Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie napięcie proca?? Sprubuj podnieść, myślę że w tym należy szukać winowajcy

dzieki za uwage:) rzeczywiscie calkiem o tym zapomnialem.. na standardowym 1,65v wywala przy wczytywaniu systemu, dopiero na 1,7v dziala jak nalezy na 2,35ghz narazie:)

mam pytanie jakie jest maxymalne "bezpieczne" napiecie ?? czy nie ma takiego pojecia jak "bezpieczne" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

obecnie pracuje na thortonie 2000+@2600+ (max magistrala to niewiele ponad 166, wiecej nie domaga) i chcialbym przesiasc sie na jakiegos mobile. szukalem roznych ofert na allegro i znalazlem cos takiego

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74670462 (0330 - to mnie zainteresowalo)

 

oraz

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73314545 (wyselekcjonowany, ponoc bez podnoszenia napiecia osiaga 12x200)

 

ktory z tych prockow bylby lepszy pod wzgledem oc? chcialbym uzyskac wlasnie 12x200. moja plyta glowna to abit nf7-s (rev2), pamieci to kingmax hardcore 500mhz, zasilacz chieftec 420w. ktorego procka polecilibyscie? czekam na szybka odpowiedz icon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

obecnie pracuje na thortonie 2000+@2600+ (max magistrala to niewiele ponad 166, wiecej nie domaga) i chcialbym przesiasc sie na jakiegos mobile. szukalem roznych ofert na allegro i znalazlem cos takiego

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74670462 (0330 - to mnie zainteresowalo)

 

oraz

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73314545 (wyselekcjonowany, ponoc bez podnoszenia napiecia osiaga 12x200)

 

ktory z tych prockow bylby lepszy pod wzgledem oc? chcialbym uzyskac wlasnie 12x200. moja plyta glowna to abit nf7-s (rev2), pamieci to kingmax hardcore 500mhz, zasilacz chieftec 420w. ktorego procka polecilibyscie? czekam na szybka odpowiedz icon_smile3.gif

A ten drugi Mobile jakiema nominalne napięcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten drugi Mobile jakiema nominalne napięcie??

Według oznaczeń 1,45v ale coś nie chce mi sie wierzyć że do 2,4Ghz potrzebuje tylko def vcore. Jeśli sprzedawca przedstwi Ci jakieś dowody że chodzi tak jak to opisał to brać i nie zastanawiać się.

 

A do do tego pierwszego mobila to też jest wart uwagi choćby dla niskiego batche. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorac na logike im wiecej GHz tym lepiej prawda ?? wiec tak, mam to co w opisie czyli 2800+ M, w 3dsmarku 2k3 mam 7800... nie jest zle chociaz biorac pod uwage ten sam sprzet na p4 HT 2,8 (wynik 8300pkt.) - to mnie troche boli :) . Wzialem sie za podkrecanie na czystym systemie po formacie i sie zawiodlem... na 2.4 ghz 1,7V mam 7700pkt, na 2,5ghz 1,75V 7600pkt. i tak proporcjonalnie mniej ??? czy mi sie zdaje czy punkty nie w ta strone sie zmieniaja ??

 

Dzieki i pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie wszystko niepotrzebne wylaczylem, pamieci wlozylem zeby nie dzialaly w dualu, magistrala chodzi na 200mhz, napiecie ramu profilaktycznie zwiekszylem na 2,7v.. moze to wina standardowego biosu ?? ludzie w sumie smigaja na modowanych, ale nie chcialem zmieniac skoro u mnie dziala bez zwisow.

 

EDIT: ram skrecilem na 333mhz zeby nie bylo problemow..

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie wszystko niepotrzebne wylaczylem, pamieci wlozylem zeby nie dzialaly w dualu, magistrala chodzi na 200mhz, napiecie ramu profilaktycznie zwiekszylem na 2,7v.. moze to wina standardowego biosu ?? ludzie w sumie smigaja na modowanych, ale nie chcialem zmieniac skoro u mnie dziala bez zwisow.

 

EDIT: ram skrecilem na 333mhz zeby nie bylo problemow..

 

bede delikatnie pisał, połowę z tych czynności które wykonałeś to zamiast zwiększać wydajnoość obniżyły ją!!!! :mur: Powróć do duala, pamięci daj synchro z prockiem!! Nie dziw się żę masz teraz mniej pkt ale komp nie żyje samymi MHZ!!!! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede delikatnie pisał, połowę z tych czynności które wykonałeś to zamiast zwiększać wydajnoość obniżyły ją!!!! :mur: Powróć do duala, pamięci daj synchro z prockiem!! Nie dziw się żę masz teraz mniej pkt ale komp nie żyje samymi MHZ!!!! :angry:

chcialem przez to uzyskac dodatkowa stabilnosc, widocznie niepotrzebnie bo smiga tak samo w dualu 400mhz :) (zmienilem na single bo

NF7 podobno nie lubi konfiguracji 2x512mb przy podkrecaniu). Punktow faktycznie wiecej bo 8000, na 2400 MHz, chociaz i tak liczylem na troszke wiecej bez podkrecania grafy.

 

PS: synchro z prockiem to rozumiem ze nigdzie sie tego nie wlacza tylko po prostu ustawia magistrale i pamieci na tyle samo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem przez to uzyskac dodatkowa stabilnosc, widocznie niepotrzebnie bo smiga tak samo w dualu 400mhz :) (zmienilem na single bo

NF7 podobno nie lubi konfiguracji 2x512mb przy podkrecaniu). Punktow faktycznie wiecej bo 8000, na 2400 MHz, chociaz i tak liczylem na troszke wiecej bez podkrecania grafy.

 

PS: synchro z prockiem to rozumiem ze nigdzie sie tego nie wlacza tylko po prostu ustawia magistrale i pamieci na tyle samo ??

Hmm...Mamy podobne konfiguracje, więc zadam Ci parę pytań :) A więc nr 1: jaką masz temp. przy 200x12 w Windowsie/grach?

Nr 2:BIOS standardowy?Która wersja?

Nr 3:1.75 V jest minimalnym, na którym idzie Ci wszystko bez problemu?

Nr 4:Sprawdzałeś Prime95, czy innym stabilność?

Nr 5:FSB ustawiłeś w BIOS'ie, czy skorzystałeś z L12 Mod'a?

Nr 6:Masz może fotkę jakąś, jak prezentuje się to chłodzenie u Ciebie?Bo chciałem zakupić, ale nie wiem, co z przestrzenią.

 

Pozdrawiam :) Smacznego karpia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie kupilem sobie xp-m 2500 i moge powiedziec bomba. Narazie wykrecilem go na 2309Mhz(200x11.5), jak zmienie zasilke i plyte to bede probowal wiecej, moj Abit kv7-v i zasilka 350W to troche za malo dla tego procka. Wczesniej mialem Semtrona 2200+(1800Mhz). I wrazenia ogromne w porownaniu z semptronem Barton-m to jest bestia. FPS w grach podskoczyly o okolo 30%! :) (F.E.A.R, Nfs most wonted czy Aoe3, doom3 timedemo1 1024x1024 high no AA, no Af 70fps, wczesniej 54)

3dmark 2005 6200punktow, wczesniej 5600 (na x800pro@xt pe 540/590). Jak zmienie plyte to bedzie jeszcze lepiej. 3dmark 2003 11600punktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj stary zasilacz to jakis no-name 350W, spadki napiecia na lini 12V w prime95 nawet do 11.5V. Teraz zmienilem na ENERMAX 480W i napiecja stabilne :), procek dziala na 2409Mhz przy 1.79V, Potrzebna mi mocna zasilka poniewaz mam 2 dyski twarde sound blastera x-fi, 3 kosci pamieci i x800pro@xt pe, a jak bede zmienial kompa na A64 to zasilka mocna sie przyda. Zastanawiam sie nad zmiana mobo na nf7 ale nie wiem czy to ma sens. Na Nf7 moglbym wycisnac wiecej na szynie danych. Na kv7-v tylko 200 kazdy megaherc wiecej to utrata stabilnosci. Ogulnie wszystko smiga tylko wynik w 3dmarku 2001Se jest slaby 19000punktow(napewno przez plyte, nie pozwala wycisnac wiecej z ramow), 3dmark 2003 12200punktow, 3dmark 2005 6200punktow. Uwazacie ze jest sens zmieniac mobo?

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj stary zasilacz to jakis no-name 350W, spadki napiecia na lini 12V w prime95 nawet do 11.5V. Teraz zmienilem na ENERMAX 480W i napiecja stabilne :), procek dziala na 2409Mhz przy 1.79V, Potrzebna mi mocna zasilka poniewaz mam 2 dyski twarde sound blastera x-fi, 3 kosci pamieci i x800pro@xt pe, a jak bede zmienial kompa na A64 to zasilka mocna sie przyda. Zastanawiam sie nad zmiana mobo na nf7 ale nie wiem czy to ma sens. Na Nf7 moglbym wycisnac wiecej na szynie danych. Na kv7-v tylko 200 kazdy megaherc wiecej to utrata stabilnosci. Ogulnie wszystko smiga tylko wynik w 3dmarku 2001Se jest slaby 19000punktow(napewno przez plyte, nie pozwala wycisnac wiecej z ramow), 3dmark 2003 12200punktow, 3dmark 2005 6200punktow. Uwazacie ze jest sens zmieniac mobo?

Według mnie sie nie opłaca już inwestować w Socket A. Na twoim miejscu zmieniłbym jak mówisz na Athlona 64 lub tańszego Semprona 64 i by było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wykręcić proca na 2300 Mhz to wcale nie jest bomba .. raczej bym się ładnie zamulił .. 2400 Mhz miałem na moim T-Bredzie przy 1.8 V .. kiedyś były dobre mobile co szły na 2600-2700 Mhz .. to są egzemplarze dopiero :) teraz się takiego już nie kupi ... a ci co mają to nie chcą pchnąć :)

 

Jedno co mnie dziwi to utrzymująca się dobra cena tych proców .. na allegro nowe chodzą nawet po 380 zł ..i takk żaden z nich nie pójdzie na 2600 Mhz

Edytowane przez Argennto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie na cos powyzje 2 V ..... :) ale takk na serio mój robi 2600 Przy 1.8 V ... ale 2700 to by juz potzrebowal 2 V .... mój jest selektem tzn kupiłem go od gościa z allegro ...

Edytowane przez Argennto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...