Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam mobile'a od Miodka już jakiś czas i jak zaczynam cokolwiek podkręcać to wywala mnie z gier (ogólnie pod obciążeniem).Ustawiam 11x200 na 1,65V, 11,5x200 na 1,775V i 12x200 na 185V i wszystko mnie wywala.Ktoś wie co może być przyczyną? Na pewno to nie system.Czy wywalanie ze wszystkich gier może być spowodowane uszkodzonym procesorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 chodzi jak burza,żadnych problemów.Pamięci były testowane na innym kompie na Epoxie 8RDA3i i chodziły pięknie.Nie wiem co to może być...

Mam to samo. Kilka dni temu chwalilem sie ze procek idzie 10x225 przy 1,65V i rzeczywiscie chodzil stabilnie. Ale bylem na wymianie grafiki i jak wsadzilem GF FX5900XT to sie zaczelo wszystko sypac. Najpierw musialem zejsc z taktowaniem oraz podciagnac napiecie. Potem musialem zjechac z FSB.

Aby pracowac stabilnie musialem go ustawic 11x200 przy 1,65V. Prime chodzil wyzej i 6 godzin non-stop i nic, a wystarczylo wlaczyc gre i zwiecha albo reset. Wniosek jest jeden: cos z zasilaniem albo karta miesza. W sumie troche wiecej ta karta ciagnie niz GF2 MX400 na ktorej testowalem poprzednie ustawienie :lol:

W sumie to sie dziwie bo mam Chieftec'a 420W, ale on ma wyjatkowo slabe 12V bo tylko 18A. Juz sam nie wiem co mam o tym myslec...

A z tego co widze to tez masz Chiefteca. Ale to troche dziwne aby takie zasilki nie wyrabialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wstyd się przyznać, ale zupełnie sobie nie radzę z tym prockiem:(

Przykładowo ustawiam:

10*200 napięcie 1,5v wstaje, ładuje się XP-ek i się przy samym logowaniu restartuje...

Zmniejszam, zwiększam napięcie i:

- jak daje mniejsze to wywala bios checksum error i szuka na dyskietce a:

- jak daje większe to sie po prostu komp wyłącza.

Help!!!

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sorry moze nie w temacie ale sie pochwale co u mojej laski zrobiłem z tym prockiem :D

wiec barton 2500+ (chyba mobile) na płycie epoxa (nforce 2 400) wycisnołem na napieciu 1,6v całem 2500MHz :D tak sobie włączyłem :D i (to dla jej brata) sie bardzo ucieszył :) ale teraz to śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup czy to 2500 mhz jest stabilne. jeśli tak to chcę być takim szczęśliwcem jak ty!! :) Widzę, że inni mają przeboje z prociem. Mój też nie jest najlepszy max stabilne to 210x11 a postuje nawet przy 2520 MHz. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup czy to 2500 mhz jest stabilne. jeśli tak to chcę być takim szczęśliwcem jak ty!! :) Widzę, że inni mają przeboje z prociem. Mój też nie jest najlepszy max stabilne to 210x11 a postuje nawet przy 2520 MHz. Pozdrawiam wszystkich.

jest perfekcykjnie stabilny :D ale timingi mam cieniutki bo cl 2,5 i resta tam ciut przestawiona ale nie pamietam na ile ;) a magistrala jest na 200 i nie próbowałem więcej :) więc kto wie może i poszło by wyżej ... ale nie próbuje bo to nie mój komputer (właściciel i tak nie mógł uwieżyc! :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś perfekcyjne screeny perfekcyjnej stabilności :>

Jak z SuperPI, 3d01, primem...

A jesli procek tak chodzi realnie to na fakcie perfecto egzemplarz... na moim robie 2.7GHz, a idzie 220x11 na 1.6V... czyli twój jeszcze lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :

 

Czy zasilacz Szefa 420w poradzi sobie z moim komputerem ? bo nie bardzo to widze tylko plyta bedzie abit nf7-sl2 przeloze w weekend bo jest na kompie zonki :)

 

Tylko czy ten zasilacz sobie da rade ? Dla przypomnienia R9800pro@XT+ZM80D+2xwent. procek Mobil 2400stabilne z zalmanem 7000ALCU i 2x512Kingstona 400@cl.25 jeden naped DVDRW i dwa dyski 80GB i 120GB. Zasilacze spadly to cen w moim zasiegu Szef 420w okolo 250zl.

 

-----------------------------------

Wyrwalo mi sie sorry to nie ten temat ale dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qfa mialem napisanego calego dlugiego posta i poszedl wpizdu bo strona nie moze obsluzyc tylu polaczen...

 

W kazdym razie mam nf7s 2.0 i mobilka od wczoraj, plytka nie daje mi dac wiekszego niz 1.6 napiecia - nie wstaje, chlodzenie mam wydajne, cala plytka oblozona odpowiednio, prime przy 12x5 x 175 - 52 stopnie max

 

Na dniach dostane vitesty 500mhz zobaczymy jak bedize przy wiekszych fsb. Max co mi wstalo to 14x185 ale dzialalo z 15sek :D

 

Zasilka trzyma napiecia, to nie jej wina.

 

Nie wiem czemu nie moge dac wiekszego napiecia kurde... A chcialbym bo z pewnoscia poszedlby sporo wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy :)

Wybaczcie że mogę pomylić wystawianie postów, ale jeszcze nie korzystałem z tego forum.

Mam problem z kompem jak w podpisie. Po prostu nie chce mi się kręcić powyżej 2530 (11,5x220). Nie powinien to być problem pamiątek, bo stabilnie (w miarę - przechodzi testy) chodzą na 245Mhz w Dualu. Testowałem wszystkie ustawienia jeśli chodzi o napięcia (Vdd 2,0, Vdimm 2,9, Vcore 2,05), różne timingi. Obecnie chodzi bardzo stabilnie 11x225 (Vcore 1,875, Vdd 1,8, Vdimm Auto, 3,3,3,5) i więcej i tak nie potrzeba, ale chcę sprawdzić ile może jeszcze pójść. Procek AQYHA 1,65v - może to on nie wydala, ale kiedyś zapostował 2700 i oczywiście zwisł w biosie ale na Igloo 2470, a teraz na pentagram 80 CU nie chce. Temperatura przy bootowaniu ok. 45 st. W stresie Prime95 (11x225) do 55 st. Temparetura systemu poniżej 30 st. O co może chodzić? Jeszcze mnie jedna rzecz zastanawia - mam tego Epox'a z teoretycznie gorszym zasilaniem (mniej tranzystorów) czy może to wina płyty, czy procka? Proszę o jakieś opinie na ten temat szczególnie w połączeniu z tą płytą

 

Edit...

 

Te 245 to na biosie by Merlin - thx

 

co nie zmienia faktu iż 10,5x240 już nie idzie. Myślę o podmianie płyty na inną, ale wolałbym mieć pewność, że to wina płyty a nie procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobilki nie zawsze chcą chodzić na wysokim fsb. wynika to z faktu, że startujemy od 133. ciesz się że tak fajnie ci się kręci, bo mój idzie max 210x11 na 1,750. na wyższych fsb i mnożnikach jest lipa, nawet jeżeli vcore zwiększam do 1,850

 

EDIT:

ja bym tak nie ufał napięciom podawanym przez różne programy. do sprawdzenia napięć służy miernik. porównaj odczyty z miernika z tymi z programów to zobaczysz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...