Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

mnie przy 12*208 (2505) univewsal amd tool jak i centralBrainId pokazuje 3800+ i fajnie to brzmi ale trzeba by mieć dużo optymizmu żeby myśleć, że ma taką samą wydajność jak pIV northwood 3,8ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla twojej wiadomosci - przegladam sobie wlasnie orba jak ludzie kreca gf3 i na szczycie w ti200 ludzie dochodza do 300, jeden wynik byl 315, (ti500 podobnie) zwykle gf3 do 270 chodza.....

 

wniosek - na pewno nie zrobil 334.... :D

 

a twoja argumentacje przyjalem i przechodze w tryb pasywny... nie mam nic do dodania...

dla twojej świadomości przeglądałem sobie wyniki orba i max taktowanie R7500 jakie znalazłem to było 380/580 czy 390/600 a moja karta build by Ati bez jakiegokolwiek modu nawet chłodzenia czy dodatkoweg nawieu chodziła spokojnie na 340/550 i AGP=75MHz strach pomyśleć co by sie działo jak bym zrobił v-mody na gpu i mem i tak jak planowałem zarzucił pelt na GPU około 89W chłodzonego wodą.

Tylko niech mi ktoś pomoże znaleść peltiery małych rozmiarów potrzebuje 8 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech mi ktoś pomoże znaleść peltiery małych rozmiarów potrzebuje 8 sztuk.

sorki z OT - te pelty na pamiątki grafy? Ciekawy pomysł, zaizolować toto i w morźniej temp. powinien być skok taktowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat przypływ kasy i chce wymienić swojego 1700+ (@2300MHz) na Mobila 2500+, pytanie jest tylko gdzie aktualnie jest najlepiej kupic to cudo (podkręcalność, cena, seria itd.).

Dzieki za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sory ... wydajnosci ci sie zmienia w zaleznosci od sklepu ????

a sory ... czytałeś moze ze seria nie ma tu znaczenia ????

a sory... przeleciałęś chociaz po sklepach oglądnołeś ceny ???

 

jak tak to byś wiedział ze wydajnośc jest ta sama, a seria nie ma znaczenia, a ceny wachaja sie góra 10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witanko i krótkie, szybkie pytanko ;)

 

jaka roznica zielony a brazowy laminat ? ktory lepszy i dlaczego ?

 

czy:

AXMH2500FQQ4C - Y911495A40154 - IQYHA0351MPMW [brazowy laminat]

jest cos wart i co bedzie mogl ??? [chce go kupic - warto ???]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laminat ne ma znaczenia ..tylko rdzeń

rdzen tesh nie ma znaczenia wcale roznie to jest

 

juz 3 bartki widzialem idealnie bialuskie z dobrych seri i max ich to 190fsb 195fsb

 

a np mobile maja ciemniejsze rdzenie i sie super kreca

 

ja polecam mobila z seri AQYHA 0351 o ile sa jeszcze takie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT. teoretycznie jaki potencjał do O/c ma 1700+ z serii 0312 AIUHB ? na razie śmiga na smiesznym 2ghz 10x200

Jesteś pewien iż to AIUHB???

Dotychczas słyszałem jedynie plotki o procka 1700+ z serii A.... podobno gdzieś u japońców się trafiały...

 

Mógłbyś jeśli możesz zapodać fotkę tego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laminat ne ma znaczenia ..tylko rdzeń

rdzen tesh nie ma znaczenia wcale roznie to jest

 

juz 3 bartki widzialem idealnie bialuskie z dobrych seri i max ich to 190fsb 195fsb

 

a np mobile maja ciemniejsze rdzenie i sie super kreca

 

ja polecam mobila z seri AQYHA 0351 o ile sa jeszcze takie :)

bo kolor ma byc jak śliwka wegirka + odblask :)

 

przykład z thoroughbreda:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla twojej wiadomosci - przegladam sobie wlasnie orba jak ludzie kreca gf3 i na szczycie w ti200 ludzie dochodza do 300, jeden wynik byl 315, (ti500 podobnie) zwykle gf3 do 270 chodza.....

 

wniosek - na pewno nie zrobil 334.... :D

 

a twoja argumentacje przyjalem i przechodze w tryb pasywny... nie mam nic do dodania...

dla twojej świadomości przeglądałem sobie wyniki orba i max taktowanie R7500 jakie znalazłem to było 380/580 czy 390/600 a moja karta build by Ati bez jakiegokolwiek modu nawet chłodzenia czy dodatkoweg nawieu chodziła spokojnie na 340/550 i AGP=75MHz strach pomyśleć co by sie działo jak bym zrobił v-mody na gpu i mem i tak jak planowałem zarzucił pelt na GPU około 89W chłodzonego wodą.

Tylko niech mi ktoś pomoże znaleść peltiery małych rozmiarów potrzebuje 8 sztuk.

powodzenia z opeltierowywaniem pamieci, zwroc uwage tylko ze gosc mial na ac wiecej niz na orbie kolesie z peltami 89W.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba będe musiał wymienić mojego zasłużonego 1.7+ który chodzi max na moim WC na 2420MHz (11x220) na 2.2V

Tylko niech mi ktos sprzeda bartka 2.5+ M co chodzi min na 2750 może być przy 2V. Może zamiast samego WC pokusił bym sie na pelt 268W :D

 

powodzenia z opeltierowywaniem pamieci, zwroc uwage tylko ze gosc mial na ac wiecej niz na orbie kolesie z peltami 89W.... :D

Zgadza sie dobrze wiesz że czasem trafi sie taki kolo na forum który chwali sie niebotycznymi wynikami a potem jest cisza albo akurat ma układ rozłozony.

Akurat z tymi peltami zgadliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laminat ne ma znaczenia ..tylko rdzeń

rdzen tesh nie ma znaczenia wcale roznie to jest

 

juz 3 bartki widzialem idealnie bialuskie z dobrych seri i max ich to 190fsb 195fsb

 

a np mobile maja ciemniejsze rdzenie i sie super kreca

 

ja polecam mobila z seri AQYHA 0351 o ile sa jeszcze takie :)

bo kolor ma byc jak śliwka wegirka + odblask :)

 

NIc z tego - miałem 3 mobile 1,65V (który to już raz piszę ...) i wszystkie 3 były idento (rdzeń, seria, data produkcji) i co ??

Ano OC od 2,6 (z wysiłkiem) do 2,8GHz ... więc prosze nie mówcie więcej że są jekiekolwiek zależności powtarzalne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem w barwkompie bartki 1.45 za 499 zl, ale nie ma na stanie...spodziewana dostawa... No to juz wiem gdzie zamowie. Pierwszego co tam kupilem szedl bardzo dobrze.

Kiedy mi ta plyta wroci ???!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie gdyby nie to ,że max stabilności to 2500MHz ...sprawdzone na 5 prockach z tej serii  :(

mowisz o seri AQYHA 1.65V

 

Posiadacze tej seri napiszcie max OC swoich procow moj na 2700MHz nie wstaje na 2650MHz max ale fsb duze 250 stabline mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem Bartona 2500 XP-M w Barwkompie (ok 5 czerwca) o oznaczeniach AXMA2500FKT4C i serii AQYHA0409RPMW i chyba trafiłem na cieniutki model. To co wyciągnąłem to max 11x210=2310MHz przy napięciu 1.675 (temperatura w stresie max 58 stC). Przy ustawieniu 11,5x210=2415MHz nawet przy napięciu 1.8V zawiesza się komputer w trakcie testu w PRIME95 - większego napięcia bałem się ustawić - ale nawet jesliby poszedł to i tak temperatura byłaby za wysoka. Szczerze mówiąc to jestem załamany bo przed kupnem się naczytałem samych rewelacji o tym procku a u mnie totalna porażka. Aha ten procesor ma odblokowany mnożnik tylko w zakresie od 11x do 14x. I żeby było smieszniej to ten proc nominalnie powinien chodzić na ustawieniu 14x133 a u mnie przy takim ustawieniu wogóle nie startuje komp :(. Jeżeli ktoś wie co można z tym zrobić nie coś poradzi please. Bo zabije mnie świadomość że 11x210pewnie wyciągnął bym na zwykłym Bartonie 2500 (który jest tańszy).

Moja konfiguracja: ASUS A7N8X DELUXE + Twinmoss 2x256 400MHz + Radeon 9700 + ZALMAN CPNS7000A-AlCu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem Bartona 2500 XP-M w Barwkompie (ok 5 czerwca) o oznaczeniach AXMA2500FKT4C i serii AQYHA0409RPMW i chyba trafiłem na cieniutki model. To co wyciągnąłem to max 11x210=2310MHz przy napięciu 1.675 (temperatura w stresie max 58 stC). Przy ustawieniu 11,5x210=2415MHz nawet przy napięciu 1.8V zawiesza się komputer w trakcie testu w PRIME95 - większego napięcia bałem się ustawić - ale nawet jesliby poszedł to i tak temperatura byłaby za wysoka. Szczerze mówiąc to jestem załamany bo przed kupnem się naczytałem samych rewelacji o tym procku a u mnie totalna porażka. Aha ten procesor ma odblokowany mnożnik tylko w zakresie od 11x do 14x. I żeby było smieszniej to ten proc nominalnie powinien chodzić na ustawieniu 14x133 a u mnie przy takim ustawieniu wogóle nie startuje komp :(. Jeżeli ktoś wie co można z tym zrobić nie coś poradzi please. Bo zabije mnie świadomość że 11x210pewnie wyciągnął bym na zwykłym Bartonie 2500 (który jest tańszy).

Moja konfiguracja: ASUS A7N8X DELUXE + Twinmoss 2x256 400MHz + Radeon 9700 + ZALMAN CPNS7000A-AlCu

cienka masz mobo :) moze dlatego

a pamieci to no nie za dobre masz :)

 

tego proca na abitku nf7 sprawdz i dobrych pamieciach + l12mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem Bartona 2500 XP-M w Barwkompie (ok 5 czerwca) o oznaczeniach AXMA2500FKT4C i serii AQYHA0409RPMW i chyba trafiłem na cieniutki model. To co wyciągnąłem to max 11x210=2310MHz przy napięciu 1.675 (temperatura w stresie max 58 stC). Przy ustawieniu 11,5x210=2415MHz nawet przy napięciu 1.8V zawiesza się komputer w trakcie testu w PRIME95 - większego napięcia bałem się ustawić - ale nawet jesliby poszedł to i tak temperatura byłaby za wysoka. Szczerze mówiąc to jestem załamany bo przed kupnem się naczytałem samych rewelacji o tym procku a u mnie totalna porażka. Aha ten procesor ma odblokowany mnożnik tylko w zakresie od 11x do 14x. I żeby było smieszniej to ten proc nominalnie powinien chodzić na ustawieniu 14x133 a u mnie przy takim ustawieniu wogóle nie startuje komp :(. Jeżeli ktoś wie co można z tym zrobić nie coś poradzi please. Bo zabije mnie świadomość że 11x210pewnie wyciągnął bym na zwykłym Bartonie 2500 (który jest tańszy).

Moja konfiguracja: ASUS A7N8X DELUXE + Twinmoss 2x256 400MHz + Radeon 9700 + ZALMAN CPNS7000A-AlCu

cienka masz mobo :) moze dlatego

a pamieci to no nie za dobre masz :)

 

tego proca na abitku nf7 sprawdz i dobrych pamieciach + l12mod

Mógł tak trafić ....

ASUS A7N8X DELUXE to według Ciebie cienkie mobo ??

W czym niby ?? Do testów Mobile nie trzeba super mobo - wystarczy mnożnik 12,5x200 i napięcie 1,85V a tyle chyba ten asusik pozwala ustawić ...

Po modach to jedno z lepszych mobo na NF2 (na nim były bite pierwsze rekordy FSB ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to łądnie. U mnie ten 1,65 V z barwkompu leci przy wiatraku CoolMaster X-Dream (z pastą tejże firmy) na 2,5Ghz, ale neistety

neistabilnie (12,5x200_1.9V!). Co za pech. Tez mi się trafiła lipa

(już drugi raz, bo wczesniejszy 1.45V nie chciał wstac nawet przy

2,3GHz!!!). Temperatury też neiciekawe - normal 52-53, stress

.. hehe.. nawet 67 -_-. Normalnie masakra. W dodatku okazało się

ze zasilacz jaki posiadam wkompie jest za słaby. Jak ktoś ma

w kompie Mobila ustawionego na ponad 1.8V, wykreconego Radka

9800 i ze dwa dyski, to zasilacz HIPER 350W jest do kitu (na linii

12V - 11.4). To samo tyczy się tanich zasilaczy Chiefteca 360W

(te z pasywnym PFC). Tylko tak danmieniam, bo jeśli zameirzacie

krecić to z zasiłką co najmniej Chieftec 360W active PFC.

 

Hmm.. no proc niestety, lypa. Prime wysiada przy 2,5GHz.

Jak dam z wysokie VCore to zasiłka pada, jak za niskie to

system się sypie. Krócej mówiąć miałem w kompie 1.45V, mam

teraz 1.65V i na obu zawiodłem sio strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostowac wcześniejszą wypowiedź na temat procka. Wieszał się komp z powodu pamieci i FSB 210. Usawiłem 12,5*200=2,5GHz i śmiga na napięciu 1,825V. Przeszedł testy w PRIME95 (temp 68-70 stC). Jednak troche wysoka temperatura - przy normalnej pracy ok 55 st. Ale może sie czepiam. Zostawiam jak jest - niech chodzi.

Cos źle zamontowałeś tego Zalmana. U mnie na beznadziejnej paście Titan przy 2520 Mhz ( 1.75 V) przy wiatraku na 12 V jest max 53 stopnie przy obciażeniu.

Co masz na myśli jak można źle wentka zamontować ??

Można przesadzić z pastą - ale u mnie zrobiłem jak trzeba. Może pasta troche cienka, ale bez przesady. Może sie szarpne jeszcze i zakupie dobrą paste i wtedy obacze.

Niestety mobo nie pozwala mi ustawić więcej niż 12,5x - wyżej nic nie wyciągne. Po ustawieniu np. 13x200 - komp startuje z mnożnikiem 5x. Może coś się da z tym zrobić ??. Tylko please nie piszcie rad w stylu zmień płyte :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...