Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupilem Mobila 2400+ 1,45V i jestem zalamany na poczatku chodzil tylko na fsb 100 dopiero po pzejsciu przez wszystkie biosy znalazlem takiego  na ktorym wstaje na 13,5*166 i to jest max na 200 w ogole nie dziala. Moze wina chlodzeniaWhisperRock IV ale tem procka to ok 50C wiec chyba taki mi sie trafil... :( Wiec krol chyba musi oddac korone :)

Do jakiego napiecia doszedles jak podkrecales ten procek. I na jakim napieciu chodzi na 13,5 166????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem Bartona Mobile 2600+ 1,45v i wykręcilem go na 2773MHz przy 2,02v realnego napięcia.

no to ja nie wiem ja tego swojego 2600 meczyłem na wszyskie sposoby nic .. włzyłem 1700 i na 2500mhz od razu bez problemów sie odpalił a zebyn ten 2600+ mobile na 2500 mhz chociaz wstało to takie kombinacje i napiecia mu zapodawać ze normalnie masakra i wydaje mi sie ze nawet -50 i 2.5v do stabilnego 2.5 gmz by mu nie pomogło

 

...na szescie juz go nie mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego kupiłem w siriusie. Na razie chodzi 14*180 na 1,75v. Wyższej magistrali nie mogę wrzucić, bo mam słabe pamiątki, ale jak potanieją to kupuję 2*512. Proc działa na 2,7 przy 1,85v ale prime nie jest stabilny. Wyżesze napięcie boję się dać, bo już przy tych ustawieniach proc ma 51*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiony na newegg

AXMH2500FQQ4C ( 512 KB cache, 1,45 V)

IQYHA0408RPMW

narazie dla porownania

poprzednio na JIUHB DLT3C na 2 GH(10x200) @1,65 V core mialem wg ABIT eq 73 st C w prime95

teraz na mobile 2 GHz(10x200) @ 1,4V mam wg ABiteq 51 st C

moze sie komus przyda takie porownanko..

fsb go pozniej pomecze ...:)

kolejne wiesci z frontu

na JIUHB max prime stable fsb bylo 228

na Mobile niestety tylko 217 , powyzej 223 po chwili zwiecha

na 11 x 217 = 2387 Mhz pracuje na 1,725 V ustawione w biosie

tyle na dzis..:)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zadna rewela ale na AC za 50zl :) whishper rock IV

 

1,78v 2,5GHz (10.5x238) prime stable 55min (tera na tym licze seti przez noc :D

 

a jesli chodzi o FSB to tyle ile mi daja rade memorki

1,76v 2460MHZ (10x246) prime stable 56min leciało

 

:)

proc nie moj testuje dla kolegi :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj proc, jutro go konfiskuje :)

 

AXMA2500FKT4C

AQYHA0351RPMW

prawde mowi :)) jego procek .. w niedziele oddam :D na razie sie testuje jeszcze :)) ...

WC dało by mu kopa jeszcze :) .. no i zasilacz chyba by trza zmienic .. bo przy napieciach rzedu 1.8 moje 12v nie wyglada zaciekawie :D

chociaz moze to nie to :D Fido zmontuje WC to sprawdzimy u niego :)

walczcie walczcie z tymi Mobilami .. powodzenia

 

z moich "badan" widac ze nie maja problemu z wysokim fsb .. tyle co robie na moim t-bredzie ten tez tobi .. 246 .. wiecej pewnie tez poleci ale moje ramsy jzu niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprowadzilem z USA dwa procki Mobile 2500+ 1.45 V, seria: AXMH2500FQQ4C, cena 430zl (jeden dla kolegi). Aktualnie jest puszczony na 1.84 Ghz (11x166) i napieciu 1.40V. Temperatura na Thermaltake SilentBoost w idle 36 stopni w prime okolo 40 (w mieszkaniu 22 stopnie, bok z obudowy otwarty). Za dwa-trzy dni cos wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja Was nie rozumiem!

"za dwa-trzy dni coś więcej" ??

 

hehe.. powinieneś nockę zawalić żeby sprawdzić możliwości tego potworka! a przynajmniej poświęcić 2-3h i dojść np. do max fsb albo max mhz albo np. 2,5ghz na jak najmniejszym napięciu etc.. a nie 11x166 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie procesory mobilne maja mozliwosc zmiany mnoznika "w locie" prawda?? tak jak to jest w laptopach gdzie czestotliwosc ustawia sie automatycznie w zaleznosci od potrzeb. Tak sobie mysle czy jest taki programik gdzie by mozna robic takie rzeczy tzn zmieniac "w locie"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja Was nie rozumiem!

"za dwa-trzy dni coś więcej" ?? 

 

hehe.. powinieneś nockę zawalić żeby sprawdzić możliwości tego potworka! a przynajmniej poświęcić 2-3h i dojść np. do max fsb albo max mhz albo np. 2,5ghz na jak najmniejszym napięciu etc.. a nie 11x166 ;]

Spoko;-) Powody mam dwa:

- musze przetestowac procka czy jest sprawny,

- "ulozyc" paste Arctic Ceramique.

Dzisiaj sprawdzam ile max pociagnie przy 1.40V i 1.45;-) (juz slysze smiech niektorych;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie procesory mobilne maja mozliwosc zmiany mnoznika "w locie" prawda?? tak jak to jest w laptopach gdzie czestotliwosc ustawia sie automatycznie w zaleznosci od potrzeb. Tak sobie mysle czy jest taki programik gdzie by mozna robic takie rzeczy tzn zmieniac "w locie"??

Z tym mogą być problemy ... kumplowi na NF7-S rev 2.0 comp się wiesza. Poszperaliśmy w sieci i wyszło, ze m.in na tej płycie ale i kilku innych niestety zmiana mnożnika w locie powoduje zwis :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke [OT]....ale

Epoxer.....stary jak ty masz 2300 GHz procek to dawaj wyniki tego Concorde'a :-) :-) :-) :-)

 

Pozdrawiam

Już nie mam ... sprzedałem :wink:

 

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przerobić Barton@Batron Mobile i co to da

Wiem, że na pewno dostaniesz odblokowany mnożnik :)
I możesz zmieniać mnożnik w windzie progsem CPUMSR. Nie działa na Nforcach (patrz kilka postów wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zmusić pamiątki do pracy przy 400Mhz. Puściłem proca na 13*200 i napięciu 1,85V, ale wywala prime'a przy 10 teście, jutro spróbuje podwyższyć napięcie. Poza primeme cały komp chodzi stabilnie, już 10 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...