Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Na Warp2Search ( http://www.warp2search.net/modules.php?nam...ticle&sid=16543 ) , oraz wielu innych znanych stronach można znaleźć mnóstwo szczegółów dotyczących nowego króla overclockingu. Został nim Athlon XP-M 2500+. Z reguły bez problemu osiąga częstotliwość 2,7 GHz, przy nominalnej wynoszącej 1,87 GHz. Procentowy wzrost nietrudno policzyć! Wprawdzie obsługuje FSB „zaledwie„ 266 MHz, ale za to ma odblokowany mnożnik i pracuje przy napięciu rdzenia tylko 1,45 V. Hit! Zapewne w krótkim czasie będzie nie do kupienia, tak jak swego czasu Athlon XP 1700, ale gdzie go mozna dostac i co to zaprocek??? :?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w ogole go nie ma w Europie :(

 

Za to za oceanem prawdziwy szal zakupowy, wszyscy znawcy reczywiscie sie nim zachwycaja.

Ktos sprowadzi go do Polski i moze zrobic na tym zloty interes 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy ludzie nie wiecie, że procki dla laptopuff są wiele mniej wydajne niż procki do normalnych kompuff? Co Wam po tym mhzetach?Są jakieś benchmarki co badają speed worda i excela?No cóż, może są ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki do mobile i MP są selekcjonowane, chodzą na niższym napięciu i lepiej się kręcą bo to najlepsze sztuki.

to ten sam proc ale z lepszej części wafla. to jak Ti200 i Ti500 - te lepsze nazywali Ti500, ti200 nie chodzą zwykle więcej niż 260 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki do mobile i MP są selekcjonowane, chodzą na niższym napięciu i lepiej się kręcą bo to najlepsze sztuki.  

to ten sam proc ale z lepszej części wafla. to jak Ti200 i Ti500 - te lepsze nazywali Ti500, ti200 nie chodzą zwykle więcej niż 260 MHz.

dobrze mowi dajcie mu piwo :wink:

są wiele mniej wydajne niż procki do normalnych kompuff?

to jak sobie go kupie to bede miał nienormalnego kompa?aa no tak zopomniałem ze laptopy sa upośledzone :wink: jak nie krecisz to nie kupuj ale kołuje sie nowy hicior..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj, ale to FSB 266 oznacza ze nie można jej zmienić?!

Choc to tylko moke przypuszczenia, to mozna zmieniac FSB (tzn BARDZO bym chcial :twisted: ), bo w przeciwnym wypadku bylaby to WIELKA marnotrawnosc potencjalu i OC odbywac by sie moglo tylko na plytach z 5-bitowym mnoznikiem (ew. cos mieszac ze zmiana mnoznika w Windzie w prockach Mobile)...

 

EDIT:

 

Zdjecie stad

Dołączona grafika

 

Jak widac wykrecili FSB ponad 266 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Vcore jest 1,888V czyli prawie 1,9v vcore... No to co to za radosc jak ja mam 2500 mhz na 1,712v vore real? I krecilbym dalej ale mam odczyt z diody 47 w idle i 50 w stress wiec juz nie chce podnosic.. A mam full stabilnie :)) I nie mam M ;p Za to mam edycje 2000+ Krostry ^^

http://members.lycos.co.uk/pawluczukcheck/2500.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze:

WOW! Juz dawno nie widzialem takiego ciemnogrodu!

Wy naprawde nie macie pojecia czy tylko udajecie?

Athlony M sa to normalne athlony takie same jak wszystkie inne z ta roznica za sa to egzemplarze selekcjonowane na minimalna ilosc wydzielanego ciepla. Maja wyjatkowo niskie napiecie zasilajace (malo mocy wydzielanej), CO OZNACZA za mozna je wybitnie podkrecic - przeciez przy zdecydowanie nizszym napieciu maja taka sama czestotliwosc domyslna.

Czestotliwosc FSB - LOL - jak to nie mozna jej zmienic?!!! w dodatku procki maja odblokowany mnoznik - miodzio! Normalnie dyskutujecie jakbyscie pierdwszy raz weszli na to forum! Poczytajcie dzial 'podstawowe pojecia' szukajcie hasla 'drut mod'...

R4VeN_pl - Ciebie szczegolnie zapraszam do tego dzialu bo piszesz glupoty, uwierz mi. Procki do laptopow sa to takie same procki jak te desktopowe tylko sa najczesciej nizej taktowane, do tego obsadzane na tanich chipsetach z grafami przeznaczonymi do worda a nie do dooma i stad wynika ta nizsza wydajnosc. POCZYTAJ zamiast pisac glupoty.

Pozdrawiam i zdrowka zycze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh informacja ze mobile jest wolniejszy od zwyklego ubawila mnie setnie :D

 

byloby cool jakby takie procki sie pojawily bo mozeby mozna zrobic AC bez wiatraka ?? (ah te stare Celeronki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie nawet jak sie ciesze ze nie musze duzo pisac,,,

 

Zgred napisal juz co trzeba i ma nadzieje ze dalej bedziemy mogli rozmawaic na poziomie ;-)

 

Zavader - nie spodziewalem sie,,, ze ten tekst o barton 2700= barton 2200 zglosze cie do tytulu lola roku,,, nie no dobra,, tygodnia :lol: no chyba ze sie szybko wytlumaczysz ze byles nie w formie czy cos ~~~

 

 

Raven_pl - rulezzz, za twe teorie zglos sie po nobla nobla

nie no sie przewroce ROTFL na maksa.. :-D

 

i jeszcze rozwazania czy czsem procki nie maja zablokowanego fsb..... ......

 

a w temacie - piekna sprawa z tymi prockami, raj do o/c jesli amd pusci ich wiecej to..... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytalem na zagranicznych forach to te procki w Ameryce Polnocnej ida jak swieze buleczki - sa juz problemy z ich dostaniem... Nie wiedomo czy w zwiazku z tym do nas w ogole trafia... Jesli ktos sprowadzilby ich kilkadziesiat na wlasna reke - zbilby na tym na pewno zloty interes :idea:

 

Trzeba wypatrywac (allegro) i miec nadzieje :roll: ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodna sprawa z tymi prockami szkoda że jest problem żeby jst u nas dostać... a i teksty niektórych userów w tym topicu sa równie super :lol: dziekuje jak to procki Mobile sa wolniejsze od tych z kompów stacjonarnych ? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki mają niezły potencjał :) - ceny patrząc na hurtowe amd nie powinny wiele odbiegać od zwykłych bartków. Ciekawe tylko jak z dostępnością na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ forest kila zbila

 

Upsss - bylem po 4 browarach i tak sie jakos zlozylo, ze gadalem bzdety :) No chyba sie kazdemu moze zdarzyc "wpadka", nie? jesli to bedzie

512 cache // 2700 MHz // Wysokie FSB // Cena ~400

 

GITES MAJPONEZ :)) GDZIE JEST KROSTRY?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowane FSB o <span style="color:red;">[ciach!]</span>aaa.......ale lOllllll

 

neich no tylko beda dostepne w Polsce :D :

 

berkut juz wycisnie z nich ostatnie poty, na swojej nowej autokaskadowej maszynei chlodzacej :D(okolo -100*C), hehee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulez; zgred - dobrze prawicie, ratujecie honor forum...

 

Tak niskie napięcie przy defaultowyej prędkosci świadczy o doskonałej strukturze rdzenia (a co za tym idzie potencjale oc)

No i wreszcie koniec bawienia się w seri, kolorki rdzenia batche i inne duperele - wybrali za nas :) Choć też pewnie będą lepsze i lepszejsze pośród nich.

 

Ludzie zza oceanu lub mający tam rodzinkę - możnaby trochę tego skombinować..

_________________

:: 1700+@2646MHz(dlt jiuhb 0313RPMW 1,88V 203x13) :: abit nf7-s rev.2.0 :: 2x256MB OCZ PC3000 :: sapphire r300@8potoków@410/330 :: chieftec 360W :: Zalman 6000Cu with modified nadmuch ::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje wersje Mobile sa żle rozpoznawane i na 99% płyt z nf2 nie działają :) ...

To masz złe informacje. Na płytach z nf2 spokojnie mozna wsadzic mobilne Athlony. Wszystko chodzi bez problemu. Jedynie nie działa softwarowa zmiana mnoznika na 99% płyt z nf. Wiem bo sam przerobilem swojego Athona na mobile majac nadzieje ze bede mogl zmieniac mnoznik. Operacja się udała. Procek jest wykrywany jako AMD K7 processor. Wszystko chodzi ok ale jak zmieniam mnoznik z windy to mi system zwisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje wersje Mobile sa żle rozpoznawane i na 99% płyt z nf2 nie działają :) ...

To masz złe informacje. Na płytach z nf2 spokojnie mozna wsadzic mobilne Athlony. Wszystko chodzi bez problemu. Jedynie nie działa softwarowa zmiana mnoznika na 99% płyt z nf. Wiem bo sam przerobilem swojego Athona na mobile majac nadzieje ze bede mogl zmieniac mnoznik. Operacja się udała. Procek jest wykrywany jako AMD K7 processor. Wszystko chodzi ok ale jak zmieniam mnoznik z windy to mi system zwisa.
Dla takich możliwości oc chyba każdy gotów jest zrezygnowac z wygód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...