Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mozna sprawdzic bez sciagania radiatora jaki moj Barton XP-M ma defaultowe napiecie ? po ustawieniu w biosie napiecia na default, procesor chodzi na 1.55V

2. Jakie bezpieczne napiecie mozna Bartonowi XP-M ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

2. Jakie bezpieczne napiecie mozna Bartonowi XP-M ?

Takie jak zwykłemu 1.65v jest całkiem bezpieczne bo to standardowe dla nie mobile, trzeba tylko CPU chłodzić odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zakupiłem sobie ostatnio okazyjne lapka z athlonem mobile 2200+ i mam pytanie - czy można mu obniżyć napięcie poniżej defaultowego 1.45 ?

Chciałbym żeby ciągnął mniej prądu i mniej się grzał :)

No i przede wszystkim jeżeli można to jak - ciąć mostki, jakieś drut mody ? ;)

 

Edit

 

Znalazlem sam, zrobilem drutmoda, jednak widac ze ta plyta w laptopie na stale daje 1.45 gdyż o drucie nic się nie zmieniło.

Edit2 dopiero znalazlem jak uaktywnic power now ! ;) w koncu przestal sie grzac :P

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie. Ostatnio w moim starym Athlonie 2000+ XP lekko wygiął się jeden ząbek. :? Palcem odgiąłem go do prawdiłowego ustawienia. Wszystko wygląda fajnie, tylko czy zadziała??? Czy się nie uszkodził??? Nie mogę go sprawdzić ponieważ nie mam już płyty pod Socket A.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem właśnie przed chwilą coś takiego:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

prawie jak mobile :lol2:

ciekawy ile poleci bo od tygodnia czekam na NF7 i coś poczta leci w członka :(

Tak bardzo kochasz athlony xp?? :wink: Przecież dzis za prawie te same pieniądze mozna kupić znacznie lepszy sprzet... szczególnie płyte. Najlepsze pod konkterny socket wysoko jeszcze stoją... :blink:

PS. A mobile mozesz sobie zrobić zeby ci windoza pokazywała mobile jak połączysz mostek bodajże L11 jeżeli dobrze pamiętam choć głowy nie daje. Ja sie niegdyś bawiłem tymi mostkami na duraku 1400, co mi pozwoliło go przerobic na athlona xp mobile :lol2:

 

PZDR

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...