Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Może i postawił na 2680- w sumie to raptem niecałe 150 Mhz wiecej niż u mnie ( jeszcze swojego nie żyłowałem :)) od jakiegoś czasu. Ale chłodzenie jak i zasilanie takiego piekarnika tym, co podałeś jest totalną głupotą- proc się przegrzeje i przetopi ci komputer na wylot jak krew obcego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladam strony u naszych sasiadow z Niemiec i widze ze maja te mobile np 2400+ z L2 256kb co jest grane ???

Blad czy faktycznie sa takie , nawet jest podpis barton  :evil: 

 

 

http://www8.alternate.de/cgi-bin/go.pl?sto...nfo/hfga0j.html

 

A tak wogole to ceny jeszcze wyzsze niz u nas  :evil:

Na obecną chwilę myślę, że te całe zamieszanie z Bartonami M o indeksie 1800-2400 jest spowodowane tym, ze te mobilne Bartony to po prostu Throtony- bazują na Bartonach ( ztąd poszła wieść do ludzi o 512 cache) i mają zablokowany cache wiec i ciepła produkują mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem był to komp kumpla ta tych ustaweniach chodził raptem pół godziny potem zmniejszyliśmy szyne na 200 bo był troche strach jechać na takich ustawieniach jednak pech płyta padła mozliwe że przy tamtych ustawieniach coś sie przypaliło. Kumpel powinien dostać płyte w sobote bo kupił ją na giełdzie co swoją drogą niebyło dobrym pomysłem. (teraz musi czekać na naprwe dość długo 3 tydzień idzie i ma ponoć być na 100%). Oczywiście jak tylko już ją dostanie namówie go żeby jeszcze raz podkręcił i zrobie screeny. A zasilacz tak jak mówiłem to był jakiś no-name 300wat możliwe że Megabajt ale niejestem pewny. SPytam sie kumpla co sądzi i pomyśle przetestowania sprzętu z kimś z ekipy tweak`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem mam epoxa 8RDA+ rev 2.2 i athlona 2500+ XP-M i i nie mogę ustawić magistrali 233 na wyższym mnożniku niż 8 do 8 jest wszystko ok, przestawie o 0,5 i nie ważne jakie dam napięcie i już nie chce wstać o co z tym chodzi ?????Czy to może być wina orginalnego chłodzeniea ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne chłodzenie? A co- kupiłeś box-a? :D Nie widziałem tego na oczy, ale wersja 2500 M box jest do laptopów i pojęcia nie mam, jak by takie coś chłodziło przy 2.5-2.8 Ghz - pewnie dym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiejcie sie śmiejcie. Jak już dam screeny to bedziecie mówić fotomontarz albo że cud. chaos a ty nieprzyczepiaj sie do liczby moich postów wczoraj sie zarejestrowałem.

PakerWolus nie denerwuj sie tak.....prawda jest taka ze Chaos i inni użytkownicy naleza do osób ktore uwierzą jak zobaczą dowodu a wierzą na słowo......wiesz ale na tym forum było bardzo duzo osób ktore twierdziły że podkerciły swoje procki na 2,7-29MHz, Radeony 490/400 i inne takie wybryki.....tesz kazdy z nich twierdził że to prawda.....ale jak sie prosiło o linka do ORBa albo jakies fotki......to albo nie miały servera zeby to foto umiescić , albo poprostu nie zdążyły zrobić foto, albo popsuł im sie komputer a osoba pisze od kolegi albo 1000 innych rzeczy ktore nie pozwalają na udokumentowanie tych wyników...........jakoś trudno w to uwierzyć ale kazdy mający do czynienia z OC wie ze pierwszą rzecza która zobi sie po uzyskaniu jakiegos dobrego wyniku jest zrobiecie fotki...albo innego dowodu.....a dopiero potem można o tym pisac że sie czegoś dokonało mająć zdjecie w kompie......bo tak...to mozna sobie gdybać.......wiec nie obużaj sie tylko go zrozum .....ja tesz uwierze jak zobacze......to inaczej.....to nie mamy o czym mówić.......wiec czekamy jak zwróca ci płyte z servisu.....i pokażesz fotki.....Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi tu o popisanie się ale raczej o przedstawienie faktu . Teraz sam przymierzm sie do kupienia płyty głowne która bedzie pracować z Bartonem. Wszyscy mówią że Abit NF-7 rev 2.0 to najlepsz płyta do krecenia jeśli jednak na tym gigabyte komp chodził ta nakich ustawieniach jak pisałem to czy niebędzie ona lepsza już . A tak apropo to prawdopodobnie kumpel zgodzi sie na przestestowanie sprzętu z kimś z ekipy tweaka. Mieszkam w Jaworznie 30km na południe od Katowic. Dam odpowiedź po południu. I niewiedziałem że aż tak was to zbulwersuje myślałem że to nic specjalego tyle wyciągnąć. A swoją drogą ciekawe ile dało by sie na maksa wykręcić jeśli przy takim napięciu szedł na 2680Mhz i szynie 233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne chłodzenie? A co- kupiłeś box-a? :D Nie widziałem tego na oczy, ale wersja 2500 M box jest do laptopów i pojęcia nie mam, jak by takie coś chłodziło przy 2.5-2.8 Ghz - pewnie dym :P

Chodziło mi o radiator na mostku północnym, a procka chłodze Zalmanem CNPS 7000 A Cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos powie bo sie juz zakrecilem z tym , obudowa OPGA jest to taka jaka maja procki obslugiwane prez socket A , to dlaczego Niemcy pisza u siebie na stronach

Bauform: OPGA

 

Weitere Infos: Mobile CPU, läuft nicht auf Desktop Sockel A Boards.

 

NIe kumam :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam 2562Mhz stabilne 1.75V 1300 obrotów Zalman 7k Al Cu :) 14x182 Mhz. Przy 2601 Mhz niestety restart kompa :| Gdybym kupił lepsza pastę, lepszy cooler czy jeszcze lepszą płytę głowną i jeszcze obudowę, która by pomieściła cooler i jeszcze zasilacz i jeszcze jeszcze.........i jeszcze to moze bym i wycisną nastepne 100 Mhz z bólem ;) Warto? :D ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest wkoncu z tymi mobilami jak jest opga to bedzie chulal na socket A bo niemcy pisza ze

 

Bauform: OPGA

 

Weitere Infos: Mobile CPU, läuft nicht auf Desktop Sockel A Boards.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=65926

 

AMD Athlon XP-M 1800+ występuje w dwóch wersjach:

 

Level 1 Cache: 128 KB 

Level 2 Cache: 256 KB 

obudowa: OPGA

taktowanie: 1533 MHz

vcore: 1,45 Volt

 

i

 

Level 1 Cache: 128 KB 

Level 2 Cache: 512 KB

obudowa: mPGA

taktowanie: 1400 MHz

vcore: 1,25 Volt

 

W Polsce sprzedawany jest ten pierwszy- działa na "normalnych" płytach  :D  :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie do której link jest podany w linku którego podałem 8) piszą ten text przy obu XP2500M (256 i 512kb Cache)- przy innych nie sprawdzałem- pewnie też to piszą. Niemieckiego nie znam i jeżeli ten text który cytujesz znaczy że proce nie będą działały na SocketA to raczej pomiałka. Przecież ludki na forum mają te proce i kręcą na SocketA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się pierwsza sztuka na allegro:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23224595

Nie wiem o co chodzi przeciez tu tez sa i to tansze... Tez z napieciem 1,45... I o co ten szumhttp://sklep.benchmark.pl/pelny_10860.html

No to kup tam ;) Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś z Komputronika dostał wersję 1,45V. Co sprawdzą w magazynie to tylko 1,65V. A w cenniku cały czas widnieje "towar dostępny na zamówienie". Pewnie czekają, aż zbiorą z 1000 zamówień to hurtem sprowadzą :twisted: To całkiem spoko sposób na pewny zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kup tam ;) Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś z Komputronika dostał wersję 1,45V. Co sprawdzą w magazynie to tylko 1,65V. A w cenniku cały czas widnieje "towar dostępny na zamówienie". Pewnie czekają, aż zbiorą z 1000 zamówień to hurtem sprowadzą  :twisted: To całkiem spoko sposób na pewny zarobek.

Z tym wciskaniem wersji 1,65V zamiast 1,45V w komputroniku to prawda? :cry: (zastanawiałem się nad zakupem u nich)

Może niech się zgłoszą wszyscy zrobieni w karolka w ten sposób?

(zawsze jest chyba 7 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny)

 

Kolejna sztuka na allegro i napięcie 1,45V - sprzedawca wkręcił na nim 2660 MHz @ 2V - szkoda, że nie podał jak się kręci na normalnych napięciach.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23278686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym wciskaniem wersji 1,65V zamiast 1,45V w komputroniku to prawda?  :cry: (zastanawiałem się nad zakupem u nich)

Może niech się zgłoszą wszyscy zrobieni w karolka w ten sposób?

(zawsze jest chyba 7 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny)

A to musze powiedziec ze ciekawe. Bo ja tez rozmawialem z handlowcem, nawet tak pokierowalem rozmowa(ze to ja niby kilkanascie sztuk chce ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i wogole) ze facecik poszedl ze sluchawka przy uchu do magazynu i przy mnie ponoc grzebal w prockach. I okazalo sie jednak ze pomimo ze na stronie sklepu jest info ze to procesor na 1,45v, to w rzeczywistosci wszystko co maja, to wersje 1,65v.....

A na odesłanie jest chyba 10 dni.

 

Kolejna sztuka na allegro i napięcie 1,45V - sprzedawca wkręcił na nim 2660 MHz @ 2V - szkoda, że nie podał jak się kręci na normalnych napięciach.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23278686

Strasznie tanio poszedł ten procek 8O. Chyba się dogadali poza aukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23224595

 

tutaj tesz jest , ale za ten procek koles sobie chyba niezle krzyczy.....

Jakbyś spojrzał parę postów wyżej to byś zobaczył, że mechl!n już podawał tego linka. A cena... no cóż; jeśli 1,65V M kosztuje 475 to 1,45V może i 500 kosztować... Pewnie niedługo stanieją ale teraz cena będzie "odpowiednia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23224595

 

tutaj tesz jest , ale za ten procek koles sobie chyba niezle krzyczy.....

Jakbyś spojrzał parę postów wyżej to byś zobaczył, że mechl!n już podawał tego linka. A cena... no cóż; jeśli 1,65V M kosztuje 475 to 1,45V może i 500 kosztować... Pewnie niedługo stanieją ale teraz cena będzie "odpowiednia".

sorka moj bład........znowu dalem plame......wydawało mi sie ze byl wystawiony inny procek......no coz...mam nauczke na nstepny raz....aby dobrze i dokładnie czytac posty.............jeszcze raz sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko- linka podałem 3 100 informacyjnie- zdawa (zdawało?) się, że to pierwszy M wystawiony na allegro.

Osobiście W ŻYCIU nie kupił bym od sprzedającego z zółtą gwiazdką tak drogiego towaru bez możliwości osobistego odbioru (rozgryzło się kilka allegrowych przekrętów 8) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to kup tam ;) Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś z Komputronika dostał wersję 1,45V. Co sprawdzą w magazynie to tylko 1,65V. A w cenniku cały czas widnieje "towar dostępny na zamówienie". Pewnie czekają, aż zbiorą z 1000 zamówień to hurtem sprowadzą  :twisted: To całkiem spoko sposób na pewny zarobek.

Z tym wciskaniem wersji 1,65V zamiast 1,45V w komputroniku to prawda? :cry: (zastanawiałem się nad zakupem u nich)

Może niech się zgłoszą wszyscy zrobieni w karolka w ten sposób?

(zawsze jest chyba 7 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny)

 

Kolejna sztuka na allegro i napięcie 1,45V - sprzedawca wkręcił na nim 2660 MHz @ 2V - szkoda, że nie podał jak się kręci na normalnych napięciach.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23278686

Napisalem maila do sklepu benchmarka z zapytaniem o te procki o oto jaka dostalem odpowiedz:

"nie wysyłamy takich procesorów i nie sprzedajemy bo ich nie mamy w magazynie

/mieliśmy dostawę 1,65V zamiast 1,45V ale wszystkie modele cofnęliśmy z

powrotem do dystrybutora/ nie sprzedaliśmy nikomu modelu 1,65v zamiast 1,45

 

nie sprzedaliśmy żadnego xp2500 mobile, gdyż są niedostepne aktulanie"

 

Ciekawe kiedy beda dostepne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...