Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

heh laik jestem jeśli chodzi o modele Bartonow M moze ktos by powiedzial o co chodzi z batchami??!? bo zupelnie nie wiem jaki model kupic.

I czy ktos wie jak ten procek sie kreci na Asusie na nforce2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GenetiX

 

Modyfikowałeś na swoim abice jakos chłodzenie ?

1257495[/snapback]

radiator pasywny na SB na NB orginalny cooler z NF2.0 bo tamtem mi brzeczał wymieniłem B) na mofsetach radiatory takie jak na BGA i wiatrak nad nimi i kolo slotow pamici 1 maly jest gdzies taki obrazek miejsc które sie grzeja.nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k1 jeszcze poprosze... ladne wyniczki w tym 2k3, niczego sobie ... :)

1257863[/snapback]

Ja też, bo na AthlonieXP 2.3 GHz nie wiem co byś robił z R9800, to 20k nie będzie. (niezależnie od magistrali, timingów pamięci i taktowania grafy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym kupic athlona 2500 w wersji mobilnej oraz plyte glowna abit nf7-s i teraz mam dylemap poniewaz w jakiejs gazecie wyczytalem ze mostki polnocne o nazwie nforce 2 (taki wlasnie wystepuje w na tej plycie glownej) nie wspolpracuja dobrze z mobilnymi antkami ale co rusz to patrze ze na forum takie kombinacje sa :mur: acha chcialbym jeszcze powiedziec ze bede to krecil i to ostro moze nawet se F/C zaloze ale to w czasie

MOJ # GG 3838187

Edytowane przez Deex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobile + nForce 2 to najlepsze połączenia na Socket A. Zamiast czytać gazetki nie wiadomo jakie i potem się pytać, to byś lepiej forum poczytał.

Jak sam słysznie zauważyłeś wsio działa. A to o czym mogli pisać w tej gazecie zapewne dotyczyło nie wykrywania defoultowych ustawień przez płyty. Tylko to nie zależy od chipsetu bo żadna płyty nie wykrywa Mobila ze standardowym Biosem.

Pozdrawiam i radzę następnym razem SZUKAĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj antek chodzi na 2500mhz seria od miodka (dla wtajemniczonych wiadomo o cochodzi) numer 0408 IQYHA i wiem ze jego mozliwosci sa duzo wieksze nawet 2700mhz ale chyba mam zbyt slabe chlodzenie jak na tego proca :/ doradzcie co bedzie lepsze ( a co mam znajdziecie w opisie ) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie śmietnika z tego tematu! To jest o AXP-M a nie o chłodzeniu. Jest cały dział o chłodzeniu konwencjonalnym, drugi o chłodzeniu wodnym i istnieje SZUKAJKA!

SZUKAĆ bo to już było!!!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie dam znac. Ten z wroclawa nie ma nawet podanego tygodnia produkcji, a zakladajac ze jest to jakis 0431, to pewnie nie pociągnie wiecej jak 2400 mhz :| za tą cene nie warto....

1251424[/snapback]

mam go właśnie i poszedł na 2446 MHz i tyle!, może po wygrzaniu się podejdzie do 2520 MHZ (batch 0146...i co z tego!?)

jednak cienias.......eh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie mogę dać maksymalne napięcie na Athlon XP-M 2500+ w celu podkręcenia? obecnie aby chodził stablnie mam 2,031 i temp idle38/stress47 co wydaje mi się trochę wysoko jak na nominalne 1,45

 

pozdr

RaFiiB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj było!

Przekraczanie 1,9-1,95 dla rdzenia Barton jest już dosć niebezpieczne. Może nastąpić przebicie w strukturze proca, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza niestety. Jeśli zapewnisz mu dobre chłodzenie to możesz próbować wyżej, ale do pracy ciągłej nie polecam, szkoda by proca było.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie na temat Athlona XP Mobile ale 2000+ warto ??

 

1262098[/snapback]

Hej ja mam XP2000+ Mobile, hm juz jakies...3 miesiace i powiem ze warto :).

 

Choc ja mam jakas srednia wersje :)... ale to zawsze sie trafi slabszy model :] - i to wlasnie mi :P.

 

NO ale do rzeczy jakby ktos chcial wiedziec to... AXMH2000FQQ3C AIXIB 0349MPM 41F6873L30101

 

NO tu chyba wszystko widac wersja 1,45v, do 100st obudowa... batch 101.

 

Kreci sie do 2420mhz Maxymalnie przy napieciu 1,96 (2v - ustawione w Abicie)

Wynik calkiem calkiem...:], choc widzialem modele ktore dzialaly 2500mhz 1,89v- ale nie JA SOBIE ZAZYCZYLEM NISKI batch i dostalem :P:P:P:P.

 

Wiec pamietajcie Batche to loteria :P.

Jak masz jeszcez jakies pytanka pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi ktoś doradzić który ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>, bo do 17.00 chce, aby go wysłano:

 

Aktualnie dostępne są procesory o oznaczeniach:

 

 

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40506,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40507,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40509,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40517,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40518,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40519,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40520,

 

IQYHA0408 RPMW Z398695B40522,

 

IQYHA0408 RPMW Z398665B40689,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie batch nie ma znaczenia. Seria procków jest taka sama. Każdy i tak się będzie dobrze kręcił ;) A czym wysyłasz procka ?

1262386[/snapback]

pocztą chyba .... to źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie stalo z tym gosciem co mial pokazac wyniki 3dmarka 2001?

1262439[/snapback]

 

Napewno kaplica :wink: Wątpie aby komuś się udało "zaliczyć" marka 2k1 przy 259fsb na Abicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeszcez jakies pytanka pisz.

1262152[/snapback]

A gdzie kupowales swojego Mobilka? Jesli na allegro to od kogo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno kaplica :wink: Wątpie aby komuś się udało "zaliczyć" marka 2k1 przy 259fsb na Abicie.

1262560[/snapback]

wlasnie dlatego sie odzywam :) nie zebym mu zle zyczyl no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem ow procka. Wykrecilem go na 2400Mhz, ale windoza wykrywa go jako unknown CPU type.

Oczywiscie jedyna nadzieja na zmiane sytuacji do update biosu. Moje pytanko jednak brzmi - czy to ze proc

nie figuruje pod wlasciwa nazwa wplywa na wydajnosc, czy flashowanie zmieni sama nazwe czy przyczyni sie

rowniez do poprawy osiagow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zimny1

to że ci go nie wykrywa poprawnie to normalne i chyba obecnie na zadnej plycie nawet z najnowszym biosem nie będzie go widzieć jako mobila,

 

to że go nie widzi poprawnie nie wpływa w żaden sposób na wydajnośc :), tak więc nie masz sie czym stresowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego sie odzywam :) nie zebym mu zle zyczyl no ale...

1262655[/snapback]

 

Żebyś mu jak najlepiej życzył to nie pokona pewnych barier siła woli ;) niestety ale taka prawda, Świder tez robił Marka 03 na FSB grubo powyżej 250 a 2001SE niestety wymiękał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak myslicie przez jaki jeszcze czas będzie dostępny ów procesor w sklepach? Bo urodzinki mam dopiero w kwietniu a kasy nie ma... Z gory dzięki za spekulacje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w biosie ustawiam 2,0Vcore i szukam maxymalnego stabilnego ustwienia... w wielkich przypadkach daje 0,010 wiecej... proc dziala stabilnie juz dlugo, dlugo... jesli jest dobrze chlodzony (podobnie jak mobo) to nei powinno byc problemow :idea:

1250484[/snapback]

jaka masz temp? pewnie masz radiatorki na mosfetach? :-)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...