Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na IQYHA 2500+ miałem podobny problem, z tym że nie mogłem zmieniać FSB (kombinowałem z różnymi BIOS'ami). W końcu zrobiłem drut-moda i procek chodził na FSB166MHz (wyciągał cos około 2600MHz). Kiedyś musiałem go wyciągnąć, bo dostałem nowy procesor do przetestowania i po ponownym włożeniu IQYHA 2500+ drut-mod przestał działać (poprawiałem go chyba z dziesięć razy i nic). Dałem sobie siana, kupiłem Mobile 2400+ 1.35V. To cacko chodzi na 10x250MHz przy słabym AC, napięcie 1.8V (bije tego 2500+ ustawionego na ok. 2600MHz przy FSB 166MHz o dobre 5sec. w SuperPI). Teraz przymierzam się do zakupu WC i jeszcze się pobawię mobilkami przed zakupem Conroe, tym bardziej że kupiłem też Epoxa RDA3+Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakis pomysł czemu mi moga niedzialac mnozniki powyzej 12,5 ??? obojetne co dam wyzej komp nie wstaje , sprawdzne przy fsb 100 i przy różnych bioisach i dalej nie wstaje komp.ma ktosj jakis pomysł co sie mogło zyebalc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakis pomysł czemu mi moga niedzialac mnozniki powyzej 12,5 ??? obojetne co dam wyzej komp nie wstaje , sprawdzne przy fsb 100 i przy różnych bioisach i dalej nie wstaje komp.ma ktosj jakis pomysł co sie mogło zyebalc?

To normalne w plytach do desktop ze max jest 12,5 (podobno mozna modowac plyte).

2500 MHz to i tak duzo do codziennej pracy AXP i ustawianie wiecej raczej sie nie oplaca.

Normalnie moje XP-M jest ustawione 5x200 = 1000 MHz jak potrzebuje wiecej to zmieniam programem mnoznik CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie dzialajaja Ci wysokie mnozniki to nie pozostaje nic innego jak wycisnac max z pamiatek po modzie te geile powinny nawet ladnie poleciec a modzik jest naprawde latwy do zrobienia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod żeby mnoznik odblokować w procesorze z odblokowanym mnożnikiem?:D

Ja jestem pierwszym posiadaczem tej płyty którą kupiłeś, drugi jej posiadacz, który ją sprzedał Tobie zwrócił sie do mnie z problemem, który wytworzyła ta sytułacja.

Ja ze swojej strony powiem że jak sprzedawałem płytkę to była w 100% sprawna, testowałem ją na procka od durnia 800 począwszy, poprzez durnia 900, xp 1700+ (2 sztuki), thortona 2000+ a jej następny właściciel na duronie 1000 oraz bartonie 2500. Więc płyta jest na pewno dobra :]

A skąd te cyrki to nie wiem za bardzo :? , czy aby napewno wszystko w biosie masz ok poustawiane :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że płyta jest sprawna, po prostu obaj nie mieliście chyba procesorów z odblokowanym mnożnikiem, więc nie wiedzieliście że taki krzak jest... Ja was nie winię, bo płytka w parze z moim prockiem daje radę nawet na 2700MHz, ale mnoznik cały czas 11 :/

 

W biosie mam chyba wszystko dobrze... Ale może nie?

 

Najwyżej sprzedam komuś płytę, która jest świetna bo fsb 250 lata bez większych problemów, ale nie do athlonów xp-m... Chyba, że jakos ten problem rozwiążemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to było z mobilnymi athlonami 2000+, jakie mnożniki są najlepsze? przy 236x9,5 wszystko ok, ale już z mnożnikiem 10,5 nie tak cudownie

 

mniejsza o to ja mam 246X8 pobije ktoś

Edytowane przez gras666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh... czekam sobie na coś takiego (czekam ze względu na uprzejmość poczty polskiej która nie dopuszcza mnie do urzędu i nie mogę odebrać paczki SHIT!!!):

 

AXMD2200FJQ4C 9596935250150

AQXDA 0321RPMW

 

Czyli jak rozszyfrowałem 1.35V 100*C :D

O ile to nie ściema, bo pierwszy raz się z Bartonem 2200+ spotkałem to może być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pecet

procek XP-Mobile 2500 przetaktowany na 11x220= 2420MHz na biosie d26 2.0.5C TaiPan, po testach był to jedyny bios ktory pozwolił na ustawienie szyny na 220 stabilnie, napięcie 1.675v

Pamięci Hynix D43 ustawione na 2.5 3-3-8 na napięciu 2.8v.

Na takich ustawieniach przechodzi test Super PI oraz d Mark 03 ale nie przechodzi Prime95, nie wiem dlaczego, komp chodzi super stabilnie i nie ma blue scrinow.

 

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...