Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem dziś Bartonki w łódzkiej hurtowni Rubikon, ale niestety żadnych Mobile. Same AQYFA i AQYHA. Dostawa nowych ma być w przyszłym tygodniu. Jakby co dam znać, choć niestety trzeba będzie się pofatygować do Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specification

Manufacturer: AMD

Model: AXMH2500FQQ4C

Core: Barton

Operating Frequency: 1.83GHz

FSB: 266MHz

Cache: L1/64K+64K; L2/512K

Voltage: 1.25V

Process: 0.13Micron

Socket: Socket A

Multimedia Instruction: MMX, SSE, 3DNOW!, 3DNOW!+

Packaging: OEM

 

Za 99$

Wytrzymałość termiczna zwiekszona z 85 do 100C.

Zamowilismy 5 do połowy marca beda czekajcie na recenzje :D

Z doswiadczeń znajomych ze USA wszystkie chodza na 2.6Ghz przy vcore 1.7v :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specification

Manufacturer: AMD

Model: AXMH2500FQQ4C

Core: Barton

Operating Frequency: 1.83GHz

FSB: 266MHz

Cache: L1/64K+64K; L2/512K

Voltage: 1.25V

Process: 0.13Micron

Socket: Socket A

Multimedia Instruction: MMX, SSE, 3DNOW!, 3DNOW!+

Packaging: OEM [/b

Zastanawia mnie jedna rzecz ... z tej specyfikacj wynika, że ten CPU chodzi na 1.25V ... to ciekawe bo o ile wiem to te 2500XP-M mają 1.45V w default, więc błąd czy czegoś nie wiem :!: :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na hexus mieli cienka wersje z vcore 1.45 ale jest jeszcze jedna wersja właśnie z napieciem 1.25 dostepna tylko na newegg.com :D :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwizku z tym ze moj radeon 9700 nie mogl rozwinac skrzydel na PIII

przyszedl wkoncu czas na nowa plyte oczywiscie NF7.

Kupilem procesor 2500+ mobile ale seria

AQYHA i teraz pytanie czy wszystkie procki mobile 2500 sa takie podatne na krecenie czy tylko seria iqyfa ?

Zreszta jak wroce do domu z pracy to oczywiscie dam znac co i jak.

 

Cos mi sie wydaje ze chyba dostalem Zwyklego Bartona ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto ceny XP-M ze strony AMD. Jak widać są TRZY RODZAJE Athlonów XP-M. Wie ktoś czym się dokładnie różnią i która wersja jest dostępna w polskich sklepach?

 

Procesor AMD Athlon™ XP-M dla komputerów przenośnych - Desktop Replacement Cena

3000+ $168

2800+ $122

2600+ $94

2500+ $84

2400+ $76

2200+ $71

Procesor AMD Athlon™ XP-M dla komputerów przenośnych - Mainstream Cena

2600+ $99

2500+ $89

2400+ $81

2200+ $71

2000+ $64

1900+ $59

Nisko-napięciowe procesory AMD Athlon™ XP-M; dla komputerów przenośnych Cena

2000+ $80

1900+ $76

1800+ $71

1700+ $57

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznia sie od siebie napieciami vcore[i rownoczesnie poborem mocy[W]] stosowane dla super ekonomicznych laptopow etc.. hehe te to chyba musza sie dobrze rasowac, spoko by taka 1700 super low voltage lyknac ciekawe czy 2,8 ghz robi na powietrznym chlodeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na hexus mieli cienka wersje z vcore 1.45 ale jest jeszcze jedna wersja właśnie z napieciem 1.25 dostepna tylko na newegg.com :D  :evil:

No właśnie tak mi się zdawało, że te 1.45V przy 1.83GHz to nie jest szczyt techniki ... ja na swoim Thoroughbredzie na 1.45 dobijam do 2050Mhz, za to 1.25V dla 1.83Ghz to już coś i zostaje spory zapas mocy ... 2.6Ghz na 1.7V jak podajesz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwizku z tym ze moj radeon 9700 nie mogl rozwinac skrzydel na PIII 

przyszedl wkoncu czas na nowa plyte oczywiscie NF7.

Kupilem procesor 2500+ mobile ale seria 

AQYHA i teraz pytanie czy wszystkie procki mobile 2500 sa takie podatne na krecenie czy tylko seria iqyfa ?

Zreszta jak wroce do domu z pracy to oczywiscie dam znac co i jak.

 

Cos mi sie wydaje ze chyba dostalem Zwyklego Bartona ?!

ale seria AQYHA nie jest zla ja mam takiego i to nie mobile (AQYHA0402SPMW-wiec ty może też masz zwyklego bartka ) i na napieciu 1,75v pracuje mi z częstotliwością 2500mhz ,początkowo to pracował z 1,8v bo niżej się wieszał ale od 2 dni jade na 1,75v i gites wsio super stabilne, bardzo żałuję że ma mnożnik ustawiony na 11 na stałe , bo na maksa idzie na 2640mhz a potem to już mi fsb nie styka być może memorki nie wyrabiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis dziwny ten moj procek dopiero instaluje windowsa ale ja na raziw to ma odblokowany mnoznik ale napiecie 1,7 a tak wogle to bios mi go nierozpoznaje pisze unkown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis dziwny ten moj procek dopiero instaluje windowsa ale ja na raziw to ma odblokowany mnoznik ale napiecie 1,7 a tak wogle to bios  mi go nierozpoznaje pisze unkown.

Gdzie Ty go dostałeś??? 8O

 

Jak idzie z oc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie jestem pewny, czy to aż taka rewelacja : Ostatnie newsy sugeruja stabilne 2375 Mhz, co nie jest zgoła zbyt dużą wartością względem zwykłej wersji :| Że nie wspomnę o cenie- 469 zł względem 360 zł (inny sklep) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie jestem pewny, czy to aż taka rewelacja : Ostatnie newsy sugeruja stabilne 2375 Mhz, co nie jest zgoła zbyt dużą wartością względem zwykłej wersji :| Że nie wspomnę o cenie- 469 zł względem 360 zł (inny sklep) :(

No fakt... jak by napisali stabilne 2700Mhz to było coś...

 

A tak... to chyba narazie sobie odpusze wymiane mojego Bartona... szkoda 100zł... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisali ze 2375 Mhz stabilnie na powietrznym chlodzeniu przy vcore=1,8V

..........jesli ktos ma wode to moze spokojnie dac wieksze vcore i napewno....wykreci go do granicy 2500mhz ......przy odrobinie szczescia...........moze cos wiecej........

 

owszem napisali ze stable 2375 mhz ale na powietrzu.......a pozatym za 469 zl to bym sie zastanowil...........za te pieniadze moze kupic z drugiej reki jakis wybrany <w OC> egzelarz Bartona albo Thortona.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Voltage (under load) Result

1833MHz 1.45v Pass (as expected)

1900MHz 1.45v Pass

2000MHz 1.45v Pass

2100MHz 1.45v Pass

2150MHz 1.45v Fail

2150MHz 1.55v Pass

2200MHz 1.55v Pass

2250MHz 1.55v Fail

2250MHz 1.65v Pass

2300MHz 1.65v Pass

2350MHz 1.65v Fail

2350MHz 1.725v Pass

2400MHz 1.725v Fail

2400MHz 1.8v Pass (but very getting hot)

2450MHz 1.8v Fail

 

Jak dla mnie żadna rewelacja! Na swoim osiągam 2453MHz(11x223-superpi,prime) na V= 1.725 i to też na zwykłym miedzianym coolerku :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jakiś ekstremalny przypadek, coś jak Jelen ze swoim PIV 1.8@ 4.014Ghz i stabilnym 3.75 Ghz.

 

Sumując za i przeciw, wolałbym już dopłacić 100 zł to leprzej płyty gł. niż do tego procesora : A i bezpieczniej dla właściciela i dla procka, by nie przekraczać tych 2.33 Ghz ( najsilniejszy wyprodukowany jak dotąd K7) lub trzymać się tych granic, bo mozliwe, że będzie sudden death ;)

Agólnie rzecz biorąc ja kupuję sobie zwykłego 2500+ :) Chyba, że zmienię szybko zdanie :P Niech ktoś go podkręci z forum i da sprawozdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony 2500XP-M to nic innego jak wyselekcjonowane zwykłe układy pracujące przy 1,83GHz na 1.45V czy 1.25V. Teraz w zależności od położenia danego CPU w tafli krzemowej (im bliżej środka tym lepiej) jeden egzemplarz idzie 2700MHz a drugi 2500MHz pomimo, że oba potrafią pracować 1,83GHz przy tym samym woltażu.

 

Na temat tych procesorów zrobił się szum i zamieszanie. Dodatkowo sytuacja gmatwa się ponieważ są 2 wersje 1.45 i 1.25V, mało mówi się o najlepszej serii - czy taka istnieje czy to loteria ? Są przypadki że proce te (1.4V) nie chcą przekroczyć 2400MHz niezależnie od napięcia - nawet 1.9V. Pojawia się pytanie jak długo będzi żył chłodzony nawet wodą proc podkręcony z powiedzmy 1,83Ghz 1,25V do upragnionego 2.7Ghz i 2.0V.

 

Przemyślałem sprawę i stwierdziłem, że dodatkowe MHz niewiele mi dadzą bo CPU pracujący 2280MHz (tak mam na codzień) wystarcza do wszelakich zastosowań a w grach jest na tyle mocny by przetworzyć dane podkręconego Radeona 9700 a zapewne także topowych kart. Więc przy obecnej cenie ten deal się nie kalkuluje zapewne także wielu z was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony 2500XP-M to nic innego jak wyselekcjonowane zwykłe układy pracujące przy 1,83GHz na 1.45V czy 1.25V

...więc skoro mój /AXDA 2500 DKV4D Z378877L30708 IQYFA 0350RPMW/ idzie stabilnie na 11x166 (1833MHz) na V=1.45V (niżej nie próbowałem) to trafiłem na partię Bartonów, które teraz noszą oznaczenie "M" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, bo jak kupisz bartona tego na 1.45V to przy tych 1833 MHz zejdziesz do 1.25V :) zawsze zapas jest.

To nie sa przeciez zupelnie nowe procki (tak jak skok Thoroughbred A :arrow: B), zeby mialy az taki zapas... Skoro juz sa wyselekcjonowane do na prawde malego napiecia 1,45V, to mysle, ze niewiele nizej moznaby z Vcore zejsc... jesli by sie dalo to procki chodzilyby na 1833@1,3V a nie 1,45V a te 1,25V to niewiele by dzialalo stabilnie (ale rozne cuda sie w sumie zdarzaja :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 1700+ chodzi stabilnie 1.4V przy 1.9GHz ..... max co go podkręciłem to 2.4GHz 2V po dokupienu radona przestał chodzic na 2.4GHz teraz chodzi na 2.2 1.7V i wyżej zwiecha się musze zrobic mod zasilacza :twisted: ja bym sobie kupił takie cudo narazie nie mam $

 

tylko pytanie czy będzie lepszy od mojego antka obecnie pracuje na nim zwarzywszy na nocny download 2.1GHz 1.65V 42*C stres 4 wiatraki + 3 dodatkowe chłodza mój PC wszystkie na 7V za dnia komputera nie słychać w nocy słychać tylko szum powietrza i tzaskanie mojej barakudy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...