Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam Bartka Mobila (14x133) seria AXMH2500FQQ4C, AQYFA 0341MPMW i w związku z tym mam kilka pytań. Tylko darujcie sobie odpowiedzi >>SZUKAJ<<

 

1. Czy to wogóle dobra sztuka?

2. Dlaczego na AUTO płyta (MSI KT4AV) zapodaje mu napięcie 1,6V?

3. Czy istnieje możliwość odblokowania mu mnożnika( czy ten sposób z TomsHardware zadziała)?

4. Jaki ma się liczba BATCH do możliwości podkręcania?

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam Bartka Mobila (14x133) seria AXMH2500FQQ4C, AQYFA 0341MPMW i w związku z tym mam kilka pytań. Tylko darujcie sobie odpowiedzi >>SZUKAJ<<

 

1. Czy to wogóle dobra sztuka?

2. Dlaczego na AUTO płyta (MSI KT4AV) zapodaje mu napięcie 1,6V?

3. Czy istnieje możliwość odblokowania mu mnożnika( czy ten sposób z TomsHardware zadziała)?

4. Jaki ma się liczba BATCH do możliwości podkręcania?

1386905[/snapback]

czy temperatura mobilka 2500@2400 mhz moze wynosic 63 stopnie w stresie? - nizej nie dam rady zbic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam Bartka Mobila (14x133) seria AXMH2500FQQ4C, AQYFA 0341MPMW i w związku z tym mam kilka pytań. Tylko darujcie sobie odpowiedzi >>SZUKAJ<<

 

1. Czy to wogóle dobra sztuka?

2. Dlaczego na AUTO płyta (MSI KT4AV) zapodaje mu napięcie 1,6V?

3. Czy istnieje możliwość odblokowania mu mnożnika( czy ten sposób z TomsHardware zadziała)?

4. Jaki ma się liczba BATCH do możliwości podkręcania?

1386905[/snapback]

1. Samemu trzeba sprawdzić

2. Bo MSI wykrywa go jako unkown i daje napięcie standardowe dla procków 0,13, poza tym na KT4AV nie da się w biosie ustawić 1,45V

3. Ile razy można??? :mur: Każdy Mobile ma odblokowany mnożnik!!!

4. Nijak

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze uściślił odnośnie pytania 2. Mobile mają inaczej kodowane napięcia (tabela jest gdzieś w necie jak ktoś się spotka to niech wlepi na forum). Mobil na zwykłej płycie powinien mieć standardowo (o ile dobrze pamiętam) 1,575V, jeśli jest inaczej to zapewne ogranieczenia płyty.

Odnośnie Ad1, tak jak mówi psychodeliczny, TESTUJ. U mnie taki taki egzemplarz drepta jak w podpisie. To nie jest max ale nie mam czasu i ochoty na testy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co myślicie o tym procku

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=48113238

 

warto kupowac go za tyle kasy ??

 

 

Bo w sklepie Proline tez są te Barton Mobile... za 350zł /a jak wezme na fakture to za 290zł /

 

Co myślicie, gdzie lepiej wziąć ?? Prosze o odpowiedz, bo to jest ostatnia rzecz którą zmieniam w moim zabytkowym komputerze już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, już wolałbym poczekać dozbierać trochę i wziąć Sema s 754 i jakieś dobra mobo np. MSI K8N czy DFI LP

1388983[/snapback]

 

Ale widzisz ja dopiero za 3 lata zmienie kompa calego , wiec teraz nie bede inwestowal w nowa plyte i procka tego co podales. Za 2-3 lata sobie jakiegos wypasa złoze. A teraz ten musi wystarczyc, wiec nie wiem czy zostawic tego co mam w podpisie na te kolejne lata , czy kupic tego mobilnego procka. Do tego dojdzie jeszcze tylko obudowa Chieftec-a i tyle. Więc to napisalem z myślą o 2-3 letnim użytkowaniu kompa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz ja dopiero za 3 lata zmienie kompa calego , wiec teraz nie bede inwestowal w nowa plyte i procka tego co podales. Za 2-3 lata sobie jakiegos wypasa złoze. A teraz ten musi wystarczyc, wiec nie wiem czy zostawic tego co mam w podpisie na te kolejne lata , czy kupic tego mobilnego procka. Do tego dojdzie jeszcze tylko obudowa Chieftec-a i tyle. Więc to napisalem z myślą o 2-3 letnim użytkowaniu kompa ...

1389086[/snapback]

 

jesli chodzi o proline to moge ci powiedziec tyle:

wczoraj dostalem tego proca z proline na epox 8rda3+ rev.1.1 i 1,825v chodzi mi na 2400 mhz - uwazam ze to przyzwoity wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje sobie kupić Mobile w Proline.pl za 355zł + przesyłka :D Mam w związku z tym gorącą proźbę do tych, którzy w ostatnim czasie własnie w tym sklepie kupili swoje procki. Zapodajcie ile Mhz wyciągneliście z nich, przy jakim mnożniku, fsb i vcore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2424 Mhz na 202x12 napiecie 1.65 V temp max 46

 

jest stabilnie

 

teraz za radą kolegi pobawie sie magistralą bo do tej pory to były zwisy powyżej 202 ale juz wiem jak to obejść i zobaczymy co ten proc potrafi

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2424 Mhz  na 202x11  napiecie 1.65 V  temp max 46

 

jest stabilnie

 

teraz za radą kolegi pobawie sie magistralą bo do tej pory to były zwisy powyżej 202 ale juz wiem jak to obejść i zobaczymy co ten proc potrafi

1390046[/snapback]

Chciałeś chyba napisać 11*220Mhz, bo jak dla mnie 11*202Mhz = 2222Mhz :D Pozdrawiam Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2424 Mhz  na 202x12  napiecie 1.65 V  temp max 46

 

jest stabilnie

 

teraz za radą kolegi pobawie sie magistralą bo do tej pory to były zwisy powyżej 202 ale juz wiem jak to obejść i zobaczymy co ten proc potrafi

1390046[/snapback]

Podziel się radą kolegi. Też mam zwisy na 200+ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DR.Zepsu twierdzisz że na 2424mhz potrzebuje zaledwie 1,65v - prosiłbym screena z cpu-z na ekranie z prockiem, drugie cpu-z na ekranie z memorkami, i 32m w superpi. te 32m dadzą juz jakietakie podstawy do mówienia o stabilności. Nie kwestionuje ze to niemożliwe, ale prosiłbym o uwiarygodnienie Twoich słow. Jeśli to prawda to super procek ci sie trafił, chyba że z selekcji:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DR.Zepsu twierdzisz że na 2424mhz potrzebuje zaledwie 1,65v - prosiłbym screena z cpu-z na ekranie z prockiem, drugie cpu-z na ekranie z memorkami, i 32m w superpi. te 32m dadzą juz jakietakie podstawy do mówienia o stabilności. Nie kwestionuje ze to niemożliwe, ale prosiłbym o uwiarygodnienie Twoich słow. Jeśli to prawda to super procek ci sie trafił, chyba że z selekcji:D

1390611[/snapback]

Czytaj uważnie co kolega później napisał... Ta częstotliwośc to była czysta pomyłka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytował post, potem napisał że jest juz poprawione - czyli wychodzi na to że potrzebuje 1,65v na 2424 (magistrala 202 mu idzie, i "mnożnik jest oczywiście wyższy niż 11" - czyli albo 12x202=2424, lub też 11,5x202=2222 - ale to niebyłoby jużżadnąrewelacjąprzy tym napięciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytował post, potem napisał że jest juz poprawione - czyli wychodzi na to że potrzebuje 1,65v na 2424 (magistrala 202 mu idzie, i "mnożnik jest oczywiście wyższy niż 11" - czyli albo 12x202=2424, lub też 11,5x202=2222 - ale to niebyłoby jużżadnąrewelacjąprzy tym napięciu)

1390638[/snapback]

Jeżeli jest tak jak mówisz to sorry za wszelkie zarzuty :wink: 2424Mhz przy 1.65v to był by za***** wynik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Mam mobilka z allegro xp2500+ na 2300 na napiecie 1,575 v !!!!! i max temp w prime 45 a normalnie 39 na QVC-100 plus pentagram ten nowy cooler jest super.

Mam pytanko jak mam wszystko ok teraz to moze sprobowac na 2400 na na 1.65v?? ,boje sie podkrecac ekstremalnie ze pewnego dnia komp sie wylaczy i procek padnie ( juz czytalem o takich przypadkach)

Czy procesor moze pasc mimo dobrej temp i dobrego napiecia, tylko dlatego ze byl krecony???, czy tylko jak na zaduże napięcie????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobilka z allegro xp2500+ na 2300 na napiecie 1,575 v !!!!! i max temp w prime 45 a normalnie 39 na QVC-100 plus pentagram ten nowy cooler jest super.

Mam pytanko jak mam wszystko ok teraz to moze sprobowac na 2400 na na 1.65v?? ,boje sie podkrecac ekstremalnie ze pewnego dnia komp sie wylaczy i procek padnie ( juz czytalem o takich przypadkach)

Czy procesor moze pasc mimo dobrej temp i dobrego napiecia, tylko dlatego ze byl krecony???, czy tylko jak na zaduże napięcie????????????

1390728[/snapback]

Dla Twojego procka możesz dawać napięcie do 1.85v ( niby maksymalne bezpieczne napięcie ) bez obaw bo na 99.99% nic nie powinno mu się stać ( coolera masz dobrego więc tym bardziej ). Jeżeli chodzi o częstotliwość przy tym napięciu to wynik bardzo imponujący, ale może się okazać, że 2400MHz osiągniesz dopiero na 1.8v :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny wynik

Dołączona grafika

 

....ale nie sugerowałbym się tym co pokazują wszelakie programiki monitorujące.

W tym przypadku było tak:

Bios->1,675v

Cewka->1,73

Mosfet->1,5 :lol:

Programiki-> 1,63-1,66

Test był robiony na troszke dziwacznym ustawieniu 12,5*193 bo jak wczesniej pisałem zaliczam zwiechy nawet przy 5*202.

Ponawiam prośbę o ten magiczny trick pozwalający uzyskać FSB 200+

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

w Prime 95 30 min i wszystko ok na 2360 na napieciu 1.625 v - podkrecam z 2500+ mobile

Temp - 48 stres na pentagram qvc-100 plus

temp czipsetu 40 stopni ( wiem ze czipset jest duzo bardziej czuly na duze temp, co skutkije utrata stabilnosci a jaka jest graniczna temp. stabilna czipsetu ?)

Procesot z allegro oto link przedawcy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48118286

Athlon XP-Mobile 2500+

 

seria AQYHA0430

 

 

 

Post2

 

Dodam że jade na chiefteku 420 i w czesie prime test mam

12v- 12,11- 12,13

napiecie procka 1.60-1.620( niby w biosie dalem 1,625)

5V- 5,11 stale jak skala a co do 3v to moja plyta epox 8rda3i niepokazuje mi tego

Ja tak podkrecam ale wiem ze mam epox 8rda3i ta wczesna wersje z slabym zasilamnie 2-fazowym

 

 

Post3

 

2411 na 1.65( w everest pokazuje od 1.63- 1.65 V)

prime przechidzi 95

temp w prime 50 stopni a np w tym czanie mam 44

 

 

Edytuj posty

//sgj

Edytowane przez sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie wam latają te procki Niko123 i Suchyjastrzab! musze sprawdzić ile mój potrzebuje na ~2400mhz

 

co do podnoszenia magistrali to jest bardzo dużo zmiennych.

pierwszym kandydatem który cię trzyma jastrząb to mogą być pamięci - z uwagi na to że są to noname - i ja jestem prawie pewien ze to one ciętrzymają. co nie znaczy żę nie można powalczyć o wyższe fsb. ale przy słabych pamięciach tego typu będzie ciężko. kolejnym elementem ogranicząjącym będzie tutaj konfiguracja tych pamięci - masz je 2x512 - tutaj ciężko o fsb.

podpowiem ci co możnaby zrobić, do rzeczy:

1)wgranie biosu z cpc off, z w miarę luźnego z timingami dla pamięci - zeby nie był to np taipan czy cuś innego hardcorowego, co do t1/t2 nie mam jeszcze własnych doświadczeń ale pewnie t2 będzie znacznie mniej wymagające dla pamieci

2)zobienie l12 moda - hard moda czyli drucik w socketa

3)wgranie nforce2tweakera i zabawa z alpha timingami - tutaj można dużo zyskać, przykłądowo moje twinmosy 2x256 w dualu nie szły powyżej 200, pobawiłem się alpha timings i efekt masz w podpisie (bede walczył o więcej :D :D :D)

4)poszukanie slota z którym dana kostka sięnajbardziej lubi - moze wydawać siębez sensu ale moze to dopomóc - jest taki motyw ze np jeden slot moze być słabszy albo nielubić się z jakąśkostką

5)obradiatorowanie płyty - nb, sb, mosfety od procka, pll, mosfety od mem

6)zrobienie moda napięcia na memki, choć przy twoich ramcach moze to nic nie pomóc, ale jakbyś się zdecydował na zmiane to mozebyłaby potrzeba dovoltowania pamięci

7)dovoltowanie nb i wogóle reszta tych modó - tu expertami sąnasi fakerzy:D :D :D

8)mozesz spróbować obniżyć timingi - np zmiana z cl2,5 na 3 niewiele wpływa na wydajność

ogóleni - pamiętaj ze dobierając mniej wymagający bios, zmieniając alphatimingi, zapodając cpc off i t2 zmniejszasz wydajność więc moze wyjść na to ze będziesz miał przykłądowo po tych wszsytkich zmianach fsb 220 ale wydajność taką samą/słabszą jak na fsb200... więc wnioserk genralny - pomysły co można zrobić masz na tacy teraz tylko trzeba potestować

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unckle, dzięki za obszerną odp.

Niestety jest tak:

ad 1 - moje Mobo to rev. 1.0 (szukam modowanego biosu od roku :mur: )

ad 2 - spróbuje

ad 3 - j.w.

ad 4 - ramy biegają 220 (więcej nie próbowałem) asynchro

ad 5 - brak zdolności manualnych :lol: ale temperatury nie stanowią tu problemu

ad 6 - juz było

ad 7 - nie pomaga

ad 8 - patrz ad 6

 

I teraz pytanko: co zmieniać w tych alpha timingach? Jeśli to dotyczy ramów to nie tędy droga IMHO. Obawiam się, że trzyma mnie Mobo ( oficjalnie obsługuje tylko 166FSB :mur: ).

 

TIA i pozdro

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka fakt ze twoje mobo to rev 1 nieco zmienia sytuacje...

co do 1 ci nie pomogę

l12 moze juz coś dać choć nie jestem pewien czy to działa równeż na rev1.0... -sprawdź... co do alphatimings - ustaw najpierw wszystkie alpha na max - np ja ustawiłem wstępnie 7 7 7 7 3 7 7 (różnice w odczycie/zapisie są niewielkie), a nie ruszaj dram timings, podstawowe ustaw również bez jakiegoś hardcore - zapodaj np 2,5 3 3 11 i kręć jak osiągniesz maxa - mozesz spróbować wtedy zmniejszaćalpha do czasu gdy pojawi się niestabiność no i testing testing testing

do ad4 napisałeś ze ramy biegają ileś tam asynchro, ok, ale poszukanie tej najlepszej konfiguracji slotów moze cośdać

ad5 - obradiatorowanie płyty moze być potrzebne przy wyższych temp,

i dalej walcz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z szyną FSB powyżej 202 nie idzie

 

1. czy ten tweaker pomoże??

2.znalazłem wersje 0.25b to najnowsza??

3. będzie oki z moja płytą ten tweaker??

4. czy to może byc wina płyty że nie działa powyżej 202 ktos mi mówił że te MSi maja zablokowana szyne powyżej 202 czy to mozlliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może mi ktoś powiedziec w czym może być problem.

Kupiłem niedawno Bartona 2400+ z dobrej serii. Przy szynie 200Mhz wstaje komp przy mnożniku x11 ale po kilku minutach się wywala, przy mnożniku x12 nie ładuje się windows, ale co najdziwniejsze przy mnożniku x9 i x10 komp nie reaguje wcale. I zastanawia mnie to dlaczego na nizszych mnożnikach komp wcale nie reaguje??

 

Płyta - Abit NF7-S v.2.0, RAM - 2x256MB Kingston CL3 400Mhz Dual, Grafika - GF3Ti 200 Leadtek, Zasilacz - Megabajt 350W, Cooler - Titan, HDD - Barakuda ata 100 i SATA Caviar

 

PS. Najwyższa stabilna częstotliwośc to 166x12, zmiany napięcia nic nie dają.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...