Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękx, chciałbym Was jeszcze spytać bo wymieniam sprzęt i czy ten procek: http://allegro.pl/show_item.php?item=33226624 oraz płyta Abit NF7-S rev 2.0 i pamięc kingston 512 400MHz byłyby dobrym wyborem??? Wiadomo chciałbym go podciągnąc na 3200+ co najniej 8)

 

Za wszelkie podpowiedzi będe wdzięczny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin^ ---> zobacz mój podpis, już nawet na 2,6 mi wstał tzn winda sie wgrała, narazie chodzi 200x12 stabilnie bez problemów, musze znaleźć troche czasu i podnieść fsb, ale sie troche boje, narazie dzodził ok na 210x11 1,6v, tylko moje twinmosy nie mają radiatorów, da coś jeśli zakupie jakieś i co jeszcze powinienem zmienić na płycie (bios, może zalmana na chipset) żeby iść w góre z fsb, a obniżyć mnożnik help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem na alegro IQYHA0408RPMW poszedl mi 166 mhz razy 14 na plycie msi kt 4 av napiecie zasilania to 1,675 niestety wiecej niepozwala plyta glowna i pamieci chlodozny powietzrem+2 wiatraki w budzie ylko jak wlaczyl;em prime95 to na zasilaniu 1,65 V restart kompa byl :( i narazie go patzre w idle zobaczymy czy bedzie dobze na 1,675 wiecej niemam w plycie :( teraz ripuje filmik i dziala narazie bez restartow kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie kupilme tego dzisiaj od mnie dotarl,proc dobrze zapakowany zgodny z opisem smialo moge ci alegrowicza polecic wykrywalny przez bios jako athlon xp 2500+ mobile teraz jako 3200+ z tym ze chodzi 166 razy 14 zasilanie 1,675 V,(niestety ma kiepska plyte glowna)pieniadze wplacilem w piatek okolo 17 w banku slaskim w poniedzialek dzis juz rano mialem proca zero lipy,jesli chcesz od niego kupic to smialo mozesz nie jest to oszust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtracam jeszcze w rozmowę.

CZyli kupić tego Bartona od Miodka, Plyta ok, a pamięc jaką?

2x 256 Kingston czy 1x 512 ? I jak rozpoznam, że jest CL2 czy 2,5 bo mam zamiar resztę kupić w regionalnym sklepie a tam sprzedawcy są jacy są :D

 

Pozdrawiam

i dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtracam jeszcze w rozmowę.

CZyli kupić tego Bartona od Miodka, Plyta ok, a pamięc jaką?

2x 256 Kingston czy 1x 512 ? I jak rozpoznam, że jest CL2 czy 2,5 ...

Po 1.

Czy to jest miejsce na składanie kompa?!

Po 2.

Pamięci kup: GeIL 1x 512DRR 400 CL2 :

http://sklep.benchmark.pl/pelny_6969.html

później dokupisz se drugą do duala ...

PS. jeśli chodzi o 2x256:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13361.html mają b dobre tmingi !!!

 

Doopman:

standrtowo maja przy 400 cl3(w numerze maja A na koncu,wiec vdimm dla nich to 2.7), te 6-2-2-2 to na 333 MHz . Teraz chodza na 8-3-3

Czyli mamy te same pamięci 3-3-3-8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja mam chyba mnoznik zablokowany ciagle mi pokazuje w programach ze jest razy 14 i moge go szyna krecic moze moja plyta taka gowniana jest i sie niedaje do tego proca MSI KT4AV seria to IQYHA0408 RPMW,programami do sprawdzania procow moge mnoznik zmieniac troche to glupie po kazdym uruchomieniu kompa mnoznik zmieniac,chociarz przy starcie kompa bios pokazuje ze to M i programy tez,ktos wie o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33045038

 

Jestem nim zainteresowany, co o nim sądzicie ?? Mam dylemat do tego dokupić Epoxa RDA3+/RDA + PRO czy Abita NF7 rev. 2.0 ?? Wiem że to lamerskie pytanie, ale ten procesor stosunkowo mało się grzeje i powinien wystarczyć najnowszy pentagram albo jakiś miedizany za 80-100zł (oczywiście toleruję do 60 stopni i podkręcę do 2500MHz) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy1 plyta nie ropoznaje mobila, bo mobile jak sama nazwa wskazuje sa do laptopów, a nie do desktopow

poza tym po co ci ma plyta rozpoznawac mobila? i tak kazdy jedzie na niestandardowym napieciu, mnozniku i fsb

 

do rzeczy

jako sprzedawca na allegro wypowiem sie, ze kasy z tego praktycznie nie robie, w pracy swojej glownej i tak musze jezdzic do niemiec co kilka tygodni, wiec mobile tylko dodatkowo sprowadzam

 

ale nie o to mi chodzi

jak by mi zalezalo na kasie tak naprawde, to bym sprzedawal po starej cenie, zanim wszedlem w sprzedaz mobili na allegro, to po 529zl koles z zielonej gory je sprzedawal

 

cena mobili przez ten czas sie zmienila tylko na allegro, na swiecie nie bylo zmiany.

pomyslcie ile ten koles wczesniej zarobil, jesli po moim wejsciu cena spadla z 529zl do 410zl

 

jest tylko jeden haczyk, koles nie wystawia faktur vat, inaczej mowiac, on nie sprowadza ich, tylko przemyca je z niemiec, z tego co mi wiadomo z jakiegos sklepu pod dreznem

 

szkoda tylko, ze rynek sie zapelnil juz w polsce, niegdys to moglo zejsc 60 sztuk w 3 dni, teraz jak zejdzie 5 sztuk w 3 dni to dobrze...

podsumowujac jak sprzedam te 50 sztuk co mi jeszcze zostalo, to daje se z tym spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy1 plyta nie ropoznaje mobila, bo mobile jak sama nazwa wskazuje sa do laptopów, a nie do desktopow

poza tym po co ci ma plyta rozpoznawac mobila? i tak kazdy jedzie na niestandardowym napieciu, mnozniku i fsb

 

do rzeczy

jako sprzedawca na allegro wypowiem sie, ze kasy z tego praktycznie nie robie, w pracy swojej glownej i tak musze jezdzic do niemiec co kilka tygodni, wiec mobile tylko dodatkowo sprowadzam

 

ale nie o to mi chodzi

jak by mi zalezalo na kasie tak naprawde, to bym sprzedawal po starej cenie, zanim wszedlem w sprzedaz mobili na allegro, to po 529zl koles z zielonej gory je sprzedawal

 

cena mobili przez ten czas sie zmienila tylko na allegro, na swiecie nie bylo zmiany.

pomyslcie ile ten koles wczesniej zarobil, jesli po moim wejsciu cena spadla z 529zl do 410zl

 

jest tylko jeden haczyk, koles nie wystawia faktur vat, inaczej mowiac, on nie sprowadza ich, tylko przemyca je z niemiec, z tego co mi wiadomo z jakiegos sklepu pod dreznem

 

szkoda tylko, ze rynek sie zapelnil juz w polsce, niegdys to moglo zejsc 60 sztuk w 3 dni, teraz jak zejdzie 5 sztuk w 3 dni to dobrze...

podsumowujac jak sprzedam te 50 sztuk co mi jeszcze zostalo, to daje se z tym spokoj.

Przeciez Ty miodek też nie wystawiasz faktur vat, ja chciałem fakture vat napisałeś że nie ma takiej możliwości :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomocy. Mam tego megahit'a ale jak stawiam go na 210*11 = ~2300 przy 1,7 to sie mi komp resetuje. Myślałem że to wina ze strony pamięci i podniosłem jej napięcie(z 2,6 na 2,7). Ale nic to nie dało. Mam też bios z podpisu na Abicie.

Co mam począć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@David_69

przyczyn moze być wiele

ja też się męczę z podkręcaniem tego ustrojstwa z podpisu

procek jest stabilny na 2600mhz ale zeby wyjechać z magistralką ponad 200 to juz cięzej

to co ja robie to:

-zamieniałem miejscami pamięci (sprawdziłęm wszystkie kombinacje dual i singel) - dobrałęm przez to trochę lepsze ustawienie - spróbowaćnie zaszkodzi

-musze zapodać chłodzenie lepsze (mosfety, pll, sb, moze wentyl wpychający)

-L12 mod!!!!!!

-sprawdzić lepszą zasiłkę jakąś (moze pożycze od kumpla tagana 380 na testy, choćw sumie zasiłki nie podejzewam - napięcia mierzone miernikiem są ok i stabilne, aida też takie pokazuje)

-sprawdzićwszystko bez zbędnych bajerów(sieciówka, napędy optyczne, karty pci i co tam moze jeszcze w kompie siedzieć)

-testować różne BIOSY!!!!

no i moze jeszcze jaieś ustawienia w biosie...

no z takich głupich to mozeby spróbować bez cs'a (obecnie mam Ttrev2 który rzekomo nie pasuuje na bartona.. lol) chociaż to juz raczej głupawe zabiegi ale podkręcający nawet brzytwy sie chwyta...

a no i jedno z najważniejszych - dovoltować pamięci, procka, zjechać timingi jesli to od tego..

 

wszelkie sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łudziłem się że wciskając bios by merlin'a nie bede musiał sie bawić z drucikami na do L12 mod ale teraz widze ze to koniecznoiść :( :/.

Próbnowałem na pamięciach 2,9 V i opuścic tming, ale system sie nie uruchamiał (wszsystko wstawało, ale nie zobaczyłem pulpitu) no i na proca dałem 1,75 dla 210*11 ale nic. Bez o/c pamięci puszczam proca 210*11 = 2315 i chodzi chwile w windowsie, po czym reset :( Strasznie ciężko jest wygrzebać FSB>200. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P No to właśnie dołączyłem do grona posiadaczy Mobila,i wreszcie udało Mi się dojść do ładu z Epoxem i netem,narazie idzie sobie 10x 200 1.45v,potestuję to się odezwę,bardzo zadowolony jestem i musiałem się odezwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodek dobry sprzedawca , sam wzielem takiego porcka od niego , poza allegro za 395zl . kreci sie jak w podpisie i juz napisalem mu ze prawdopodobnie wezme nastepnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety sie tak dobrze nie kreci :? (240x10)to raczej max zeby był stabilny czyli 2400MHZ (1,825V)

Procka kupiłem od miodka a teraz kupiłem drugiego wiec niewiem czy sobie nie podmienic tylko czy bedzie leprzy? Napisze oznaczenia i napiszcie sugestie który jest leprzy (please):

mój: AXMH2500FQQ4C T852103D40479 pod spodem pisze: IQYHA 041RPMW

drugi: AXMH2500FQQ4C Z398665840887 pod spodem pisze: IQYHA 0408RPMW

Wiem ze nie wszystkie numery są potrzebne ale wrazie czego podałem :lol:

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...