Skocz do zawartości
nielpiter

Gf4 MX440 (Nie wiem czy to cudo czy co ?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam karte GF4 MX 440 bez SE :). Kupiłem ja od kolesie, powiedział mi, że może nie działać bo coś w niej lutował :roll: . No nic karta za grosze (60 zł) i giery chodzą :). Besz szachownicy itp. Ale próbowałem ją dziś podkręcać.

 

Nominalnie ma :

250/265

 

A ja bez problemu podkręciłem na :

370/400 !!

 

Podręcałem Riva Tuner. Wzrost wydajności w 3DMark2001 o ok 1200 - 1500 punktów jak na moim sprzęcie.

 

 

Co o tym myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu grafy możliwy jest przyrost w 3d marku o ponad 1000ptk. :?: :?

Mozilwy jest i o 3tys pkt i wiecej
8O to nawet sobie sprawy niezdawałem że tak może być :? (oczywiście nie mówię tu o modowaniu r9500/9700, itd... bo tu jasne że wzrost jest znaczny), ale poprzez same podkręcenie mem i core to myślałem że wynik może podskoczyć góra o ~ 1k :|

No ale człowiek z czasem się uczy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kręceniem miałem 2800 z czymś a teraz ponad 3000 ;) (3119)

 

Widać wyraźną poprawe grafiki. FPS wzrosło o 50% !!. Widać więcej szczegółów ;)

Albo nielpiter jaja se z was robi albo zadużo wypił... :twisted:

FPS wzrosło o 50% ... tja :lol:

Widać wyraźną poprawe grafiki ... 8O żeczywiście cudo :D

Widać więcej szczegułów ... :twisted: tak.... to całkiem normalne po podkręceniu grafy, jak ja swoją ustawię na 230/500 to widać włochy w nosie przeciwników w UT2004 :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mu wierze. Tylko nie bardzo w to że karta defaultowo była tak nisko taktowana.

 

Są egzempolarze co potrafią podkręcić sie o ponad 40% przykład.

Kiedyś była karta chyba PNY def. 275/400 oc 380/550.

Karta mogła mieć standardowo zaniżone taktowanie. Ale co do wzrostu fps o 50% to ja bym patrzył na to z przymrużeniem oka. 30% tak ale aż 50% :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście 3DMark (auta) przed kręceniem miałem 20-25 FPS. Teraz mam 40-50 FPS !. W grze ze smokiem wachało się od 30-40 FPS teraz koło 50-70 FPS.

 

 

Ja widze wyraźnie więcej szczegółów np. (Rozwalony plakat z daleka (nie było) ś(więcące oczy smoka).

 

Defalutowo miało

249/265

 

Teraz 375/400. Zauważyłem, że jeśli dam GPU na 380 już nie wyciąga :(.

 

Procesor Athlon 2000+, 128RAM, 40GB 5,200 2MB Cache, GF4 MX 440 (SPARKLE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kręceniem miałem 2800 z czymś a teraz ponad 3000 ;) (3119)

 

Widać wyraźną poprawe grafiki. FPS wzrosło o 50% !!. Widać więcej szczegółów ;)

Słabo coś moj GF2mx400 200@230 i 334@380 wyciągnoł ponad 3k!

 

A zegary wg. mnie toche zaniżone!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjne ustawienia MX440 wg nVIDII to 270/400, więc nie ma się czym podniecać... Gainwardzik mojej siostry 500 na pamięciach lekko przyjął, a i rdzeń na 320 powędrował na samym radiatorze, a dalej ine chciało mi się kręcić. A tekst "widac więcej szczegółów" jest faktycznie niezły... - może to nie szczegóły, tylko ARTEFAKTY? ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominalnie ma :

250/265

 

A ja bez problemu podkręciłem na :

370/400 !!

jeszcze ci brakuje. ja też przez tydzień miałem 64 bitowego mx440se 250/266 i podkręciłem stabilnie na 460/410 :D tak, 460 MHz na GPU i 410 na pamięciach. karta to był mint jakiś :lol: chłodzenie bez zmian + mały wentylek na radiator dołożony.

wzrost wydajności na duraku 800 z 2660 na 3180 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popierwsze zwarzywszy jaki masz porcesor to masz tak niski wynik że choroba bierze to [ciach!]o jakich malo ja na G4MX 350/360 wycislem7600ptk więc te marne 3000 to robiłem 2,5 roku temu na Gf2mx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos słabiutko z tymi wynikami

Moj 440se poszedł 250/333 @ 360/@480 :twisted: na standartowym chłodzeniu a w3d01 mialem troche ponad 7000 wiec stary cos zawaliels bo konfig nie masz nie najgorszy a te 3000 ( :D ) to raczej BARDZO marnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez se...

ja tam nie wierze ze @nielpiter tak swoja grafe podkrecil - gdyby mnial dowody to by je juz tutaj pokazal... ja tez moge powiedziec ze podkrecilem kyro 2 z 175/175 na 275/275 ;) (to nie mozliwe bo karta ma 5 ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...