Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ale tak ramki wyrabiaja fsb na plycie mam 333 max. A co do napiecia to jest opcja ktora juz dalem ale tylko zwieksza o 5% napiecie czyli mam obecnie 1,70V i koniec. Kurde niech tą plyte cos trafi  :cry:  musi byc sposob zeby zwiekszyc napiecie  :cry:

pozdro :cry:

1453010[/snapback]

poszukaj, poszukaj :angry:

sa mody, sa zworki wkladane w socketa, ktore oszukuja MB i zglaszaja procesor jako inny o innym VCore...

Ta plyta to ogolnie mowiac o d potluc :) ale proboj :) cos wyciagniesz z niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe poszukalem i mam biosy for asrocka http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm tylko ktory wybrac???? Moze tego 2.20a ???- sa to biosy juz z opcja zmiany napiecia :-P i wreszcie milo, ktos problowal juz na nich jechac???? Sproboje eeh zeby tylko dzialalo :-|

pozdro

Edytowane przez skibson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem bartona mobile 2500+

 

seria IQYHA 0413SPMW, oczywiscie FQQ4C i AXMH, lamilat zielony i nizsiutki batch: 0024

 

oto wyniki:

 

Stabilnie:

12,5x200=2500Mhz

napiecie: 1,720V

stopnie normalna praca:48

stopnie w stresie: 55

(kilka godzin prime95 dzialal)

 

Max:

13Xx200=2600Mhz

napiecie: 1,720V

stopnie normalna praca:49

stopnie w stresie:57

(prime95 wywala blad po ok 1minucie)

 

czy ta seria nie powinna wyciskac wiecej? jesli zalozymy ze seria ma jakeis znaczenie. Bo patrzac na wyniki osob majacych ta serie to powinienem wycisnac spokojnie 2800mhz! a tu jakos tak przeciętnie TOTALNY MAX TO 2650mhz - dalej komp nie wstaje. (a sprawdzalem mnozniki dalej dzialaja, na 133magistrali dojechalem do 18-go mnoznika spokojnie)

 

 

dodam ze pozostale podzespoly z pewnoscia problemu nie robia:

zasilacz: chieftec gps 350BB-101C (350w)

plyta: Gigabyte GA-7n400-L (nforce 2 400 ultra)

chlodzenie proca: Pentagram Freezone QVC-100 CU

Ddr: Twinmos

Gpu:prolink Fx5200

 

prosze o jakias pomoc

 

myslalem o drut-modzie bo cholera plytka nie pozwala na wiecej napiecia, ma opcje +5%, +7,5%, +10% <--nie dali kontroli calkowitej ble :(

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem bartona mobile 2500+

 

seria IQYHA 0413SPMW, oczywiscie FQQ4C i AXMH, lamilat zielony i nizsiutki batch: 0024

 

oto wyniki:

 

Stabilnie:

12,5x200=2500Mhz

napiecie: 1,720V

stopnie normalna praca:48

stopnie w stresie: 55

(kilka godzin prime95 dzialal)

 

Max:

13Xx200=2600Mhz

napiecie: 1,720V

stopnie normalna praca:49

stopnie w stresie:57

(prime95 wywala blad po ok 1minucie)

 

czy ta seria nie powinna wyciskac wiecej? jesli zalozymy ze seria ma jakeis znaczenie. Bo patrzac na wyniki osob majacych ta serie to powinienem wycisnac spokojnie 2800mhz!

1454690[/snapback]

Spokojnie 2,8GHz - to żart?

Gdzie są te podpisy?

Ciesz się że masz te 2,5 przy w miare znośnej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 2,8GHz - to żart?

Gdzie są te podpisy?

Ciesz się że masz te 2,5 przy w miare znośnej temperaturze.

1454707[/snapback]

zart hmm nie, widzialem screeny z czestotliwosciami ponad 3ghz! jak znajde link do dam. Aha i zebys mnie nie odebral - cieszie sie bardzo z tego co mam, bo wielu by chociaz to chcialo co mam, ale czuje lekki niedosyt - pewnie jak kazdy :)

-----------------------------------

 

potrzebuje on poprostu więcej napięcia, jeśli mu je zapewnisz + dobre chłodzenie i zasiłka to poleci wyżej pewnie

1454859[/snapback]

tez mi sie tak wydaje - tzn co do niestabilnego 2600mhz to z pewnoscia napiecie pomorze. Ale czy zwiekszenie napiecia moze spowodowac "wstawanie" kompa, gdy wczesniej nie wstawal? tzn. jesli na 2700nie wstaje to jak wzwieksze napiecie to moze wstac?

 

ps. czy ktos z was bawil sie drut-modem na swoim mobile?

 

ps2 jaki program powie mi jaka mam predkosc procka uzywajac oznaczenia z "+" np. 3200+, 3800+. bo np sandra moge na oko spradzic ale chcialbym cos dokladniejszego niz moje oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2800MHz niezbyt bym liczyl na powietrzu.

Moj swietej pamieci ;) bartek 2500MHz robil na 1.6v

Mam screeny stabilmosci 2640MHz na 1,625v przy niskim fsb

przy wiekszym w granicach 240 fsb wymagal 1,775v

NIGDY nie byl stabilny na powietrzu przy 2800MHz (2750Mhz@1.9v max)

Max screen 2877MHz @1.9v To byl unikat z najostrzejszej selekcji.

Biorac procka nachybil trafil bardzo cieszylbym sie ze stabilnych 2650MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem bartona mobile 2500+

 

seria IQYHA 0413SPMW, oczywiscie FQQ4C i AXMH, lamilat zielony i nizsiutki batch: 0024

 

oto wyniki:

 

Stabilnie:

12,5x200=2500Mhz

napiecie: 1,720V

stopnie normalna praca:48

stopnie w stresie: 55

(kilka godzin prime95 dzialal)

 

Max:

13Xx200=2600Mhz

napiecie: 1,720V

stopnie normalna praca:49

stopnie w stresie:57

(prime95 wywala blad po ok 1minucie)

 

czy ta seria nie powinna wyciskac wiecej? jesli zalozymy ze seria ma jakeis znaczenie. Bo patrzac na wyniki osob majacych ta serie to powinienem wycisnac spokojnie 2800mhz! a tu jakos tak przeciętnie TOTALNY MAX TO 2650mhz - dalej komp nie wstaje. (a sprawdzalem mnozniki dalej dzialaja, na 133magistrali dojechalem do 18-go mnoznika spokojnie)

dodam ze pozostale podzespoly z pewnoscia problemu nie robia:

zasilacz: chieftec gps 350BB-101C (350w)

plyta: Gigabyte GA-7n400-L (nforce 2 400 ultra)

chlodzenie proca: Pentagram Freezone QVC-100 CU

Ddr: Twinmos

Gpu:prolink Fx5200

 

prosze o jakias pomoc

 

myslalem o drut-modzie bo cholera plytka nie pozwala na wiecej napiecia, ma opcje +5%, +7,5%, +10% <--nie dali kontroli calkowitej ble :(

1454690[/snapback]

Ten proc to 1,45V czy 1,65V ?

 

Jakie max FSB wyciąga płyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

central brain identifier :D

1455474[/snapback]

wielkie dzieki- sciagne i sprawdze :D

 

Na 2800MHz niezbyt bym liczyl na powietrzu.

Moj swietej pamieci ;) bartek 2500MHz robil na 1.6v

Mam screeny stabilmosci 2640MHz na 1,625v przy niskim fsb

przy wiekszym w granicach 240 fsb wymagal 1,775v

NIGDY nie byl stabilny na powietrzu przy 2800MHz (2750Mhz@1.9v max)

Max screen 2877MHz @1.9v To byl unikat z najostrzejszej selekcji.

Biorac procka nachybil trafil bardzo cieszylbym sie ze stabilnych 2650MHz

1455837[/snapback]

pewnie ze sie ciesze bo proc dostalem w ramach rekompensaty za oczekiwanie (z poczatku miala to byc AQYHA z jakiegos slabego rozdania :) a ze koles troche zwlekal z wyslaniem to w ramach rekompensaty dal serie ktora normalnie sprzedaje duzo drozej.)

 

Ten proc to 1,45V czy 1,65V ?

 

Jakie max FSB wyciąga płyta ?

1455930[/snapback]

1,45V (masz oznaczenie przeciez AXMH)

 

plytka ma pelna regulacje od 100 do 300Mhz z tymze jak mowie nie wazne czy magistrala jest ponad 200 czy ponad 133 to i tak maxem jest 2650mhz, dalej nie wstaje. - nawet ustawienia softowe magistrali w windowsie tez powoduja automatyczny zwis po przekroczeniu 2650mhz!

a poza tym co do magistrali to wolalbym trzymac 200 by miec synchronizacjie z pamieciami, amdki przeciez maja z tym problem - system jest wydajniejszy jak mamy synchronizacje z pamieciami. No ewentualnie te 205mhz mogloby byc - mysle ze tyle (410mhz) pamieci by wytrzymaly.

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kto pomoze wgralem biosa pod asrocka k7s8x i piec tera nie uruchamia sie (czyt. nie zalacza windowsa tylko jest czarny ekran) ale chodzi. Co mam tera zrobic? Pierwszy raz mam takie cos

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba pomyliles dzialy!!!!!!! :angry:

 

:) ale cos pomoge: reinstalacja windy powinna pomoc. Jesli jest to xp i jesli pomyliles biosy (wgrales jakis zmodyfikowany lub z innej plyty) to xp'ek przewaznie w takich przypadkach wypluwa niebieski ekran i robi zwis. reinstalka powinna pomoc, lub zalatw sobie dyskietke sytemowa od win98 i wgraj oryginalny bios ;)

 

ps. jesli pomyliles biosy (wgrales bios przeznaczony do innej werjsji plyty) to masz szczescie ze woglule komp wstaje. ja kiedys tak sie pomylilem i komp w prawdzie wstawal ale nie widzial klawiatury A Wez sproboj ominac komunikat biosu typu: "keyboard error, press f1 to conitnue" jesli klawiatura nie dziala ehheh :D - pomoglo kupno drugiej identycznej plyty glownej i na zywca!

(podczas pracy kompa) wsadzenie kosci biosu z uszkodzonej plyty i sflashowanie go na nowo. :) B)

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dal serie ktora normalnie sprzedaje duzo drozej.)

 

plytka ma pelna regulacje od 100 do 300Mhz

1455976[/snapback]

Seria sie nie liczy!! :mur: !! Ten mit wsadzcie sobie gleboko!!

Selekcja!!

 

Ja mialem kilka plytek na socket A i max stabilne fsb jakie mialem to 263 wiec regulacje do 300- heh raczej zapomnij. Chyba ze masz farta z plytka + wysokie umiejetnosci + odrobina szczescia ala Tomwer :wink:

 

Btw. Walnij jakimis screenami ewentualnie linkami by potwierdzic swoje poczynania.

Bedziej nam latwiej pomoc jakby co :wink:

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psycode po pierwsze nie pomylilem biosu tylko wgralem 2.52A stad http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm po drugie mam czarny ekarn wogole nic sie nie laduje od poczatku do konca wiec jak mam formata zrobic pomysl troche :mur: z dyskietka sproboje ale watpie ino zostaje do serwisu dac eeeeeh :mur:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Walnij jakimis screenami ewentualnie linkami by potwierdzic swoje poczynania.

Bedziej nam latwiej pomoc jakby co  :wink:

1456019[/snapback]

 

ok za pare dni wezme sie solidnie za proca i porobie foty- najpierw drut moda bede kobinowal by wycisnac 1,8V bo plyta pozwala na ustawienei max 1,720V (opcja +10%V - brak manualnego sterowania napieciem)

 

tylko wlasnie mam pytanko czy ktos moze robil drut moda na swoim mobile za pomoca wzoru z:

1456036[/snapback]

 

proponuje zalatwic dyskietke systemowa win98 i wgrac bios oficialny:

http://www.asrock.com/support/bios/K7S8X_260.zip

to jest link do plyty K7S8X rev:3.0 <--- sprawdz na plycie czy masz taka wersje. (jesli nie wiesz jak to jest z regoly nad portem agp lub pod napisane)

 

bo oddanie do serwisu plyty ze zmodyfikowanym lub innym biosem niz napisana wersja na kostce grozi utrata gwarancji lub platnym serwisem - takze sie zastanow lepiej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wczoraj spaliłem athlona mobile 2500+ (AXMH 2500 FQQ4C IQYHA 0408RPMW) teraz mam zamiar kupić to samo do wyboru mam IQYHA0408 lub AQYHA0430. Może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica?Który lepiej kupic cena obu jest zbliżona ewentualnie IQYHA0408 jest odrobine tańszy.Co wybrać

Edytowane przez pawkaras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak czytam twoja historie skibson... i mam niezly ubaw :)

Czytam ze wpadles na wspanialy pomysl zmiany biosu - mysle sobie, wow skad ja to znam, niestety nie wie jaki blad popelnia...

W nastepnych postach czytam ze ci sie udalo i w podpisie widze niezle wyniki - mysle sobie hmm, no no respekt :) zaraz wale na priva po wskazowki..

Czytam ostatnie posty - hehe, no tak, dobrze żarlo a zdechlo ;) czyli po staremu..

 

Widzisz, ja w zeszle wakacje, zaraz po kupnie K7S8X wrzucilem tego zmodowanego v2.20a (podstawa przy OC tej plyty) ale niestety po odpaleniu odrazu zobaczylem wielkie NIC. Czarny ekran, nawet nie pamietam juz czy pikala, ale nawet nie bylo boot loga. Walczylem z nia ze 3 dni, reset biosu, wyjmowanie baterii, proba flashu z dyskietki, nawet wspomagalem sie zaprzyjaznionym serwisem - diagnoza - pozostaje programer biosu lub wlasnie jak pisał psycode, "podmiana kostki biosu w locie". Ale ja sobie darowalem juz takie zabawy i wolalem oddac do serwisu. Na szczescie kupuje w bardzo duzym sklepie hurt/detal i w serwisie nie pitola sie z takimi drobiazgami, dali nowa od reki :D

Tobie tez to zycze

 

PS

niestety zajrzalem tu pierwszy raz od bardzo dawna, gdybym zobaczyl wczesniej ze chcesz zmienic, to na pewno bym ostrzegl :?

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wczoraj spaliłem athlona mobile 2500+ (AXMH 2500 FQQ4C IQYHA 0408RPMW) teraz mam zamiar kupić to samo do wyboru mam  IQYHA0408 lub AQYHA0430. Może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica?Który lepiej kupic cena obu jest zbliżona ewentualnie IQYHA0408 jest odrobine tańszy.Co wybrać

1456469[/snapback]

czyli co mam uznać że druga jest lepsza?Moglby ktos mnie utwierdzic w przekonaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem

ATHLON BARTON

AXMG2600FQQ4C

IQYHA0348SPMW

nie mogę nim ruszyć na płycie MSIKT4AV

ZMIENIAŁEM RĘCZNIE SZYNE I TO NIE POMOGŁO

MAM NAJNOWSZY BIOS DO TEJ PŁYTY I NIc

czy na tej płycie nie będzie chodził

jeżeli ta płyta jeest za słaba to jaką płytę kupić żeby nie wydawac bez sensu kasy

proszę o radę

pozdrawiam rmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na AsRock k7vt4a+ mam ok 2400Mhz i spokojnie moglym wiecej ale mam zasilacz 350W to nie krece wyzej.Plyta kosztuje ok 110 zł a pod tego proca jest duzo lepsza niz np Gigabyte na kt 800 za 200 na ktorym tez XP-M chodzi tylko na stocku tj. 1866Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORRY,procek był skopany i wymieniłem i noey chodzi bez problemu na tej płycie na szynie 133 jako 2600+,gdy zmieniam szynę na 166 to komp nie chce wystartować,na razie pracuje na 133 i jest jak na razie ok, :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotkie pytanie:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=52687303 <=- Ten? Czytalem wyzej ze na 2500Mhz mial ktos 1.72V <wow>

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=52726806

Niesprawdzony, bez gwarancji. Sprzedawca sie nie oddzywa :D

 

 

 

Chyba ten u pierwszy :lol: , czy ktos mi znajdzie innego mobila do jutra do 12.00? Bo wlasnie o tej godzinie zamierzam zalicytowac tego pierwszego procka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam możliwość kupienia procesora Amd Xp-M 2500+ z dwóch źródeł.

 

Pierwsze to sklep internetowy Proline. Może ktoś już u nich kupował? Wysłałem mail z pytaniem o oznaczenia, teraz czekam na ich odpowiedź.

 

Drugie źródło, to firma, która jakiś czas temu sprzedawała te procesory na Allegro i od kupujących dostała same pozytywy. Zostalo im jeszcze kilka sztuk i napisali mi oznaczenia procesora: seria AQYHA, 0431, batch 637.

Podsumowując:

 

Ceny w obu firmach są takie same więc to, od której z nich kupie procka zależy od tego, który procesor jest (nawet jeśli minimalnie) lepszy.

 

Co radzicie? Nie znam się na tych oznaczeniach i bachach. Którą ofertę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam możliwość kupienia procesora Amd Xp-M 2500+ z dwóch źródeł.

 

Pierwsze to sklep internetowy Proline. Może ktoś już u nich kupował? Wysłałem mail z pytaniem  o oznaczenia, teraz czekam na ich odpowiedź.

1473819[/snapback]

Na odpowiedz emailem bym nie liczył... Możesz zadzwonić, ale co z tego - i tak na 100% dostaniesz innego procka. Za duży ruch mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...