Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy czy nie pierwszy, 3DMarka trzeba egzekwować. Szanuję każdego na tym forum, ale krecenie procem w snach to dobry temat na Oślej Łączce. Słuchaj koleś, ty chyba kręcisz gitare a nie Antka. Przespij się moze, wstań rano, umyj ząbki, zjedz normalne śniadanie, przeczytaj obstrukcje instrugi i włącz kompa.

ej no moze poczekamy?Ja niemam zbytnio zaufania do nowych userów(i dos tych z frazpl.pl :lol: ) ale moze poczekamy i zobaczymy?Skoro zrobił 3dmarka to niech da linka do orba.Albo niech mi na maila przesle screeny to zamieszcze na frum.Screeny z wcpuid, aidy i MBM'a mi starczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n włąsnie aj tez sei tak zastanawiam jak bym miał faktórke to bym mógł go kazdemu sprzedac w sklepie a jak se kupie przez neta z kasto kurde lipa bezie jak sie nei bedize chciałkrecić :/

 

sory ale czy komus do tej pory nie psozedł na 2500mhz ??

pytam bo jestem azainteresowaqny modelami 1800+ bo na 2500 mnie nie stać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIECIOP na jakim Vcore leciał, ten Mobil 2,7Ghz?? i jaka temp. miałes .Szkoda ze nie dajecie screenów z takimi danymi i nie zebym sie czepiał.Zastanawia mnie  potrzeba wymiany mego Thortono-Bartona.??

Dałem screen wcześniej, nawet dwa screeny, ale na 1,95 real Vcore lecial 2730MHz, a temperature mial ok 40STc.

UPDATE:

Przy 1,47v real przechodzil prime95 przy 2200-2300MHz

Przy 1,67v 2400-2500MHz

Przy 1,72v real 2500MHz prime95

przy 1,78v-1,82v real 2600MHz prime95

przy 1, 95- 1,98v real 2700MHz prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie podjarałem tym M 2500 że wypróbowałem wreszcie nie dawno zakupiony system chłodzenia wodnego aby pobawic się Athlonem XP 2000+ wersja B (1667 na szynie 133(266) @ dosłowie godzine temu mojego Athlonika podkręcilem na 3003 MHZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Płyta Gygabyte KT600 , Pamięci 2 x Kingston 256Mb DDR400!! 13 x 231mhz (462mhz)!! napięcie 1,85 v !!

Zrobilem to za pomocą drut moda .... temp proca na chłodzeniu wodnym po 1h pracy osiągła 60'C - dowale do obudowy jeszcze dodatkowe wiatraki ... 3DMark2001SE oraz 03 przebiegły bez stresowo !!! cały sie telepie z radosci  aaaaaaaaaaaaaaaaaa mam kompa z procem 3GH!!!!!jaka radocha!!!!!

 

Niedlugo zamieszcze obrazki z Sandry

Nie wierze ci ze masz 3,0GHz, daj screeny, z 3dmarka2001, Prime95(?)

Nabijasz się z ludzi ktorzy podkrecaja procki. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o niekomentowanie wpisu użytkownika Marines. Zrobi się burdel za przeproszeniem. Jak da jakieś screeny to ok; nie da - po prostu ignore i zapomnijcie. Mam nadzieję, że mogę na Was liczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop teraz wszystko jasne nie mam powodu do zmiany proca .Np u mnie(1,95Vol. 2700Mhz) ale tylko pulpit ,wygląda na to że masz te 100Hz zapasu.Moje stabilne Prime to 2600MHz 1,95Vol..

Dzieki ,wyleczyłes mnie na długo!!

W moim przypadku cena jednak była o wiele niższa . :roll:

Ale i tak trzeba"ciąć metal i krzesać iskry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złożyć kumplowi kompa. Inny jego kolega ma dojścia i kupi taniej cześci. Mimo że on nie chwali podkrecania to NIE ma wyjścia bo ja składam

Sądze zeby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> procka AMD Athlon XP 2500+ Barton Xp-M.

Procek ten jest przystosowany do pracy z magistralą systemową 266MHz. Więc jeśli puszcze go na magistrali 200, to nie potrzebuje do tego zadnej wyrafinowanej plyty, ani super pamieci, bo DDR 400 to juz jest standard. Wazne jest dla mnie zeby przy magistrali 200 był w pełnni stabilny!!! Bo to komp dla osoby która walczy z podkręcaniem.

Którą tanią!! płyte polecicie mi. Musi oczywiście obslugiwać DUAL DDR bo nie bede dążyć do max fsb (pamięci tez mają byc tanie). I jeszcze 1 - on nie bedzie miec WC. Jakie wiec temperatury są razsądne jesli komp ma pochodzic kilka lat!!!

 

2) jaką grafike:

a) grafa do 600 zł

b)grafa do 750 zł

Z góry serdecznie dziękuje.

Ps. sorki żę troszke nie ten dział na forum .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze raz przepraszam że tu zadałem to pytanie , ale nikt z mistrzów na oślą nie chodzi...

Nie na oślą tylko dla podstawowe zagadnienia. BTW. używaj przycisku zmień bo Cię zjedzą ;)

 

Procek ten jest przystosowany do pracy z magistralą systemową 266MHz

Jest przystosowany do pracy przy FSB166

 

2) jaką grafike: 

a) grafa do 600 zł 

b)grafa do 750 zł 

Pojawił się nowy temat TUTAJ!

 

Bo to komp dla osoby która walczy z podkręcaniem. 

Którą tanią!!

Sprecyzuj pojęcie "tanią". Jeśli chce dobrze podkręcać to niech bierze Abita NF2 bez Soundstorma (taniej), Solteka jak mój lub Epoxa (na nForce2 też bez SS, nie pamiętam modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procek ten jest przystosowany do pracy z magistralą systemową 266MHz

 

Jest przystosowany do pracy przy FSB166)

"....jest jednak do pracy z magistralą systemową 266MHz, nie zaś 333MHz jak w desktopach..." - żródło: http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=r...=recenzje/2/rec

ale to akurat nie najistotniejsze.

 

Sprecyzuj pojęcie "tanią". Jeśli chce dobrze podkręcać to niech bierze Abita NF2 bez Soundstorma (taniej), Solteka jak mój lub Epoxa (na nForce2 też bez SS, nie pamiętam modelu)

Abit nigdy nie byl najtańszy, a żeby puścić tego procka z magistralą 400 to chyba żadne podkrecenie. Wiec plyta moze być tańszych producentów. Oby miała regulacje napiecia rdzenia i możliwośc regulacji mnożnika. A to chyba już wszystkie mają. No NF rev.2 chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał A2500+ Barton Mobile przy wskazówkach jakie uzyskam od Power By Amd na GG wycisne z niego tyle ile sie da :D

 

Sprzęt Testowy będzie :

 

Abit NF7-S z biosem D10B4-4247

Athlon 2500+ Barton Mobile

Ati RADEON 9800 XT by ABIT

Pamięci KINGSTONE HYPERX 400

Zasilacz Huntkey 400XP

 

myślę, że ten zestaw wystarczy na pokręcenie tego bartonka

 

oczywiście woda na procek i chipset na drugi mostek pójdzie radiator od pentium 2 mosfety chłodzone tez kawałkami radiatora tez od pentium 2

 

myśle że dam szybko rezultaty kręcenia tej bestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał A2500+ Barton Mobile przy wskazówkach jakie uzyskam od Power By Amd na GG wycisne z niego tyle ile sie da :D

 

Sprzęt Testowy będzie :

 

Abit NF7-S z biosem D10B4-4247

Athlon 2500+ Barton Mobile

Ati RADEON 9800 XT by ABIT

Pamięci KINGSTONE HYPERX 400

Zasilacz Huntkey 400XP

 

myślę, że ten zestaw wystarczy na pokręcenie tego bartonka 

 

oczywiście woda na procek i chipset na drugi mostek pójdzie radiator od pentium 2 mosfety chłodzone tez kawałkami radiatora tez od pentium 2

 

myśle że dam szybko rezultaty kręcenia tej bestii

To się szykuje ....

Pewnie >22k w 2001 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w sklepach internetowych są tylko versje 1,65V.

 

Czy jeśli mam okazję dostać versje zasilaną 1,45V to warto go wziąć? Czy lepiej tego 1,65V?

 

Oznaczenia tego o niższym napięciu:

AXMH2500FQQ4C 9813273250188

IQXEA0329WPMW

 

Jak myślicie, będzie gOOd? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 1.45V to niemal to samo co 1.65V. Prosty chwyt marketingowy :)

Chwyt chwytem :wink: ale napięcie napięciem...

 

Jeśli zatem w możliwościach OC nie powinny się różnić zatem lepiej wziąć tego 1,45V :?: Jeśli się mylę to mnie poprawcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy!!!obrazki będą z A 2000+ @3GH ale są narazie małe kłopoty więc ten wynik nie moge uznac za oficjalny .Chodzi o to że mószę wiedziec jak np drut mod nastawic napięcie wyrzsze niż 1.85v ponieważ dotychczas na te 3GH mam na 1.85v i z powodu za małego napiecia robia się resety w windzie , dlatego potrzebuje npięcia 1.9 lub 1.95 ale jak je uzyskac ??płyta ma tez ograniczenie w biosie do 1.85 (Gygabyte KT600 ,zasilacz 400W) ... Ogólnie : chodzi mi o ułożenie drucików (co gdzie i jak to wiem :P ale w jakich pozycjach )

Bardzo dziękuję za pomoc!!!

sorry za niedbalstwo w poscie ale sie spieszyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bartek M działa stabilnie(prime) 2500MHz i jego okolice przy Vcore 1.75~1.85(zależnie od konfiguracji(fsb200~225) kazdy MHz więcek kończy sie resetem itp....why ? napięcia smigaja(zasilacz do [gluteus maximus] :P) w przedziale 1.75=1.71~1.76. Niestety inne wydatki nie pozwalają zakupić nowego chifteca 420 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. T-Bred prawdopodobnie wyzionął mi ducha (a szkoda, bo na 2,4 GHz powinien polecieć - 2,26 na dennym zasilaczu przy Titanie za 25 zł śmigał bez problemów). Teraz celuje w tego XP-M, ale nie ukrywam, że oddałbym rok zycia za model 1.45V. Czy ktoś wie skąd to jeszcze można wytrzsnąć ? Chwyty marketingowe to jedno, a napiecię jak to wspomniał kolega CougaR2 to druga, mimo wszystko istotna sprawa. Niby oba potrzebują 1.65V do pracy 2,5 GHz, ale jednak te 100MHz w końcowym stadium wiecej wyciska model 1.45V.

 

Procesor będę miał za 4 dni. Szereg testów i okaże się ile można z niego wyciagnąć (zasilaczem się nie chwalę, bo denny do kwadratu - Megabajt 330W ... a widziało to moze 250W).

 

Osoby, które wyciągnęły ponad 20k w 2001 niech dobrze to podkreślą. Ta liczba jednak o czymś świadczy. Sam mam zamiar do niej dobrnąć.

 

AXM - przynajmniej na 2600 MHz

1 GB Ram 333 @ 420 (przy CL3)

Radeon 9800 SE @ XT (420/720) 8 zdrowiuśkich potoków :)

Dysk Maxtor 120 GB 7200 8MB c

płyta NF7-S (no to chyba jasna sprawa).

 

Pytanie małe: jak nie dojade do 20k to co na pierwszy ogień pod OC ? FSB.. FSB... słabe mam pamiątki. Moze jakbym asynchro

puścił to coś by z tego było, a tak... max 210... hmm.. a może

spróbuję na 216. Eee.. jednak dam jakieś 250 a ram pozostawię

w okolicy 333-400. Z resztą co byscie zrobili na mim miejscu ?

W morde kopane pamieci. Jedyna dobra strona to ilość (przynajmniej Far Cry chodzi jak Korzeniowski :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem cię chcesz dac magistralę np 250 (500???) a pamieci pozostawic przy 333 lub 400??? przeciez pamiątki nie nadążą gdy magistrala będzie szybsza od nich samych ... więc nici z tego

No ... niezupełnie - w AMD ogranicza pamięci magistrala proca (nie dotyczy A64). Dlatego właśnie na PIV przy tych samych częstotliwościach ramu przepustowość jest większa. Teoretycznie asynchro mogło by pomóc osiągnąć ramom i max wydajność ... Podobnie robią Intelowcy np fsb 300 i ramy 250 @ 6-2-2-2 ...

Niestety w AMD asynchro raczej się nie sprawdza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to ! Stresor zaczyna wiercić mi diury w brzuchu. No dobra. Nie wiem jak to będzie, ale już w naraciu Mobil2500+ na 1.45V (z USA). Zobaczymy ile się z tego wyciśnie. Ponoć 2700MHz osiaga lekko. Ciekawe co na to moje żelowate Ramy. Na 420 chodzą, ale przy wysokich timingach (to i tak dobrze jak na no name).

 

Na moje oko wyglądałoby to tak:

 

11x248=2728MHz (oczywiście po Vmodzie NFSa :) )

pamięć chyba jednak asynchro w przedziale 333-420.

A moze jedna puscić FSB na 210, ustawić DDR na 420 i zwiększyć mnożnik na CPU ? czy to da wyższa wydajnosć ? Jakby nie było to prawie 40 MHz na FSB ! Kazdy wie ile daje 1 Mhz na szynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy!!!obrazki  będą z A 2000+ @3GH ale są narazie małe kłopoty więc ten wynik nie moge uznac za oficjalny .Chodzi o to że mószę wiedziec jak np drut mod nastawic napięcie wyrzsze niż 1.85v ponieważ dotychczas na te 3GH mam na 1.85v i z powodu za małego napiecia robia się resety w windzie , dlatego potrzebuje npięcia 1.9 lub 1.95 ale jak je uzyskac ??płyta ma tez ograniczenie w biosie do 1.85 (Gygabyte KT600 ,zasilacz 400W) ... Ogólnie : chodzi mi o ułożenie drucików (co gdzie i jak to wiem :P ale w jakich pozycjach )

Bardzo dziękuję za pomoc!!!

sorry za niedbalstwo w poscie ale sie spieszyłem :)

już mu nie wierze.Daj screena z 2.9 ghz jak takiś mądry.BTW:gigabyte miszczem kręcenia jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pracuje już ładne kilkanaście dni na ustawieniach z podpisu, 12 x 223 1.975 w biosie, realnie 1.9 około.. niestety przebicie 2700 mhz wymaga już dużo większego napięcia, a ja bym wolał zejść z moim do poziomu 1.925 - 1.95 w biosie. Ktoś wie jak to osiągnąć? Wygrzewałem go z 1-2 nocki ale nie pomogło, czyżby trzeba było dłużej grzać? Jak go do tego procesu ustawić? 5x100 2.1V i kilka nocek seti/benchmarkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zeta są zasilacze HIPER 350W w PC Serwis - www.pcserwis.w.pl. Gadałem z gościem i szczerze powiem, że te zasiłki są spoko. Realnie dochodzą do 340W (!), nie mają aktywnego PFC (z resztą nowe Chiefteci 360W też nie mają) i przy pełnym obciążeniu (tj. 2 dyski, 2 napędy, wykręcony AXP i wykręcony GF FX 5700) wszystko w najlepszym porządku (ważny 2,36 kG - to musi być troche lepszy transformator niż w lipnych Codegenach). Sądzę, że osoby poszukujace taniego a przy tym w miarę dobrego zasilacza mogłyby się skuciś na tego HIPERA. ja rozumiem, że Chieftec wymiata. OK, Antec jeszcze bardziej. Jak się tak będzie mówić to dojdzie się do sprzętu serwerowego.

 

A tak poza tym w temacie "najlepszy BIOS dla NF7(S)" proponuje załozyć ankietę na najlepszy BIOS. takie się tam zamieszanie robi, ze słabo się robi (info dla Moda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągne jeszcze na feelu 300W co waży też około 3 Kg, a jak przyjdzie mi kasa(po kupnie pary zabawek - czyli za miesiąc) to się pomyśli :) wolę dołożyć 100-150 zł i mieć wymiatacza :D (nie mylić z miotaczem) :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...