Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

za bardzo nie kumam "biosa preferuje oryginalnego bo mam gwarancje" - to sie niby traci wgrywajac innego ? przeciez mozna spowrotem wrzucic oryginal, a update to nie powoduje utraty ?

Ale jak pie***** razem z tym biosem to juz po gwarancji :)... a ja mam raczej malo szczescia ;) - a raczej nie mam gdzie go wgrac (jezeli plyta nie dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Hejo !!! Jak myslicie... warto zmienic mojego procka ( patrz podpis ) na Mobila 2500 ???

moim zdaniem nie - no, chyba, że korzystasz z jakiegoś 3D Studio, albo innego programu który liczy dużo podobnych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie

 

mam plyte Asus A7v266 czu cos takiego plyta ma ze 3 lata chipset VIA czy Athlon 2500+ M na tej plycie pojdzie wiecej niz magistrala 166 Mhz??

czy moze lepiej kupic zwyklego bartona ??

 

Pozdrawiam

 

MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo !!! Jak myslicie... warto zmienic mojego procka ( patrz podpis ) na Mobila 2500 ???

moim zdaniem nie - no, chyba, że korzystasz z jakiegoś 3D Studio, albo innego programu który liczy dużo podobnych rzeczy

No dkładnie :D zgadłes :D... Bawie sie 3dstudio i innymi graficznymi ciach!łami... no i barton ma wiekszy l2... tylko nie mam kasy... fajnie by bylo gdybym po sprzedaniu mojego procka nie musiał dopłacać wiecej niz 100zl.. ale to chyba nie mozliwe :( .... a moze jakis inny do tej płyty ....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pojdzie wiecej niz na 133 czyli domyslnie, jak dobrze pokombinujesz to moze na 140-150 (czyli 300 MHz)

 

ale ja mam teraz 1700+ xp i orginalnie magistrala 133mhz a chodzi na mojej plycie na 160 spoko wiecj juz sa bledy na vcore 1,6.

 

 

moje pytanie czy 2500xp M z orginalna magistrala 133 nie pojdzi wiecej niz 166??

bo jezeli nie pojdzie to lepiej chyba kupic normalnego bartona 166 bo on pojdzi wiecen niz 170 mhz chyba :).

 

Pozdrawiem

 

MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pojdzie wiecej niz na 133 czyli domyslnie, jak dobrze pokombinujesz to moze na 140-150 (czyli 300 MHz)

 

ale ja mam teraz 1700+ xp i orginalnie magistrala 133mhz a chodzi na mojej plycie na 160 spoko wiecj juz sa bledy na vcore 1,6.

 

 

moje pytanie czy 2500xp M z orginalna magistrala 133 nie pojdzi wiecej niz 166??

bo jezeli nie pojdzie to lepiej chyba kupic normalnego bartona 166 bo on pojdzi wiecen niz 170 mhz chyba :).

 

 

Widze na forum ze ludzie maja ustawienia 200x10 to jak to sie dzieje?

 

Pozdrawiem

 

MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc pójdzie Twoja płyta - nie

bardzo krótka i zwięzła odpowiedź :D (takie lubie)

 

Witam

Dziś kupiłem Bartona Mobile..

oto efekt:

Myśle że nieźle :wink:

13 * 200 = 2700 i takie małe Vcore?! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy 13*200=2700 ??

no dobrze dobrze nie czepiam się juz... żeby jeszcze tylko screen się ładował... ;)

 

Co do obaw macszelag - oba te procki pójdą na podobną fsb, to domyślne fsb nie ma tutaj większego znaczenia, ograniczeniem w twoim przypadku bedzie mobo

 

edit: no, screen sie załadował - q, czemu cpuz nie pokazuje ci vcore, to przecie nie jest 1,45v... 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q=> Jaki vcore? Bo to z sandry to raczej dane mobilka => 1.45V :P

No nie jest zle :D Tylko jak ze stabilnością ? No i przy wyższym FSB może już nie być tak dobrze... ale i tak jak bez selekcji to świetny procek Ci się trafił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2725Mhz na napięciu 1.96V

Prime95 robiłem przez 2h i żadnego błedu!

3dmark i tym podobne bez błedu.

Procek kupiłem bez selekcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2725Mhz na napięciu 1.96V

Prime95 robiłem przez 2h i żadnego błedu!

3dmark i tym podobne bez błedu.

Procek kupiłem bez selekcji :D

fajny ci się trafił Q... szkoda , że mój tak niechce... czym go chłodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo !!! Jak myslicie... warto zmienic mojego procka ( patrz podpis ) na Mobila 2500 ???

skoro uzywasz od grafiki to warto zawsze wiekszy kop, ja mialem durona i uzywalem go czasowo do robienia ripow dvd-divix, roznica ogroman barton duron okolo 2,5-3 razy szybciej oczywiscie bartonkiem :) i to na niekreconym procu, teraz to se moge grac w legend of mir w tle odpalic aouto gordian knota i mi komp niemuli jak na duronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc pójdzie Twoja płyta - nie

czy li do mojej plyty lepiej kupic zwyklego atlona ??

 

pozdrawiem

 

MAC

ja wiem ja bym kupil se tego mobilka tylko nienakrecisz go zbytnio, i zczasen nowa plyte proca bys juz mial jesli nieplanujesz przesiadki na 64 bitowe procki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W zasadzie kupiłem już od miodka Athlona XP-Mobile 2500+ seria AQYHA0431 ale zastanawiam się czy nie popełniłem błędu i nie powinienem kupić z serii IQYHA 0409 od ksiby ?

 

Dużo czytałem na tym forum ale nie wiem w końcu które się lepiej kręcą ?

 

A może ktoś by jeszcze powiedział, które się lepiej kręcą na Asusie A7N8X-E Deluxe ?

 

I jescze takie pytanko: Mam obecnie pamięci (Siemensa i Elixir), które idą mi w dual (2x256 MB) ale 266 Mhz. Czy koniecznie muszę wymienić na 400 MHz ?

 

A tak wogóle to czy rzeczywiście da się tego Mobilka ustawić na 2700 MHz przy standartowym dobrym chłodzeniu (zalman coś tam Cu) ?

 

Z góry thx za odpowiedzi. Wstrzymam się z zapłaceniem po waszych odpowiedziach na co bardzo liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych czasch seria nie ma znaczenia... w przypaku mobili... czasami jeszcze można spojrzeć na batch... ;]

Albo selekcja albo fuks jak bierzesz w ciemno... nikt Ci nie powie, który lepszy... sam się dopiero o tym przkonasz...

Pamięci nie musisz, ale przydało by się... bo tak niskie FSB owocuje bardzo niską przepustowością, przez co niską wydajnością... ale jest to mobil więc możesz kręcić mnożnikiem... ;]

Popytaj modka, albo kogo... u miodka jest (albo była ;] ) możliwość selekcji... za dopłatą... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

od kogo na Allegro polecacie brać Bartona Mobile?

zależy mi, żeby procek poszedł na 200 MHz FSB i mnożnik minimum 12 ;) - czy ktoś daje takie gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...