Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

tkieloch

 

spore masz to napiecie jak na mobila :)

Niestety - chyba trafiłem na jakiś kiepski egzemplarz. Z niższymi napięciami nie chce iść 2.5Ghz. A ni mam nikogo znajomego z inną płyta żeby sprawdzić jak się będzie zachowywał - wszyscy maja Asusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie gdyby nie to ,że max stabilności to 2500MHz ...sprawdzone na 5 prockach z tej serii  :(

mowisz o seri AQYHA 1.65V

 

Posiadacze tej seri napiszcie max OC swoich procow moj na 2700MHz nie wstaje na 2650MHz max ale fsb duze 250 stabline mam :)

Mialem 2 z serii Barton 2500+ XP-M 1,65v (czyli desktop replacement) i oba szly na 2700MHz.

bez problemu, teraz mam Bartona 2600+ XP-M 1,45v - 2750MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie gdyby nie to ,że max stabilności to 2500MHz ...sprawdzone na 5 prockach z tej serii  :(

mowisz o seri AQYHA 1.65V

 

Posiadacze tej seri napiszcie max OC swoich procow moj na 2700MHz nie wstaje na 2650MHz max ale fsb duze 250 stabline mam :)

Mialem 2 z serii Barton 2500+ XP-M 1,65v (czyli desktop replacement) i oba szly na 2700MHz.

bez problemu, teraz mam Bartona 2600+ XP-M 1,45v - 2750MHz

ja z mojego max 2650MHz wyciagnolem ale na powietrzu na wodzie mysle ze wiecewj by poszedl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie gdyby nie to ,że max stabilności to 2500MHz ...sprawdzone na 5 prockach z tej serii  :(

mowisz o seri AQYHA 1.65V

 

Posiadacze tej seri napiszcie max OC swoich procow moj na 2700MHz nie wstaje na 2650MHz max ale fsb duze 250 stabline mam :)

Mialem 2 z serii Barton 2500+ XP-M 1,65v (czyli desktop replacement) i oba szly na 2700MHz.

bez problemu, teraz mam Bartona 2600+ XP-M 1,45v - 2750MHz

Masz 2700MHz przy jakim napieciu i temp.?

 

Na ile mozna max. podkrecic XP-M na wiatraku np. Zalman 7000A-Cu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie gdyby nie to ,że max stabilności to 2500MHz ...sprawdzone na 5 prockach z tej serii  :(

mowisz o seri AQYHA 1.65V

 

Posiadacze tej seri napiszcie max OC swoich procow moj na 2700MHz nie wstaje na 2650MHz max ale fsb duze 250 stabline mam :)

Mialem 2 z serii Barton 2500+ XP-M 1,65v (czyli desktop replacement) i oba szly na 2700MHz.

bez problemu, teraz mam Bartona 2600+ XP-M 1,45v - 2750MHz

Masz 2700MHz przy jakim napieciu i temp.?

 

Na ile mozna max. podkrecic XP-M na wiatraku np. Zalman 7000A-Cu?

u mnie 2700MHz przy 1,93v i temperatura max w stressie 46C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop ale na wodzie

 

a na powietrzu mysle ze tak gdzies 2500MHz 1.75V w stresie ok 52C na Zalmanku

Masz racje, zmoich analiz wynikalo ze chlodzenie wodne dodawalo mi srednio 200MHz do wyniku podkrecania, a sprawdzalem na wentylatorze Vulcano 7+ , na najwyzszych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za info., pozostaje mi juz tylko zamawiac. Oczywiscie pod uwage biore wersje 1.65V, bo nawet jak trafie super 1.45V to i tak nie wykorzystam jego potencjalu, czy moze sie myle? Moze bede mial znacznie nizsza temp. przy 2500MHz? :wink:

Dzieki za info. i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny_85, chyba musisz okazac dowody. Moze jakiś screen z Prime z otwartym CPUZ i Speedfanem ??

 

Ciekawe, bo moze odczytujesz temperature z windy ????

OK, nie posadzam Cię o takie dziadostwo, ale mógłbyś rzucić screenem ^_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny_85, chyba musisz okazac dowody. Moze jakiś screen z Prime z otwartym CPUZ i Speedfanem ??

 

Ciekawe, bo moze odczytujesz temperature z windy ????

OK, nie posadzam Cię o takie dziadostwo, ale mógłbyś rzucić screenem ^_-

rozmawialem z johnym pomylilo mu sie na 1.75v ma 2500MHz

na 1.65V ma 2400MHz tak jak ja bo mamy idento proce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny_85, chyba musisz okazac dowody. Moze jakiś screen z Prime z otwartym CPUZ i Speedfanem ??

 

Ciekawe, bo moze odczytujesz temperature z windy ????

OK, nie posadzam Cię o takie dziadostwo, ale mógłbyś rzucić screenem ^_-

rozmawialem z johnym pomylilo mu sie na 1.75v ma 2500MHz

na 1.65V ma 2400MHz tak jak ja bo mamy idento proce :)

Tyle zamieszania i okazalo sie to, co przypuszczalem - w ostatniej chwili ktos nie moze dac skrina/cos mu sie pomylilo/zapomnial/albo nie moze wrzucic na serwer - choc wczesniej trabi o tym na prawo i lewo... no comments :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie życie Dimek..

 

ech, lato przyszło.. 15* więcej na procku mam, 100mhz mniej by móc dać mniejsze napięcie i niezły grzejnik z komputera w domu przez co duszno jest:(

 

a poniżej 2,5 GHz skręcić mobila to wstyd ;D i seti wolniej będzie się liczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe pytanie.Mój komputer to athlon1800+podkręcony do 2075Mgh(1800/11.5) płytę głowną MSI KT3V pamięci 2/gell 256 PC333 karte graficzną radeon 9800 pro.zasilacz Modecom 350W. Zastanawiam się nad wymiana procesora na Bartona 2500-M,ale nie wiem na ile bedę go mógł podkrecić na tej płycie i pamięciach.Drugi problem czy kręcenie go by zyskać Mgh coś da w wydajności karty graficznej,zakładając ze fsb nie pójdzie wyżej niż na obecnym procesorze.Trzeci czy może lepiej zostawić procesor i wymienić inne elementy(płyte , pamięci)Proszę nie pisać ze najlepiej wymienic całość bo raczej brak kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. W najbliższym czasie chcę zmodernizować kompa. Najprawdopodobniej kupię tego bartka 2500+ mobile ale nie wiem jaką do niego wziąć płytę główną, bo moj ecs za bardzo zdlawil by jego potencjal. Słyszałem że ta nowa wersja 2.0 NF7-S jest bardzo dobra ale podejrzewam ze jest jeszcze kilka podobnych do niej plytek na nf2 nadających sie do podkrecania. Acha. Na płytę glówną chcialbym wydac do 500 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[jes4] - mam KT3V i 2500-M: stabilne 185mhz fsb przy wysoko ustawionych timingach (ram 333 badziewny). Jednak jak mam być szczery, zresztą każdy Ci to tutaj powie, do tego proca KT3V to nie jest "best companion"..

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. W najbliższym czasie chcę zmodernizować kompa. Najprawdopodobniej kupię tego bartka 2500+ mobile ale nie wiem jaką do niego wziąć płytę główną, bo moj ecs za bardzo zdlawil by jego potencjal. Słyszałem że ta nowa wersja 2.0 NF7-S jest bardzo dobra ale podejrzewam ze jest jeszcze kilka podobnych do niej plytek na nf2 nadających sie do podkrecania. Acha. Na płytę glówną chcialbym wydac do 500 PLN.

SOLTEK 75FRN2. Jedna z najlepszych płyt do O/C dla AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

A widzialeś kiedyś Zalmana 7000A-AlCu na karcie? :>

Zarzuc fotkami bo nie uwierze ...
Chyba raczej fotek juz nie zobaczymy........ :(

Sorry, ale ostatnio mam bardzo mało czasu. Fotki z SE T610:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze pokaz z boku jego mocowanie bo polozyc cooler na karcie to ja tez moge ;]

mimo ze wyglada dosc realistycznie to chcialbym z ciekawosci zobaczy jak jest zamocowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

Zamocowany jest na śrubkach poprzez otwory wokół rdzenia. W ramach rozwiewania wątpliwości:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio postanowiłem zmodernizować troszkę kompa i kupiłem sobie płyte abita Nf7 a do niej oczywiście mobila tyle że 2600 (bo innego akurat nie było) i niestety moje wyniki w podkręcaniu są raczej przeciętne.... żeby nie napisać słabe. Obecnie działa w miare stabilnie na 200x11.5 = 2300 przy v1.85 (w biosie). Co mnie dziwi to to ze komp nie wstaje przy fsb większym niz 220 (nawet jak nastawie bardzo mały mnożnik) czy to normalne ?? Poza tym czy problemy z podkręcaniem (przy 2500 ledwo dochodzi do ekranu windy i sie resetuje) mogą wynikać z zasilacza 300W? (jakiś CODEGEN czy cos takiego ma na obudowie). Powiedzcie co mozna jeszcze zrobić zeby wykręcic chociaz 2500 na powietrznym chłodzeniu (freezone CuAl)... Przy obecnych ustawieniach mam w stresie 51 stopni (sisoft sandra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zasilacz, pożycz sobie od jakiegoś kumpla lepszy i sprawdź czy proc pójdzie wyżej. a do wysokich fsb to chyba trzeba l12 moda zrobić. jak nie masz moda zrobionego to spróbuj jeszcze tylko mnożnikiem jechać do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...