Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

bachus tak patrze na Twój podpis.. ja mam 2664mhz na 1.975vcore, realne 1.9 i w pełni stabilne, 20h pracy kompa z seti itd. A mam wersję 1.65v a nie 1.45 jak Ty.. na pewno nie możesz zejść niżej z vcore?

 

U mnie dopiero przy przekraczaniiu 2700mhz potrzeba pójść z prądem ostro w górę, ponad 2.03 (bios)

Seti jako wyznacznik stabilności ;) eee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie musze wyzalic...

ponad fsb 200 nie pojdzie moj maly potworek :///

dam 205 i prime sie wysypuje ;[

na 210 wychodzi z gier

nawet na duzym napieciu 1.9V teraz go ustawilem 12,5x200 i o wiecej nie ma mowy ;(

l12 zrobilem coz porazka?

Na bank nie proc i nie mobo ...

Daj ramsom więcej woltów albo/i obniż timingi ... to "tylko" level 1 :/

Ja jak testuję szynę to zawsze na niskim mnożniku np8-9 i wtedy proc na bank wyrabia ...

Miałem już z 10 AMD (Xp1700, XP2000, XP2400, B2500 ...) i KAŻDY robił fsb w okolicach 240 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus tak patrze na Twój podpis.. ja mam 2664mhz na 1.975vcore, realne 1.9 i w pełni stabilne, 20h pracy kompa z seti itd. A mam wersję 1.65v a nie 1.45 jak Ty.. na pewno nie możesz zejść niżej z vcore?

 

U mnie dopiero przy przekraczaniiu 2700mhz potrzeba pójść z prądem ostro w górę, ponad 2.03 (bios)

Seti jako wyznacznik stabilności ;) eee

Tylko i wyłącznie... Prime przy SETI wysiada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus tak patrze na Twój podpis.. ja mam 2664mhz na 1.975vcore, realne 1.9 i w pełni stabilne, 20h pracy kompa z seti itd. A mam wersję 1.65v a nie 1.45 jak Ty.. na pewno nie możesz zejść niżej z vcore?

 

U mnie dopiero przy przekraczaniiu 2700mhz potrzeba pójść z prądem ostro w górę, ponad 2.03 (bios)

Seti jako wyznacznik stabilności ;) eee

Tylko i wyłącznie... Prime przy SETI wysiada :D

U mnie jakoś Seti liczył a Prime wywalał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie musze wyzalic...

ponad fsb 200 nie pojdzie moj maly potworek :///

dam 205 i prime sie wysypuje ;[

na 210 wychodzi z gier

nawet na duzym napieciu 1.9V teraz go ustawilem 12,5x200 i o wiecej nie ma mowy ;(

l12 zrobilem coz porazka?

Na bank nie proc i nie mobo ...

Daj ramsom więcej woltów albo/i obniż timingi ... to "tylko" level 1 :/

Ja jak testuję szynę to zawsze na niskim mnożniku np8-9 i wtedy proc na bank wyrabia ...

Miałem już z 10 AMD (Xp1700, XP2000, XP2400, B2500 ...) i KAŻDY robił fsb w okolicach 240 ...

dalem memorkom 2.9V i ustawilem mnoznik 6x220 i dalej sie wysypuje...

pozatym to nie mozliwe zeby te mushkiny byly az takie cienki (mam je od tygodnia)

przeciez na fsb 205 by się wysypywaly?? mam timingi 2,2,3,11 2.9V proc ustawilem na 1.9V i jak mowie 6x220 ;(

na default vcore tez sie sypie..

dodam ze robiulem test memtestem i bylo 0 bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narazie mój max stabilne to 220 fsb :(

 

a dokładnie tak jak w podpisie 11x220 ale jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa mod L12 się szykuje i woda :D bo bez tego wiecej z tej bestii nie wycisne na 11x225 zaczoł ładnie ale po 2 godzinkach zobaczyłem ulubiony obrazek OC niebieski ekran :D wiec narazie najstabilniej jest na 220

 

A teraz dokładnie

Volty na procek 1,65

FSB 220

Mnożnik 11

 

Pamięci 2.5-3-3-11 i powiem że mam KX z serii A :) co mnie dziwi że się kręcą

a screena dam dopiero jak pojade z fsb wyżej bop to jeszcze nie zachwycający wynik jak na tego mobile :P ale 2,4 GHz osignięte bez L12 i na chłodzeniu AIR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie napiece potrzebuja wasze mobile na 2500+

 

ja wlasnie jestem w testach 1.3v(stabilnie) wlasnie sprawdzilem zaraz schodze nizej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dalej testowalem procka

i nie chce pojsc za zadne skarby fsb ponad 200 :(

pamieci juz ustawilem 2,5,3,3,11 2.9V Vcore 1.85V chipset 1.7V i nic! wywala mnie z gier

prime tez wywala itp :(

teraz testuje mnoznik 13x200 ehh

co zrobic?

powiesic sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dalej testowalem procka

i nie chce pojsc za zadne skarby fsb ponad 200 :(

pamieci juz ustawilem 2,5,3,3,11 2.9V Vcore 1.85V chipset 1.7V i nic! wywala mnie z gier

prime tez  wywala itp :(

teraz testuje mnoznik 13x200 ehh

co zrobic?

powiesic sie?

L12 zrobić (no chyba że już masz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L12 oczywiscie mam.

przed tez zle chodzil i po takze.

na tym mobo chodzil zwkly bartona na fsb 220

dokaldnie 11x220 wiec to nie plyta ani nie pamieci czyli proc z [gluteus maximus] zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezla lipe, bo zalatwilem sobie mobile'ka z usa (znajomy przywiozl), serie ma niby jedna z najlepszych ( IQYHA 0407RPMW ) a max co wyciagam to 2300 (230x10) @ 1.75V . Zeby osiagnac 2400MHz to musialbym mu chyba >=1.9V zasadzic, ale tego juz nie wytrzymuje moj zalman 7000a AlCu :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niezla lipe, bo zalatwilem sobie mobile'ka z usa (znajomy przywiozl), serie ma niby jedna z najlepszych ( IQYHA 0407RPMW ) a max co wyciagam to 2300 (230x10) @ 1.75V . Zeby osiagnac 2400MHz to musialbym mu chyba >=1.9V zasadzic, ale tego juz nie wytrzymuje moj zalman 7000a AlCu :-(

no to trochę dziwnie bo mój mobil z Polski chodzi już na pewnych ustawieniach (Prime 100% przechodzi) na 1,55V przy ustawieniach 11x220 dzisiaj rano mu zmieniłem z napiecia 1,65V no ciekawe co będzie dalej z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO WŁAŚNIE!

Czym się różni:

VCOREA od VCOREB?!

U mnie na B są aż 4V! Które z tych napięć jest napięciem rdzenia procesora?

Mnie się wydaje, że A! A, więc RIKER, Ty masz teraz 1,62V (Pewnie 1,65 w BIOSIE) a nie 1,5V!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO WŁAŚNIE!

Czym się różni:

VCOREA od VCOREB?!

U mnie na B są aż 4V! Które z tych napięć jest napięciem rdzenia procesora?

Mnie się wydaje, że A! A, więc RIKER, Ty masz teraz 1,62V (Pewnie 1,65 w BIOSIE) a nie 1,5V!!!

mylisz sie A to jet napiecie chipsetu

B proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy za lipe macie.. mój od razu po włożeniu 12x223 robi na 1.975 w biosie (1.9 miernik) =)

 

Może wygrzejcie je trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ty masz abita a ja epoxa epox tak podaje

 

zobacz u mnie napiecie 3.3 podaje 2.61 bo to jest pamieci napiecie

 

a w biose jest 1.5v

 

jak nie wierzysz to pokaze ci napiecie np z aidy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko gra!

Tyle, że mojemu prockopwi przy 2500+ strcza 1,275V!

Szanse, że ładnie podkręcisz tego z Allegro są bardzo duże! Ja bym brał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jesteście bardziej w temacie,czy to jest pewniak czy kolejny wałek http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24773352 ? :?

No! Wyglada strasznie obiecujaco! Tylko az za ładnie... :wink:

i tu masz racje bo rozmawiałem z kumplem z USA i są oczywiście u nich 1,45 ale one mają kolor brązowy a nie zielony zielone są 1,65V relnie chodzą 1,60 tak jak w Polskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu masz racje bo rozmawiałem z kumplem z USA i są oczywiście u nich 1,45 ale one mają kolor brązowy a nie zielony zielone są 1,65V relnie chodzą 1,60 tak jak w Polskie

Racji niestety nie masz, bo sam miałem w rękach dwa procesory na 1.45V przywiezione z USA i oba były zielone. Żeby rozwiać wątpliwości dodam, że nowa Sandra rzeczywiście identyfikuje procesor jako XP-M na 1.45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie na mobilku 2500+ 1.65V mam 2330Mhz przy 1.6V :) Oczywiście Prime Stable :D Jak kupię porządny wentylator (teraz mam jakieś badziewie za 30zł) to jeszcze powalczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...