Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Przejżalem wasze forum i spostrzegem że większość osób ma podkręcone AMD Barton 2500+ ale tylko przez magistralę. Czemu nie podkręcacie mnożnikiem. Czy to nic nie daje. Ja zastanawiam się nad kupnem tego procesora na allegro oczywiście do podkręcania i chcę sę o nim jak najwięcej dowiedzieć. Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Przejżalem wasze forum i spostrzegem że większość osób ma podkręcone AMD Barton 2500+ ale tylko przez magistralę. Czemu nie podkręcacie mnożnikiem. Czy to nic nie daje. Ja zastanawiam się nad kupnem tego procesora na allegro oczywiście do podkręcania i chcę sę o nim jak najwięcej dowiedzieć. Z góry dziekuje.

1370013[/snapback]

Wiekszość osób podkręca przez szyne, i nadodatek zminiejsza jeszcze mnożnik... To, że zwiększysz mnożnik to da tylko skok wydajności procowi, natomiast jak zwiększysz FSB, to wiąże się to ze wzrostem wydajności pracy, nie tylko proca ale i również pamięci! Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz....rownie dobrze mozesz mu dac mnoznik 15 i szyne 200 dajac 3Ghz ale to nie oto chodzi, bo nie zadziala. Podkrecanie procka nie lezy tylko w checiach ale i w dysponowaniu sprzetem podatnym na podkrecanie. ( jak z encyklopedii :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że podkręcanie mnożnikiem daje wzrost wydajności ale jest on mniejszy niż przy podkręcaniu przez fsb

przykładowo

12,5x200=2500 bedzie mniej wydajne niż 250x10=2500

procek na tym samym taktowaniu ale w drugim przypadku pamięci dużo wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Arche Athlona 2400+ Barton mobile, transakcja przebiegła b. dobrze, po wpłacie kasy na drugi dzień miałem procek, który był solidnie zapakowany.

Samym prockiem jestem narazie rozczarowny poniewarz stabilnie chodzi tylko na 2000Mhz (166x12). Ale jestem początkującym krętaczem i moze coś robie źle.

Mam pytanie czy bios (posiadam najnowszy standardowy bios awarda ze strony producenta płyty) nie potrafi prawidłowo wykryć tych odblokowanych (mobile)procesorów?? Ponieważ po założeniu tego procka nie potrafił go zidentyfikować i na starcie puścił go z najniższymi częstotliwościami (100x6).

POsiadam płyte ABIT NF7-S v2.0, DDR 2x256kingstona cl3 dual, grafike leadtec GF3 Ti 200, SATA 80GB caviar + 20GB Barakuda ata 100, cooler titana na procku.

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do windowsa bez żadnego chłodzenia jest możliwe wejście ?

bo ciekawi mnie, czy proc wytrzymał by tą próbę, no nawet interesowały by mnie opinie teoretyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy może mi ktos powiedziec czy idzie podkręcić procesor Bartona 2500 na pl. glówej Asus A7V8X-X? Kiedys ktoś mi powiedzial ze na tej plycie niema szans:( Najlepiej sie kreca na Abitach,prawda to? Dodam, ze reszta sprzetu to Kingston DDR 256Mb400Mhz,GeCube R9550 128MB 128bit Speedy Edition,Seagate 80GB i zasilacz Feel 300W. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Narazie spokojnie jade z moim mobile na 2160 bo mam słabe chłodzenie, ale testowalem w prime 95 przez 40 min i bez błędu miałem 2270 na 1.55v ale temp 59 c, więc chce zmienić chłodzenie na pentagram QVC -100+ ( lepsza wersja 100 zamiast stary model 611 g nowy ma 692g)cena 109 najtaniej jak znalazłem, może ktoś już taki testował???

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=796

 

Posiadam ati 9800 pro,chieftec 420, 1 giga ramu na epox 8rda3i i mnie bardzo cieszy ze przy 2270 w czesie testu prime 95 napienia 5v- 5,13-5,10 a 12v 12,22-12,16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Pisze do YaHoobart- niepodkrecaj procesora na zasiłce 300w to bedzisz miał kłopoty (kolega mial płyte na soltku ,amd xp2000 i ati 9500 pro i po 1 miesiącu padł procesor niepodkręcany na zasiłce coldgen 300w, sądze że ati 9500 pro z dodatkowym zasilaniem powodowało ze w czasie stresu były zaduże wachania napiecia i moc 300 w mogła też być mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze do YaHoobart- niepodkrecaj procesora na zasiłce 300w to bedzisz miał kłopoty (kolega mial płyte na soltku ,amd xp2000 i ati 9500 pro  i po 1 miesiącu padł procesor niepodkręcany na zasiłce coldgen 300w, sądze że ati 9500 pro z dodatkowym zasilaniem powodowało ze w czasie stresu były zaduże wachania napiecia i  moc 300 w mogła też być mała.

1376739[/snapback]

 

z innej beczki

nie macie jakiegos namiarku na dobre mobilki 2500+ chcialbym kupic (nowka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka!! też mam zamiar kupić tego proca......kupuje go za 450zł ale chyba warto....:D

 

Mam jescze jedno pytanko: Nie chce mi sie czytać tych 78str dlatego pytam czy ktos kto ma tego proca wycisnął z niego więcej niż 2400mhz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie chce czytać to poczytaj sobie podpisy. U mnie jest lajcik 2,42Ghz:P Procek idzie na 2,5Ghz ale nie chcę żyłować zasiłki i brak czasu na testy stabilności. Przy dobrej serii i reszcie konfigu 2,6Ghz, ale bez testów nie liczył bym że trafi Ci się taki od ręki.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan - cofnij się na 77str (jedna do tyłu:D ) tam w pierwszym poście od góry zapodałem jak mój śmiga. Dwie uwagi - nie jest do konća dotestowany (czyt. chce więcej :D ) a dwa to proszę pomiń ostatnie zdanie tamtego postu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan - cofnij się na 77str (jedna do tyłu:D ) tam w pierwszym poście od góry zapodałem jak mój śmiga. Dwie uwagi - nie jest do konća dotestowany (czyt. chce więcej :D ) a dwa to proszę pomiń ostatnie zdanie tamtego postu ;P

1381016[/snapback]

A gdzie kupiles tego Mobila ?

Moze glupie pytanie ale czy ten stopien podkrecenia uzyskales tez dzieki modom plyty czy nie ? (Nie orientuje sie ktory mod jest do czego, moze kiedys)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy może mi ktos powiedziec czy idzie podkręcić procesor Bartona 2500 na pl. glówej Asus A7V8X-X? Kiedys ktoś mi powiedzial ze na tej plycie niema szans:( Najlepiej sie kreca na Abitach,prawda to? Dodam, ze reszta sprzetu to Kingston DDR 256Mb400Mhz,GeCube R9550 128MB 128bit Speedy Edition,Seagate 80GB i zasilacz Feel 300W. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

1375743[/snapback]

Hejka.

Da sie podkręcić ale ... płyta nie ma zablokowanego PCI/AGP .W ostatniej chwili sie skapowałem,szybko wróciłem do standardu i podkręcam mnożnikiem.Ja wrzuciłem go na 200MHz + pamięci PC3200 i śmigał.Zanim zaczniesz działać zastanów sie czy chcesz aby to co masz na PCi i AGP przetrwało B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Arche Athlona 2400+ Barton mobile, transakcja przebiegła b. dobrze, po wpłacie kasy na drugi dzień miałem procek, który był solidnie zapakowany.

Samym prockiem jestem narazie rozczarowny poniewarz stabilnie chodzi tylko na 2000Mhz (166x12). Ale jestem początkującym krętaczem i moze coś robie źle.

Mam pytanie czy bios (posiadam najnowszy standardowy bios awarda ze strony producenta płyty) nie potrafi prawidłowo wykryć tych odblokowanych (mobile)procesorów?? Ponieważ po założeniu tego procka nie potrafił go zidentyfikować i na starcie puścił go z najniższymi częstotliwościami (100x6).

POsiadam płyte ABIT NF7-S v2.0, DDR 2x256kingstona cl3 dual, grafike leadtec GF3 Ti 200, SATA 80GB caviar + 20GB Barakuda ata 100, cooler titana na procku.

Pozdrawiam

Dawid

1375090[/snapback]

Nigdy go nie identyfikuje, pusc go na 11x200 z 1,6v powinno Ci wszystko dobrze chodzic a temperatura nie jest tak tragiczna.

 

W prolinie procki kosztuja 355 zyla, wiec prponuje kipic tam taniej. (Jedyny problem ze jak je dostana to sa 2 procesory na 5 rezerwacji)

Edytowane przez OTUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kolorku laminatu to cholera wie - cza by zrobićstatystyki z dużej ilości procków i każdego testować osobiście w tych samych warunkach - masz odpowiedź że ->nie ma raczej sensownej, sprawdzonej odpowiedzi - wszystkie udzielone będą raczej jakimiś tam przesłankami, poglądami itd

co do pytania o mojego mobila to: niebył on selekcjonowany jedynie zem se serie strzelił:D, w sumie to jest to na pewno bardzo dobry procek ale zeby się taki dobrze kręcił to oprócz tego czynnika losowego jak szczęście przy zakupie procka (of koz jest jeszcze selekcja) to trzeba mu zapewnićodpowiednie warunki - jak chłodzenie samego procka (u mnie jest to sp97, silent cat92, raz arctic ceramique, raz arctic silver5,) oraz dobre chłodzenie samej płyty (pozatym nie ma ona żadnych innych modów, moze kiedyś będą blurp: :blurp: :blurp: ) - u mnie jest nazwyany tak dla brechu przezemnie jeż-mod - tj. obradiatorowane grzejące sięelementy na płycie jak mosfety itd, że o nb i sb nie wspomne ;), pozatym dokłada się do tego dobra wentylacja budy - 5x Tt 120mm - każdy po 72cfm (max). no i zawsze potrzeba jeszcze troche skilla:D

jeszcze przyjdzie czas ze więcej z tego mobilka wycisne bo on lubi prąd:D

 

co do identyfikacji mobili to u mnie na nf7 wukrywa go standardowo jako 6x100=600mhz, po l12 modzie wykrywa na 6x200=1200mhz

u kumpla na infinity wykrywa na 8x100=800mhz tak więc moze to być różnie :

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ludziska powiecie na to: wczoraj przyszedł do mnie Athlon XP-M 2400+. Po wlozeniu plyta (MSI KT3V z najnowszym biosem 1.C) wykryla go bez problemu wlasnie jako procek "mobile Athlon XP 2400+", windows tez go wykryl jako mobile athlon. od razu w biosie przestawilem fsb na 333 i podniosłem napięcie do 1,65 [tu też dziwna sprawa, bo płyta na samym poczatku ustawiła napięcie na 1,55 i nizej sie nie dalo]. wszystko wstało normalnie, wiec mówie sobie, to teraz moze jeszcze sprobuje mnoznik dzwignac - a tu zonk, cokolwiek bym w biosie nie ustawil [zakres od 6.0 do 14.0] zawsze to samo, czyli oryginalne 13,5. I tak mi juz zostalo, wynik nie jest w sumie zly, bo 2250MHz to odpowiednik czegos troche ponad 3200+ ale meczy mnie sprawa tego mnoznika, czy to moze byc wina plyty?

co najlepsze: oprogramowanie msi [core cell i fuzzy logic] blednie wykrywa mnoznik i magistrale [6x375], a inne programy [np. aida] wykrywaja wszystko dobrze. sa moze jakies "uniwersalne" programy, ktorymi moge przestawiac mnoznik i magistrale niezaleznie od modelu plyty glownej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monocyklista: juz byl w tym watku poruszany ten problem, zobacz tu

Linoge: w przypadku palomino/thoroughbred byloby 2800+, przy bartonach to akurat jest 3200+ wiec dobrze napisal.

Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w łapkach bartona mobile 2500+ 1.65v. Po ustawieniu 2v i 2ghz komp sie zwiesił podczas ładowania windowsa:D. Sprawdzałem kilka razy na dwóch mobo i jest to samo :lol: . Na standardowym v szedł ok 20-30mhz ponad stock - najwolniejszy mobilek w historii B) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam Bartka Mobila (14x133) seria AXMH2500FQQ4C, AQYFA 0341MPMW i w związku z tym mam kilka pytań. Tylko darujcie sobie odpowiedzi >>SZUKAJ<<

 

1. Czy to wogóle dobra sztuka?

2. Dlaczego na AUTO płyta (MSI KT4AV) zapodaje mu napięcie 1,6V?

3. Czy istnieje możliwość odblokowania mu mnożnika( czy ten sposób z TomsHardware zadziała)?

4. Jaki ma się liczba BATCH do możliwości podkręcania?

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam Bartka Mobila (14x133) seria AXMH2500FQQ4C, AQYFA 0341MPMW i w związku z tym mam kilka pytań. Tylko darujcie sobie odpowiedzi >>SZUKAJ<<

 

1. Czy to wogóle dobra sztuka?

2. Dlaczego na AUTO płyta (MSI KT4AV) zapodaje mu napięcie 1,6V?

3. Czy istnieje możliwość odblokowania mu mnożnika( czy ten sposób z TomsHardware zadziała)?

4. Jaki ma się liczba BATCH do możliwości podkręcania?

1386905[/snapback]

czy temperatura mobilka 2500@2400 mhz moze wynosic 63 stopnie w stresie? - nizej nie dam rady zbic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...