylem, ze to kiedykolwiek odzyskam, uznalem to za nauczke na przyszlosc, ale jednak jakas tam sprawiedliwosc istnieje na tym swiecie, tylko u nas wolno dziala :)

 

Tak tylko dla wiadomosci.. nasz kolega winowajca zmienil nick na forum, ale link do profilu kilka postow wyzej dziala. Ostroznosci nigdy nie za wiele :)

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...