Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

e tam wolal bym 1.45 v a w siuriusie im sie skonczyly :

A podobno często te 1,45 kręcą sie nawet słabiej niż 1,65. Łatwiej trafić na dobry 1,65 niż na dobry 1,45 :)

 

PS Mój 1,65 teraz chodzi na 1,4 i ma się całkiem dobrze :D Jutro puszczę niżej zobacze jak nisko proc potrafi stabilnie latać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

w sumie to moze byc i 1.65 wazne zeby latal na fsb 400:) a niewiesz moze gdzie daja jakas gwarancje na oc w jakims sklepie internetowym ? i gdzie sprzedaja poza siriusem ? i czy wszystkie mobile 2500 sie dobrze kreca bo moge kupic 2500 mobila w actionie i mial bym taniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 400 :?: to nie lepiej poszukac zwyklego @ 3200 :?:

sa jeszcze np. w Barwkompie (gdzies na forum, nie wiem czasem czy nie w FAQ jest lista sklepow internetowych)

i podobno nie wszystkie tak dobrze sie kreca... ale jest o co walczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to moze byc i 1.65 wazne zeby latal na fsb 400:) a niewiesz moze gdzie daja jakas gwarancje na oc w jakims sklepie internetowym ? i gdzie sprzedaja poza siriusem ? i czy wszystkie mobile 2500 sie dobrze kreca bo moge kupic 2500 mobila w actionie i mial bym taniej:)

Wątpie żeby jakiś sklep dawał gwarancję na podkręcanie :D

 

Poza siriusem to apollo.pl , tweak.pl ... i sam nie wiem :D Nie chce mi sie myśleć po nocy :D

 

Ja mam serię AQYHA i kręci się całkiem nieźle (na razie próbowałem max. na 2,5 GHz a dalej już nei ze względu na temperatury :D ) :) Ale nie wszystkie egzemplarze takie ponoć są, choć na 3200+ to każdy bez problemu powinien iść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to moze byc i 1.65 wazne zeby latal na fsb 400:) a niewiesz moze gdzie daja jakas gwarancje na oc w jakims sklepie internetowym ? i gdzie sprzedaja poza siriusem ? i czy wszystkie mobile 2500 sie dobrze kreca bo moge kupic 2500 mobila w actionie i mial bym taniej:)

Na 200 to one raczej wszystkie chodzą.

Problem w tym ile max GHz wyciągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to moze byc i 1.65 wazne zeby latal na fsb 400:) a niewiesz moze gdzie daja jakas gwarancje na oc w jakims sklepie internetowym ? i gdzie sprzedaja poza siriusem ? i czy wszystkie mobile 2500 sie dobrze kreca bo moge kupic 2500 mobila w actionie i mial bym taniej:)

Na 200 to one raczej wszystkie chodzą.

Problem w tym ile max GHz wyciągniesz.

Chyba raczej MHz :D

 

Na jakich najniższych napięciach chodzą wam wasze mobile? Ja na razie 1,375 :) Będę próbował niżej :) Mówię oczywiście o standardowych ustawieniach czyli na 2500+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli brat moze przysłać to mozesz spróbować. Ogólnie jednak coś

sie dziwnego porobiło z tymi Mobilami, bo nie chcą już się tak

dobrze przekrecać jak egzemplarze przed kilkoma miesiącami.

 

Na pewnej stronie (vhyba nawet link podawany był przez kogoś

z tego forum) pokzazany był wykaz Mobili. osiągi, FSB, Vcore.

Niekre potrafiły chodzić nawet na 3.0GHz, sporo modeli 2.7~2.8,

równie duzo procków na poziomie 2.5GHz. Ale nie obyło się bez

takich, które nie chciały wskoczyć na 2.3Ghz (właśnie taki ferelny

trafił mi się z USA - król o/c, 1.45V... ehhhh, szkoda gadać).

 

1.65V to pewniejszy wybór. Jesli uda Ci się z niego wycisnąć 2,7

GHz to spoko, ale 2.5-2.6 GHz byłby to równie zadowalajacy wynik.

No cóż... troszkę sie pogorszyło (ale i tak jest dobrze!!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzieki za odp. :lol:

 

Mam w tej chwili XP 2500+ (zwykłego) ale myślałem że ten Mobile lepij się bedzie sprawował, ale jak powiadasz jest ryzyko. :( ..... szkoda.

Nie wiem czy warto....

 

Co polecacie tak szczerze :) wymieniać tego XP 2500+ na np. AMD64 3000+ czy może P4 3.0E (moja dusza nie chce tego robić ..... ).

 

Dzięki stokrotne za odp.

 

-----------------------------------------------------------------------

Abit NF7-S 2.0; AMD XP2500+; ATI Radeon 9700@9700 Pro; Power TAGAN 380W; 2x 512MB Geil CL2,5......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te tematy były poruszane wiele razy, acz nie doszukałem się tematu, gdzie byłby tak modowany taki procesor pod kątem drut-modu z 1.65 V na 1.85 V. Czy schemat http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

jest odpowiedni do Bartonów M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzis mobila i nie wiem jak on sie kreci to sa jego dokładne oznaczenia numeryczne:

AXMA2500FKT4C T84610SB42230

AQYHA0409RPMW

Czy ktos wie moze czy on sie dobrze kreci?????

potestuj to sie dowiesz, co ty myslisz ze tutaj placa nam za wrozenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzis mobila i nie wiem jak on sie kreci to sa jego dokładne oznaczenia numeryczne:

AXMA2500FKT4C T84610SB42230

AQYHA0409RPMW

Czy ktos wie moze czy on sie dobrze kreci?????

Patrze w gwiazdy i widze... widze, ze twoj procek bedzie sie krecil na default Vcore do 2600MHz a po podciagnieciu do 1,7Vcore osiagniesz okragle 2700MHz :twisted:

KAZDY proc sie inaczej kreci - duzo zalezy tez od mobo, pamieci, zasilacza, chlodzenia, biosu, ustawien, umiejetnosci i szczescia :idea: 8)

 

Powodzenia :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

ja bede niedlugo kupowal mobila ale niewiem czy brac z tego appolo (moze ktos wie jakie oni tam maja serie ?) czy moze sobie zamowic ze sklepu komputerowego niedaleko :) a jak sie slabo bedzie krecil to go puszcze na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te tematy były poruszane wiele razy, acz nie doszukałem się tematu, gdzie byłby tak modowany taki procesor pod kątem drut-modu z 1.65 V na 1.85 V. Czy schemat http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

jest odpowiedni do Bartonów M?

Odpowie mi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

Wiem, że te tematy były poruszane wiele razy, acz nie doszukałem się tematu, gdzie byłby tak modowany taki procesor pod kątem drut-modu z 1.65 V na 1.85 V. Czy schemat http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

 

jest odpowiedni do Bartonów M?

Odpowie mi ktoś?

to to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem wkońcu pastę OCZ Ultra 5+ :) Jest spora różnica rzędu 8 ( stres) stopni względem Titana, a pamietajmy, że mamy lato :D Max, jaki wyciagnołem bez drut-moda to stabilne 2521 Mhz przy 1.76 V. I co najbardziej mi sie podoba- temperatury w idle 49 stopni, a stres 54 stopni przy 2350 obrotach ( wcześniej było 2530 obrotów, a i tak było znacznie goręcej) :)

 

Drut moda zostawiam na później, bo wydaje mi sie, że bez dodatkowego wiatraka w obudowie sie nie obejdzie. Bez Fan Mate kręci się do ok. 2820 obr./min, czyli jakieś 300 obr. wiecej, niż z nim, ale wtedy to już jest wichura :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu przegladac calego watku i byc moze to juz bylo, wiec moze ktos mi odpowie czy udalo mu sie na Abicie NF7-S z bartkiem XP-M uruchomic PowerNow! ??

Pozdro

Dexter

Na nForce jak narazie PowerNow nie działa. Poczytaj tu http://forums.2cpu.com/showthread.php?thre...P+mod+l5+bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko ile da sie wycisnąć z 2500+ XP-M serii AQYHA0409RPMW ??

Wlasnie jestem od kilku godzin szczesliwym posiadaczem takiego. Jak na razie stabilne sie wydaje 200x12 przy 1,7V. Wiecej juz sie nie bede bawil ze wzgledu na slaby zasilacz i chlodzenie. Minimalny Vcore przy jakim chodzil stabilnie to 1,3V 200x9=1800MHz czyli blisko swojego nominalu.

Szkode ze te PowerNow nie dziala bo bylby to prawdziwy HIT.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... mam male pytanko: czy byla by mozliwosc zrobienia na mojej plycie moda (odpowiednik L12 na Abicie NF7-S v2.0) w celu uzyskania wyzszego fsb niz 215...tyle udalo mi sie wycisnac z mojego mobila. very thx za jakiekolwiek info. pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie super megahit

2500+ Mobil 1.45!!!

YEAHHH

2.3GHz z 1.58Vcore!!!!!

Jak dam 1.95Vcore to wogle nie startuje....

Działa coprawda z fsb 270, ale powyżej 2.3 GHz nie da rady...

Poprzedni 1.65 działał na 2.7 z fsb 257 ale i z innym chłodzeniem(shity bo shity ale WC).

Obecny z 2.3 zachowuje się jak 1.65 przy 2.7 ....

Kolejny to dowód na to, że łatwiej dostać wydajny 1.65 niż 1.45...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie super megahit

2500+ Mobil 1.45!!!

YEAHHH

2.3GHz z 1.58Vcore!!!!!

Jak dam 1.95Vcore to wogle nie startuje....

Działa coprawda z fsb 270, ale powyżej 2.3 GHz nie da rady...

Poprzedni 1.65 działał na 2.7 z fsb 257 ale i z innym chłodzeniem(shity bo shity ale WC).

Obecny z 2.3 zachowuje się jak 1.65 przy 2.7 ....

Kolejny to dowód na to, że łatwiej dostać wydajny 1.65 niż 1.45...

Pozdrawiam

Dlaczego sprzedałeś poprzedniego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...