Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz Abita to możesz podciągnąć z FSB na tym Bartku, także masz ramy 433 więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zwiększyć FSB ( o ile masz zablokowany mnożnik, bo jeśli masz unlock to wymiana odrazu odpada ;) )

No i oczywiście wszystko zależy jak się procek kręci, bo mobile z 04 nie są już w najlepszej formie. A ty podaj ile wyciskasz z twojego na jakim vcore.

PS. Ty też masz Bartonka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafisz na takiego co pójdzie na 2700 to wygrałeś los na loterii

Dlaczego los ? Co 6-7 sztuka lata mi w testach koło 2.7 gh, no tak ja mam 2 razy w tygodniu dost :twisted: awe i moge sie pobawic, ciekawe co jutro dostane i jak pujdzie :twisted:

Te odpowiezi to do mnie ? No to musze przyznac ze mnie bardzo milo zaskoczyliscie :) spodziewalem sie raczej czegos kolo 2300-2400

A tu nawed 2700 moze sie udac SWEET :)

thx za info

Powiedziałbym że >2,65GHz dużo zależy od mobo - jeden egzemplarz da rade drugi nie (cały czas mówimy o płycie). Sprzedałem kumplowi proca który u mnie robił prime 2,76GHz - u niego tylko 2,68GHz - ta sama zasiłka, to samo chłodzenie ...

Przeważnie u mnie proc idzie wyżej niż u Benia o jakieś 50MHz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Abita to możesz podciągnąć z FSB na tym Bartku, także masz ramy 433 więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zwiększyć FSB ( o ile masz zablokowany mnożnik, bo jeśli masz unlock to wymiana odrazu odpada ;) )

No i oczywiście wszystko zależy jak się procek kręci, bo mobile z 04 nie są już w najlepszej formie. A ty podaj ile wyciskasz z twojego na jakim vcore.

PS. Ty też masz Bartonka :P

Tez mam bartka :D . U mnie chodzi na 3200+(11x200) na 1.75v. Wyżej to już napięcie niestety sporo trzeba podnosić (ok 1.8-1.85v) a zysk stosunkowo niewielki. Wlasnie mam w ręce Bartka mobilnego(aqyha0409) kupionego za 400zl z możliwością wymiany lub zwrotu. Zobaczymy jak się kręci. Zdam relacje pózniej. Jeśli bedzie kiepsko to go zwróce i zastanowie się nad tamtym co podałem w poprzednim swoim topicu. Pozdro 4 ALL.

----------------------------------------------------------------------------------

No to pierwsze testy mam za sobą...narazie chodzi 13x200 (1.85v) 3dmarki przeleciały. Jakiekolwiek inne kombinacje z mniejszym mnożnikiem a wyższym fsb (ponad 210) kończyły sie niepowodzeniem. Myślę, że ten procek ma potencjał. To dopiero początek, więc bawię sie dalej. Czy dobrze myślę, iż ten proc wymaga drud-moda żeby ustawić stabilne wyższe (220-230) fsb? Prosze o porady. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj się powoli wygrzewa ;)

 

Dołączona grafika

 

Chciałem go na 248MHz, ale nie mogłęm, okazało się, że trzymają mnie pamięci -> 3.4V to dla nich zamało ;)

Wyjąłęm jedną kość i odrazu 248MB superPI 4MB bodajże na odczyt progi 2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Cakiem fajnie o 4 rano po dobiciu sie do normalnie chodzacego 2.8 gh - bez resetów = poszedem spac granica na której testowaem prime i superpi to 2.76 gh byo stablo a dalej poszedłem do 2.8 od razu i troche musiałem sie pomeczyc zeby komp mi sie nieresetował

 

Teraz mecze 3 procka = poprzednik 2660 mhz stablo

 

ten co jest w kompie liczy juz godzinke prime na 2660 ciekawe do ilu dojde na nim - 2.7 gh stablo powinno spoko pasc

 

poprostu zaje....ta seria przyjechała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego bartonka skręciłem narazie na 2422 Mhz przy 1.68V, bo więcej na razie nie potrzebuję ;) Wyższe napięcie niż 1.76V w moim przypadku mija się z sensem, bo i tak sie grzeje (obroty Zalmana na 1700 obr), a puki co postawiłem na ciszę- stąd te obniżenie zegara i V-Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade na 220 x 11 = 2420MHz przy 1.7V. Wiecej nie wycisne na chlodzieniu Arcticem TC Rev2 (w prime temp lata kolo 60*). Wogole ladnie bartonik chodzi, bo mimo ze to wersja 1.65V to przy 2200MHz chodzi sobie na 1.5V. Sprawdzalem, jakie najnizsze napiecie mozna dac, wyszlo 1.1 przy 1500MHz. Mniej plyta nie daje. Procek ma wtedy cos kolo 22W (wg sandry) wiec radiatorek powinien to rozproszyc spokojnie bez wentyla :). Na 2500 niestety juz musze dac 1.8V, na 2600 1.85V nie wystarcza (nie mowiac juz o chlodzeniu). Ciekawe, czy zmiana tego Arctica na np. Pentagrama duzo by mi dala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz dobrze ze w zakresie AirColing wazy jest material z jakiego wykonano radiator. Jesli twoj Arctic jest pół/pół alu + miedz, to sadze ze ci zmiana niewiele da, chyba ze wentyl na Pentagramie ma wieksze obroty to istnieje szanas powidzenia. Moze sprobuj zwiekszyc obroty na twoim Arcticu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32292458

Athlon XP-Mobile 2500+

 

wszystkie z serii IQYHA0408

 

o napięciu 1,45 V (FQQ4C)

 

za 430 zł , a jak znjadziecie gdzieś taniej to macie ta tanza cene - 10 zł!

 

Jak dla mnie rewelacja, bo znalazlem zela taniej i bede mial za 419 zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie z serii IQYHA0408

 

o napięciu 1,45 V (FQQ4C)

 

za 430 zł , a jak znjadziecie gdzieś taniej to macie ta tanza cene - 10 zł!

 

Jak dla mnie rewelacja, bo znalazlem zela taniej i bede mial za 419 zł:)

Bierz i sie nie zastanawiaj, mi chodzi aktualnie @ 10.5 x 240 Prime stable @ 1.8 V

 

pozdro dla forumowicza z WGK (od sAx-a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi wyciskają ponad 3,2GHz z mobilka ....

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...achmentid=17252

fajny screen, duzy FSB i multiper ale trzeba miec naprawde dobre WC, pamieci, zasilacz ......... straszne koszty :(

no i chyba jego plyta ma wiele modyfiakcji L12 etc.

 

ale chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi wyciskają ponad 3,2GHz z mobilka ....

 

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...achmentid=17252

fajny screen, duzy FSB i multiper ale trzeba miec naprawde dobre WC, pamieci, zasilacz ......... straszne koszty :(

no i chyba jego plyta ma wiele modyfiakcji L12 etc.

 

ale chyba warto.

Raczej Bardzo dobre FC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek: ty lepiej poradz jaki tu zasilacz sobie sprawic..... moj procek ledwo robi 2,6 GHz na 2V.... mam Deera 400 i czuje ze to przez niego (i DFI Infinity w serwisie :D )

 

procka mam od wampira, bralem gdzies w czerwcu, jest albo z poczatku tego roku, albo z konca poprzedniego, sprawdze w domu..... jutro.....

 

mozliwe to zeby przez slaby zasilacz trzeba bylo bardziej podbijac VCore? teoretycznie tak, bo jesli za malo amperow to trzeba podniesc troche wolty zeby wyrownac braki w dostawie pradu.... ale czy na pewno tak jest? co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fc to chlodzenie freonem jak mniemam,

@loloferrai:

Pozdro :)

A co do procka jutro bedzie wyslany,wiec w sorde pownien byc. ale ja i tak mam studia i nie mam czasu sie porzadnie w oc pobawic,moze w piatek albo poźniej nie wiem. Ustawie go na 166 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek: ty lepiej poradz jaki tu zasilacz sobie sprawic..... moj procek ledwo robi 2,6 GHz na 2V.... mam Deera 400 i czuje ze to przez niego (i DFI Infinity w serwisie :D )

 

procka mam od wampira, bralem gdzies w czerwcu, jest albo z poczatku tego roku, albo z konca poprzedniego, sprawdze w domu..... jutro.....

 

mozliwe to zeby przez slaby zasilacz trzeba bylo bardziej podbijac VCore? teoretycznie tak, bo jesli za malo amperow to trzeba podniesc troche wolty zeby wyrownac braki w dostawie pradu.... ale czy na pewno tak jest? co wy na to?

 

 

Krótko i zwiezle albo jakis artic ponad 430 W albo enermax 465 W oba sa super i zajebiscie trzymia napiecia - enermax przy 2 V na procku ma tylko spadki na lini 12 V w prime do 11.94 max a wiec granica tolerancji na temat arteca niech sie wypowie Yeti bo ja taka zasiłke dostane dopiero koło piatku na testy = jak chcesz jakas to wal do tomka albo domnie beda tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek: ty lepiej poradz jaki tu zasilacz sobie sprawic..... moj procek ledwo robi 2,6 GHz na 2V.... mam Deera 400 i czuje ze to przez niego (i DFI Infinity w serwisie :D )

 

procka mam od wampira, bralem gdzies w czerwcu, jest albo z poczatku tego roku, albo z konca poprzedniego, sprawdze w domu..... jutro.....

 

mozliwe to zeby przez slaby zasilacz trzeba bylo bardziej podbijac VCore? teoretycznie tak, bo jesli za malo amperow to trzeba podniesc troche wolty zeby wyrownac braki w dostawie pradu.... ale czy na pewno tak jest? co wy na to?

 

 

Krótko i zwiezle albo jakis artic ponad 430 W albo enermax 465 W oba sa super i zajebiscie trzymia napiecia - enermax przy 2 V na procku ma tylko spadki na lini 12 V w prime do 11.94 max a wiec granica tolerancji na temat arteca niech sie wypowie Yeti bo ja taka zasiłke dostane dopiero koło piatku na testy = jak chcesz jakas to wal do tomka albo domnie beda tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę aby ktos obeznany w temacie serii na Mobilach powiedział by mi czy warto jest takiego kupic tego prockahttp://www.bestseller-computer.de/?ID=5341 Wiem ze pewnie duzo jest o seriach napisane w tym temacie ale nie mam czasu czytac kolejnego duzego wątku (narazie zabrałem sie za temat nf7 po przesiadce z 8rda+ rev 1.1 wiec bądzcie wyrozumiali)

 

 

Czemu mam dziwne wrażenie ze mobile chodzą na wysokich częstotliwościach ale przy stosownie niskich fsb :| mam nadzieje ze to myla obserwacja.

 

 

Cena jest kusząca - 365 zł z dostawą do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to jest dobra seria wg. mnie AXMH2500FQQ4C. Podobno wazna jest ta w ktorej jest zawarta informacja o roku i miesiacu. Procki z 03XX tylko "podobno" (bo nikt tego nie udowodnił jeszcze)sa lepsze niż 04XX. A skoro masz mozliwosc takiego Bartka dostac za 365 zl to warto.

A jesli chodzi o FSB tych procków to przeciesz spokojeni pojdze na 200 (400) na lepszych plytach. O/C maniacy tylko robia L12 Mod + nowy Bios zeby miec FSB > 250 przy ponad 2Vcore. Ale mowa tu jest o 2,5 Gh i wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darcon:

Nie wnikam ja ci wyszlo 370 zela,ale jak mozesz za taka cene to bierz i nei kombinuj, ja kupilem za 420 i jestem zadowolony:)

@beno21:

Co do enermaxa to niezla firma,ale 450 wat bedzie ksoztowac jakies chore pieniadze....

Sam kupilem 353 wat enermax nowke 220 zl i uwazam ze to niesmaowita okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę aby ktos obeznany w temacie serii na Mobilach powiedział by mi czy warto jest takiego kupic tego prockahttp://www.bestseller-computer.de/?ID=5341 Wiem ze pewnie duzo jest o seriach napisane w tym temacie ale nie mam czasu czytac kolejnego duzego wątku (narazie zabrałem sie za temat nf7 po przesiadce z 8rda+ rev 1.1 wiec bądzcie wyrozumiali)

 

 

Czemu mam dziwne wrażenie ze mobile chodzą na wysokich częstotliwościach ale przy stosownie niskich fsb :| mam nadzieje ze to myla obserwacja.

 

 

Cena jest kusząca - 365 zł z dostawą do domu :)

 

policz euro X cena mi wyszło troche wiecej

 

2 niewysla ci za pobraniem

 

3 za przesyłke do gdyni chyba niewiesz ile zapłacisz ???

 

za przesyłke w de licza 12.99 eu + 3 euro za pobranie

 

jak zabulisz od razu to tylko 6,99 euro ale ceny do panstw EU sa duzo wieksze za pezesyłke i moga sie zamknac w granicach 20 euro a przelew do DE

tez cie trochew łyknie

 

 

Nachnahme:

12,99 Euro Versandkosten + 2,00 Euro Nachnahmegebühr der Post

Vorkasse:

6,99 Euro

 

 

No i podstawa

 

Liefern Sie ins Ausland?

Nein.

 

nie wysyłaja za granice

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...