Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Specification

Manufacturer: AMD

Model: AXMH2500FQQ4C

Core: Barton

Operating Frequency: 1.83GHz

FSB: 266MHz

Cache: L1/64K+64K; L2/512K

Voltage: 1.25V

Process: 0.13Micron

Socket: Socket A

Multimedia Instruction: MMX, SSE, 3DNOW!, 3DNOW!+

Packaging: OEM [/b

Zastanawia mnie jedna rzecz ... z tej specyfikacj wynika, że ten CPU chodzi na 1.25V ... to ciekawe bo o ile wiem to te 2500XP-M mają 1.45V w default, więc błąd czy czegoś nie wiem :!: :?: :wink:

Z tego co czytalem to wszstkie mobile chodza na 1.45 na default

tylko sie na newegg.com pomylili

tak apropo robil ktos L12 mada bo u mnie nie dziala

pozatym wykrywa mi go jako Unknown 600 (100*6)

bios 10b4 ale to samo mialem na d22 3dfire

zgory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Za dużo szumu zrobiliśmy z tymi procami na forach o OC :D Sprzedawcy to zauważyli i sztucznie podwyższają ceny...

Jak dla mnie nic specjalnego... Mój proc działa stabilnie na 11x200 przy napieciu 1,6V(nie dokońca stabilnie jest na 1,55V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70-80 wiecej za wersje mobile to wcale nie zdzierstwo ,AMD tez sobie wiecej za nie zyczy.A w prezencie poza gwarantowana dobra podkrecalnoscia (a mozliwa zajedwabista ;) ) dostaje sie odblokowany mnoznik.

Pozatym ludzie ,w cenie mocniejszego (bo trudno powiedziec "mocnego) celerona taka maszynka jest wypas.

Sam mysle nad zmiana mimo ze mi sie trafila calkiem dobra sztuka (no dobra, wybralem sobie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L12 dziala nie wiem czemy wczeniej mi nie dzialal

 

Ale dzieki temu ze zrobiliscie szum wielu takich jak ja moglo sobie ten procek kupic

 

aha i jeszcze jedno z ta tenperatura 100 max to chyba jakies nieporozuminie jest bo u mnie na prawie dowolnym napieciu wszystko chodzi ok do momentu jak dojdzie temperatura do 53C to mi np call of dytu wywala

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- to kto jak dotąd się zdecydował? Bo jeszcze mogę wybierać. I wiecie co? Chyba jednak się zdecyduję :D Tylko żeby jeszcze wyprodukowali taką płytę główną, która by mi pasowała :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]70-80 wiecej za wersje mobile to wcale nie zdzierstwo ,AMD tez sobie wiecej za nie zyczy.A w prezencie poza gwarantowana dobra podkrecalnoscia (a mozliwa zajedwabista ;) ) dostaje sie odblokowany mnoznik.

Pozatym ludzie ,w cenie mocniejszego (bo trudno powiedziec "mocnego) celerona taka maszynka jest wypas.

Sam mysle nad zmiana mimo ze mi sie trafila calkiem dobra sztuka (no dobra, wybralem sobie ;) )

Może i globalnie nie ździerstwo,ale trzeba pamiętać, że to w końcu normalny 2500+. To OC maniacy podbili sztucznie te cenę. Jakby się nie zrobił szum to w sklepie kupowałoby sie Mobile jako "normalnego" Bartona. Owszem możliwości OC są imponujące, ale czy to uzasadniona podstawa by walić cenę w górę. Kupujesz w salonie samochód i co? Sprzedawca powie, że jest droższy o 5K bo dowiedziano się , że silniki z konkretnego okresu produkcji jakimś trafem mają 50 KM więcej mocy. Ech, porobiło się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapuściłem mojego B2500+ na nominalnych zegarach ...

Prime leci @ 1,26V (zatem nie podniecam się wersją mobile ;) )

A to, że proc śmiga na bardzo niskim napięciu nic na prawdę nie znaczy (myślę o potencjalnym OC).

Miałem proca co 2,2GHz miał stabilne przy 1,48V ... ale już do 2,5GHz potrzebował 2V :/

Ze zmianą proca poczekam ... aż pojawi się coś co poleci stabilnie > 2,8GHz na WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma wersje taka:

 

AXMA2500 FKT4C

AQYHA 0351 RPMW

 

czyli napiecie 1.65 max tem 90 FSB 266

 

na nominalnych zegarach chodzi na 1.25 V

max Kreci sie do 2.7 Mhz przy napieciu 1.9 V

czyli tak jak ma byc.

Ale fakt jest taki ze jest kilka wersji procka mobile ja mam mobile Desktop Replacement 72W a ten wszedzie opisywany to jest

Mainstream 45W AXMH(okresla model) FQQ4C(okresla parametry)

ale mozliwosci oc zaleza od parti co sie oznacza tak: AQYHA 0351 RPMW

 

Chyba teraz jest wszysko jasne.

 

Tutaj jest wszystko porzadnie opisane http://fab51.fc2web.com/pc/refs/opn_guide.html

 

Najwazniejsza zaleta tych prockow jest odblokowany mnoznik zastanawiam sie tylko po co AMD tak robi.

 

Jak przeczytalem ten watek na poczatku to bylem zafascynowany tym procem i szybko polecialem do Action jak zobaczylem ze dostalem serie AQYHA zamiast IQZFA to myslalem ze to nie jest mobile he he

Poprostu brak Wiedzy na pocztku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu ,wlasnie usilowalem ci wykazac ze to nie zalezy AZ tak bardzo od sklepu ,bo poprostu AMD od ZAWSZE (jak i intel) sprzedaje procki do notebookow w wyzszej cenie.

A w tej wersji mobile juz nietyle jara mnie bardzo dobra podkrecalnosc (ktora jednak usredniajac jest lepsza sporo od desktopow, mialem 2 sztuki 2500+ co robily 2200mhz dopiero przy 1.9v) co odblokowany mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocforums.com/showthread.php?s=&...PM&pagenumber=1

 

Troche wiecej dla zainteresowanych kupnem......jaka seria itp

oraz troche wyników ludzi posiadających.......te proce troche na zachete...wiecej pod adresem wyżej

 

?IQFXA 0348 XPMW

(Water, PotatoMAN) (Whitewater, Dual 120mm core)

2568 MHz at 1.825 volts

2700 MHz at 2.2 volts

 

IQYFA 0349 XPEW

(Water, ChillPhatCat) (Mag3, Maze 4, Caprice core)

2662.5 MHz at 2.025 volts. Idle 39C, Load 46C

~1.9GHz at 1.4 volts

~2.0GHz at 1.5 volts

~2.2GHz at 1.6 volts

~2.3GHz at 1.7 volts

~2.5GHz at 1.9 volts

~2.65GHz at 2.0 volts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IQYFA 0343 MPMW 

(Water, DipStickTony) (Chevvy core, Neomoses Nemesis)

 

Before burn in:

* 2708 MHz at 1.8 volts. Load 45C

* 2750 MHz at 1.85 volts

2.1 volts on NF7-S will not boot into Windows at 2.8 ghz

 

After burn in:

* 2700 MHz at 1.65 volts (1.7 in the BIOS, board undervolts Vcore). Load 41C

* 2800 MHz at 1.875 volts (1.95 in the BIOS, board undervolts Vcore). Load ~46C

2950 MHz at 1.95-2.03 volts (2.2 in the BIOS, board undervolts/fluctuates Vcore). 

2950 MHz Runs Prime95 Priority Ten for one hour, then crashes.

Zachęcające! :twisted:

 

Można zaobserwować, że bardzo ładnie się te procki skalują z napięciem. Szkoda, że nie ma wyników procków o nominalnym vcore=1,25V

 

PS - dziś przetestowałem mojego 1700+ na fabrycznej prędkości(pierwszy raz tak szedł :P) pod kątem najniższego stabilnego w prime vcore. Osiągnąłem 1,125V (nastawione w BIOSie, zakładając, że odczyty są zawyżone...). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IQYFA 0343 MPMW

(Water, DipStickTony) (Chevvy core, Neomoses Nemesis)

 

Before burn in:

* 2708 MHz at 1.8 volts. Load 45C

* 2750 MHz at 1.85 volts

2.1 volts on NF7-S will not boot into Windows at 2.8 ghz

 

After burn in:

* 2700 MHz at 1.65 volts (1.7 in the BIOS, board undervolts Vcore). Load 41C

* 2800 MHz at 1.875 volts (1.95 in the BIOS, board undervolts Vcore). Load ~46C

2950 MHz at 1.95-2.03 volts (2.2 in the BIOS, board undervolts/fluctuates Vcore).

2950 MHz Runs Prime95 Priority Ten for one hour, then crashes.

 

Wez pod uwage ze mając takiego samego procka jak ten powyzej ...ze tej samej serii i podobnej czesci wafla wcale nie jest powiedziane ze pojedziesz tak wysoko.......zauwazyłem ze wszystkie wyniki powyzej 2600GHz osiagane sa z vcore=2.0V a dla procka z obnizonym napieciem jakim jest Athlon 2500XP-M ktory chodzi przy defaultowym vcore= 1,25V a mozna zmiejszyc do 1.15V to te 2.0V po podkreceniu jest chyba troche za duzo.....taki procek bardzo szybko straci zywotnosc......zamiast 5lat......bedzie ci służył tylko rok , no moze 2 lata jesli bedziesz mial dobre chlodzenie......nie bede tu wspominal o kolesiach co ustawiają napiecie powyżej 2.2V to juz wogole jest przegiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym napieciem 1.45 na newegg.com sie poprostu pomylili (bylo na tym na jakims forum) nie znane mi sa Athlon M bymialy w modelu cos innego niz FQQ4C albo FQQ3C to Q oznacza ze chodzi na napieciu 1.45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym napieciem 1.45 na newegg.com sie poprostu pomylili (bylo na tym na jakims forum) nie znane mi sa Athlon  M bymialy w modelu cos innego niz FQQ4C albo FQQ3C to Q oznacza ze chodzi na napieciu 1.45

No właśnie zacząłem o tym szukać i rzeczywiście nie ma Bartka 2500+ 1.25V ale za to sa:

Barton 2400+(1.8GHz) 1.35V

Barton 2100+(1.6Ghz) 1.25V

Barton 1800+(1.4GHz) 1.1V :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKa11: nasuwają się dwa podstawowe pytania:

 

1) jaka była seria proca który testowałeś ?

 

2) czy proc był stabilny przy tych napięciach ... jakieś testy obciążające zapuszczałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten 1.45-voltowy wynalazek. Ale z realizacją się wstrzymałem - wg mojego rozeznania na dziś w ofercie polskich sklepów jest jedna seria tylko - AXMA 2500 FKT4C AQYHA 0351 RPMW. FKT4 - czyli domyślna porcja vitaminki to, teoretycznie, 1.65V (zamiast obiecanych 1.45) i Temp_die: 90 st.C (nie 100) - nie do końca jest to więc zgodne z ofertą na www; info ma być uaktualnione, zobaczymy .. Tymczasem czekam na FQQ4C.

BTW, siwmad - Ty chyba nabyłeś właśnie taki (fkt4c), jak to z tym napięciem jest - domyślnie ustawia 1.65? A czy próbowałeś przy niższym, np. 1.2-1.25V na 1.8GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym ze kreci sie az milo....popatzrec......tylko jestem ciekaw czy trafila ci sie taka sztuka...........czy wszystkie sie tak krecą.......200x13x1.8V jak dla mnie w zupelnosci wystarczy.....az strach pomyslec......co byloby przy vcore powyzej 2.0V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...